Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Znów gadanie głupot, że Nolan to wizjoner, już pisałem, prawdziwym wizjonerem był jest i zostanie Lem.
Z klasyków, polecam również polskie kino.
Wczoraj na ten przykład, TVP KULTURA, zapodało świetny film "Baza ludzi umarłych", na podstawie książki M. Hłaski. :)
Co do dodatków, jak napisał Bubcio, mają pokazać kuchnię filmu. Robienie z ludzi debili i tłumaczenie o co chodzi, to jawna kpina.
Film jak obraz malowany, ma każdemu dać odrębne widzenie, bez pierdów, typu, co autor miał na myśli. ;)
A ten swoje ;-)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
No zjedlismy ogpn po raz kolejny
Moja wina, bo ja sie pierwszy zapomnialem. Sorry.
Ale jutro powiem Wam, albo i nie ;), jak fajny jest Southpaw
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Rozczarowanie, czy to szarego widza, czy zawodowego krytyka, wynika najczesciej z tego samego, czyli niespelnienia pokladanych oczekiwan.
Dokładnie tak
Nu tak. Jedyne co mi bardzo nie podoba się w filmach Nolana, to jego "zabawy" z kamerą. Tak jak w "Batman" czy w "Interstellar", przejście kamery z 16:9 do "całego" obrazu. Nie rozumiem tego. Co On chcę tym przekazać? Że co, ma kamerę zaawansowaną? Dla mnie absolut bez sensu.
Masz rację, mnie też to wkurza. Wyobrażam sobie, gdy ktoś ma ekran o zmiennych proporcjach jak musi klnąć :)

Nie wiem czy ktoś jeszcze w końcu obejrzał te dodatki i ma podobne zdanie do mojego ;)
W każdym bądź razie po ich obejrzeniu może nie będziesz traktował tego filmu, jako tak odrealnionego ;)

przy filmie pracowało kilku astrofizyków, naukowców, astronomów więc nie wiem czemu mowisz że coś tam było odrealnione ?
obejrzyj dodatki jeśli masz na blu ray :)
dla mnie film genialny, muzyka jeszcze lepsza :)
Dodatki oczywiście oglądałem, bo niby skąd wiedziałbym, ze tekturowe robociki - wróć - maszyny są ze stali nierdzewnej? :) Odrealniony w mojej ocenie znaczyło "nie dosłowny", dający do myślenia sporo o życiu, o ludziach, o kosmosie. Sam ten film jest wielowątkowy czyli już wielowymiarowy :) Tego filmu nie traktuję jako zwykłego filmu o rzeczywistości. Tu nie ma tylko białego i czarnego, ale są setki, tysiące odcieni szarości, co pozwala każdemu widzowi popaść w różne przemyślenia. Znanych, matematycznie potwierdzonych lub chociaż matematycznie możliwych teorii o podróżach w czasie jest co najmniej kilka. Jedne z ostatnich scen, kiedy Matthew ląduje uwięziony niejako za pokojem (pokojami) swojej córki są genialne, pozwalają traktować czas jako kolejny wymiar, ale kto wie na pewno czy to tak może wyglądać i czy w ogóle? Takie sceny ułatwiają zrozumienie tych teorii, bo każdy z nas wyobraża sobie to pewnie inaczej. Żeby zrozumieć, a przynajmniej starać się zrozumieć te teorie trzeba się trochę oderwać od naszego zwykłego modelu świata - stąd "odrealniony". Mam nadzieję, że też jaśniej wyjaśniłem o co mi chodziło, kiedy użyłem tego terminu :)
Musicie zaczac ogladac nowosci albo jakies klasyki sprzed 2 dekad, zeby wyeliminowac powtorki ;)
u mnie zdecydowana większość to starocie :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bubufat ja też dodatki oglądam regularnie i naprawdę dla mnie to fajna sprawa... :) między innymi za to również się płaci więc i czego miałoby się nie oglądać..

Jak pamiętam, to Ty chyba nawet zaczynasz od dodatków, a potem dopiero oglądasz film ;)
Ja akurat omijam dodatki szerokim łukiem, mam tu na myśli te wszystkie green screeny i techniczne sprawy, żaden seans już nie jest taki sam po tym wszystkim. Wolę odpływać na te 90min. i udawać, że to co widzę, gdzieś tam funkcjonuje. To jest właśnie ta "magia" kina i odskocznia. Warsztat psuję mi te wrażenia.
Naturalnie co innego uzupełnienie treści, ale to osobna sprawa.
 

eedviking

Banned
Eeeeeeeee tam, pisałem już , że film dobry, ale nie jakiś super rewelacyjny i ta "wizjonerskość" Nolana, to kpina, bardziej powielanie pomysłów.
Incepcja , była ciwkawszym filmem w odczuciu mojego stolca. :p:D;)
Podszeptywaczki , mówią mi, że chyba Marsjanin Ridleya Scotta, będzie tym co mi się bardziej spodoba. :D;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
No wiadomo, że Nolana do Lema nie ma nawet co porównywać, bo Lem geniuszem był i tyle ;)
zresztą w jego przypadku określenie science fiction jest jak najbardziej na miejscu.
A z Marsjaninem...pożyjemy, zobaczymy....wiadomo, że po takim reżyserze spodziewać się można filmów na pewnym poziomie i zrealizowanych z odpowiednim rozmachem jak było do tej pory, nawet te jego słabsze filmy są po prostu dobre ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ostatni dobry kryminał , jaki oglądałem, to En Chance Til ( Druga szansa), jak nie oglądałeś , to naprawdę warto. :D;)

Edziusson :D, zacząłem oglądać ten film i sobie przypomniałem, że już kiedys go oglądałem.
Potwierdzam kawał porządnego filmer :)

edit. możesz mówić mi Henrik :p
 
Ostatnia edycja:
Do góry