Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

wucash

Active member
Bez reklam
W pojedynku Roma vs. Zimna Wojna w mojej ocenie zdecydowanie lepszym filmem jest ten pierwszy. Roma wizualnie to uczta dla oka, mimo braku kolorów. Cały czas szeroki kadr, zero zbliżeń, momentami warto zatrzymać lub cofnąć aby zobaczyć wszystko co autor chciał w ujęciu pokazać. Sama historia może nie jest zbyt skomplikowana ale za to jest kilka momentów/scen które wbijają w fotel (zamieszki, szpital, plaża).
Tak jak w Zimnej Wojnie brakowało mi emocji (to mój największy zarzut) tak tutaj scenariusz jest pod tym względem zdecyowanie lepszy i historia lepiej opowiedziana.
Muszę oddać honor polskiej produkcji, że ma świetną muzykę. W przypadku Romy muzyki prawie wcale nie ma, jest za to doskonały dźwięk, który rewelacyjnie buduje całe tło i dodatkową scenę, która tu dla mnie jest wręcz kolejnym aktorem. Cały czas trwa dyskusja, który zdobędzie nominację a potem może i statuetkę... teraz już kibicuję Romie :)
 

venomas200

New member
Bez reklam
Ucieczka z Dannemory obejrzana. B dobry serial tak naprawdę wydaję się być wstępem do dalszych wydarzeń. Zaskoczył mnie sam koniec sezonu.
Polecam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W związku, że na tym forum jak zwykle wątek poświęcony życzeniom jest wklejany bardzo późno to ja ze swojej strony wszystkim życzę :


Wigilijna Święta Noc, Od opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami, Krążą ci, co są dziś sami, Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach? Wigilijna Święta Noc, Niesie łaskę w każdy dom, Serca swoje otwieramy Dla tych, którzy są dziś z nami I z czułością wspominamy tych, Co już odeszli stąd. Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków. Niech Nowy Rok .... przyniesie wszelką pomyślność I pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.



[youtube]ZeyHl1tQeaQ[/youtube]
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
"Nie otwieraj oczu" z Sandrą Bullock i Malkovich zaliczone
https://www.filmweb.pl/film/Nie+otwieraj+oczu-2018-726369

Film pojawił się na Netflixie.
Obsada jak widać zachęcająca i tyle.
Pewnie będę w mniejszości, ale mnie osobiście ten film irytował.
Absurd goni absurd, jak chociażby jazda do marketu i to (oczywiście) pod same drzwi, gdzieżby inaczej, a to tylko ułamek idiotyzmów.Potem wędrówki w lesie, czy na tej marnej łodzi. Gratuluje instynktów i umiejętności. Szkoda gadać, bo potencjał może i tam jakiś był.
Gdzieś tam jeszcze poczułem, smród feministyczny, a potem co widzę?
Reżyserem jest Susanne Bier, czyli kobitka. No brawo i wszystko się zgadza. W ciemno strzeliłem.
Dla mnie kiszka.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Macie rację, zaliczyłem to arcydzieło. Faktycznie zapowiadało się ciekawie, niestety wykonanie...tak jak napisał armanig, masa absurdów. I tyle w temacie.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A To dobre ? (z HDR 10+) ;)
IMG-20181223-101453.jpg
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
"Nie otwieraj oczu" to gorzej niż źle. I jeszcze przeciągnięty do ponad dwóch godzin. I to pokazuje że nie jesteśmy w mniejszości.
"Trzy bilbordy" dobry film. Ja zaliczyłem jeszcze "Papillon" - Motylek 2017r. Nigdy go wcześniej nie oglądałem. I jeszcze "Dzień Bastilii" 2016r. Też polecam jak ktoś nie oglądał.
 
Do góry