Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

Caparzo

New member
Bez reklam
Sauron grzeszysz :p Traffic to bardziej przegadany jest z klimatem, tu jest akcja z klimatem :p jestem ciekaw co bedzie dalej z Alehandro :D czy pociągną wątek w kontynuacji :D czy coś innego :)

Buba tzn rozczarowanie ;) ??
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Sicario (2015) - IMDb zaliczone.

Mały spoiler :
Jak dla,mnie największym plusem tego filmu była rewelacyjna praca kamery oraz budujący klimat,często "pulsujący" soundtrack...
Gra aktorska również na dosyć wysokim poziomie (najbardziej podobała mi się ta w wykonaniu Benicio Del Toro).
Miejsce akcji,atmosfera bezprawia oraz kat "R" również na plus.
Zastanawiam się tylko nad tą końcówką,to znaczy czy dobrze że pokusili się o motyw znany z typowych akcyjniaków.Tutaj jako,że to "poważniejsze" kino,myślałem że wymyślą coś innego...
Obraz na Blu-ray powyżej przeciętnej.
Dźwięk także na wysokim poziomie.Momentami sporo niskich tonów.
Ogólnie seans uważam za udany i film dopisuję do swoich ulubionych,które miały premierę w 2015 r :D

Co do "The Revenant" - nie ma na chwilę obecną lepszej jakości niż "Dvdscr",tak samo jak w przypadkui innych "oscarowych" około 20 filmów,które wyciekły w ciągu ostatniego tygodnia.
Jak dla mnie taka jakość jest za słaba,nawet w gatunku "dramat" ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bez z tej oprawy audio (soundtrack) min. -2,3 pkt. w końcowej ocenie całości.
M.Mann słynie z takich wstawek, przeciąga sceny, wrzuca dobrą muze i robi się ciekawie.
Sicario to wypisz wymaluj podobny schemat. Dla mnie bomba.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Bez z tej oprawy audio (soundtrack) min. -2,3 pkt. w końcowej ocenie całości.
M.Mann słynie z takich wstawek, przeciąga sceny, wrzuca dobrą muze i robi się ciekawie.
Sicario to wypisz wymaluj podobny schemat. Dla mnie bomba.

Lubię te przeciągane sceny,bez efektu trzęsącej się kamery.Wszystko wydaje się być wtedy bardziej naturalne...
Można także lepiej skupić się na grze aktorskiej i bardziej wkręcić się w klimat ;)

Ciekawe jak w porównaniu do "Sicario" wypadnie "Triple 9"... ;)
Trailer dla przypomnienia :
https://www.youtube.com/watch?v=D6vSEQ7xv6U
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza się, dlatego cenie sobie te "dłużyzny" w filmach.
Triple natomiast zapachniało mi "Gorączką", ale z tego co widzę w komentarzach, nie tylko mi. Takie kino lubimy.
Do tego Woody Harrelson, kiedyś mój ulubieniec, potem lekko pobłądził i tutaj mam nadzieję, że wróci do gry.
 

db86

New member
Tak odbiegając od wątku tego tematu..... Czy ktoś z Was ogląda może na History HD dokument "Polowanie na Hitlera"??? Ciekawi mnie wasza opinia na ten temat :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Wielu tutaj ogląda takie programy, czy akurat ten na tym kanale to nie wiem, ale na nationalu na pewno leciał.
Powiedz dokładnie co masz na myśli z łapaną na niego ;) Czy on zginał w tym bunkrze strzelając sobie w łepek czy gdzieś w Argentynie na starość lub chorobę jakaś ;)
 

db86

New member
Wielu tutaj ogląda takie programy, czy akurat ten na tym kanale to nie wiem, ale na nationalu na pewno leciał.
Powiedz dokładnie co masz na myśli z łapaną na niego ;) Czy on zginał w tym bunkrze strzelając sobie w łepek czy gdzieś w Argentynie na starość lub chorobę jakaś ;)

Według całej dokumentacji którą posiadają amerykanie (FBI odtajniło akta w 2014 r) to nie ma dowodów ,że On zginął w tym bunkrze. Zero świadków nikt nie widział i nie potwierdził ,że to był On w tym kocu czy czymś tam. Jak na razie oglądałem wszystkie 7 odc. i tak pytam czy ktoś z Was to oglądał i czy traktujecie to na poważnie. Dla mnie to wygląda całkiem realnie z tymi możliwościami i kasą jaką dysponował mógł uciec. A gdzie??? To raczej tak jak to pokazują i sprawdzają do Ameryki Płd. tak jak większość nazistów ;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
W Święta obejrzałem....poza Kevinem, Potopem, dnem niejednej butelki..... ;)
Bone Tomahawk ...spodziewałem się typowego westernu, celowo nie oglądałem trailerów, a wyszedł taki trochę horror ;)
Dobra rola Russela, tym bardziej czekam na Ósemkę, bo widzę, że Kurt przeżywa drugą aktorską młodość, świetnie odnajduje się w takich rolach.
Sam film do obejrzenia- 5/10

Mr. Holmes - przyjemny, dobry film, bardzo dobra rola McKellen'a, dla mnie to jeden z tych filmów, gdzie nie dzieje się zbyt wiele, a film kupuje się w całości, film przy którym się myśli -7/10
W końcu każdy z nas kiedyś będzie stary.... polecam.

edit: Kevina oczywiście nie oglądałem, ale z drugiej strony, co to za Święta bez niego ;)
 
Ostatnia edycja:

db86

New member
A odnośnie strzelenia sobie w łeb to Ruskie mają czaszkę....ale kobiecą z dziurą po kuli a jak wiadomo to On otruł Braun a sobie strzelił....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A obejrzałem Pudłaki dla dzieci ale taki sobie i "wspaniałą" komedyje RP Dzień dobry kocham Cię jeszcze gorszy jak ta bajka... 01.01.16 leci druga część Wkręceni to może to będzie lepsze.. a i Fałszerza też obejrzałem ... z tej trójki najlepszy...
 

venom200

Member
Obejrzałem w końcu MI5 i super żeby nie było najlepsza z części a do tego soundtruck niesamowity.
W kinie byłem na Star Wars i na początku myślałem że będzie kicha straszna ale jak historia się rozkręciła to powiem szczerze że no no.
Everest różnież zaliczony i zawód straszny historia jakaś taka wyprana z emocji , może tylko moje odczucie, ale takie mam.
Self less klucz do wieczności i tu pomimo średnich ocen film przypadł mi bardzo do gustu
 

pantomima

Banned
Według całej dokumentacji którą posiadają amerykanie (FBI odtajniło akta w 2014 r) to nie ma dowodów ,że On zginął w tym bunkrze. Zero świadków nikt nie widział i nie potwierdził ,że to był On w tym kocu czy czymś tam. Jak na razie oglądałem wszystkie 7 odc. i tak pytam czy ktoś z Was to oglądał i czy traktujecie to na poważnie. Dla mnie to wygląda całkiem realnie z tymi możliwościami i kasą jaką dysponował mógł uciec. A gdzie??? To raczej tak jak to pokazują i sprawdzają do Ameryki Płd. tak jak większość nazistów ;-)


Pomysl troche - czy czlowiek z umyslem dyktatora, dazacego do panowania nad swiatem,osobiscie odpowiedzialny za polityke rasowa nazistowskich Niemiec, Holocaust oraz smierc ponad 50 milionow ludzi zabitych podczas swoich rzadow, czy na progu swojej kleski nie odebral by sobie zycia a zwyczajnie by uciekl i chowal sie po katach ...?!
Taka ucieczka nie miala sensu , tym bardziej ze byl w oplakanym stanie fizycznym a przedewszystkim psychicznym . Ten czlowiek juz nie byl w stanie myslec racjonalnie .Byl wrakiem mentalnym czlowieka .Pod koniec zycia przyjmowal kilkadziesiat roznych lekow dziennie(od przeciwbolowych na psychotropowych konczac) .Tylko kula w leb mu zostala .

Znajac jego fanatyczna osobowosc,chore ambicje i cala reszte jaka nim kierowala -zwykla ucieczka nie wchodzila w gre .Strzelil sobie w leb bo nie udzwiglby swiadomosci porazki .Tyle w temacie .
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Wszystko to prawda. Ale choc nie znam sie na psychologii, zapytam ilu znasz krwawych tyranow, majacych na rekach krew milionow, ktorzy odebrali sobie zycie w obliczu niewatpliwej kleski?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Niemcy do tej pory maja u nas tak zakopane rzeczy że do tej pory nikt nie znalazł bo mieli do tego łeb.
W zeszłym roku znaleźli w Argentynie w lesie, buszu czy jakoś tak, ruiny domu w którym ewidentnie mieszkał jakiś niemiec, uciekinier. Kto to był kit wie. Pantomima powiedz czemu ktoś miałby sobie strzelić gola, jak miał zaplecze finansowe tak potężne, że mógłby bzykać Ewke będąc na prochach jeszcze pare lat, mieszkając w jakiejś odwalonej posiadłości,zanim te proszki by go zabiły całkiem. Gering też chciał sie dogadać z aliantami, ale mu kare śmierci dali więc zeżarł ampułke. Mięczakami byli Gebels i inni co jedli ampułki i truli swoje stare i dzieci.
Jak dla mnie to zszedł gdzieś właśnie w Argentynie itp kraju :)
 

pantomima

Banned
Caparzo - bo to nie bylo by w jego stylu , od to ;)

Buba - nie chce zaglebiac sie w temacie .
Obejrzalem kilkadziesiat dokumentow poswieconych Hitlerowi , na nich bazuje .
Znam niewielu , choc nie az tak krwawych .

Co do Drugiej Wojny Swiatowej , Hitlera itp itd - temat rzeka , nie da sie tego'ogarnac tu na forum , nie da sie nawet pogadac delikatnie .
Kazdy watek rodzil by kolejny itp,itd . Niekonczaca sie opowiesc ;)
Nie ma co nawet zaczynac .
Warto jednak zagladac na National i podgladac'troche te dokumeny - mega ciekawe .

Np. jutro o 13.00 Apokalipsa || Wojna Swiatowa ; druzgocaca kleska .
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Ja tez nie znam zadnego, ktory by sobie w leb palnal ;)
Mysle, ze najwazniejsze tropy spoczywaja w archiwach brytyjskiego amerykanskiego, czy izraelskiego wywiadu. Skoro te sluzby nie wierzyly w smierc Hitlera, dlaczego mieliby wierzyc w to wszyscy.
 

pantomima

Banned
Dokladnie .
Mozna wierzyc lub nie wierzyc , jak kto woli .
Ciala nie znaleziono , zostalo ponoc chwile po akcie samobojczym spalone .
I na tym proponowal bym zamknac ten watek ;)
 
Do góry