Nowinki od Yamahy

Vaderus

New member
Bez reklam
4k video pass-through juz od najnizszego modelu... ciekawie to wyglada...
Seria Aventage pewnie klasycznie okolo jesieni.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moze nie kosztowne, ale bardzo uzyteczne i warte kazdej zlotowki (dla tych co chca wykorzystac potencjal i maja do tego sprzet) Dzis nie wyobrazam sobie ampli bez airplay.
 

werf

Active member
Bez reklam
Ciekaw jestem czy Yamaha wypuści w tym roku coś w zamian DSP Z7 i DSP Z11
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
Airplay, to jednak dość zamknięta i ograniczona do iUrządzeń tylko technologia. Do tego kosztowna.
Wcześniejsza implementacja Yamahy jest dużo uniwersalniejsza jako, że pracuje na wszystkich najważniejszych systemach: Android i iOS oraz, wraz z zaanonsowaniem najnowszej linii amplitunerów, również na Kindle Fire. Nie wspominając o funkcjonalności DMR poprzez DLNA, czyli możliwości przesyłania bezprzewodowo z PC.
Sam mam iPhone i wcale mi nie brakuje obsługi Airplay i nie dopłaciłbym za jej obsługę. Standard DLNA i aplikacja Yamahy są dużo wygodniejsze i uniwersalniejsze.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Denon niestety coraz mniej sobą reprezentuje z cenę jaką ma ( mowa o nowych modelach ..13 )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jok3r

New member
Bez reklam
Yamaha w tym roku zje Denona

Tak? A to może podasz czym aż tak bardzo się różnią, bo z tego co jest na stronach producentów, to wynika, że pomiędzy 1513, a 373 nie ma różnic znaczących oprócz USB w Yamasze, pomiędzy 1713 a 473 żadnych znaczących, poza tym nie należy zapominać, że Yamaha w swojej kalibracji nadal jest uboższa od Denona, czy Onkyo. Tak więc oprócz ilości złącz w sekcji analogowej, wyglądu i nazwy, co tak znacząco je różni?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sam mam iPhone i wcale mi nie brakuje obsługi Airplay i nie dopłaciłbym za jej obsługę. Standard DLNA i aplikacja Yamahy są dużo wygodniejsze i uniwersalniejsze.

Tez mi kiedys nie brakowalo, ale tutaj chodzi o tablet w rece i co z nim mozesz zrobic majac sprzet grajacy czy tv (w przypadku appleTV)
iPhone to jedno a iPad to drugie, na tym pierwszym to w zasadzie niewiele mozna zrobic z uwagi na przekatna ekranu wiec mozna sobie faktycznie darowac, za to na iPadzie juz temat rozkwita.
Ja jestem zwolennikiem prostych rozwiazan, czyli biore iPada do reki odpalam dedykowane jedno z wielu radio internetowe z niezliczona iloscia stacji radiowych i w kilka sekund slucham co chce, odpalanie radia internetowego w ampli trwa dluzej nie mowiac o braku przejrzystosci na malym wyswietlaczu, no chyba ze odpalimy tv ale dalej to nie to samo co 10" ekran iPada przed nosem. Szybkie przegladanie biblioteki swoich utworow z ituna z PC, czy tez dedykowanego z iPada, to samo YT, czy GarageBand :) to wszystko trwa moment i dziecko moze sobie z tym poradzic trzymajac tablet w reku. A jak mamy appleTV z przesylaniem obrazu to juz w zasadzie jest pelen komplet.
Nie twierdze ze nie ma innych rozwiazan, ale mi nic wiecej do szczescia nie potrzeba - mam wszystko (iPad+Ampli+airplay+ ew.appleTv) co jest potrzebne do szczescia za posrednictwiem jednego klikniecia, bez odpalania pc, o ile nie chcemy korzystac z pelnych bibliotek.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
@armanig - przecież wszystko to robi właśnie aplikacja Yamahy, plus brak jabłkowych ograniczeń co do formatu pliku oraz możliwość streamowania z dowolnego serwera DLNA a nie tylko z itunes, nie wspominając że ta sama aplikacja jest na androida i teraz dodatkowo na kindle.
Naprawdę, po kilku latach używania iphone, nadal nie jestem w stanie się nim zachwycić :)
AirPlay tv nie ma nic wspólnego z ampli, tak btw.

Natywna aplikacja Yamahy to też bardzo szybkie, łatwe i wygodne wybieranie dowolnego radia czy utworu na ekraniku telefonu lub na ekranie pada.

Back to topic: najlepsze w nowym modelu 3020 jest matrix hdmi - dwie niezależne strefy wideo po hdmi!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wspominajac o airplay tv mialem na mysli mirroring w kontekscie uzytkowania ipada i funkcji airplay - to tak na marginesie. Co do aplikacji Yamahy to podaj nazwe sprawdze u znajomego jak to ma sie do wygody i do wysylania chociazby dzwieku ogladajac/sluchahac np. YT, rozumiem ze mozna odpalic np. zewntrzna aplikacje shoutcasta gdzie automatycznie pojawi sie ikonka i z niego wyslac w dowolnym momencie bezproblemowo jednym kliknieciem dzwiek na ampli? Jezeli tak to brawo. Oczywiscie nie twierdze ze ta aplikacja jest gorsza, byc moze jest odwrotnie - ja z niej nie korzystalem ale chetnie sie przekonam i potwierdze jezeli tak jest.
Co do iphona, to nikt nikomu nie kaze i nie zmusza do uzytkowania, ja nie jestem wielbicielem appla, ale do biznesu sprawdza mi sie doskonale i spelnia praktycznie wszystkie moje oczekiwania.
 

janek_56

New member
Tak? A to może podasz czym aż tak bardzo się różnią, bo z tego co jest na stronach producentów, to wynika, że pomiędzy 1513, a 373 nie ma różnic znaczących oprócz USB w Yamasze, pomiędzy 1713 a 473 żadnych znaczących, poza tym nie należy zapominać, że Yamaha w swojej kalibracji nadal jest uboższa od Denona, czy Onkyo. Tak więc oprócz ilości złącz w sekcji analogowej, wyglądu i nazwy, co tak znacząco je różni?

Dzwiekowo - Yamaha ma duża lepsza Dynamike do Denona. Przejrzystość. Fakt faktem niestety Ypao odstaje od Audysseya. Myślisz że sekcja analogowa w nowych ampli już nie jest tak istotna? Widzę że starasz bronić się denona jak możesz o ok to jest Twoje zdanie, jednak musimy wszscy zrozumieć te wszystkie pstryczki głośnikowe brak analoga to nie dlatego aby dzwiek byl lepszy tylko ze względu na koszty. Amplitunery nie rozwijają się dzwiekowo bo nie ma takiej potrzeby. Ich zadaniem jest multifuncyjność i mozliwosć multi podlączenia. Z czego Denon pomalu rezygnuje
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Widzę że Pan Janek w formie :)
Pewno Panu już było dane posłuchać jak grają nowe modele Denona i Yamahy
i stąd te wnioski ;)
Ale po tym jaką Pan się wykazał wiedzą na temat nowych Denonów, trudno mi w to uwierzyć:
http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/83580-nowe-denony-1513-1613-1713-1913-a.html

Jakich wejść analogowych Panu brakuje w Denonie ? i co Pan che do nich podłączać ?
Jeszcze rozumiem że komuś możne brakować jeszcze jednego wejścia optycznego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jok3r

New member
Bez reklam
Nie bronię go za wszelką cenę, tylko staram się obiektywnie podchodzić do tematu. Sekcja wejść analogowych to tak na prawdę w ilości 2 jest wystarczająca jak na taki amplituner, bo Ci, którzy kupują takie modele raczej rzadko kiedy decydują się na podłączenie do niego gramofonu, czy dodatkowego CD, bo i po co. Pstryczki są tak samo w Onkyo już od ponad roku i nikt na to nie narzekał i nawet na tym forum znajdziesz grono osób, które nie mają z nimi problemu. Pytanie tylko gdzie te pieniądze zostały dorzucone (w przypadku Denona nowy wyświetlacz pewnie trochę pochłonął). A na koniec to tak jak kolega poniżej napisał - słuchałeś już nowych, że masz takie zdanie, czy obiektywizm u Ciebie kuleje i Ty bronisz innej marki za wszelką cenę?
 

janek_56

New member
Jaką marke bronie? I chlopaki nie wypowiadam sie o nowych modelach bo nie mialem okazji ich bezposrednio poruwnywac. Mowilem akurat o modelach nazwijmy to obecnych lub wychodzacych jak kto woli.
Slawko1 akurat pisalem tam o ktorych modelach mowilem. A potem wyszlo że powiedzialem ze zaden Denon nie ma USB, zreszta nie wazne
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Wejścia analogowe są jak najbardziej olbrzymią przewagą Yamahy i to już od jakiś 2 lat co najmniej. W moim przypadku każde używane wejście HDMI mam zduplikowane z wejściem analogowym component lub composite do zasilania drugiej strefy video i trzeciej audio. Dzięki temu w każdej strefie mam niezależny obraz i dźwięk. Ilośc wejść component (aż 4 plus 1 wyjście) zapewnia obraz full hd w drugiej strefie.
Oglądając nowe ampli zwracam uwagę właśnie na ilośc i jakość wejść analogowych i tu Yamaha nie ma zbyt dużo konkurencji. Oczywiście, mówię za siebie.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
No i właśnie dokładnie Vaderus jest dokładnie tak jak mówisz, tylko spójrz jaki masz model ampli. Jak ktoś kupuje np. 1513, czy Onkyo 313, czy Yamahę 373, to może sobie pomarzyć o takich funkcjach i niestety w ten sposób nie będzie ich wykorzystywać. W wyższych modelach jak najbardziej są one przydatne, bo druga i trzecia strefa nie przepuszcza dźwięku po wejściach cyfrowych, natomiast ile z tych wejść analogowych używasz realnie ( więcej niż 4?)i ile jeszcze osób w ten sposób to podłączy? Bo nikt tutaj się nie sprzecza, że Yamaha ma więcej wejść w sekcji analogowej wejść i wyjść, bo to jest zauważalne na pierwszy rzut oka, tylko próbujemy ustalić, czy jest ich aż tyle potrzebne w określonym budżecie, bo wiadomo, że znajdą się pewnie tacy, którzy kupią ampli za 1400 i do niego będą chcieli podpiąć CD, gramofon i jeszcze jakieś stare DVD po analogu i im braknie wtedy, dlatego Denon im już odpadnie w poszukiwaniach, tylko pytanie ilu ich będzie i czy warto płacić za to więcej w produkcji, czy lepiej przerzucić tą kasę na inne rzeczy, z których będzie korzystało 90% osób a nie 10, bo nie ukrywajmy, że są to marki, które produkują dla "masowego" klienta.
 
Ostatnia edycja:
Do góry