Nowy amplituner do 4000 zł

PatroleQ

Member
Witam!

Zamierzam zmienić stary ampli Pioneer VSX-920 na coś bardziej użytecznego.

Ampli będzie wykorzystywany do: TV, filmy blu ray, radio internetowe oraz muzyka przez USB.
Potrzebuję także pre outa aby podłączyć pod istniejący wzmak NAD 326. Będzię to grało przez podpięte kolumny MA BX5. Ważne też aby sterować ampli bez włączania TV byłoby to bardzo wygodne.

Mam na oku:
Starsze modele:
DENON AVR-X4000
MARANTZ SR7008

Nowsze modele:
DENON AVR-X3100W
MARANTZ SR5009
MARANTZ SR6009
PIONEER SC-1224-K

Jakiego polecacie?

Pozdrawiam
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Widzę że używasz tych samych kolumn co ja... i równiez miałem wcześniej Pioneer VSX. I w tym roku zakupiłem Onkyo TX-NR828. Mogę powiedzieć, iż idealnie się zgrywa. Do kina: potęga jak na tą klasę sprzetu i cenę. U mnie gra na niecałych 19-20m2. Wiec ja moge go gorąco polecić, jeżeli jeszcze go gdzieś upolujesz, na ten rok jest model 838.
 
Ostatnia edycja:

PatroleQ

Member
Tak właśnie myślałem żeby podpiąć wzmak na fronty. Najtańszy to będą starsze modele. W tych nowych jest Wifi zaoszczędzę na jednym kablu, który mogę podpiąć np pod NBOX. Warto dopłacać?


SebaK1205 zwrócę uwagę na ten model, chociaż z Onkyo mam mało wspólnego.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wyższy model, to także lepszy system kalibracji, więc w KD fajna sprawa.
Jeśli masz konkretny budżet, w którym mieści się X4000 czy prawie mieści się SR7008, to jest to dobry kierunek
 

dyrooo

New member
Ja tez miesiąc temu stałem przed wyborem amplitunera do kolumn Monitor audio RX i zdecydowałem się na Denona x4000 jestem bardzo zadowolony. Wszystkimi funkcjami spokojnie można sterować bez włączonego telewizora wyświetlacz jest bardzo czytelny. Tutaj zdecydowanaą przewagę ma Denon nad Marantz. Przy cenie za która można go teraz kupić wart każdej złotówki. Mnie udało się kupić nowego z Horna za 3200zl.
 

PatroleQ

Member
Za taką cenę X4000? To ja nie wiem jak to wyłapałeś. Średnio cena to 4.000 zł. Marantz ma ten minus, że posiada nie funkcjonalny wyświetlacz jednak pewnie jest bardziej muzykalny. Marantz SR7008 jest jednak sporo droższy przekraczający mój budżet.
 

piechu

Member
Bez reklam
Nie patrz na ceny wyjściowe w sklepach. Wszędzie dostaniesz rabat i kupisz taniej, więc cena 3200 za X4000 nie jest niczym nadzwyczajnym.
Co do wyświetlacza Marantza... wydaje się niefunkcjonalny ale wcale tak nie jest. Bez problemu można go obsługiwać bez włączonego TV.
Jeśli zaś chodzi Marantza SR7008 - skoro masz budżet 4000 to spokojnie go w tej cenie dostaniesz.
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
najlepiej gdybyś wybrał się na odsłuch - nikt poza Tobą lepiej nie określi jakie brzmienie przypadnie Ci do gustu :)
 

dyrooo

New member
Może być problem z dostępnością tego Denona, wszędzie już tylko nowe modele. Znając obu producentów ze słyszenia :) maja bardzo podobną szkołe brzmienia. Może Marantz jest odrobine bardziej muzykalny. Ale system kalibracji w Denonie jest robi doskonała robotę.
 
Do góry