Nowy amplituner i TV

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Witam, dawno mnie nie było, ale od razu przechodzę do konkretów. Proszę o dwie porady:

1. Moje Onkyo 616 idzie już w odstawkę, gdyż rozbudowałem system do 5.1.2 (czyli o sufitowce Revel). I teraz chciałbym w najbliższych dniach kupić nowe ampli - znów Onkyo. Co polecacie?

Jeszcze się za bardzo nie rozglądałem, ale z tego co widzę, mam opcję bezpośredniego następcy 696 za około 2k i potem skok cenowy jest już spory, bo około 4k kosztuje najtańszy RZ? Mam rację? Pytanie co polecasz? Wystarczy 696? A może czekać na modele 2021?

Dla przypomnienia, mam zestaw oparty o JBL Studio 1 (frontowe 190, itd).

2. Chcę też zmienić TV. Mam teraz 60" FHD Sharpa. Chcę iść w OLED 65" od LG - pewnie CX. Cena około 7k zł. Jedyne co nie daje mi spokoju, to jednak chciałbym większą matrycę, ale to powoduje, że cena rośnie do 12-14k zł. Chyba że.... i tutaj pytanie o radę - jest jakiś TV powyżej 70", który ma super obraz i jednocześnie nie kosztuje więcej, niż 9-10k.

Oczywiście jeśli macie info o jakiś super ofertach, to proszę o namiar :)

Pozdrawiam,
[Raccoon]
 

DrWredman

Active member
Powiem tylko, że przechodziłem te same etapy co ty tylko kilka lat wstecz. Seria RZ to zupełnie inne brzmienie. W mojej ocenie lepiej dołożyć i masz spokój na wiele lat.
Kupisz 696 a za rok będziesz szukał RZ. Oczywiście wszystko zależy od budżetu. Wolałbym zrezygnować z większego TV i mieć lepszy dźwięk, ale każdy ma swoje priorytety.
A może projektor? Niższy koszt i więcej cali.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie 75" masz extra - 75XH9505
LG do 7 tyś masz 65CX Oled plus słuchawki za 799 zł gratis plus dodatkowo pakiet dodatkowo dla niebieskich.
 
Do góry