Nowości Panasonic na 2011 z CES

redlum

New member
Bez reklam
Uważajcie na firme redcoon ( zapewne inne tez ), towar maja z PANASONIC EUROPE a nie z PANASONIC POLSKA. Dowiedzialem sie tego od milej pani z obslugi klienta. Na moje zapytanie czy w zestawie TX-P42VT20E wystepuje adapter wifi, odp była przeczaca. Pytanie , odpowiedz i dowiedzialem sie o panasonic europe, tak wiec odpuszczam sobie ten sklepbo chce adapter i chce skorzystac z darmowego wieszaka :)

no to wiadomo od dawna - że redcoon ma atrakcyjne ceny - ale niestety bez polskiej gwarancji - i to nie dotyczy tylko tego modelu panasonica. Czy jak coś ci się popsuje - to musisz odesłać do redcoona na własny koszt.
 

mcwiciu

New member
No to teraz moje pytanie odnosnie zastosowania plazmy jako monitora - chce takze uzywac tv jako monitora, do gier głownie (ale filmy oczywiście tez), tylko ze raczej rzadko szybkich fps a czesciej do strategii, tam jest sporo statycznych elementow i czytalem ze moze to stanowic problem przy dluzszym wyswietlaniu statycznego elementu na plazmie. Podobno LCD jako monitor do kompa sa lepsze. A to dlatego ze nie "wypalaja sie". Po drugie plazma "miga" czy tam "migocze" co powoduje zmeczenie oczu przy dluzszym wpatrywaniu sie z malej odleglosci. Plazmy sa ciezsze, troche wiecej pradu zuzywaja (to akurat dla mnie malo wazne, zwlaszcza ze roznica nie bedzie duza - w koncu bialej planszy nie wyswietlam 24h). Plazma gorzej sobie radzi w naslonecznionym pomieszczeniu. Za to czas reakcji jest na korzysc plazmy. Mam jeszcze pytanie o kąty, zwlaszcza pionowe - plazma czy LCD? Aha no i input lag - plazma czy LCD?
 
Ostatnia edycja:

Pe.te

New member
Kolego peterka1000,

nie czytałem forum 3 dni, a tu widzę że kilka stron przybyło w tym wątku :)
Naprodukowałeś tych postów, że hoho...
Generalnie zgadzam się z Twoimi wypowiedziami, choć przyznać muszę, że styl masz dosyć... hmm... "dynamiczny" :)

Cóż, wykonanie wyświetlacza w technologii plazmowej jest jednak bardziej skomplikowane i kosztowne niż wykonanie panelu LCD. Kiedyś (bodajże na HiFi-Choice) był ciekawy artykuł opisujący zakłady Panasonic w Osace, w których produkuje się ekrany plazmowe. Dość powiedzieć, że tam własną hutę szkła mieć muszą :)
Dlatego trudno się dziwić innym firmom, że nie zainwestowały w technologię plazmową... bo to olbrzymie koszta, a zysk w branży elektroniki użytkowej do największych nie należy... Produkcja LCD łatwiejsza i przede wszystkim bardziej zyskowna jest...


P.S.
Z tym Passatem to przesadziłeś :)
To kolejna ciemnota w narodzie - traktowanie produktów VW jako czegoś stojącego na szczycie marzeń (to chyba pozostałość z czasów PRL, gdy "Golfik"... brrr... szczytem szczęścia był)... A tyle ładniejszych i lepszych (a na pewno nie gorszych) samochodów na rynku, nie tylko pancer'wageny... ;)
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego Pe.te, widze że albo nie przeczytałeś dokładnie o czym pisałem albo nie zrozumiałeś co napisałem . Podanie za przykład akurat Volkswagena Passata miało na celu nie to że Passat jest najlepszy czy z najwyższej półki tylko akurat taki mi samochód wpadł do głowy i podałem jako absurd podwyżki cenowej jakiej został poddany LG , który tym bardziej w swojej klasie nawet do Volkswagena nie można porównywać, bo to co najwyżej Renault :) . Żeby nie nabijać postów to do kolegi MCWICIU : nie będe rozwijał Twojego pytania o tym o czym piszesz jest kupe materiału do poczytania , tylko tżeba chcieć poszukać , a tak na szybko : plazma jest najlepsza do obrazu telewizyjnego , czy filmów oraz ogólnie ruchomych obrazów ale również nadaje się do gry na niej . Natomiast LCD jest do obrazów statecznych najlepsze i tak jak plazma warunkowo nadaje się do gry , tak warunkowo LCD nadaje się do filmów i kanałów telewizyjnych , to jest moje zdanie . Ty zrobisz jak chcesz , musisz sobie opowiedzieć co jest dla Ciebie priorytetem : czy granie na okrągło czy oglądanie tv . Do samej gry i zabawy z internetem zdecydowanie wybrał bym LCD , natomiast do filmów czy ogladania telewizji zdecydowanie wybrał bym plazme . Pozdrawiam
 

Pe.te

New member
Hehe :)
Jako, że to nie forum samochodowe - tematu VW ciągnąć nie warto...

Co do gier i plazmy - myślę, że pod kątem takich zastosowań ekranu plazmowego warto rozważyć istnienie efektu FalseContour, który w przypadku gier potrafi być dokuczliwy.

W mojej opinii plazma (zwłaszcza, że nie gram) ma jedną zasadniczą przewagę nad LCD... Naturalne kolory... Oglądanie ruchomego obrazu na LCD jest dla mnie na dłuższą metę meczące...
Co innego monitor do komutera, czy laptopa - dla tych zastosowań LCD jest jak najbardziej OK.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Ciekawe na ile w tym prawdy???

'' Panasonic 55st30 ma FLOATING BLACKS
Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że Panasonic 55ST30 cierpi z powodu pływających czerni. Siedzę tu całą noc przechodzi szereg filmów Blu-ray i jego ALL nad nimi. Nazywam je "BLACKS miga" bo nie "float" w górę iw dół, to POP / FLASH górę iw dół jak scena zmienia się z ciemnych do jasnych, jak pokazano w ubiegłym roku model: youtu.be / zleOkakDNDU

Czekałem 6 miesięcy, aby uzyskać ten TV po powrocie 50gt25 kupiłem i teraz jestem po prostu chory. To jest fatalny błąd w telewizji. Jak ktoś może to oglądać? Święty Graal telewizor plazmowy jest poziom czerni --- jak można zrobić plazmowy, który umożliwia ciągłe zmiany poziomu czerni podczas oglądania. mógłbym żyć z podnoszenia się poziomu czarny, bo naprawdę nie zauważyć bardzo małe korekty w długim okresie czasu, ale gdy BLACKS w górę iw dół 6, 7, 8 razy w jednym miejscu, to non-rozrusznik.

Myślę, że skończyłem z Panasonic. Próbowałem, ale to jest wariactwo.

Jestem naprawdę, naprawdę, naprawdę przygnębiony teraz.''
 
Ostatnia edycja:

SULIx

Member
To jest dylemat czy kupić tanie tv o znanych wadach. Czy też drogie o nieznanych czy też ukrytych wadach. Po wykryciu wady w drogim tv frustracja jest odpowiednio większa o róznicę kwoty jaką dalibyśmy za tanie tv. Moja ostatnia plazma Samsunga miała tak zw. flicker/migotanie ciemniejszych scen/ . Bardzo wkurzająca niedoróbka. Oddałem do sklepu. Jednak od arcy drogiego tv oczekujemy, że nie będzie robił wstydu i nie będziemy z nim siedzieć w serwisie który ostatecznie powie "ten typ tak ma". Najprościej jak pojawia się tv którym jesteśmy zainteresowani to należy go sprawdzić własnoręcznie w jakimś niewirtualnym w sklepie. Jest dużo rozmaitych gotowych testów w formacie DVD. Jak np. tutaj TVblink.com HDTV Downloads Test na Floating blacks oczywiście też istnieje i można go nagrać na płytę.Niektórzy na forach cytują takie zapewnienia jak

Are you selectively forgetting it was stated by people from Panasonic that...

for 2011
---------------------------
Floating blacks: fixed
Rising blacks: fixed
ST30: .008 ml
GT30: .004 ml
VT30: .002 (ish) ml

Zawsze jednak poszczególne firmy twierdzą, że te nowe wersje są poprawione. Pozostaje sprawdzać samemu a bardziej specjalistycznych testów szukać w necie.Innej rady nie ma. Pozostaje jedynie moja sugestia i kupno bardzo taniego tv w danej klasie. Luzik, że coś jest niedopracowane jest nieoceniony 8)
 

mcwiciu

New member
Moze ktos pomoc rozszyfrowac oznaczenia nowych plazm panasonica? Albo podac jakis link do strony gdzie sa one opisane? Czym roznia sie VGT30, GT30, ST30, G30, G30E, U30, UX30, CX3, C3 (nie wiem czy nie pominalem czegos, bralem ze strony panasonica, ale opisu roznic miedzy nimi nie znalazlem). Z gory dzieki dla kogos zyczliwego (za komenty w stylu poszukaj na google, poszukaj sam itp. dziekuje, jak ktos nie chce nie musi odpisywac)
 

szmyk

Member
Główne różnice między poszczególnymi modelami to:
- jakość obrazu
- obsługa 3D
- połączenie do internetu
- możliwość odtwarzania filmów przez USB

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kaukaz

New member
Bez reklam
Kolego Kaukaz , nie ma co się łudzić z tą ceną , nie wiem czy śledziłeś również cenę tego nowego LG 50PZ950S , dwa dni temu cena tego tv była wystawiona 4990 zł , a jak się tylko pokazały w ich magazynach to już nie jest 4990 tylko 6990 , czyli drobnostka ( ledwo 2000 zł różnicy :) ) . Więc nie ma co się podniecać taką ceną , jeden ze sklepów przedstawicieli Panasonica z Gliwic co ma w ofercie TX-50G30 E ma go w ofercie za 6500 zł ,a Redcon cudownym trafem 100 zł więcej za topowy model ? takie rzeczy tylko w Erze :) .

Może cena za VT30 nie będzie taka straszna kolejny sklep wystawia cenę poniżej 7klockówTELEWIZORY PANASONIC 3D - TX-P50VT30E Panasonic Telewizor plazmowy 3D / POLSKA DYSTRYBUCJA / 2 LATA GWARAN - Panasonic
 

wojks

New member
Moze ktos pomoc rozszyfrowac oznaczenia nowych plazm panasonica? Albo podac jakis link do strony gdzie sa one opisane? Czym roznia sie VGT30, GT30, ST30, G30, G30E, U30, UX30, CX3, C3 (nie wiem czy nie pominalem czegos, bralem ze strony panasonica, ale opisu roznic miedzy nimi nie znalazlem). Z gory dzieki dla kogos zyczliwego (za komenty w stylu poszukaj na google, poszukaj sam itp. dziekuje, jak ktos nie chce nie musi odpisywac)
W skrócie:
C3/CX3 - HD ready
U30,/UX30 - Full HD
G30, S30 - FullHD, Neoplazma, Viera Connect
ST, GT, VT - 3D, FullHD, NeoPlazma, Viera Connect
 

grzegorz1981

New member
Czy warto dopłacić i zamiast UX30 kupić S30? Przede wszystkim pytam o jakość obrazu (różnice to m.in. rozdzielczość obrazu ruchomego 900 linii w UX30 a 1080 linii w S30, poza tym UX30 ma 1 HDMI mniej).
Mam dylemat pomiędzy tymi seriami i nie mogę się zdecydować. POMOCY!!
 

Zulus

Member
Ludzie TX-P42VT30E jest już do kupienia w sklepach Panasonica w Gliwicach za 5.500 złotych. Uważam, że nie jest to cena szokująca jak na nowość i dosyć wysoki model.Oczywiście TV dostepny jest też na Allegro. Ten sklep też tam sprzedaje te tv.
 

Frog_PL

New member
Ludzie TX-P42VT30E jest już do kupienia w sklepach Panasonica w Gliwicach za 5.500 złotych. Uważam, że nie jest to cena szokująca jak na nowość i dosyć wysoki model.Oczywiście TV dostepny jest też na Allegro. Ten sklep też tam sprzedaje te tv.

Oo no to chyba dobra cena bo w MM Zabrze widzialem 42GT30 za taka cene heh
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Ludzie TX-P42VT30E jest już do kupienia w sklepach Panasonica w Gliwicach za 5.500 złotych. Uważam, że nie jest to cena szokująca jak na nowość i dosyć wysoki model.Oczywiście TV dostepny jest też na Allegro. Ten sklep też tam sprzedaje te tv.

Cośik szybko cenka podskoczyła :cry: taką niestety mamy teraz inflację:( 6,000zł VT30 teraz cenią
TELEWIZORY PANASONIC 3D - TX-P42VT30E Panasonic Telewizor plazmowy 3D / POLSKA DYSTRYBUCJA / 2 LATA GWARAN - Panasonic
 
Do góry