Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

bubafat

Active member
Bez reklam
Wczoraj oglądałem "Monument" Jagody Szelc. Film jest pracą dyplomową 20 aktorów łódzkiej szkoły filmowej. Film zrobił na mnie duże wrażenie i jest jednym z lepszych w ostatnim czasie. Nie jest to film dla każdego, jest dosyć ciężki, metaforyczny, symboliczny ale gra aktorska i zdjęcia są na najwyższym poziomie. Gdybym miał opisać gatunek to jest na pograniczu dramatu psychologicznego i horroru.
Debiut Jagody Szelc "Wieża, Jasny dzień" też mi się podobał ale "Monument" zdecydowanie bardziej. Bardzo jestem ciekaw kolejnych filmów tej Pani.

Czy te filmy sa powszechnie dostepne, czy jedyna opcja, to jakies studyjne kina?
 

wucash

Active member
Bez reklam
Czy te filmy sa powszechnie dostepne, czy jedyna opcja, to jakies studyjne kina?

"Monument" rzeczywiście był raczej w kinach studyjnych i na pokazach festiwalowych.
"Wieża. Jasny dzień" był bardziej dostępny w kinach komercyjnych.
Obecnie obydwa lecą w tv - Monument w canal+ a Wieża. Jasny dzień w alekino+.
 

wucash

Active member
Bez reklam
1917 zaliczone. Świetny film, praca kamery, dźwięk. Na pewno do powtórzenia w domu. Czy najlepszy w roku to do dyskusji natomiast Oscar dla Deakinsa za zdjęcia murowany ;-)
Cieszę się, że wcześniej widziałem dokument Petera Jacksona o I WŚ na HBO. Dobrze wprowadził w temat. Jednak w kategorii wojenny dla mnie dalej na pierwszym miejscu Dunkierka.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
1917 zaliczone. Świetny film, praca kamery, dźwięk. Na pewno do powtórzenia w domu. Czy najlepszy w roku to do dyskusji natomiast Oscar dla Deakinsa za zdjęcia murowany ;-)
Cieszę się, że wcześniej widziałem dokument Petera Jacksona o I WŚ na HBO. Dobrze wprowadził w temat. Jednak w kategorii wojenny dla mnie dalej na pierwszym miejscu Dunkierka.

Ja też dzisiaj byłem i można by było powiedzieć jednym słowem co uważam o tym filmie – świetny, moim skromnym zdaniem jest to jeden z najlepszych filmów z tego gatunku. Wszystko w tym filmie począwszy od scenografii, muzyki, która niesamowicie buduje klimat tego filmu, a skończywszy na sposobie czy też pomyśle reżysera jak nakręcić ten film, aby widz poczuł się niemalże w środku akcji, powoduje, że to co widz widzi robi ogromne wrażenie. A na pewno ja jestem….Trzeba też dodać, że całość filmu jest nagrana bez przesadzonego heroizmu, który to czasem potrafi popsuć tego typu film, tutaj jest to wszystko podane ze smakiem jak w dobrej restauracji. Gorąco polecam i osobiście również ten film kupię na BR. I zgadzam się za zdjęcia Oscar powinien być.. :)

Ps jednak w ciągu dnia seans to jest najlepsza pora dnia na wyjście do kina.. , prawie jak w domu :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam nadzieję, że to nie będzie następna komedia pt. "Przełęcz ocalonych", a poważny, godny film. Nic do przełęczy nie mam, ale to naciągana, infantylna komedia, a nie poważne dzieło na miarę czasów o których traktuje.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Mam nadzieję, że to nie będzie następna komedia pt. "Przełęcz ocalonych", a poważny, godny film. Nic do przełęczy nie mam, ale to naciągana, infantylna komedia, a nie poważne dzieło na miarę czasów o których traktuje.

Oglądaj,screener 1080p (tak jak i w przypadku Ford v Ferrari) wygląda i brzmi bardzo dobrze :-D
 

bubafat

Active member
Bez reklam
No to teraz cos ode mnie ze wsi.

[youtube]0Uq_5bYGYoY[/youtube]

Lolus nie placz. Kazda dziewczynka musi kiedys obciac wlosy.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Uncut Gems od dziś na Netflxie. Rola życia Adama Sandlera, którego znamy wyłącznie z głupkowatych komedii. Film trzyma w napięciu od początku do końca, ścieżka dźwiękowa tylko podtrzymuje tempo... Wiem, że teza ryzykowna ale są momenty gdzie Sandler przypomina mi Pacino ;)
 
Do góry