Nowości od Monitor Audio

woytaski

New member
Bez reklam
Jak można przeczytać na canadahifi, Monitor Audio szykuje odświeżoną wersję swojego flagowca: Serię Platinum II:



W ofercie znajdą się zupełnie nowe, przełomowe rozwiązania technologiczne i materiały, w celu podniesienia wydajność do poziomu, który przez Monitor Audio nigdy wcześniej nie został osiągnięty.
Inżynierowie Monitor Audio zoptymalizowali działania systemów elektrycznych, mechanicznych, magnetycznych i akustycznych, wprowadzając nowe technologie, aby spełnić ambitne cele wydajności nowych głośników.
Nowe głośniki zbudowano w oparciu o nowe micro-plisowane membrany, oraz przetwornik wysokiej częstotliwości (zupełnie nowa wstęga).



Ponadto w Platinum II wykorzystano przetworniki nisko- i średniotonowe z membranami RDT II, ulepszone zwrotnice oraz zupełnie nowe terminale głośnikowe.

W ofercie znajdzie się 7 głośników oferujących niezwykłą przejrzystość dźwięku i nieskazitelną jakość, z luksusowym flagowcem serii Platinum: PL 500 II Tower



I teraz wisienka na torcie... Sugerowane, na razie w Kanadzie ceny:

  • PL 100 II: 6.995 $
  • PL 200 II: 13.995 $
  • PL 300 II: 16.995 $
  • PL 500 II: 34.995 $
ceny w dolarach kanadyjskich za parę, oczywiście:)

  • PLC 150 II: 4.795 $
  • PLC 350 II: 6.995 $
  • PLW 215 II: 8.495 $
 

Kejup

Member
Bez reklam
Ktoś zauważył podobieństwo pl 500 do dynaudio evidence. Mnie to się średnio podoba ale chyba tak to jest w audio że co brzydsze to lepsze?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak pomyślałem, że przy ewentualnej przesiadce z Goldów to PL ;)
Czego Ci oczywiście życzę....
A tak w ogóle, to ciekawe czy jakość i skok byłyby adekwatne do różnicy w cenie...

Z tą brzydotą, to byłbym ostrożny, warto najpierw na żywo zobaczyć i ocenić ;)
 

woytaski

New member
Bez reklam
Ktoś zauważył podobieństwo pl 500 do dynaudio evidence. Mnie to się średnio podoba ale chyba tak to jest w audio że co brzydsze to lepsze?
No i tu się z Tobą zgadzam. Te kształty (PL500) zupełnie mnie nie przekonują...
Szczerze powiedziawszy, to design "starej" serii (szczególnie fronty) bardziej mi leży. O "kinder niespodziance" wokół wstęgi i średniotonowca w PL200 i PL300 nie wspominam, bo to chyba zemsta kreślarza :)
 

Kejup

Member
Bez reklam
Mnie również starsza wersja lepiej pasuje. Ciekaw jestem czy będzie znaczący przeskok w jakości grania słyszalny dla zwykłego zjadacza chleba jak ja bo jak nie to wtedy zakup starszej wersji w promocyjnej cenie może być kuszący.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zadzwoniłem do Dystrybutora z zapytaniem czy wiedzą o cenie - Pan powiedział że tak zapewne o jakieś 20% będą droższe jak mu powiedziałem ile kosztować mają ..... to aż zamilkł ale powiedział że to niemożliwe ale wszedł na szybko na jakąś stronę i okazało się że w $ USA jeszcze drożej to wychodzi... :) Osłupiał nie wiedział co mówić - wszystko będzie jasne po 11 stycznia... Oczywiście w tym wszystkim jest to że niestety waluty drożeją i mamy tego teraz konsekwencje.. ale niewątpliwe komuś w MA deczko się przekręciło z tymi cenami...
Ale bardzo cenie dystrybutora MA bo sam pracownik przyznał że za taką cenę to będzie ciężko sprzedać te kolumny bo kilka jest znacznie lepiej grających kolumn które do tego mają większe doświadczenie.. Bardzo cenię takich ludzi którzy potrafią oddzielić pracę od rzeczywistości - szacun.
Są to świetne kolumny (oczywiście mam na myśli tę wersję która jest, bo najnowszej nie słuchałem) ale za cenę właśnie 26-30 tys na maxa. Za 40 tys jest kilka lepiej na 100% grających kolumn, a do tego firmy mają większe doświadczenie w robieniu kolumn..
Kolega wyżej się pytał czy będzie to widoczna różnica dla normalnych ludzi... ja powiem inaczej to nie są kolumny dla normalnych zjadaczy chleba..... w naszym kraju (w tamtym roku czytałem) średni wiek samochodu to około 9-10 lat więc nawet przeciętny Polak nie jeździ samochodem za taką kwotę jak te kolumny :) Wg mnie jak to bywa w elektronice różnica będzie na plus powiedzmy 20 może 30% może i to też nie wszyscy tyle zauważą... Mi się wydaje że jak ktoś ma na tyle kasy żeby sobie kupić dwie kolumny za ponad 40 tys i uprze się na konkretny model i firmę to aż tak dużego znaczenia nie ma ile to będzie lepiej w stosunku do ceny, która dzieli teraz starą i nową serię Platinum... Bo można zrobić np. Fiata za 200 tys ale czy on będzie od razy Mercedesem czy BMW ???? Ja uważam że nie.... i to samo z tymi kolumnami dalej jest to MA a nie powiedzmy B&W czy inne znakomite firmy...
Myślę że ktoś w MA przecholował swoje aspiracje bo MA to nie jest np. pierwsza z brzegu firma B&W, a teraz wychodzi że B&W 804 Diamond D4 są tańsze jak Platinum II 200 - śmiech na sali.. a to jedna z kilku tylko firm, która jest znacznie lepsza pod względem dokonań i doświadczenia w dziedzinie konstrukcji kolumn od MA.
Chyba że sklepy będą dawać jakiś mega rabat, a przy okazji dystrybutor zrobi jakiś myk odnośnie ceny w zakupie tych kolumn, to wtedy można porozmawiać będzie... Mnie strasznie ta cena zdziwiła bo przypuszczałem, że tak w granicach właśnie 30 tys będą kosztować na wejście...
 
Ostatnia edycja:

woytaski

New member
Bez reklam
Nie chcę być złym prorokiem, ale na moje oko w kraju nad Wisłą, cena PL200 II oscylować będzie na poziomie 50K zł...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie będziesz złym prorokiem tylko jest duża szansa że będzie drożej... ale to ma problem dystrybutor - nikt nie kupi tych kolumn... sklepy nie będą zamawiać bo po co skoro mają tylko stać w ich magazynkach, bo ktoś kto ma wydać 40 tys czy też lepiej to jednak na inne firmy jest skierowany ... taka jest prawda... komuś niewątpliwie słońce przygrzało... pomimo, że tak jak pisałem lubię MA Platinum ale gdzieś jest granica gdzie rozum mówi co i za ile...
Jedynie co może uratować te kolumny to dobre upusty... bo pierwsza z brzegu już wymieniana firma B&W - dystrybutor nie jest skłonny do upustów spektakularnych...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście że tak tylko wiesz jak to jest... po pierwsze tych kolumn w magazynie dystrybutora w RP i generalnie w tym głównym jest ileś kompletów - do tego w takich, a nie w innych kolorach (nie każdemu pasuje dany kolor) więc powiedzmy że kilkanaście osób kupi taniej te kolumny (mam na myśli RP) o jakieś powiedzmy 40%. Tylko zapewne w fabryce już koniec jest produkcji starych Platinum więc tyle tego jest w magazynach ile zrobiono dotychczas... a oni o nowej serii wiedzą już od dawna więc podejrzewam że za dużo nie robili starej serii. A nowa ceny z kosmosu - przynajmniej na początek - myślę że za rok MA dojdzie do wniosku że nie sa taka firma jak wspomniana już wcześniej choćby firma B&W i ceny polecą w dół..
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ale bardzo cenie dystrybutora MA bo sam pracownik przyznał że za taką cenę to będzie ciężko sprzedać te kolumny bo kilka jest znacznie lepiej grających kolumn które do tego mają większe doświadczenie.. Bardzo cenię takich ludzi którzy potrafią oddzielić pracę od rzeczywistości - szacun.
Szacun za co? Za wystawianie tez bez odsłuchu kolumn z własnej dystrybucji?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
MA jak wprowadza nowy model to zawsze jest droższy od poprzedniego. Marka jest znana i z bardzo dobrym marketingiem więc szaleją z cenami. Przynajmniej detalicznymi bo na rabaty można liczyć spore. Zawsze podobało mi się ich wykonanie. Nawet te powiedzmy tańsze BX, RX/Silver wyglądały estetycznie. Co do brzmienia to wiadomo kwestia gustu. Ja dwa razy robiłem przymiarkę pod MA, ale jednak wybrałem coś innego.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szacun za co? Za wystawianie tez bez odsłuchu kolumn z własnej dystrybucji?

Oczywiście że tak - mamy inne poglądy na pewne sprawy, bo chyba nie chcesz mi powiedzieć że MA to jest tak samo zacna firma jak choćby B&W czy SF i wiele wiele innych gdzie kolumny w tej cenie jestem przekonany na 100% że są lepszymi kolumnami nie wspominając o tym że MA to fajna firma (przynajmniej dla mnie) ale ni jak się ona nie ma do tych do których wymieniłem i sam Pracownik to potwierdził - dlatego ja takich ludzi szanuje... bo dobrze sobie zdaje sprawę jak cena wpłynie na sprzedaż...
Dla przykładu - oczywiście każdy ma swoje zdanie ale dla kilku sprzedawców seria GS była lepsza jak GX a kiedy GX weszło to też z ceną polecieli nieźle do góry i sprzedaż jak się rozmawia nie jest oszałamiająca GX ów.. Znam sklepy gdzie GX były ( nie wiem jak jest teraz) wyłącznie na zamówienie nawet nie mieli po jednej parze na odsłuchy po tym jak sami sprzedawcy odsłuchiwali te kolumny. Oczywiście to kwestia gustu i o tym się nie dyskutuje... ale jestem w stanie się założyć że nowe Platinum II nie zagrają tak jak B&W 804 Diamond D3, czy SF Olympica III, które są tańsze od tego po ile będą nawet w USA nowe Platinum (przynajmniej w zapowiedziach), a u nas może być jeszcze drożej.. bo to jest niemożliwe choćby z powodu lat doświadczenia jakie obie te firmy posiadają w konturowaniu kolumn.
Osobiście lubię Platinum podoba mi się ten dźwięk , wykonanie ale cena na maksa musi być około 30 tyś ...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście że znaczek nie gra ale to co stoi za znaczkiem już ma znaczenie, podobnie Mercedes czy BMW nie byłyby takimi dobrymi firmami jak są gdyby za znaczkiem ich nie stał sztab ludzi z odpowiednim doświadczeniem.
To samo jest w kolumnach czy też generalnie w elektronice... Warto posłuchać jak będziesz miał możliwość choćby tych dwóch modeli kolumn o których napisałem a później zobaczysz jak to się ma do nowej wersji Platinum... ba powiem więcej nawet osobiście uważam że firma Triangle dla mnie ( zapewne nei tylko dla mnie) jest bardziej zacną firmą i ma większe doświadczenie w kolumnach jak MA - w tej cenie kupujesz i to bez żadnego rabatu tak świetne kolumny jak np Triangle Cello - warto posłuchać i samemu się przekonać... a już nie wspomnę o wykonaniu... bo tego na zdjęciu nie widać - trzeba dotknąć i zobaczyć na oczy..
A propo SF to wiesz dla wielu SF to zaczyna się od modelu Olympic - wszystko niżej to jak to niektórzy mówią leżało kolo SF... Nie wiem czy wiesz seria Venere słabo sie sprzedawała to teraz zrobili taką wersję premium robiona już jest nie w Chinach a we Włoszech - chcą podnieść prestiż tej serii ale czy to coś pomoże - to się okaże... nie słuchałem ich osobiście więc nie wiem jak to się ma do zwykłej serii ale może coś polepszyli oprócz wykonania samych kolumn i świadomość, że robią te kolumny Włosi.
Ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie... ja tego nie neguje a przedstawiam swoje.


photo hosting sites


pc screenshot
 
Ostatnia edycja:
Do góry