Nowy 32" - co po Philipsie 32pfl6007?

zgred

Member
Witam.
Mój Philips 32pfl6007k trafił do sprzedawcy, gdyż występował problem z modułem CI i jeszcze kilka innych przypadłości (TV był w serwisie, ale ten "wzruszył ramionami" i stwierdził, że u nich działa i nic nie poradzą).

Mam otrzymać nowy egemplarz 32pfl6007k lub dostać zwrot kasy, a sprzedaż ma być liczona od nowa.
Jeśli będzie to ten 1 scenariusz to oczywiście wezmę Philips'a i sprawdzę, jeśli wszystko będzie w porządku (na co jakoś nie liczę) to go zostawię, jeśli nie, to skorzystam z opcji 10 dni na zwrot.

A żeby być już przygotowanym na taką ewentualność, chciałbym się poradzić, co w tej chwili warto zakupić za cenę ok. 2300 zł (bo tyle dałem za swojego Philips'a).

Parametry bez zmian - max. 32", moduł CI, nie musi mieć Amiglight bo i tak nigdy nie korzystałem.
Liczy się jakość obrazu i niezawodność.

Czy brnąć dalej w tę markę (mimo pewnego urazu, to jakość obrazu była w moim odczuciu bdb.), czy może szukać czegoś innego?
Sony, Panasonic?

Bardzo proszę o rady.

Pozdr.
 

zgred

Member
Właśnie patrzyłem po Ceneo i w tym segmencie cenowym praktycznie wyboru już nie ma.
Albo takie poniżej 2 tyś. albo sporo droższe.
Panasoinic'a mam w tej chwili (pożyczony od siostry z pokoju :D) i wydaje się być ok, choć czasem (czasem tak, czasem nie) brakuje mi "teatru", czy raczej tej ostrości.

Co do Philips'a to mam już pewne obawy przed tą marką, ale nie wykluczam...
Ciekaw jestem czy w modelach 5008 poprawiono błędy, które miałem w modelu 6007k (bardzo wolne menu, brak możliwości pozbycia się teatru, artefakty).

A czy Sony w tej chwili ma coś godnego w swojej ofercie?
Gdy kupowałem Philips'a to takim dość polecanym modelem był KDL-32HX750, ale teraz to już chyba trochę przeżytek i słabo z dostępnością...

P.S. a kiedy mniej więcej wychodzą nowe modele na kolejny rok?
Styczeń? Luty? Marzec?
 

prezy

New member
Bez reklam
W Twoim przypadku przyjrzałbym się szczerze Sony.
Firma naprawdę robi postępy. Dziś Sony to nie tylko Walkman.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe model wchodzą w lutym/marcu.
Sony nie ma już żadnej własnej fabryki i wszystkie telewizory są jedynie zlecane u innych producentów.
Ale i tak masz problem po miałeś matrycę 100Hz a teraz będzie 50Hz.
 

zgred

Member
I to mnie właśnie trochę martwi.
Te 100Hz by się pewnie przydało, a w większości przypadków producenci albo "naciągają rzeczywistość" podając jakieś sztucznie podwyższane wartości albo po prostu nie ma więcej niż 50Hz.

Na czekanie do marca raczej sobie pozwolić nie mogę, bo już siostra krzyczy, że chce swój TV :D

Jeszcze zapytam, żeby mieć czyste sumienie - z takich marek jak Samsung, LG czy Sharp to raczej nic godnego polecenia nie znajdę?
 

zgred

Member
....kwiecień i "początek roku" jakoś nie idą mi w parze :D .
Powiem wprost - nie muszę kupować przed świętami (choć wolałbym mieć to z głowy), ale czekać do kwietnia to i tak nie będę/nie mogę więc raczej kwestia czekania odpada.
 

zgred

Member
Czyli w sumie za dużego wyboru nie mam :D
Jeszcze raz zapytam - czy takie marki jak Samsun, LG itd. mają coś ciekawego w ofercie, czy raczej tylko Panasonic i Philips, skoro Sony też już (zdaniem niektórych) nie robi dobrych urządzeń (choć pamiętam że model HX750 był dość chwalony)?

edit: na chwilę obecną jednym z najdroższych modeli jest Samsung UE32F6510.
Co o nim myślicie?
 
Ostatnia edycja:

zgred

Member
Up!
Jeszcze trochę pomęczę.
Dalej waham się przed zakupem, gdyż nie wiem, czy szukać koniecznie TV z odświeżaniem 100 Hz, czy może te 50 Hz będzie wystarczające?

CZytam w opisach te różne "wzmacniacze" dające 400 Hz, ale nie wiem czy się tym sugerować?

Po przeczytaniu wielu wpisów zastanawiam się nad:
Philips 32pfl4508 - gdzieś przeczytałem, że ma właśnie 100Hz
Philisp 32pfl5008 - ponieważ często go poleca się na tym forum
Panasonic 32e6 - jw.
Samsung UE32F6510 - też ma chyba 100 Hz
Sony KDL32W656A - też dość polecany model
i na koniec LG 32LA620S - także czasem padał jako polecany model.

Jak widać rozbierznosć cenowa jest dość duża, ale nie o kwotę chodzi.
Jakoś obrazu w 32pfl6007k mia odpowiadała i nie wiem, ile w tym zasługi tych dodatkowych 50 Hz, dlatego tak usilnei dopytuję.

Kwestie takie jak Ambilight czy nawet Smart TV są mi obojętne.
Jakbyście mieli wybierać to który i dlaczego?
 

zgred

Member
Też gdzieś przeczytał o tym, że model 4508 ma matryce 100 Hz, ale wole się upewnić.
Wiem, że modele z serii 6xxx mają 100 Hz, ale w tegorocznej edycji zaczynają się jak dobrze pamiętam od 42" a mi potrzeba 32".
 

zgred

Member
Czyli to plotka że ten model 4xxx ma 100 Hz....
Szkoda :(

To już sam nie wiem co robić - czy iść zaparcie w te 100 Hz wybierając jakiegoś Samsung'a czy LG (bo chyba te dwie firmy mają 32" z 100 Hz) ?

Nie do końca wiem jak "czytać" parametry techniczne ze stron czy to sklepów czy to producentów, bo czasem podają liczbę jakąś b. wysoką liczbę Hz - tak jak Samsung - i nie wiem co to ma dokładnie oznaczać.
 

zgred

Member
Nie chcę zakładać nowego wątku, żeby nie zaśmiecać forum, dlatego dalej będę kontynuował w tym.

Zakupiłem Philips'a 32pfl5008h, ale w porównaniu do poprzednika jest znacznie gorzej, dlatego planuje go wymienić póki mam jeszcze taką możliwość.

Jakość obrazu mi totalnie nie odpowiada - jak chcę mieć "czysty obraz" (pozbawiony szumu) to znów robi się sieczka z twarzy, a jak wyłączę tę funkcję, to mam ziarno i artefakty.
Ma dość małą możliwość kalibracji kolorów, co także nie przemawia "Za".
Porównuje go z tańszym Panasonic'iem 32e6 mojej siostry.

I dlatego też chciałem prosić jeszcze raz o radę...
Mam do wyboru chyba tylko:
-LG 32LA620S
-Panasonic 32e6e
-Sony KDL-32W655A
-Samsung UE32F6400 (jako jedyny ma chyba "normalne" 100Hz).

Co byście doradzili, który z tych modeli?
Styczność miałem tylko z Panasem i jak dla mnie, grał lepiej od mojego Philips'a 32pfl5008, ale może któryś z w/w modeli będzie jeszcze lepszy?

W Sony'm trochę boli mała ilość wejść HDMI.
Podłączoną mam konsolę, odtwarzacz a już komputera nie podłączę.

Bardzo proszę o propozycję, bo czas nagli.

Pozdr.
 

tdx

New member
Bez reklam
Pośpiech dobry doradcą nie jest :D
Z tych co zebrałeś F6400 za całokształt (jakość obrazu/płynność/wyposażenie/smart/multimedia)
alternatywą dla niego będzie właśnie Sony

F6400 trzeba po zakupie ustawić 7 min roboty :) i pobawić (można i całe święta) ;)
 
Do góry