Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Aramnig jak coś się lubi to nie ma ile lub który.. tak dla przykładu ja w przypadku LOTR miałem zwykłe wydanie na dvd, potem rozszerzone na dvd, potem zwykłe na BR i rozszerzone na BR :) można ? :p

Podobnie jest w muzyce , znam ludzi, którzy jedno wydanie płyty mają z kilku stron Świata od różnych wytwórni, pytanie się bardziej nasuwa, na ile to coś się podoba... Widać dla Ciebie ten film , nie koniecznie na Ciebie "działa", aby wydać powiedzmy 140 zeta, mając nawet film na BR. A za granicą pewnie byś kupił taniej. Tak jak wielu to robi..

Ale to nie do mnie tak, nie do mnie ; ) - parafrazując Frycza
Po pierwsze, oczywiście, że kupię Wolfa w 4K i to prawdopodobnie wydanie w steelu, mimo, że mam już wydanie BR.
Mało tego, kupię i nie rozpakuje, a postawię na półce. Natomiast odświeżę już "online", bo łatwiej i przyjemniej.

Po drugie, chciałbym Ci Lolek przypomnieć (co dziwi, bo powinieneś wiedzieć siedząc tyle na forum), że w swojej kolekcji mam ok. 200 filmów na BR, z czego zdecydowana większość to wydania kolekcjonerskie i to też nie byle jakie. Niemal każdy jeden film, to "jakaś" historia, czy to nocne łowy (przypominam o naszych forumowych wyprawach po Empikach), czy skrupulatnie dobieranie limitowanych wydań, sztuka, po sztuce. Bodajże raz tylko kupiłem "hurtem" jakieś 10 filmów BR od naszego Kolegi forumowego, który zresztą (jak pamiętam), podrzucił mi osobiście do firmy.
To był bodajże Raccoon, ale już nie pamiętam, bo sporo forumowiczów się przewinęło.

Nt. CD już się nie wypowiadam, bo pisałem gdzieś ostatnio, że mam ich ze 3x więcej jak filmów i nie kupowane z sieci siedząc wygodnie w fotelu i klikając zamówienia, a osobiście po całej europie i szczerze mówiąć, wątpie aby ci wszyscy forumowii ortodoksi poświęcili tyle czasu, energi i chęci, na kolekcjonowanie (z pasji) takich zbiorów jak ja to czyniłem przez dekady.
Więc co jak co Lolek, ale akurat jeżeli chodzi o kupowanie filmów/CD, to żle trafiłeś, a to, że uczciwie potrafię niezależnie pisać o dobrodziejstwach jakie dają nam streamingowe serwisy, zamiast wklejać następny zakup udając świetobliwego pasjonata, to raczej kwestia szczerości, tudzież zmiany podejścia do otaczającej nas rzeczywistości ; )
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Można było od razu napisać, że kupisz w 4k, a napisałeś wręcz przeciwnie, ale nie istotne, ja tam nie jestem jakimś kinomaniakiem, a mam filmów na BR około 350 i nie czekam 6 mcy, czy rok, aby kupić taniej, wychodzi film i kupuje. Dvd zakończyłem kupowanie tak jak kiedyś Piramidzie pisałem po 560ciu. A do tego dochodzą koncerty na dvd i BR. Większości filmów są to nirmalne wydania nie licząc powiedzmy kilunastu pozycji.
Natomiast co do "online" filmów to myślę, że zupełnie co innego rozumiemy...więc nie ma co się rozwodzić.
A cd to coż można by było dyskutować ile czasu się spędza, aby pewne wydania płyt kupić, np teraz czekam na pewną podwójną płytę G. Michaela w wydaniu japońskim i już pewnie ze 4-5 miesięcy chcemy kupić ją z różnych miejsc na Świecie, mam nadzieję, że tym razem się uda, dużo czasu na to schodzi, bo to x maili trzeba wysłać do różnych sklepów i trochę czasu poszukać w sieci.
Co do samego kupowania płyt to nie licząc kilku osób do których jestem pewien że coś tam kupują to cała reszta osób korzysta ze streamingu. Co do niektórych chętnie bym zobaczył mega kolekcje jakie to mają...
Co do szczerości osób słuchających muzyki ze streamingu to też można by było napisać książkę, bo tej szczerości w bardzo wielu przypadkach jest brak...ale tak to już jest, pisać wszystko można, a szczególnie na forach.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisałem w pierwszej wypowiedzi, że od dawna szykuje się na Wolfa 4K (na nośniku fizycznym).
Reszta to żarty, jak zawsze na forum, bo co by nie mówić, dziś możesz mieć na tv okładkę, kręcącą się płytę, animacje i jeszcze dostęp do filmu w kilka sekund miesiąc przed sklepową premierą. Paradoksalnie zderzenie tych dwóch światów jest śmieszne i nie ma co owijać w bawełnę. Takie mamy czasy.

Co do reszty,
M.in w wątku "kolekcjonerskim" wielu z nas wklejało swoje kolekcje, sam tam od lat zachęcałem do kolekcjonowania, ale nikt dzisiaj po tylu latach, nie będzie się licytował, a tym bardziej udowadniał cokolwiek, bo i komu, po co?
Ekipa dawno się wykruszyła, zresztą etap wklejania co popadnie, już i tak ma większośc za sobą, a w myśl powiedzenia - kto ma wiedzieć, ten wie, temat został wyczerpany. Wystarczy spojrzeć na nasze kolekcje figurek, wielu z nas takowe posiada, z czego u mnie na widoku są już tylko dwie, reszta w kartonach, a wartość ich, to często średniej klasy paro letnie auto, a my tu dyskutujemy o jakiś płytach po 120zł, więc o czym my rozmawiamy.
Ktoś z nas ma się tłumaczyć? Bez jaj.
Sam więcej rozdałem płyt na tym forum, jak niektórzy przez lata uzbierali swojej kolekcji i mędrkuje na temat praworządności.

Co do filmów "online", to widz polega na tym, że większość poszła z duchem rozwoju, korzystając z dobrodziejstw technologii, jeszcze parę lat temu zakładałem wątek, w którym postanowiłem zrzucić całą moją kolekcje płyt na HDD, kupiłem nagrywarkę BR do PC, robiłem płyty demonstracyjne do testowania sprzętu, zrzucałem (oryginalne) całe filmy na dyski, a wszystko po to, aby uprościć korzystanie z całej biblioteki filmowej, dziś już nic nie musisz robić, wystarczą dwa-kliki i możesz oglądać dosłownie wszystko co jest na rynku, więc dlaczego z tego nie korzystać? Róznica polega na tym, że mając pełny dostęp do "wszystkiego", nie kupujesz w sklepie co popadnie, a już selekcjonujesz.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie ma co się rozwodzić, bo jest jak jest i każdy to widzi to forum dzięki pewnym osobom i wpisom dzisiaj wegetuje i gdyby nie sam zainteresowany:) wiadomo o kogo chodzi i gdyby Piramida nie wrzucał do tego tematu postów, a czasem niekoniecznie zawsze ma wspólnego to coś z tum tematem, bo można zobaczyć jak funkcjonuje taki temat na innych forach to hdtv byłoby już w grobie. Sam bym już nic nie wrzucał, robię to tylko z jednego powodu, ale też zdecydowanie więcej kupuje niż wrzucam, bo po prostu szkoda czasu, bo pewnych rzeczy się nie zmieni. W listopadzie np kupiłem 3 nowości z filmów , nawrt nic nie napisałem, bo i po co jak każdy już obejrzał , a niektórzy nawet w dniu premiery kinowej lub niedługo po niej dzięki jak to ładnie brzmi teraz serwisom streamingowym.:-D
Patrząc na to jak tutaj było 10 lat temu to dzisiaj tego forum już nie ma, zgliszcza zostały.
A może i dobrze, bo jak kupujesz płyty, a ktoś pisze że tym się podniecasz i lepiej by było kupić jakiś używany wzmak, aby dać odpocząć amplitunerowi to faktycznie racji bytu to forum nie ma. Ale do serca dobie poradę przytuliłem i kupiłem imoże nue jakiś używany, ale teraz na spokojnie chociaż mogę kupować płyty, bo amplituner odpoczywa i już teraz zapewne jest mniej podniecania w tej zabawie.:-D
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
W listopadzie np kupiłem 3 nowości z filmów , nawrt nic nie napisałem, bo i po co jak każdy już obejrzał , a niektórzy nawet w dniu premiery kinowej lub niedługo po niej dzięki jak to ładnie brzmi teraz serwisom streamingowym.:-D

Mam dla Ciebie coś na pocieszenie ;)
Jak HBO Max i Disney+ wejdą do Polski,mniej osób będzie ściągać z tych serwisów ;)
Tutaj premiery z 2021r. :
https://www.imdb.com/search/title/?...&release_date=2021-01-01,&sort=num_votes,desc
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jest na lolek126allmovies.com :-D
Polish-20211209-083950434.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
@Piramida a orientujesz się może kiedy możemy spodziewać się filmu "Gucci"? W wypożyczalni [emoji6]

W wypożyczalni o nazwie np Kino Cinema City, polecam byłem, film bardzo dobry i świetnie aktorsko się prezentuje. Efektów zero, wiec atmosów nie trza.. :) to dla tych wiadomość co mają lepiej dźwiękowo w domu niż w kinach.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek nie martw się, dużo folijek już sciągnąłem, kolekcja pudełkowa jest i rośnie, filmów i koncertów mam dwie szuflady i kilka półek- ale przed kupnem trzeba przetestować czy warto kupić :)

To super, że kolekcja się powiększa.. koncertów mogłoby się pojawiać więcej..
Sprzedacie mi same folijki? :D

A tylko interesują Cię od filmów, czy od cd również ? :) Bo będę mógł w znaczący sposób pomóc w tym temacie.

Piramida na "na aiphonie" da radę już obejrzeć w takiej jakości :)
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
W wypożyczalni o nazwie np Kino Cinema City, polecam byłem, film bardzo dobry i świetnie aktorsko się prezentuje. Efektów zero, wiec atmosów nie trza.. :) to dla tych wiadomość co mają lepiej dźwiękowo w domu niż w kinach.
Ja nigdy nie przepadałem za kinem więc nie musi być atmisów, a i tak wolę obejrzeć u siebie. [emoji6]
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nad tym raczej nie będziesz się zastanawiał :-D
[youtube]55FSKz9ZCB4[/youtube]


A ja oglądam dzisiaj Kubę.
Kaminskakl,powiedz Cashowi,aby ogarnął lepszy sprzęt do nagrywania,bo tutaj jest elegancko ;)
[youtube]8YfHwLUGG1E[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Właśnie Obejrzałem DUNE.

Ogólnie film OK ale...

Dźwiękowo super - - niskich tonów nie oszczędzają.
Obraz jak dla mnie super.
Fabuła no jest ok, wszyscy czekają na mesjasza, niby ok.

Samo wykonanie filmu - - myślę ze średniak.
Niektóre sceny przedłużane, niektóre ucięte w ciekawym momencie. Jak choćby moment przegryzienia zęba i wypuszczenia gazu. Skopana scena

Jak dla mnie kiepsko nagrane. Mogliby to zrobic na spokojnie. Wydaje mi sie ze film jest za długi. Nagrali pełno materiału ale później wszystko ścinali i skracali aby miało to jakaś sensowna długość.

Fajny film ale mógłby być zdecydowanie lepszy.


No to teraz czekam juz tylko na
James Bond
venom 2
Wiedźmina 2 sezon

i rok możemy kończyć.
 
Do góry