Nowy amplituner do JBL LOFT 5.1

gemini4all

New member
Mój stary poczciwy HK AVR 270 gra dobrze ale ma już braki, nie ma HDMI 2.0, bluetooth, przynajmniej DLNA działa, najnowsze standardy DD też są już mu obce. Głośników na razie nie planuje wymieniać bo fajnie grają i wystarczą. Potrzebuję porady który amplituner najlepiej zagra z głośnikami JBL Loft 5.1? Wytypowałem trzy: DENON AVR-X2600H vs YAMAHA RX-V685 vs ONKYO TX-NR696. Budżet do 3k, głównie filmy, muzyka sporadycznie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wszystkie z wymienionych fajne, możesz nawet rzucać monetą :) tylko jak tu znaleźć z trzecią stroną :) chyba losowanie dwuetapowe sie kroi.
 

gemini4all

New member
Sprzęt HK i JBL zresztą kupowany u Ciebie :) Ja skłaniam się ku tym dwóm modelom z racji, że są nowsze. ONKYO TX-NR696 z powodu Chromecast, certyfikat THX, ale brakuje mu bluetooth transmitera przez co nie sparuje go ze słuchawkami bezprzewodowymi. DENON AVR-X2600H ma transmiter bluetooth ale nie ma THX ani Chromecasta. Z recenzji w internecie wynika, że w kinie zagrają podobnie, czyli dobrze. W stereo Yamaha trochę może gorzej zagrać i ogólnie jakoś nie jestem do niej przekonany. Tyle wiem, że albo Denon albo Onkyo :)
 

Daro_70

New member
Witaj kolego gemini4all. Dosłownie kilka dni temu kupiłem AV Onkyo tx rz 740 w kolorze srebrnym. Jeżeli jesteś zainteresowany to zapraszam do kontaktu . A dlaczego chce sprzedać nówkę sztukę?, już wyjaśniam. Podobnie jak Ty jakiś czas temu uznałem ,że czas na zmiany. Chciałem kupić nowy AV przede wszystkim dla nowych kodeków audio, Dolby Atmos i DTS X. I rozważałem zakup Onkyo tx rz740 i txrz830. W między czasie na pewnym znanym portalu znalazłem pótoraroczny zestaw Denona (AV X4000, PMA-720AE, DCD-720AE i DNP-730AE) za wiele mniejsze pieniądze niż chciałem przeznaczyć na nowy AV. Pomyślałem, że będę miał fajny zestaw stereo a amplituner sprzedam. I wtedy dołożę parę złotych do amplitunera którego sobie wypatrzyłem. Wcześniej miałem Onkyo tx nr807 i grało to naprawdę fajnie. Po zakupie Denona X4000 nie mogłem przyzwyczaić się do jego barwy, brzmienia. Jednak z czasem przyzwyczaiłem się do tego jak on gra. Urzytkowałem go trzy miesiące i wystawiłem na sprzedaż. Najtańsze używane modele jakie można znaleźć to kwoty około 2 tyś zł. i wzwyż. Swój egzemplarz sprzedałem trochę taniej a trwało to dosłownie kilka godzin i znalazł się kupiec. Wielu tutaj zapewne polecało by mi zakup rz830-ki i słusznie. Ale skoro już mam zestaw stereo to po co inwestować w droższy AV. Uznałem że kupię rz740 gdyż oferuje mi funkcjonalność rz840-ki. Sprzedaje dlatego, że jednak Denon gra dla mnie poprosu lepiej. Onkyo rz740 gra jak by to powiedzieć.. bardziej ,,krzykliwie" Żeby nie było rz740-kę kupiłem autoryzowanym sklepie w dobrej cenie.Najtańsze oferty jakie można znaleźć, zaczynają się od 3800zł. Moja oferta trochę przekracza twój budżet ale nie wiele i masz wszystko czego potrzebujesz A nawet więcej. Mianowicie moja cena to 3.200zł i moja przesyłka. Zestaw jest nówka, podłączony i skalibrowany kilka dni temu. W zestawie wszystko co daje producent. Jeżeli jesteś zainteresowany to zapraszam do kontaktu
 

gemini4all

New member
Dzięki za ofertę ale jednak idę w stronę Denona :) prawdopodobnie otrzyma aktualizację do HDMI 2.1 bo posiada eARC który praktycznie posiada wszystkie standardy dla HDMI 2.1 bluetooth dwustronny też do mnie przemawia. Ogólnie na plus :)
 

Fanek

New member
Bez reklam
Jeśli urzadzenie ma HDMI 2.0 to nie dostanie upgreadu do 2.1 bo to fizycznie niemożliwe.
 

aeste

New member
A co dostajesz więcej w AVR-X2600H od AVR-X1600H ?
Różnica koło 600pln - za co trzeba tyle dopłacić ?:?:
 

gemini4all

New member
Oto porównanie, skalowanie FHD do 4k, więcej HDMI i przede wszystkim dwa wyjścia HDMI jak by ktoś miał TV i np. projektor. Zapewne lepsze końcówki mocy ale to tylko gdzieś usłyszałem w recenzji, nie mam żadnego potwierdzenia na to.

https://www.zkelectronics.com/compare/denon-avr-x1600h/usa/denon-avr-x2600h/usa/

A HDMI 2.1 Denon robi software'owo dla innych swoich modeli, co prawda wyższych ale robi. Tak jak napisałem eARC ma w sobie to co trzeba dla HDMI 2.1. Tak czytałem, a jak będzie na prawdę to pożyjemy zobaczymy :)
 
Do góry