Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

szejos

New member
Dzisiaj miałem na tapecie Rampage. Typowy film z Rockiem, nie nudziłem się, film na raz, obejrzeć i zapomnieć ;).
 

bokciu

Banned
Wprawdzie widziałem BD,ale jakoś ten film nie wywarł na mnie zbyt dużego wrażenia.
Chociaż do wybranych scen,będę jeszcze wracał... :wink:

Ja ledwie zmęczyłem - wybitnie mnie znużył. Nawet 14 letnia córka w połowie już miała dosyć tego oczopląsu który nawet dzieciom się już przejadł. Stwierdziła, że zmarnowała ponad dwie godziny, a mogła je poświęcić na cokolwiek innego, choćby czytanie książki. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja uważam, że Player, to obowiązkowa pozycja dla każdego (szczególnie, a raczej przede wszystkim starszego) gracza. Młodszy nie wiele skuma, będzie czerpać wyłącznie z fabuły/efektów nie mając pojęcia o czym się tam rozprawia między wierszami.
Starszy który nie grywał, również potraktuje tą pozycje podobnie.
Nie ma tu wielkiej filozofii, ot, kto grał i widział początki tej branży, jakoś (bynajmniej ja) inaczej spogląda na tego typu tytuły.

Te wszystkie przeplatane smaczki podbijają ocenę, nie sama w sobie fabuła.
To ukłon dla starych graczy, a nie następny Jurrasic Park... łoho hoho nadchodzi duża jaszczura, robi pogrom i cała rodzina się cieszy.
W takich pozycjach co jest każdy widzi i nic nie trzeba tłumaczyć, natomiast w Player One wygląda to deko inaczej.

Sam w sobie film jakiś taki jałowy, bez wyrazu i faktycznie nie porywa (pomijając fakt, że reszta filmów podobnego sortu "Thoropodobne" i tak gorsza), ale z uwagi na powyższe + świetna scena na polu walki, to mimo wszystko warto obejrzeć.

Ja również na bank będę wracał do wybranych scen.
Jak wspomniałem kiedyś, wystarczyło, że zobaczyłem żołnierza z "Halo" na polu bitwy, a to zaledwie 2-3 sekundy na ekranie i już pojawił się uśmiech. Kto na takie rzeczy zwraca uwagę? Garstka.
Zresztą pojawił się już jak usłyszałem Jump Van Halena, a kto na tym nie skakał?
Toć to były imprezy do rana, każda dyskoteka to grała ; )

Przy samym "Halo" na pierwszym XB z "balonem" w ręce grało się miesiące, masa znajomych, dyskusji na grupach dyskusyjnych (nie było for jak dziś), a tam jest tych drobnych smaczków sporo (które dla wielu graczy przekładały się na tygodnie/miesiące giercowania). Nie da się tego pominąć widząc to wszystko w filmie.
Już nie wspomnę o wpatrywaniu się w ekran pełen pikseli, dokładnie jak w końcowych scenach filmu z młodym Hallidayem. Klasyka.
 
Ostatnia edycja:

AMP

New member
@armanig - podpisuje się pod Twoją wypowiedzią rękami i nogami :) Nic dodać nic ująć - mam dokładnie takie same wrażenia.
Jestem po seansie w dolby atmos i jedynie mogę dodać, że to najlepiej wykorzystujący możliwości systemu film jaki do tej pory oglądałem.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj miałem na tapecie Rampage. Typowy film z Rockiem, nie nudziłem się, film na raz, obejrzeć i zapomnieć ;).

Bo to jest tego typu film i zapewne pod względem rozrywki spełnia się i ludzie nie będą zawiedzeni.

Ja ledwie zmęczyłem - wybitnie mnie znużył. Nawet 14 letnia córka w połowie już miała dosyć tego oczopląsu który nawet dzieciom się już przejadł. Stwierdziła, że zmarnowała ponad dwie godziny, a mogła je poświęcić na cokolwiek innego, choćby czytanie książki. :)

Widać, że różnie ludzie podchodzą do tego filmu na tym forum. Ale obejrzeć trzeba będzie i zobaczyć do których jest mi bliżej.. A dobra książka nie jest zła.. a na pewno lepsza od słabego filmu. Ale niestety na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy będzie premiera w RP tego filmu.
 
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
Katowałem ZX Spectrum, później Atari i Amigę...Było też PS1. Namiętnie wysiadywałem w salonach gier, wydając wszystkie pieniądze jakie dostałem, a film do mnie jakoś nie trafił. Jednak w kinie szukam czegoś innego...Ten film to jedno wielkie demo, mające za zadanie zaprezentować szerokie spektrum możliwości grafików komputerowych i nic poza tym...Obecnie nie robi to na mnie wrażenia, a wręcz staje się natarczywe i męczące.
 

Dingo

Member
Również podpisuję się pod postem Armaniga - pisałem dokładnie to samo kilka miesięcy temu po obejrzeniu filmu w kinie. To jest film do szerokiej publiczności ale dodatkowe smaczki dostrzegą tylko gracze z pokolenia lat 80tych. Pokazano elementy ze świata graczy ale i elementy popkultury lat 80tych jak muzyka czy film z epoki..


Katowałem ZX Spectrum, później Atari i Amigę...Było też PS1. Namiętnie wysiadywałem w salonach gier, wydając wszystkie pieniądze jakie dostałem, a film do mnie jakoś nie trafił. Jednak w kinie szukam czegoś innego...Ten film to jedno wielkie demo, mające za zadanie zaprezentować szerokie spektrum możliwości grafików komputerowych i nic poza tym...Obecnie nie robi to na mnie wrażenia, a wręcz staje się natarczywe i męczące.


Ja zaczynałem od automatów przez Atari 2600, Atari XE (u znajomych), C64 - mój pierwszy komputer, Amiga 600, Amiga 1200, PC-ty od 286 do dziś i wszystkie generacje PS. Mnóstwo czasu spędzonego ze znajomymi przy ekranie i przekazywaniu sobie kontrolerów. Dziś gram okazjonalnie. Jeśli chodzi o film - Mnie też męczą już produkcje stawiające głównie na komputerowe efekty specjalne z płytką fabułą. Player nie stanie się dla mnie pozycją kultową. Obejrzałem go ponownie kilka dni temu na KD i zdania po seansie w kinie nie zmieniam - efekty dźwiękowe (zwłaszcza podczas wyścigu jak i finałowej bitwy) - mistrzostwo. Tego właśnie oczekiwałem i będą to fragmenty prezentowane znajomym aby pokazać możliwości zestawu KD. Fabuła bez rewelacji. Poza tym dużo, dużo drobnych smaczków przynoszących uśmiech na twarzy - dla mnie to wspomnienia z dzieciństwa dlatego odbiór filmu pozytywny.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Obejrzyjmy to jeszcze raz... :wink:
[youtube]PfeVH2bbzlw[/youtube]

No to jeszcze pl :wink:
917b9M8GasL._RI_.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oglądałeś Traffik? Ja czekam na ten film.. Tylko to jest zapewne film, gdzie raz się obejrzy i potem juz za drugim razem nie ma żadnych emocji przy oglądaniu. Ale bardzo jestem ciekawy tej produkcji.
 

bokciu

Banned
No cóż...A mi się wydawało, że tuka filmowa to głównie fabuła i aktorstwo, a nie grafika komputerowa która zdominowała ten film doszczętnie. Co do samych smaczków z gier lat 80 tych - jakoś zdecydowanie więc dostrzegłem ich filmie "Piksele" z 2015.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Głowy nie dam sobie uciąć,ale myślę,że 3D może prezentować się nieźle :wink:

Trzeba sprawdzić jak to w 3D wygląda, na UHD podobno nieźle, szkoda, że nie IMAX.

Kod:
DISC INFO:

Disc Title: Ready.Player.One.2018.3D.BluRay.1080p.AVC.DTS-HD.MA5.1-CHDBits
Disc Size: 49,960,974,336 bytes
Protection: AACS
BD-Java: No
Extras: Blu-ray 3D
BDInfo: 0.5.8.7 (compatible layout created by DVDFab 10.0.9.9)

PLAYLIST REPORT:

Name: 00098.MPLS 
Length: 2:19:58.264 (h:m:s.ms)
Size: 48,592,011,264 bytes
Total Bitrate: 46.29 Mbps

VIDEO:

Codec Bitrate Deion 
----- ------- ----------- 
MPEG-4 AVC Video 23790 kbps 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1 / 
MPEG-4 MVC Video 9998 kbps 1080p / 23.976 fps / Multiview Profile 4.1 / 

AUDIO:

Codec Language Bitrate Deion 
----- -------- ------- ----------- 
DTS-HD Master Audio English 2329 kbps 5.1 / 48 kHz / 2329 kbps / 16-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 16-bit)
Dolby Digital Audio English 384 kbps 5.1 / 48 kHz / 384 kbps
Dolby Digital Audio French 384 kbps 5.1 / 48 kHz / 384 kbps
DTS-HD Master Audio German 2325 kbps 5.1 / 48 kHz / 2325 kbps / 16-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 16-bit)
Dolby Digital Audio Spanish 384 kbps 5.1 / 48 kHz / 384 kbps
Dolby Digital Audio Portuguese 384 kbps 5.1 / 48 kHz / 384 kbps
Dolby Digital Audio Czech 384 kbps 5.1 / 48 kHz / 384 kbps
Dolby Digital Audio Hungarian 384 kbps 5.1 / 48 kHz / 384 kbps
Dolby Digital Audio Polish 384 kbps 5.1 / 48 kHz / 384 kbps
Dolby Digital Audio Polish 384 kbps 5.1 / 48 kHz / 384 kbps
Dolby Digital Audio Russian 384 kbps 5.1 / 48 kHz / 384 kbps
Dolby Digital Audio Turkish 384 kbps 5.1 / 48 kHz / 384 kbps

SUBTITLES:

Codec Language Bitrate Deion 
----- -------- ------- ----------- 
Presentation Graphics English 36.025 kbps 
Presentation Graphics French 27.119 kbps 
Presentation Graphics German 39.713 kbps 
Presentation Graphics Spanish 29.602 kbps 
Presentation Graphics Portuguese 31.166 kbps 
Presentation Graphics Arabic 18.887 kbps 
Presentation Graphics Bulgarian 30.149 kbps 
Presentation Graphics Croatian 31.444 kbps 
Presentation Graphics Czech 30.336 kbps 
Presentation Graphics Estonian 32.024 kbps 
Presentation Graphics Greek 32.37 kbps 
Presentation Graphics Hebrew 26.746 kbps 
Presentation Graphics Hungarian 27.73 kbps 
Presentation Graphics Icelandic 32.31 kbps 
Presentation Graphics Latvian 29.439 kbps 
Presentation Graphics Lithuanian 30.897 kbps 
Presentation Graphics Polish 26.781 kbps 
Presentation Graphics Portuguese 32.215 kbps 
Presentation Graphics Romanian 29.583 kbps 
Presentation Graphics Russian 31.614 kbps 
Presentation Graphics Slovenian 28.953 kbps 
Presentation Graphics Turkish 30.383 kbps 
Presentation Graphics French 0.377 kbps 
Presentation Graphics German 0.148 kbps 
Presentation Graphics Spanish 0.741 kbps 
Presentation Graphics Portuguese 0.745 kbps 
Presentation Graphics Czech 0.702 kbps 
Presentation Graphics Hungarian 0.428 kbps 
Presentation Graphics Polish 0.285 kbps 
Presentation Graphics Russian 0.739 kbps 
Presentation Graphics Turkish 0.689 kbps

Pytanie do tych co oglądali, są dwie ścieżki audio PL, zarówno tu jak i UHD, jest lektor i dubbing?

I znowu szkoda, że oryginalna ścieżka okrojona.
 
Do góry