Nowy 43pus8818 clounding

maciejsro

New member
Witam, od kilku dni jestem w posiadaniu philipsa 43pus8818. Spodziewałem się cloundingu, ale nie wiem czy az takiego. Widoczne jest to podczas meczu pilki noznej. Zastanawiam sie czy warto jest wymieniać ten egzemplarz i próbować szczęścia z nowym, gdy wiadomo że każdy ekran to loteria…
 

Attachments

  • IMG_7066.jpeg
    IMG_7066.jpeg
    691,7 KB · Wyś: 76

Chase

Member
Clouding to niestety zawsze loteria, ale w tym modelu chyba możesz trafić lepiej (piszę to bazując na moim egzemplarzu 43) tylko nie wiem jaka jest na to szansa....
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Widzę tutaj jest kolejny post odnoście clouding i kolejny raz zdjęcie, które nie przedstawia realnej sytuacji telewizora, a jedynie podnosi oburzenie komentujących.
Telefon zastosuje automatyczną ekspozycję podczas robienie zdjęcia i pokaże rzeczy, które nie są widoczne gdy się ogląda TV, Wydłużenie ekspozycji, rozjaśnienie ciemniejszych elementów ekranu, i ogólne dostosowanie automatycznych parametrów obrazu do panujących warunków oświetleniowych nie oddaje rzeczywistej percepcji obrazu.
Podejrzewam, że na TV został wyświetlony czarny ekran, a widzimy granatowy/niebieski. Samo to pokazuje, że nie mówimy tutaj o realnej sytuacji widzianej przez użytkownika telewizora.

Często na wielu forach, nie tylko tym, są przedstawiane tego typu zdjęcia, które ni jak mają się do rzeczywistości.
  • Czy przedstawiony TV ma clouding? Tak, bez wątpienia
  • Czy cluding przedstawiony na zdjęciu jest odzwierciedleniem rzeczywistej sytuacji? Zdecydowanie nie
  • Czy klient powinien wymienić telewiror z powodu cloudingu - myślę, że łatwiej byłoby ocenić po otrzymaniu zdjęć realnie przedstawiających stuację.

P.S.
@maciejsro
Napisałeś, że problem zauważalny szczególnie podczas meczy piłki noiżnej. Czy to jest zazwyczaj widoczne podczas tuchu kamery? Jeżeli tak, to mówimy tutaj o bandingu/vertical nanding.

P.S.
Tutaj możecie zobaczyć jak wygąda sytuacja ze zdjęciami u mnie na telezorze, którego używam w kuchni )na czas zdjęć przeniesiony do łazienki gdzie jest kompletnie ciemno). mam ten telewizor 3 lata i nigdy nie zauważyłm coudingu, który jak możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. Czy jest couding - tak, czy widac go podczas codziennego użytkowania - w ogóle.

clouding.png
 

Marlo

Active member
To nie jest niedopracowany produkt , tylko efekt uboczny takiej
technologii, słabia głębia obrazu, czas reakcji pikseli ,itp. itd.😉
 
Ostatnia edycja:

Marlo

Active member
TP Vision tym PML9008 poniżył tą zacną markę , ciekawe jak to dalej się potoczy , może całkowicie zlikwidują TV LCD i skupią się na TV OLED.
 
Do góry