Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na pewno nie będę zmieniał na UHD.. tych filmów które mam na BR - chyb, że będę miał tv 100 cali, a to nie jest możliwe :) więc zostaje przy filmach na BR. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie tracę kasy na czymś takim jak filmy.. :) życie jest za piękne żeby po 2 razy kupować ten sam film.. nawet dla Hobbita czy LOTR bym tego nie zrobił :)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Lolek
Dvd tez nie zmieniales?
A roznica jest, czy raczej moze byc, zdecydowanie wieksza niz poprzednio.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dvd zmieniłem około 15 filmów ale to inne pieniądze się płaciło za dvd.. w porównaniu do filmów na BR, a tym bardziej że ja w 99% kupuje przy premierach..
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Lolek nie ogląda staroci,czyli filmów które mają więcej niż 2 lata :grin:

Przejrzałem wyrywkowe sceny z biegającego po murze...
Serio mieli na to 150 mln $ ? :wink:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czasem mi się zdarza - nawet starsze.. :) ale patrząc po ostatnim roku/dwóch to mniej oglądam filmów , które mam zakupione w stosunku do wcześniejszych lat.. więcej słucham natomiast muzyki..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nie tracę kasy na czymś takim jak filmy.. :) życie jest za piękne żeby po 2 razy kupować ten sam film.. nawet dla Hobbita czy LOTR bym tego nie zrobił :)

Dobra zasada:eek:k:
Ja u siebie też dosłownie dokupiłem kilka filmów na blu ray które mam już na dvd. Ponadto za dużo teraz wyszło lub wychodzi filmów które chce zobaczyć aby jeszcze starocie wymieniać...:grin:
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tia, a projekcja FHD da Ci więcej radochy i wrażeń, jak Hadjer i 4k razem wzięta na tv. Bez podniety Piramida, bo Ci żyłka pęknie ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
giphy.gif
 

pantomima

Banned
Tia, a projekcja FHD da Ci więcej radochy i wrażeń, jak Hadjer i 4k razem wzięta na tv. Bez podniety Piramida, bo Ci żyłka pęknie ;)

No nie bylbym taki pewny .

Konkretny model tv z przekatna powiedzmy 75" + konkretne hdr 4k...

Nie wiem , czy projekcja zastapilaby taka jakosc ;)

Osobiscie wolabym ta jakosc.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kwestia kto co lubi .. jedno jest pewne na dużym ekranie i 4k jak i HDR dadzą więcej radości - czy 75 cali wystarczy ?? Też pewnie zdania podzielone będą.. (choć byłoby rewelacyjnie przy 85 -100 calach) ale wtedy już warto by było kupować filmy 4k z hdr które u nas powiedzmy kosztują więcej od 30 do 50-60 zł w stosunku do filmów BR. Choć wszystkich i tak nie kupiłbym w 4k... ale to dlatego, że ja mniej oglądam powtórek z tych filmów, które mam w domu.. w porównaniu do kilku lat wstecz..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem Panto, ale ja jestem pewny. Piszę o swoich odczuciach.
Jeżdziłem na prezentacje, nie jedną nie dwie. Na Tv i projektorach.
Ogólne wrażenia są lepsze, a nie jakość.
Natomiast jakość jest lepsza, co nie znaczy, że taka piorunująca, na mnie osobiście nie robi to większego wrażenia. Ani HDR, ani 4K na 80". Nie z 4m. Projekcja rzędu 130" 4K już fajną robotę robi, ale to też nie jest coś, za co bym dzisiaj dał np. 30k.
O wiele większe wrażenie na mnie robi oledowa czerń, to jest miazga.
Ja np. nie zamieniłbym swojego tv 80" (który też już nowy nie jest) na nic co jest na rynku w wielkości 65", bo wiem, że żałowałbym, ale to moje zdanie.
Głęboko przemyślane, bo szykowałem już do 84" 4K, ale nie widze sensu.
Wolałbym też zamienić 80" na 90" FHD, jak podmienić 80" FHD na 80" 4K. Minuty bym się nie zastanawiał.
Poczekam na Oleda w podobnej przekątnej i wówczas pomyślimy ;)

Natomiast jestem rękami i nogami za UHD w przypadku gier.
To jest niesamowite, ale to też w połączeniu z ultra wide, tyle, że grafika inaczej się prezentuje, jak video. Różnica polega też na tym, że tutaj siedzę 60cm od 34", a nie 4m od 80".
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Armanig,może puścili Ci jakiś lipny film w HDR albo masz już słaby wzrok podchodząc pod 50-tkę ? :wink:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak dla mnie przy 75 calach 4k z HDR (oglądałem na Sony z-tce w warunkach domowych) mi się podobało jakieś 3 m odl., ale cena jest nie do zaakceptowania biorąc pod uwagę jak tv się rozwalają i jakie są problemy przy realizacji naprawy tv na gwarancji. (bez względu na firmę) i naprawdę czerń w tym tv jest już na odpowiednim poziomie i nie ma czego się wstydzić względem oledów - aczkolwiek tam jest lepiej.. Tyle że swoje kosztują.
A przekątne 80 -85 cali to pewnie ze 3 modele na krzyż jest w tej chwili ..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, wzrok mam perfekto. Spokojna Twoja. Widzę różnicę, ale to nie jest dla mnie coś, co jest przez niektórych opisywane godzinami.
Dla mnie to jak zmiana jednego Mercedesa z silnikiem 2.7 na drugiego z 3.2, a nie na Hemi 7.2 litra ; )

Zwyczajnie jest lepiej, ale bez przesady. Dla mnie to nie jest taka wartość dodatnia jak w przypadku czerni oleda.
Dlatego też wolałbym Oleda 65 FHD, jak to samo UHD/HDR 65" lcd/led. Oczywiście najlepiej mieć to i to.
Ja jak zapodam na 80" gre na full detalach, to muszę siadać góra 2m, żeby czerpać z detali radochę - faktycznie czerpać, a nie "coś" tam widzieć, a przy 4m już praktycznie bez różnicy.
Zresztą niech się Bipo wypowie, bo był też na prezentacjach.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale sam HDR jest widoczny i z 4m , tyle że detali nie widać czyli tej fizycznej różnicy pomiędzy FHD, a 4k ///
 
Do góry