Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

Caparzo

New member
Bez reklam
Przeoczyłem - starość :) Dla Ciebie lepsza od 1 cz jako film ma się rozumieć.. :) bo strzelania rozumiem że jest więcej bo kiedyś pisałeś że w 2 ce zabił ponad 120 chłopa :)

Dla mnie mocna i dobra pozycja. Dzwięk robi robotę jak w jedynce. Klimat jest, więcej chłopa ubija, dobrze sie ogląda. Fajne scenerie są, nawet wejście smoka :p dwójka jest inna. Jest lepsza.
Jeszcze dobrze sie film nie zaczął a już akcja, godna uwagi :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kupię w ciemno - najwyżej mam gościa co odkupi, podobnie zresztą mam z Reacherem 2, kupuje tylko dla obejrzenia i idzie na sprzedaż.. nie muszę ganiać i sprzedawać więc jak film będzie mnie kosztował 25 zeta to spoko..tyle samo mnie kosztował Inferno..

Obejrzałem Dzień matki powiem szczerze dla towarzystwa ale całkiem spoko się oglądało .. można też popatrzeć na kobiety przy okazji.. a tak nawiasem to nogi jakie ma J. Roberts to pomimo wieku nie jedna 20stka by chciała takie mieć.. a Ona ma prawie 50 lat..

ps. film chyba samsung sponsorował bo same samsungi w filmie a w USA przecież króluje jabłuszko.. a w tym filmie nie widać żadnego :)
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Na HBO GO serial śmiga od 8 stycznia (na BBC One od 7 stycznia) a na HBO Polska będzie puszczany od 17 marca ;-)
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Wczesni adaptorzy ATMOSA (do ktorych sam nieskromnie sie zaliczam) pisza to od poczatku, ze dla kogos kto mial przyzwoite, czyt dobrze zestrojone KD, nie jest to wielki przeskok jakosciowy. Jest kilka tytulow oferujacych sceny, ktore wywoluja efekt WoW i tyle. Jak wrocicie do moich postow sprzed roku, czy 2 lat, to przeczytacie to samo. Sa sceny ktore oferuja efekty nie do odtworzenia w standardowym setupie 5.1. W kinie domowym jest ich niewiele, ale kto ich u siebie nie slyszy, nie ma szans na poznanie (uwaga wystarczy do tego uklad 5.1.2) potencjalu Dolby Atmos, czy jakiegokolwiek NGA.
Silac sie na najprostsza konkluzje napisze tak - kto mial, czy ma, kino domowe na przyzwoitym poziomie (nie chodzi tu o wydane $$$$), ten zawsze sie cieszyl dobrym dzwiekiem dookolnym, kto ma dzisiaj zbabolona instalacje ( chocby Atmos), nadal nie zna mozliwosci i efektow mozliwych w KD. Natomiast prawdziwa roznica ukazuje sie widzom kina. Ja przez dekade zylem przekonaniem, ze jakosc dzwieku i efektow w KD, bije na glowe jakosc dzwieku oferowana w kinie. Jednak obecnosc miksow kinowych NGA i kin wyposazonych w sprzet nowej generacji, odwrocily te optyke o 180 stopni. KD jak narazie nie ma szans zblizyc sie jakoscia efektow imersywnych, a scialej mowiac komplikacja i wiernoscia oddania dzwieku wielu jednoczesnie poruszajacych sie, pozornych zrodel dzwieku, dlatego ze miksy kinowe sa inne niz miksy domowe dla nearfieldu i sprzetu o zupelnie innej wydajnosci od tych zainstalowanych w salach kinowych, co czyni te pierwsze czesto bardziej atrakcyjnymi. Pomimo iz jestem ograniczony wylacznie do kin z instalacjami Dolby, mam swoje ulubione, absolutnie znamienne momenty, rowniez posrod miksow stworzonych w MDA (DTS), ktorych fantastyczna odmiennosc od miksow domowych, bez wzgledu na to czy wydaja sie w domu brzmiec wybornie jak Everest, czy badziewnie jak Avengers Age of Ultron, rozpozna kazdy, chocby byl polgluchy i siedzial daleko od director's boxa. A przeciez sa jeszcze na swiecie kina oferujace instalacje alternatywne: Auro3D i DTS i specjalnie dla nich powstaja miksy (kosztujace 7-cyfrowe sumy), aby byc wyswietlane chocby tylko przez 2-4 tyg, zas widzowie sa sklonni wydac cene premium aby chodzic do takiego kina regularnie. Nie przez snobizm, a dla tych wlasnie wrazen, ktorych nie doswiadcza gdzie indziej.
Niestety nie kazdy film w Atmosie w kinie wypada rownie spektakularnie. Dla mnie np wielkim rozczarownaiem byly Gwiezdne wojny przede wszystkim Force Awakens, zwlaszcza ze Lucas Arts byl zawsze ikona dzwieku surround.

HDR tez dostanie komentarz nieco pozniej, bo chwilowo mam emergency.
 
Ostatnia edycja:

venomas200

New member
Bez reklam
Panowie dziś miałem "zaszczyt" obejrzeć polska a w zasadzie pisowska Super produkcję Smoleńsk.
I tu w ramach komentarza powinienem zacytować Stonoge to jest Dramat ku... to jest dramat. Ja już naprawdę pomijam treść filmu poniekąd b dobrze znaną i naciągana we wiadoma stronę Ale sposób nagrywania montażu i realizacji tego filmu to takiego chaosu w głowie to nawet chyba Minister Wojny nie ma. Gdzieś widziałem ocenę tego filmu 2 i to była grubo naciągana ocena w moim odczuciu. Ja nie wiem czy widziałem kiedykolwiek gorzej zrealizowany film. Treść filmu to już osobna kwestia ale nie chce tu pobudzać politycznych złości
 

Henry

Active member
Bez reklam
Taboo bardzo nierówny, mam wrażenie, że leci taką sinusoidą i gdzieś scenarzyści się gubią.
Ale generalnie ocena na plus ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie dziś miałem "zaszczyt" obejrzeć polska a w zasadzie pisowska Super produkcję Smoleńsk.

Po pierwsze to Ci z całego serca współczuję, bo mając do stracenia 2h, ja osobiście wybrałbym inny film np. super gniot, który zaliczyłem wczoraj The Girl with All the Gifts (2016) - Filmweb.

Po drugie naciśnięcie alt+a, e - co w rezultacie dam nam literki ą,ę nie jest czasochłonne i męczące.

Po trzecie PIS to polska partia, wybrana w demokratycznych wyborach i z tego co wiem to na film zbierali różne datki, zapewne swoją ogromną cegiełkę dorzuciła armia Rydzyka.

Film jest kompletnym nieporozumieniem tak samo jak i próby odzyskania wraku po tylu latach, z którego obecnie śledczy mogą co najwyżej zrobić 2 pomniki, najlepiej przed domem Komorowskiego i Tuska.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Panowie dziś miałem "zaszczyt" obejrzeć polska a w zasadzie pisowska Super produkcję Smoleńsk.
I tu w ramach komentarza powinienem zacytować Stonoge to jest Dramat ku... to jest dramat. Ja już naprawdę pomijam treść filmu poniekąd b dobrze znaną i naciągana we wiadoma stronę Ale sposób nagrywania montażu i realizacji tego filmu to takiego chaosu w głowie to nawet chyba Minister Wojny nie ma. Gdzieś widziałem ocenę tego filmu 2 i to była grubo naciągana ocena w moim odczuciu. Ja nie wiem czy widziałem kiedykolwiek gorzej zrealizowany film. Treść filmu to już osobna kwestia ale nie chce tu pobudzać politycznych złości

Nagrywanie i montaż to istota filmu.. treść to indywidualna sprawa i lepiej nie ruszać tematu..każdy sam sobie oceni..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jest dobrze, Atmos daje rade.
Pierwszy lepszy fragment - przelatujący pocisk z tylnych na fronty.
Przy Atmosie wygląda to tak, że w momencie przelotu kuli (czy czegoś tam) czyli gdzieś właśnie po środku, góra (sufit) wydaje specyficzny dżwięk świszczącej lecącej kuli.
Wybuchające granaty podobnie, tutaj spadająca ziemia leci z sufitu.
Ja generalnie dołożyłbym tych efektów na sufit drugie tyle, ale jest bardzo ok.

Sama w sobie ścieżka audio, to orgia dla maniaków wybuchów, wystrzałów, czy latających pocisków po pokoju. Audio to niesamowite mięso, łupanki z automatów dociążone. Sporo dynamiki i efektów surround. Tyły mają co robić.
Jest ok.

Ja generalnie wolę głosy z tylnych skrzynek z Doktora Strange.
Fragment gdzie kobitka nawija swój monolog. Jedne z fajniejszych - dosadniejszych efektów na tylne.
Niesamowita lokalizacja.

Strange'a jeszcze nie widziałem, ale w Przełęczy dobrą robotę robi sub, jak wspomniałeś łupanki są dociążone, świetnie brzmi ostrzał z artylerii.

Szkoda, że Gladiator nie jest w Atmosie bo bitwa na początku filmu mogłaby spompować sufitowe porządnie. Latające strzały z łuków, ogniste kule:D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Warunek że dobrze byłby zrobiony ten atmos.. bo ja mam na dvd jak i na BR ten film (gladiator) i szału nie ma w stosunku do dvd.. więc w cale atmos mógłby nie pomóc.. jakość obrazu w tym filmie również nie powala na kolana. ale sam film bardzo lubię i ta muzyka.. nawet mam na cd muzykę z tego filmu - super film..

A doktorka Pakolo obejrzyj nie pożałujesz..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
lolek
Również mam cd z muzyką i BD Gladiatora:D Miałem również wstawkę BD ISO i wydaje mi się, że dźwięk i obraz był lepszy niż na moim BD, pewnie wydanie na nasz rynek standardowo skopane.

Za doktora wezmę się może dzisiaj, albo w czwartek bo jutro Real gra zaległy mecz z Valencią:D
 

dread

New member
Bez reklam
Pytanie podstawowe czy macie płytę Gladiatora ze starym czy nowym transferem ? Jeśli ze starym to najwłaściwsze miejsce dla niego to kosz na śmieci. Jeśli z nowym - to macie najlepszą możliwą wersję jaka póki co istnieje.
Tymczasem w połowie tego roku Gladiator zagranicą wyjdzie na UHD, możliwe, że też w DTS:X.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pytanie podstawowe czy macie płytę Gladiatora ze starym czy nowym transferem ? Jeśli ze starym to najwłaściwsze miejsce dla niego to kosz na śmieci. Jeśli z nowym - to macie najlepszą możliwą wersję jaka póki co istnieje.
Tymczasem w połowie tego roku Gladiator zagranicą wyjdzie na UHD, możliwe, że też w DTS:X.

Ja mam chyba to najnowsze wydanie ono nawet chyba jest rozszerzone.. (nowszego w sklepach nie widziałem)
 

dread

New member
Bez reklam
W Polsce (i wszędzie na świecie) na Blu-ray wyszły dwie wersje. Ta nowsza u nas zawitała jakoś w 2012 roku gdy TiM zaczął przepakowywać płyty.
Na płytach ze starszego wydania też też jest wersja rozszerzona - aby być na 100% pewnym porównaj te screeny z nowego transferu z tym co widzisz na ekranie i stanie się jasność :)
Na tym kadrze nie powinno być problemu ze stwierdzeniem, którą wersję się posiada
 
Ostatnia edycja:
Do góry