Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A nie lepiej na UHD ? ;)
Pewnie, że lepiej, podobnie jak lepiej jeździć lepszym autem ,śmigać na fajniejsze wakacje, słuchać na lepszym sprzęcie, mieć fajniejsze wydania płyt cd, oglądać na projekcji i wiele innych rzeczy, ale jak to mówią nie można mieć wszystkiego. Ja po prostu nie dam powiedzmy 150 złoty za film, żaby go raz obejrzeć.. 90 zloty wydaje i się zastanawiam, czy na pewno warto , aby raz film obejrzeć.. i wszystkie gwiazdy na niebie mówią, że nie warto, ale jeszcze kilka w roku filmów w roku kupuję :) Piramida ja przez ostanie powiedzmy 1,5 roku obejrzałem ze dwie powtórki z tego co mam, a mam naprawdę już sporo filmów na BR , to nie ma żadnego sensu, ale jak powiedzmy strzelam w październiku wykupię jeszcze "disneja" to już zapomnę o oglądaniu filmów na BR, po prostu nie ma czasu na to wszystko.. mieć kilka platform streamingowych, to już wymaga x czasu na to, aby obejrzeć to co się chce luknąć, chyba że jest się na emeryturze :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moje płyty BD są w piwnicy, a dodatkowo w czarnym worku na śmieci. Bodajże w dwóch. Spakowałem wszystkie i zaniosłem. Autentyczna historia.
Czasami, jak sobie przypomnę przed snem, co im zrobiłem, to nie mogę zasnąć.
Na bank będę się smażył w piekle ; )
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Przypomniały mi się czasy,jak broniłeś oryginałów (psioczyłem wtedy na konsole bez AA) ale Lolek się nie wyłamał :grin:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Moje płyty BD są w piwnicy, a dodatkowo w czarnym worku na śmieci. Bodajże w dwóch. Spakowałem wszystkie i zaniosłem. Autentyczna historia.
Czasami, jak sobie przypomnę przed snem, co im zrobiłem, to nie mogę zasnąć.
Na bank będę się smażył w piekle ; )
Kawał kasy... szkoda.. ale płyty z filmami zginą to jest kwestia czasu.. A jak powiedzmy przez rok/dwa Denon/Maranz/Onkyo,/Yamaha itp Producenci nie wydadzą odtwarzacza UHD to tym bardziej z płyt fizycznych będą się wszyscy wycofywać.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przypomniały mi się czasy,jak broniłeś oryginałów (psioczyłem wtedy na konsole bez AA) ale Lolek się nie wyłamał :grin:
Nie wyłamałem się, ale filmy upadną tak jak napisałem wyżej, dzisiaj już tylko jeden producent robi przyzwoite odtwarzacze BR, reszta to plastikowce, albo ala aluminium i typowe naleśniki, wtedy wierzyłem, że coś sie zmieni, ale dzisiaj przy tylu platformach streamingowych , fizyczne filmy zginą, chociaż chciałbym się mylić. Z 10-12 lat temu pisali tutaj o płytach cd i winylowych, że zginą, wtedy pisałem, że każdym mogę się założyć, że tego typu płyty jeszcze będą długo z nami, minęło tyle lat a sprzedaż nawet wzrosła, choć też pewnie przyjdzie taki okres, że z płytami fizycznymi, jeśli chodzi o muzykę może być słabiej, choć wielu z nas tego już nie dożyje.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przypomniały mi się czasy,jak broniłeś oryginałów (psioczyłem wtedy na konsole bez AA) ale Lolek się nie wyłamał :grin:

Dużo się zmieniło, to fakt, ale tu nie chodzi o żadne piracenie, co do zasady, a o komfort, wygodę i dostępność.

Ja nie mam obecnie miejsca na taką ilość płyt BD, już parę lat temu kombinowałem jak je zgrać i odpalać bezpośrednio z HTPC na PC. Jest wątek na forum.
Lubię też wracać do wybranych scen z dziesiątek, jak nie setek filmów i przypominać sobie, po co właściwie cały ten sprzęt audio/wideo.
Przy wydaniach pudełkowych, jest to nie realne i upierdliwe. No chyba, że ktoś ma dwie żony, jedna na drabinie szuka tytułu na półce, druga wkłada do playera ; )

To samo było z CD, mam ich kilkaset i każdą jedną kupowałem osobno. Kawał historii dla mnie. Gdyby była kiedyś dedykowana salka, to wszystko wyląduje z powrotem na ścianie.
To samo jest z figurkami, też cały karton i też kiedyś (być może) wylądują w gablotach ; )
Lolek też się przeprosił ze streamerem, bo zwyczajnie nie jest w stanie się przerobić takiej ilości muzyki na samych CD.

Po za tym, nie wyobrażam sobie nie mieć takich m.in Alienów, Terminatorów, Leosiów (Wilk z WallStreet) na płytach.
Nawet, jeżeli miałyby postać miesiąc na półce, a potem... wylądować w kartonie ; )
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie skąd ja to znam....Najpierw do piwnicy (rodziny, znajomych) poleciały kartony z kasetami VHS, potem z DVD, teraz brak miejsca na BD, bo UHD na salonach...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek też się przeprosił ze streamerem, bo zwyczajnie nie jest w stanie się przerobić takiej ilości muzyki na samych CD.

To jest kwestia miejsca, pomimo, że mieszka się w domu, ale również dostępności, pewnych płyt się nie kupi, a np Gorge Michael - Older, chcę ja kupić w K2HD , znam kogoś kto ma tę płytę w tym wydaniu, daje mu 400 zł i nie chce sprzedać, a na "ebaju" te płyty były już po 600-800 zl.. Japończycy nie robią wznowień i ludzie to wykorzystują. A ja więcej znowu nie dam, niż 400 złoty. Kolejny aspekt to gro płyt nie ma , aby je kupić, więc pozostaje tylko cyfra dla takich płyt. Choć dla mnie i tak lepiej brzmi płyta cd, czy winylowa i do tego przy słuchaniu fizycznych płyt mam większą przyjemność ze słuchania. I ostatni aspekt na spokojnie można sobie posłuchać danej płyty i zdecydować, czy warto ją mieć, czy też wersja cyfrowa wystarczy. Co nie zmienia faktu, że jak dożyje to jeszcze troszkę coś tam pomieszam w cyfrze :) Ale niestety z miesiąca na miesiać fizyczne płyty drożeja i to nawet te w Empiku.. Najnowsza płyta Boltona, w lipcu premiera będzie tej płyty w deluxie w Empiku cos ponad 80 zeta... To dwa miesiące Tidala w wypasionej wersji, a to tylko jedna płyta, wiec pieniądze kosmiczne idą na płyty.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Po dłuższej przerwie z kinem dzisiaj obejrzałem 'Tyler Raje 2'. Fajny, taki jak się spodziewałem. Akcja, wybuchy itd. Oraz 'The Covenant'. No ten dla mnie bardzo dobry. No i podkład muzyczny świetny. Film polecam jak najbardziej.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się,oba są w porządalu.

Ciekawe,czy wytną Spielberga... ;)

340537_front.jpg


337755_front.jpg
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Widzę,że na 35mm.online dorzucili Dzień świra i filmy Barei,chociaż mogliby trochę podkręcić ten bitrate ;)
Np. tutaj wygląda to lepiej,no ale mają reklamy (w apce)...
Swoją drogą,jak ktoś nie widział,polecam obejrzeć (27 minut) :
 
Do góry