Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

zgred72

New member
Abonament do kina za 49zł i oglądamy ile filmów chcemy... ;-) Biorąc pod uwagę iż chcielibyśmy obejrzeć dwa filmy w weekend to już jesteśmy do przodu. A tak możemy oglądać codziennie ile się chce... ;-)

https://www.cinema-city.pl/unlimited

Człowiek na starość robi się wybredny.Wolę zgasić światło, nalać sobie piwa do szklaneczki i w ciszy i spokoju obejrzeć, a nie słuchać gadania i wąchać smrodu popcornu :lol:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wrzucałem to kiedyś.
Przyzwoita oferta, chociaż jak wiemy, tu 50zł, tam 150zl i robi się tych abonamentów w skali miesiąca 1000zł ;)
Mnie bardziej ciekawi miejscówka VIP.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Na obecną chwilę abym przeszedł na UHD musiałbym wymienić cały system od odtwarzacza po projektor. Nie wiem czy kable, które obecnie posiadam pociągneły by taką ilość danych. Interes dla mnie na chwilę obecną mało opłacalny... ;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bipo, o ile pamiętam, to byłeś na pokazach projektora UHD z HDR, czy to była aż tak powalająca różnica w stosunku do tego co masz na co dzień?
To co u Ciebie widziałem, mnie w pełni satysfakcjonuje, nie mam jednak takiego porównania na ile może być jeszcze lepiej ;)
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Na obecną chwilę abym przeszedł na UHD musiałbym wymienić cały system od odtwarzacza po projektor. Nie wiem czy kable, które obecnie posiadam pociągneły by taką ilość danych. Interes dla mnie na chwilę obecną mało opłacalny... :wink:

Dużo osób stoi przed faktem wymiany sprzętu na UHD,jednak z tą jasnością w projektorach nie jest tak różowo...:wink:
 

dread

New member
Bez reklam
Panowie bez żartów bo włos się na głowie jeży :)

Jeśli dla kogoś Aliens na Blu-ray niewiele się różni od katastrofalnego DVD choćby pod względem ostrości czy widzialnej kompresji obrazu to zalecam pilną wizytę u okulisty.
Obraz w Aliensach jest ziarnisty i taki ma być.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jeśli dla kogoś Aliens na Blu-ray niewiele się różni od katastrofalnego DVD choćby pod względem ostrości czy widzialnej kompresji obrazu to zalecam pilną wizytę u okulisty.

Średni wiek użytkownika na tym forum,to coś około 40 lat,więc często wzrok już nie ten (poważnie) :wink:
 

zgred72

New member
Panowie bez żartów bo włos się na głowie jeży :)

Jeśli dla kogoś Aliens na Blu-ray niewiele się różni od katastrofalnego DVD choćby pod względem ostrości czy widzialnej kompresji obrazu to zalecam pilną wizytę u okulisty.
Obraz w Aliensach jest ziarnisty i taki ma być.


Porównywałem jakość pomiędzy "3" a "Obcy - Decydujące starcie"" i tylko na blu.:D
Wydania "Imperiala" z wiadomej ostatnio promocji z MM.
Ziarno, ziarnem wiadomo..ale generalnie wydanie "3" jakościowo lepsze (audio i video) od "Obcy - Decydujące starcie".:wink:
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo, o ile pamiętam, to byłeś na pokazach projektora UHD z HDR, czy to była aż tak powalająca różnica w stosunku do tego co masz na co dzień?
To co u Ciebie widziałem, mnie w pełni satysfakcjonuje, nie mam jednak takiego porównania na ile może być jeszcze lepiej :wink:

No właśnie mnie też satysfakcjonuje... ;-) dlaczego... bo byłem na pokazach UHD na sprzęcie Sonego 520, 550 i nie tylko, pisałem o tym w swoim wątku.;-)
To co zaraz Ci napiszę może wywołać burzę.... ;-)
Ale napiszę jeszcze raz, to trzeba zobaczyć na własne oczy, ponieważ wiele osób opiera się tylko na teorii i parametrach technicznych a nie na testach które widzimy na własne oczy... potem są dyskusje o sprzęcie, którego w działaniu nikt nie widział na żywo i zaczyna się gdybanie ....
Podkreślam, że to co napisze to jest moje zdanie wyrobione na podstawie naocznych testów wielu projektorów z różnych przedziałów cenowych.
Wszyscy myślą, że najważniejsze jest to całe 4k/8k itd a w rzeczywistości jest to g....o prawda. Jest to rozdzielczość, którą dostrzeżemy ale z bardzo bliska, w rzeczywistości zazwyczaj jest tak, że obraz z projektora oglądamy z takiej odległości, że nie będzie to miało znaczenia.
Przykład:
Byłem na prezentacji i pokazie sonego 550. Na teście było ok 16stu osób, po załączeniu filmu full hd a następnie 4k nikt nie był pewien w którym momencie wyświetlany był obraz w jakiej rozdzielczości (podkreślam porównanie było na tym samym filmie Full HD i 4k a nie jakiejś demówce). Była zgadywanka, dla mnie obraz był praktycznie identyczny. Przypomnę obraz 106" wyświetlany na 3 różnych ekranach: biały, szary i czarny o wartości powyż. 10tyś. Odległość ok 3,7-4,0m. A teraz zastanówmy się z jakiej odległości i na jakiej wielkości większość z nas ogląda full hd na TV..
Następnie został załączony tryb HDR który to wprowadził lekki zamęt na teście bo zaczęto wreszcie dostrzegać różnice względem obrazu full hd. Ale to też nie od razu, osoby nie związane z tematem trzeba było prowadzić za rączkę w którym momencie i gdzie mają się patrzeć aby wychwycić różnicę. Podejrzewam, że w trakcie filmu który nas wciągnie nawet byśmy się nie dostrzegli czy by grał full hd czy 4k z HDR.
Ci co mocno siedzą w temacie i mają zboczenie na punkcie jakości obrazu wychwycą różnicę.
Co dla mnie wprowadził HDR.... dużo większa paletę barw w stosunku do full hd. Szczególnie to widać w jasnych scenach, gdzie mamy światła np. latarni, oświetlenia mostów, światła ledowe samochodów, krajobrazy nieba czy też efekty wybuchów z płomieniami. Np taki film jak Deadpool w scenie wybuchu w garażu. Płomień, który powstał zawierał dużo więcej kolorów z palety barw niż na zwykłym full hd. Inny przykład światło latarni, patrzymy na nie na zwykłym full hd dostrzeżemy tylko jasny blask, natomiast na hdr będziemy w stanie dostrzec wnętrze latarni i przejścia tonalne na świetle od żarówki i tak mogę podawać przykłady dalej ale wystarczy.
Ponadto wiele osób nie ma pojęcia, że HDR hdr-owi nie równy. To że mamy w TV czy projektorze HDR to nie znaczy że już mamy za....y obraz. To co zauważyłem to to, iż z tanich sprzętów HDR jest bo jest ale wielkiej różnicy nie wprowadza. W droższych sprzętach mamy możliwość większej regulacji i dopasowania tego HDR pod siebie. W przypadku wykrycia pełnego sygnału HDR pojawiają się nam dodatkowe obcje mniej lub bardziej skomplikowane, które możemy ustawiać pod siebie. Osoby nie związane z tematem nawet, nie mają bladego pojęcia, że włączyć tylko funkcję HDR nie wystarcza. Trzeba chwilę czasu aby dostosować jego parametry pod siebie.
Tylko teraz pytanie:
1. Czy osoby, które zakupiły owy sprzęt UHD wykorzystają go w 100% bez profesjonalnej kalibracji
2 Czy w czasie filmu będziemy w stanie skupić się na każdy niuansie kolorystycznym, gdzie wyłapiemy cały ten hdr..? (od razu napiszę, że nie we wszystkich scenach jesteśmy w stanie wyłapać kiedy mamy obraz w którym dostrzeżemy obraz z hdr i bez)
3. Ktoś napiszę przecież to non stop widać... g....o prawda nie cały czas, a w nie których momentach.
4. Czy dla samego posiadania nowinki technicznej jesteśmy w stanie wydać kupę kasy aby w obrazie podciągnąć i rozszerzyć szarszą paletę barw jaką jest HDR?
Sami musicie sobie zadać pytanie i przemyśleć czy warto....
Dla mnie osobiście wymiana sprzętu, który obecnie posiadam na sprzęt dzięki któremu zobaczył bym u siebie w domu nową technologie UHD 4k z HDR tylko w nie których momentach jest nie opłacalna. Umówmy się, aby podnieść o kilkanaście procent jakość naszego obrazu poprzez rozszerzenie palety barwnej trzeba niestety ale na dzień dzisiejszy wyłożyć dużo gotówki.
Dla jednej osoby wydanie takiej kasy aby zyskać w obrazie te procenty będzie opłacalne bo liczy się z każdym procentem na plus a dla wielu forumowiczów będzie to kasa wywalona w błoto.
Osobiście wolałem ostatnio zrobić kalibrację, niż pakować się w nową technologię. Już kiedyś z Krzysztofradio rozmawiałem na ten temat. Dzisiaj wolałbym kupić odtwarzacz UHD ale nie dla obrazu ale dla dźwięku, który jest na każdej płycie praktycznie wydawany w Atmosie. Wnosi on dużo więcej frajdy w odbiorze i doznaniach w naszym systemie w stosunku do filmu ze zwykła ściażką DTS HD niż to całe 4kUHD..;-)
ps. oj się teraz zacznie..:D
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Po wizycie u Ciebie też chwilę o tym rozmawialiśmy, koszt Twojego zestawu to 15% -20% ceny UHD HDR, chyba coś koło tego?
I dla mnie jest to wystarczający argument :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Na co to mędrkowanie ? ;-)
Im lepszy (nowszy) masz sprzęt,tym widzisz większe różnice pomiędzy 1080p a UHD :wink:
W przypadku projektotów nie jest to tak łatwo...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Po wizycie u Ciebie też chwilę o tym rozmawialiśmy, koszt Twojego zestawu to 15% -20% ceny UHD HDR, chyba coś koło tego?
I dla mnie jest to wystarczający argument :)

Dokładnie Henry, byłeś u mnie w raz z Krzyskiem oraz Vectrą i widzieliście na żywo jak wygląda u mnie skalibrowany obraz w pomieszczeniu praktycznie przygotowanym pod projekcję... Teraz zobacz ile kasy trzeba wyłożyć aby przeskoczyć na UHD i tego sonego 550 aby uzyskać te 10-20% w lepszych kolorach, czy warto.... to już trzeba indywidualnie przemyśleć..;-)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Bipo nie siej herezji ... Chcesz żeby wielu się pochlastało ?? Ja jak włączyłem zdjęcia dziecka jak ząbkował na moim tv to widziałem dziąsła... a jak na 4k to stary ale uwierz mi widziałem zęby już :lol::eek:k::cry::hihi:


btw. dobrze piszesz ale niektórzy widząc demo w markecie na przekoloryzowanych ustawieniach w 99% przypadkach bez kalibracji to myślą że jak4k to będzie widać bakterie na zaroście ... Mało tego jak widze dzielone ekrany w tych tv gdzie z jednej strony widać bez hdr to tak jak u mnie na kablówce w analogu a po drugiej jak z satelity nasa... to mi się śmiać chce jakie te dema to bullshit :blagam::fool: a i będą ludzie z 2 metrów oglądać tv żeby lepiej widzieć :p
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ale Bipo nic nowego nie wniósł w temacie 4K.
Po prostu nie ma jeszcze dużej różnicy pomiędzy projektorami FHD a 4K (HDR) ;-)

Za to co innego jest w telewizorach :wink:
Caparzo,dla mnie to sobie oglądaj VHS.Twarze będę bardziej kosmetyczne,bez pryszczy :grin:
 
Do góry