Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig wypożyczalnie to najlepszy pomysł był na filmy, dla mnie to idealne rozwiązanie było. A teraz zobacz jak pamiętasz co roku ogładałem LOTR, już trzeci rok nie oglądam, bo już na pamięć znam, nie sprawia mi to radości oglądabie xxx tego samego filmu. Muszę podjąć męską decyzję i mniej kupować ...
Co do MM w Niemczech pełna zgoda, daleko nam do nich a wydanie kasy 90 zeta na 90-120 min to nie dla Polaków w większości przypadków, niestety.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Fajnie byłoby gdyby wróciły wypożyczalnie. Legalnie, w dobrej jakości i za rozsądną cenę, można by sobie film zobaczyć.
Pamiętam jak w za młodu, godzinami siedziałem w wypożyczalni, oglądając okładki i czytając opisy filmów na VHS.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pewnie, że byłoby fajnie, ale niestety to już nie powróci, bo gro ludzie ściągało filmy i nadal to robi plus wszedł streaming co jest wygodniejsze, bo bez wychodzenia z domu ludzie mają filmy na wyciagnięcie ręki, może nie od razu wszystko, ale jednak..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida, obejrzeliśmy na BR legendę 10ciu pierścieni od Marvela taka bajeczka dla Rodzinki, troszkę do śmiechu, troszkę fajnych efektów, pewna historia i nawiązanie do pewnych wątków w Marvelu, całościowo film sprawił radość młodszej jak i starszej widowni.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Piramida, obejrzeliśmy na BR legendę 10ciu pierścieni od Marvela taka bajeczka dla Rodzinki, troszkę do śmiechu, troszkę fajnych efektów, pewna historia i nawiązanie do pewnych wątków w Marvelu, całościowo film sprawił radość młodszej jak i starszej widowni.
No to gitara.

Idziesz na streaming ? ;)
Polish-20220311-094832271.png
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest w Polsce kilka wypożyczalni jeszcze, ja w Wawie regularnie odwiedzam jedną na Ursynowie i znajdziesz tam wszystkie nowości na DVD/blu/4k zarówno polskie jak i zagraniczne wydania. Dodatkowo jest cala masa klasyków zremasterowanych do 4k jak np. Lśnienie, odyseja kosmiczna, LOTR, predator, ojciec chrzestny itp. Wypożyczenie kosztuje kilkanaście złotych a jak sie jest stałym klientem tak jak ja to i możesz sobie zarezerwować konkretne filmy na konkretny dzień, przetrzymać dłużej niż dzień itp :)
Ja dla samej idei wspierania tego umarłego biznesu wsiadam w samochód i lecę 10km w jedną stronę zamiast obejrzeć coś na VOD (pominę już fakt że na 120 calach jest różnica pomiędzy streamingiem a fizycznym nośnikiem, o dźwięku już nawet nie wspomnę)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U nas też są "wypożyczalnie" i to niezmiennie od 20-30 lat do dnia dzisiejszego, do wyboru do koloru, nowości, FHD, 4K, po jakieś 10zł ; ) Ludzie dalej kupują na potęgę. Najśmieszniejsze jest to, że poprzednia słynna już od lat dziewięćdziesiątych giełda RTV - na której się większość wychowała, była pod budynkiem Urzędu Skarbowego, a już absolutnym absurdem - patrząc z perspektywy czasu, były reklamy piratów/gier/nowości (których oczywiście w Polsce w sklepach nie było jeszcze), a przed samym wejściem wisząca reklama tychże piratów na tablicy "Urząd Skarbowy". Dziś dla wielu abstrakcja, rodem z memów, ale tak się kształtowała Polska ; )

Fajnie Zochu, że wspierasz, sam pół życia spędziłem w wypożyczalniach, przez lata praktycznie dzień dzień u znajomych w lokalnych przybytkach, a potem w BHV - jako topowy klient ; ) ale dziś, to już nic innego, jak reanimowanie trupa - ale dla idei, super.

Zdjęcie z giełdy sprzed miesiąca, nowości po 4K po 10zł, jedno z kilkunastu stoisk, w czapeczce Piramida na rekonesansie ; )

 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Można jeszcze kupić filmy w folijkach? Myślałem że to relikt rodem ze stadionu dziesięciolecia :D

Czy można? Wszystkie możliwe nowości praktycznie z dnia na dzień są na giełdzie.
Ludzie przyjeżdżają rodzinami, kupują po 5-10 filmów i tak to się kręci.
Nie dość, że jest folijka, a w niej w wydrukowana poglądowa okładka, to sama plyta czesto ma również nadruk, typowy dla wydań sklepowych. Obok są pudełka do filmów BR, wiec tak na dobrą sprawę parę złotych + drukarka w domu do wydruku pełnowartościowej okładki i ktoś ma "prawie" to samo, co w sklepie. Oczywiście są też gry czy programy na PC... i tak od dekad.

Żeby jakiś ćwiercinteligent przypadkiem mojego wpisu nie odebrał jako zachęcanie, pisze jedynie jak jest, bez zaklinania rzeczywistości.
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Orientujecie się może jaka jest różnica między najnowszym filmem Pitbull, a serialem (5odc)? Fabuła w serialu jest bardziej rozwinięta?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
U nas też są "wypożyczalnie" i to niezmiennie od 20-30 lat do dnia dzisiejszego, do wyboru do koloru, nowości, FHD, 4K, po jakieś 10zł ; ) Ludzie dalej kupują na potęgę. Najśmieszniejsze jest to, że poprzednia słynna już od lat dziewięćdziesiątych giełda RTV - na której się większość wychowała, była pod budynkiem Urzędu Skarbowego, a już absolutnym absurdem - patrząc z perspektywy czasu, były reklamy piratów/gier/nowości (których oczywiście w Polsce w sklepach nie było jeszcze), a przed samym wejściem wisząca reklama tychże piratów na tablicy "Urząd Skarbowy". Dziś dla wielu abstrakcja, rodem z memów, ale tak się kształtowała Polska ; )

Fajnie Zochu, że wspierasz, sam pół życia spędziłem w wypożyczalniach, przez lata praktycznie dzień dzień u znajomych w lokalnych przybytkach, a potem w BHV - jako topowy klient ; ) ale dziś, to już nic innego, jak reanimowanie trupa - ale dla idei, super.

Zdjęcie z giełdy sprzed miesiąca, nowości po 4K po 10zł, jedno z kilkunastu stoisk, w czapeczce Piramida na rekonesansie ; )


To jak 4k są po 19 zeta to na BR za 5 zeta ? :) Ale chyba w Stolicy nie można filmów kupić na jakiś giełdach, bo na elektronicznej byłem kawałek czasu temu, ale filmów nie widziałem, może na komputerowej, ale teraz to mogą być dwie w jednej. Dawno już nie byłem.

Lolek się pyta,po ile są płyty CD z muzyką ? :D


Dobre:bober: A w empicu w ciągu kilku godzon niektóre płyty cd potrafią podrożeć 30-50% np płyty P. Collinsa, być może ze względu na jego stan zdrowia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co wiem, są to kopie 1:1 z dostępnych źródeł w sieci, to nie czasy 4 kopii z VHS'a ;) aczkolwiek kontynuacja "tradycji" na pewno.
Tyle, że oni to gdzieś tłoczą hurtowo, logistycznie na pewno zorganizowane.
Głównie FHD, czyli typowy BR, ale 4K widziałem też u kogoś na stoisku, koncerty tez widziałem. Generalnie, to co widzimy my na jakiś torrentach powiedzmy w tygodniu, w niedzielę już jest na giełdzie.
 
Do góry