Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Widzę,że Chłopi są dostępni.
Mam jeszcze Killers of the Flower Moon Director's Cut w UHD,ale to ponad 5h ;)


p3bniDu.jpeg

VNg6lSQ.jpeg

Hq34AsU.jpeg
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
"Awantura" serial Netflix zaliczona.

Zaskoczenie, 10 odcinków. Wciągnąłem na dwa razy.
Dużo można by pisać, generalnie konflikt dwóch osób które poróżniły się na parkingu, ale to dopiero początek przygody.
Trochę czarnej komedii, ale w tle dramaty i problemy życia codziennego. Momentami surrealistyczne. Jak ktoś szuka akcyjniaka, to nie tutaj.
Dla mnie perełka ostatnich miesięcy.
Obejrzałem. Serial nie dla każdego. Bo to oczywiście rzecz gustu. Pierwszy odcinek, potem drugi, trzeci i poleciało do końca. Mi się podobał. Może samo zakończenie mogło być lepsze ale spoko. Taki trochę inny. Jak kiedyś film 'Parasite' koreański. Dostał 4 Oskary. Natomiast ten serial 'Awantura' ( Beef) zdobył 4 Złote Globy i 8 nagród Emmy. Więc chyba to coś znaczy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
"Parasite" to było pierwsze skojarzenia, a ten dla mnie rewelacyjny.
"Awantura/Beef" również wysoko wszędzie oceniany, ale z drugiej strony spod studia A24 wyszedł też film "Wszystko wszędzie na raz" który też zdobyło Oscary, a mi nie podszedł.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Anatura i Parasite bardzo dobre pozycje ale nagradzanego "Wszystko wszedzie naraz" nie dałem rady mimo 2 czy 3 podejść. Po prostu nie dla mnie ale nie bylem odosobniony w tum odczuciu.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ktoś coś? Nie wiem czy było.
Chyba widziałem jakieś info ;)
The Battle at Lake Changjin miał niby 200 baniek dolców budżetu.

Byłem dzisiaj na nowym Aquamanie i nawet się nie nudziłem,chociaż scenariusz przypominał bardziej ten z akcyjniaków z lat 80-tych,niż ten z Pulp Fiction ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ktoś coś? Nie wiem czy było.

Plotki głoszą że chińczycy się postarali.





A ciul co się będę was pytał, sam obejrzę xD


Właśnie jestem po i w sumie fajny film. Bałem się że będą latać z tym kungfu a tu bez takich.
Jest trochę magii ale w miarę ze smakiem.

Jedno mi się nie podoba. Bóg zszedł na ziemię jako człowiek, razem z nim 2 pomocników co potrafią używać magię. I przez cały film ich nie ma. Zachowują się jak totalni idioci.


Mają być jeszcze 2 części ale autorzy tego już w pierwszej się pogubili że wszystkim.


Z racji że ten film jest próba "chinskich" filmów w zachodnich kinach to będzie tylko kilka seansów w większych miastach.


Jak dla mnie.
Pomysł, fabuła jest ok 6.5/10
Wykonanie na 3.5/10

Ostatecznie ocenił bym ten film 4.5/10
To filmu "Wielki Mur" nie ma nawet startu, muszą się jeszcze chińczyki postarać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
"Śnieżne Bractwo" - zaliczone (Netflix)

Historii (z 1972) nikomu nie trzeba chyba przedstawiać, dramat rozbitków w ponad 2h filmie.
To jest drugi, najnowszy film z 2024r. Pierwszy "Alive dramat w Andach" pojawił się w 1993.

Dobry film, nie ma tu zbędnego efekciarstwa, bo i nie o to tutaj chodzi.
Gdzieś w komentarzach czytałem - Ponoć jeden z ocalałych stwierdził - że jak chcesz się dowiedzieć co tam się stało, to musisz obejrzeć ten film.
 
Do góry