nowy 65" w okolicach 4 tys zł.

pandzik

Member
Bez reklam
hej hej


Kilka lat minęło od zakupu Sonyego 46ex500. przedtem 32 calowego pioniera.


Teraz przyszedł czas na coś nowego, niedrogiego (okolice 4 tys) w rozmiarze 65cali. Nic większego ze swoimi wymaganiami pewnie w tej cenie nie wyciągnę.


Naziemna , HBO, Netflix itp. Salonik w domu ok 30m2, ale kanapa będzie ze 2,5m od tv wiec chyba jest ok.

Szybki system, pewnie Android.



Zastanawiam się nad Qledem jako namiastką Oleda. Bodaj QE65Q67RAT jest w tej cenie.



Jakieś inne typy?

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz super modele:
- TCL 65EC780 w programie gdzie sam wybierasz ceny.Podaj maila to CI wyślę.
- Philips 65PUS7304
- Sharp 65BL2
- LG 70UM7110
- TCL65X815 Qled z soundbarem Onkyo.
- Sharp 70u78i z pakietem.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Chińczyka bym nie brał.
W tym budżecie masz (i sam się zastanawiam nad nimi) samsungi ru8002 i q60. Obydwa w cenie że jeszcze kasy zostanie z tych 4000 zł.
Czy Sony czy Panasonic to jednak trzeba dołożyć by miały podobne parametry co ww Samsungi.
LG jakoś mi osobiście nie podchodzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież Sony telewizory - produkuje na Europę Foxcoon. Wiesz skąd jest ta firma co składa telewizory SONY ?
https://evertiq.pl/news/2634
https://pl.wikipedia.org/wiki/Foxconn
Więc wybierasz Sony mimo , że obawiasz się ?
Telewizory TCL produkowane są w Polsce, przez polaków z udziałem polskich inżynierów. Głównym produkt managerem na Europę też jest POLAK !
TCL obecnie to Nr 2 na świecie. W USA już nr 1.
Więc bez obaw.
 

pandzik

Member
Bez reklam
Masz super modele:
- TCL 65EC780 w programie gdzie sam wybierasz ceny.Podaj maila to CI wyślę.
- Philips 65PUS7304
- Sharp 65BL2
- LG 70UM7110
- TCL65X815 Qled z soundbarem Onkyo.
- Sharp 70u78i z pakietem.

I one wszystkie są lepsze od np q67 Samsunga? Tych Sharpie nawet nie ma na oficjalnej stronie, na Ceneo jest mode 70u76. Qled nie ma zawsze lepszej jasności czy kolorów?
 

Yamato

New member
siema, gdzie i za ile mozna kupic tego TCL65X815 ?
obecnie mam 60' sharpa i jestem z niego bardzo niezadowolony, producent bardzo szybko porzucil wsparcie w tym modelu jak i w calej serii
smart od poczatku byl gowniany a teraz to nawet nie dziala bo wylaczyli uslugi zreszta nawet jesli to ogladanie czegokolwiek jakosci nagrywania paznokciem mnie nie bawi
player to zenada i tragedia nie czyta prawie nic a jak juz zadziala obraz to zero kodekow do dzwieku takze szkoda slow, uslugi sieciowe typu samba itp? ogolem brak!
dodatkowo tv sharpa ma wade fabryczna np nie da sie wyczyscic wyszukanych programow w dvb-t a malo tego jak raz usuniesz jakas pozycje z listy np program nr 5,10,15 itp to juz nigdy nawet po resecie do ustawien fabrycznych nie zobaczysz tego programu :) od taka ciekawostka, inzynierowie czy programisci dali dupy po calosci (mowa o Sharp LC60LE635E )

szukam nastepcy tego modelu i chcialbym pojsc tzn sprobowac czegos z sensownym smartem imo samsung chyba najlepszy i najdluzej wspierany ale moze poleci mi ktos cos konkretnego powiedzmy w budżecie do 5tys z gwarancja wsparcia dluzsza niz 2-3 lata
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Moim zdaniem najlepszy i najpewniejszy jest android, bo to system otwarty, nawet jak producent TV zaprzestanie aktualizacji to zawsze masz nowe aplikacje. Android miał 2-3 lata temu sporo problemów, ale w tej chwili to przeszłość i najlepiej brać modele z 2019 roku bo mają androida 9 z gwarancją aktualizacji do 10 i 11 niezależnie od producenta TV bo wszystkie mają procesory o parametrach kompatybilnych.
Co do TCL65X815 to w zasadzie monopol na tą markę ma to forum, a konkretnie KIki. Ma niższe ceny niż w sklepach i w razie problemów jest pomoc telefoniczna z softem, oraz odpukać z serwisem. Poza tym na tym forum jest sporo osób które tu kupiły i dzielą się wiedzą, za co sam im kilkukrotnie dziękowałem.
Tizen w Samsungu też jest niezły, nawet kiedyś był szybszy i na pewno stabilniejszy, ale ma troszkę braków w aplikacjach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Yamato
Napisz na pw dostaniesz info. TCL 65X815 jest w programie gdzie sam wybierasz ceny. Podaj maila to CI wyślę cały program.
 

Yamato

New member
wyslalem PM
ogolem TCL wyglada fajnie ale jak sie blizej przyjec to (nikogo nie obrazajac) wyglada jak kurger & martz
marketing niezly ale specyfikacji dokladnej brak
w sklepach braki
ogolem marka duch
co do wsparcia androida itp wszystko fajnie ale jak producent nie wyda nowego softu to zabawa samemu z androidem w tv to strzal w kolano
no i jak wyglada temat aplikacji typiu netflix? youtube? idzie ogladac w 4k z hdr? czy tylko obsluguje okrojne wersje?
 

janusz

New member
Bez reklam
Wygląd to akurat bardzo mocna strona TCL-a, w zasadzie wszystkie modele mają obudowy ze szczotkowanego aluminium, w kilku modelach ładnie zaprojektowane soundbary, wręcz niektórym przeszkadza zbyt designerski styl niektórych.
Zgadzam się, TCL totalnie olewa nasz rynek i ich TV praktycznie nie ma w sklepach, a jedyną drogą dystrybucji jest to forum. Kiedyś czytałem, że produkcja z Żyrardowa wystarczy jedynie na potrzeby Europy zachodniej, więc nie inwestują w reklamy u nas.
Aplikacje na androidzie działają w pełnych wersjach. Nawet jak ktoś kupił model 2 lata temu na androidzie 6 i nie aktualizował to te najpopularniejsze działają. Dodatkowo można zaintalować kodi i tam też są wtyczki z popularnymi apkami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam - są dostępne .
Obecnie od ręki są 55X815. Na 65X815 są zapisy.
Ale mają dojechać na dniach.
Świetna jakość , ogromna sprzedaż kontraktowana na Zachód.
 

artooro

New member
65X815 mam i polecam! Bdb obraz + świetny dźwięk. Soundbar robi robotę ;)
Miałem brać XF9005 ale pozostanie na andku oreo już do końca trochę mnie zniechęciło, a dużo korzystam z neta - właściwie kablówka pozostanie już raczej do sportu :)
 
Ostatnia edycja:

_arek_

New member
kiki nie obraź się ale jako sprzedawca słabo argumentujesz :mrgreen: Możesz jakoś bardziej rozwinąć "lepszy pod każdym względem". Nie mam tu na myśli nic złośliwego, jeśli jest na prawdę tak dobry jak go zachwalasz to może i się zdecyduje skoro jeszcze ma SB w zestawie to już w ogóle jest lux. Przeszukałem forum wpisując model i oprócz tego, że jest polecany to tak na prawdę ciężko cokolwiek znaleźć.

Wysławiam Ci na PW swój adres to podeślij co tam masz. Jeśli miałbyś też jakieś dokładniejsze dane tego TV to też podeślij, bo faktycznie w sieci ciężko coś znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Spoko.
Samsung to też bardzo dobry telewizor
Obydwa są dostępne w specjalnych cenach.
Różnice na korzyść TCLa :
- Dolby Vision
- dźwięk
- aplikacje
- multimedia
- Input Lag
- otwarty system
- obsługa głosem poziomu telewizora
- pobór energii 30% mniej
- Cena !
- Matryca naklejona na szybę !

Różnice na korzyść Samsunga:
- Odświeżanie
- Peak Brightnes
- display area
 
Do góry