Nowy Ampli. Mam wymagania.

rjack

New member
Witam,

Chce kupic amplituner kd. Zaczalem sie od niedawna przygladac tematowi i jestem troche w lesie. Na dzisiaj mam nastepujace wymagania ale pytanie czy to wszystko, czy czegos jeszcze nie powinienem dodac:

1) musi miec 2 HDMI out (do TV i projektora), nie chce zadnych spliterow, przy tym fajnie by bylo aby byl jeden przycisk na pilocie ktory by przelaczac pomiedzy wyjsciem hdmi 1 i hdmi2 (bez grzebania w wielopoziomowym menu itp)

2) musi miec tzw. HDMI pass through na stand-by - czyli mowiac krotko przekazywanie dzwieku i video na wyjscie HDMI po wyłączeniu A/V (bez zadnej obrobki oczywiscie). Chodzi o to abym mogl sobie ogladac np. dziennik z dekodera TV SAT na telewizorze uzywajac glosnikow telewizora bez zarlocznego ampli czy tez odtwarzac jakis plik z mojego komputerowego Media Center takze wylacznie na glosnikach TV.

3) Musi byc relatywnie niewielki tj. nie chce kobyl o glebokosci 45cm- cos w okolicach 30-35 cm byloby fajne (jesli chodzi o wymagana moc to chce nie wiecej jak 70-90W na kanal wiec wiele A/V powinno to spelniac

4) oczywiscie musi spelniac inne standardowe wymagania w zakresie obslugiwanych formatow HD, konwersji sygnalu na full HD (nie tylko analogu ale tez cyfrowego podawanego przez HDMI)

5) musi byc oczywiscie 7.1

Reszta rzeczy to w zasadzie "nice to have" np. kompatybilnosc z Iphonem ale sie bez tego mogo obejsc.

Pytanie pierwsze mam takie - jaki znacie najtanszy ampli, ktory spelnia lacznie wszystkie powyzsze warunki?
Tak delikatnie naprowadzajc Was na temat: Marantz 6004 spelnia je wszystkie poza pkt 2 (hdmi pass through) wiec musi odpasc. Szkoda bo kosztuje relatywnie niewiele bo kolo 3500 zl.


Pytanie drugie -czy cos waznego ewentualnie pominalem w wymaganiach?

Dzieki z gory za pomoc.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oczywiscie Yamaha, ale juz nizsze modele, nawet 1010 (43 cm glebokosci) , nie wiem czy nawet 810 nie ma passthrough, ale ma jakies 37 cm glebokosci. Sprawdz jeszcze Onkyo 709.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
La rozumiem że oprócz potrzeb technicznym masz jeszcze wymagania jakości brzmienia?
 

dragon79

Member
1) musi miec 2 HDMI out (do TV i projektora), nie chce zadnych spliterow, przy tym fajnie by bylo aby byl jeden przycisk na pilocie ktory by przelaczac pomiedzy wyjsciem hdmi 1 i hdmi2 (bez grzebania w wielopoziomowym menu itp)
W proponowanym przeze mnie modelu oba wyjścia HDMI działają jednocześnie.

2) musi miec tzw. HDMI pass through na stand-by - czyli mowiac krotko przekazywanie dzwieku i video na wyjscie HDMI po wyłączeniu A/V (bez zadnej obrobki oczywiscie). Chodzi o to abym mogl sobie ogladac np. dziennik z dekodera TV SAT na telewizorze uzywajac glosnikow telewizora bez zarlocznego ampli czy tez odtwarzac jakis plik z mojego komputerowego Media Center takze wylacznie na glosnikach TV.
Ma i działa to bardzo sprawnie (piszę na podstawie moich doświadczeń z niższym modelem tego producenta).
"Low Standby Power Consumption of 2.0W (HDMI Standby Through mode)"

3) Musi byc relatywnie niewielki tj. nie chce kobyl o glebokosci 45cm- cos w okolicach 30-35 cm byloby fajne (jesli chodzi o wymagana moc to chce nie wiecej jak 70-90W na kanal wiec wiele A/V powinno to spelniac
Wymiary (szerokość x wysokość x głębokość): 435 x 171 x 368 mm
"7-channel powerful surround sound, 665W = 95W x 7 (8 ohms, 20 Hz-20 kHz, 0.09 % THD, 2 ch driven)"

4) oczywiscie musi spelniac inne standardowe wymagania w zakresie obslugiwanych formatow HD, konwersji sygnalu na full HD (nie tylko analogu ale tez cyfrowego podawanego przez HDMI)
Oczywiście spełnia. Dekoduje wszystkie najpopularniejsze formaty audio łącznie z DTS-HD Master Audio. Konwertuje sygnał analogowy wideo do cyfrowego HDMI i robi upscaling.

5) musi byc oczywiscie 7.1
Jest nawet 7.2

Reszta rzeczy to w zasadzie "nice to have" np. kompatybilnosc z Iphonem ale sie bez tego mogo obejsc.
Zaprojektowany do współpracy z iPod/iPhone.

Pytanie pierwsze mam takie - jaki znacie najtanszy ampli, ktory spelnia lacznie wszystkie powyzsze warunki?
Yamaha RX-V771
Więcej tu: RX-V771 - RX-Vx71 Series - Yamaha - Other European Countries
 

BD

Member
Bez reklam
ale po 2 latach jeszcze pewnie nie kupil- autor watku jakis niezdecydowany;d
 
Do góry