Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

Bipo

Active member
Bez reklam
Z Predator 2 coś im nie wyszło i film nie był tak udany jak 1cz. Predators poprawili wyszło jak dla mnie już dużo lepiej a w obecnym Predator 2018 spadło z hukiem na samo dno. Parodia, komedia nie wiem jak to nawet nazwać...?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie panowie, brak słów jak tego nowego Predatora określić. Są tzw. klasyki gatunku, których nie powinno się ruszać!.
To co nam zaserwowano to zwykła profanacja.
 

bokciu

Banned
The Predator - nie spodziewałem się wiele po tym filmie, ale moje "nieoczekiwania" okazały się być tylko cząstką gówna jakie ujrzałem. Wiedziałem, że film będzie pozbawiony atmosfery i klimatu...wiedziałem, że nie będzie to ten trzymający w napięciu horror sf co przed laty...wiedziałem, że będzie to produkt komercyjny na miarę efekciarskiego kina...Ale w życiu nie wiedziałem i w życiu bym nie przypuścił, że zrobią z tego durną komedię z elementami kina familijnego.
Za tak paskudną profanację kultowego filmu, powinno odebrać się jego producentom każdego zarobionego dolara. Granda!

A o czym jak pisałem kilka dni temu...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Predator (2018 ) - zaliczony.

Wspaniała kontynuacja, dla miłośników Predzia wręcz obowiązkowa pozycja.
Jest akcja, świetne aktorstwo i przede wszystkim klimat. Coś, na co czekaliśmy latami, ale warto było.
Świetny pomysł z psami, cudownym dzieckiem, no i pani biolog.
Generalnie dobrze przemyślany scenariusz i sam pomysł. Gęsty klimat.
Arni byłby dumny.

No, to sobie pożartowaliśmy... bo "żart" to akurat najtrafniejsze określenie.
Jako fan jestem zdegustowany, wręcz profanacja marki.
Ja myślę, że ktoś sobie zrobił zwyczajnie jaja. Nie widzę tego inaczej.

jak zacząłem czytać to aż nie wierzyłem,, ale na końcu już było ok.. :- )
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak tam Koledzy po premierze 1983?
Musiał nawet zaskakuje pozytywnie, fajna realizacja i pomysł, ale czegoś brakuje, trochę irytujący gimbazjalny ruch oporu.
Więckiewicz oczywiście trzyma poziom i jest motorem napędowym.
Ogląda się nawet dobrze, ale zobaczymy jak będzie dalej ;)
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Oj będę czekać na ten film. Łykam wszystko o okrętach podwodnych.
Wiadomo, że klasyki ogląda się najlepiej i nie będzie to film wojenny typu:
Das Boot 1981 ale i tego nie przeoczę.
 

Dingo

Member
Moje zainteresowanie nowym Predatorem skonczylo sie po obejzeniu trailera. Jak widac po recenzjach kolegow nie mylilem sie! Pieniadze zaoszczedzone na biletach do kina poszly na 'przelew'...

Kursk zapowiada sie faktycznie ciekawie.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Pewnie odgrzeję starego kotleta. Obejrzałem już 4 sezony i zaczynam 5. Super serial jak ktoś lubi Marynarkę wojenną USA. THE LAST SHIP. Polecam jak ktoś jeszcze nie zaliczył.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Moje zainteresowanie nowym Predatorem skonczylo sie po obejzeniu trailera. Jak widac po recenzjach kolegow nie mylilem sie! Pieniadze zaoszczedzone na biletach do kina poszly na 'przelew'...

Kursk zapowiada sie faktycznie ciekawie.

Najlepsze jest to, że Rosjanie mogli mieć w tym swój udział, ale przez fakt iż na pewno chcieli zataić pewne rzeczy/fakty to nie dało się z nimi dogadać i Amerykanie w końcu sami nakręcili ten film.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Najlepsze jest to, że Rosjanie mogli mieć w tym swój udział, ale przez fakt iż na pewno chcieli zataić pewne rzeczy/fakty to nie dało się z nimi dogadać i Amerykanie w końcu sami nakręcili ten film.
Lolus.
Piszesz o Predarorze, czy Kursku?
FYI: Ameryjanie nie maja nic wspolnego z podlinkowanym filmem Kursk. Jakby co. ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam na myśli Kursk, oglądałem wywiad reżysera, który mówił, że chcieli z Rosjanami nakręcić tę historię, ale jak to stwierdził nie chcieli zgodzić się na swobodę artystyczną podczas robienia tego filmu. Więc sami go zrobili.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Mam na myśli Kursk, oglądałem wywiad reżysera, który mówił, że chcieli z Rosjanami nakręcić tę historię, ale jak to stwierdził nie chcieli zgodzić się na swobodę artystyczną podczas robienia tego filmu. Więc sami go zrobili.
No i choćby fakt chęci współpracy z Rosjanami powinien dać Ci dostatecznie do myslenia, czy aby napewno jest to film hollywoodzki. Jakbyś jeszcze miał wątpliwości, pomimo europejskiego cast/crew, to zobacz kto film wyprodukował, gdzie i kto go będzie dystrybuował. ;)
 

yancyk

New member
Skoro poruszamy serial 1983 Netflixa który czeka w kolejce do obejrzenia podzielę się z Wami moimi odczuciami nt. innego polskiego serialu - "Ślepnąc od świateł" który zdecydowałem się obejrzeć niedawno. Jeżeli komuś podobały się produkcje typu Trainspotting, Requiem dla snu to spodoba mu się też polski klimat z Fryczem i Więckiewiczem w rolach wpływowych gangusów przecinających tydzień z życia warszawskiego dilera. Świetne psychodeliczne wstawki które odczuwa główny bohater, dobra muza, momentami ciut irytujące zachowania i dużo przekleństw ale ogólnie serial bardzo ciekawy i typu badass - polecam, nieskomplikowany i nietuzinkowy, brakowało czegoś takiego - polecam!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No i choćby fakt chęci współpracy z Rosjanami powinien dać Ci dostatecznie do myslenia, czy aby napewno jest to film hollywoodzki. Jakbyś jeszcze miał wątpliwości, pomimo europejskiego cast/crew, to zobacz kto film wyprodukował, gdzie i kto go będzie dystrybuował. ;)

Zerknę :) ale faktycznie możesz mieć duzo racji :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Obejrzałem na razie 2 odcinki z 8 i zgadzam się z tym:
https://youtu.be/zKOKTyFE1A8
W weekend skończyłem, od 3 odc, który przypadkowo odpalił mi się w angielskim, z tym językiem serial do końca oglądałem.
Tragedii nie ma, ale trochę się zawiodłem.

Jak dla mnie trochę brak konsekwencji w scenografii.
Z jednej strony nowe technologie, a z drugiej stare Wołgi i inne auta z lat 80-tych.
Taka słaba 4 na 10, trochę może na wyrost ale to za plenery Książa ;)

Na zachodzie opinie pozytywne: https://www.nbcnews.com/think/opini...-tightly-paced-well-written-polish-ncna942511
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja odpuszczam, a teraz tym bardziej.

Ktoś widział już drugi odcinek "Ucieczka z Dannemory"? (HBO)
https://www.filmweb.pl/serial/Ucieczka+z+Dannemory-2018-798926

Jest dobrze, ale oglądanie tego na raty, to faktycznie nieporozumienie.
Aż się prosi machnąć za jednym razem, klimat robi się gęsty, a rozbijanie tego nie pomaga.
To nie Dynastia, szkoda, że nie wrzucili całości.

Benicio del Toro daje radę, zresztą Paul Dano i Patricia Arquette podobnie.
Ktoś kojarzy ją z "True Romance"? ; ) No właśnie, kilka zmian nastąpiło, ale film był genialny.
 
Do góry