Nowe Toshiby serii WL 68

Prezesmaks

New member
ciekawy watek

Witam ponownie forumowiczow

Bardzo ciekawy watek tutaj. Przeczytajcie prosze caly :) Baardzo duzo czytania ale warto.

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=353856

Kopalnia wiedzy o serii WL68.

Jedna rzecz moge potwierdzic. Mimo iz napisalem poprzednio ze czern jest zadawalajaca byly dwie dosc ciemne scenki w tv ktore mnie lekko zadziwily ( ale zapomnialem o tym szybko ). Byla postac ubrana na czarno i ciezko bylo cokolwiek zobaczyc(wyroznic tym bardziej. Jak czarna dziura. Twarz,dlonie widoczne i to wszystko.Reszty jakby nie bylo. Ale scena trwala chwilke i to tyle. Wiec moze jakies ziarno prawdy z kiepska czernia jest. Jak pisalem jestem laikiem. Dopiero sie ucze.

Pozdrawiam
 

Elmo king

New member
Witam
Czy tam posty na temat tej Toshiby 32 WL68, ale więcej tu jest miejsca poświęcone modelowi 42 WL67. Ktoś pisał że miały się pojawić w listopadzie w dużych marketach elektronicznych , ale mimo tego że jestem w nich często to nie widziałem tego modelu. Jedyny sklep, który je sprzedaje to digitalo.pl. Ostatnio trafiłem na jakiś test w niemieckim piśmie dotyczącym sprzętu Video i wypadła zdecydowanie lepiej od Sony 32 V 2000 i Samsunga 32 N71, zaś przegrała minimalnie z Panasem 32 LX 600 i Philipsem 32 9731, chociaż wrażenia były jak najbardziej pozytywne. Czy ktoś wie gdzie oprócz Piaseczna w digitalo można ją zobaczyć? Może ktoś ma ten model w domu. Może ktoś porównywał ten model w naszych warunkach z Panasonic 32 LX 600, JVC 32 X70, czy Sharpami RA1 i BV/GA 9E.
I ostanie pytanko, jak działa z N-Enką po hdmi, bo z tego co czytałem w innych tematach 32 Wl66z/p ma z tym problem.
Pozdrawiam
 

Plastek

New member
Elmo king napisał:
Witam
Czy tam posty na temat tej Toshiby 32 WL68, ale więcej tu jest miejsca poświęcone modelowi 42 WL67. Ktoś pisał że miały się pojawić w listopadzie w dużych marketach elektronicznych , ale mimo tego że jestem w nich często to nie widziałem tego modelu. Jedyny sklep, który je sprzedaje to digitalo.pl. Ostatnio trafiłem na jakiś test w niemieckim piśmie dotyczącym sprzętu Video i wypadła zdecydowanie lepiej od Sony 32 V 2000 i Samsunga 32 N71, zaś przegrała minimalnie z Panasem 32 LX 600 i Philipsem 32 9731, chociaż wrażenia były jak najbardziej pozytywne. Czy ktoś wie gdzie oprócz Piaseczna w digitalo można ją zobaczyć? Może ktoś ma ten model w domu. Może ktoś porównywał ten model w naszych warunkach z Panasonic 32 LX 600, JVC 32 X70, czy Sharpami RA1 i BV/GA 9E.
I ostanie pytanko, jak działa z N-Enką po hdmi, bo z tego co czytałem w innych tematach 32 Wl66z/p ma z tym problem.
Pozdrawiam

No niestety obecnie poza Digitallo nie ma tego modelu w naszych marketach. Z tego co wiem z oficjalnego zrodła handlowcy z MM i Saturna twierdza ze jest za drogi ! :shock:i nie wierza ze bedzie sie sprzedawał. Innna sprawa ze brakowało go pod koniec roku i mimo zamowien nie dotarł do polski .Dopiero teraz jest dostepny i mam nadzieje ze pojawi sie w sprzedazy w Polsce ale pewnikiem w pojedynczych egz. i raczej w Saturnie.
 

MBgryf

New member
tomdvd napisał:
Witam,
Ja rowniez uwazam ze zbyl malo na tym forum o w/w. A w/w sa najbardziej popularnymi odbiornikami w przyzwoitej cenie na wyspie. Model 66 zdobyl przeogromna ilosc nagrod w pismach fachowych. Na oficjalnej stronie mozna sobie przeczytac. Widzialem 66 - kapitalny obraz z hd-box'a sky, jedyne co moze sie niepodobac to obudowa-rzeczywiscie przecietna. Natomiast w nowych modelach-68 piano-black i nawet glosniczki od Onkyo z 20W RMS. 100Hz technologia rowniez nie nalezy do wszechstosowalnych w tej cenie. Ja osobiscie dziwie sie nieco wielu osobom ze kupuje to co widzi np. w MM nie szukajac nieco dalej. Proponuje rozwinac nieco w/w temat bo ja rowniez czekam az ujrze 68-ke w akcji, 32" i jak bedzie na poziomie 66-ki to biore a mam nadzieje ze zaswieci jeszcze lepiej. Owszem, nie jest to full hd, ale przeciez i tak naprawde to tylko w hd dvd lub br mozna bedzie to wykorzystac. 1080p nie bedzie wykorzystane w hdtv via satellite! A za jakies 8000 zeta jest 37" full hd od toshiby.
Porownywalem obraz do sony 2000 tej ktory "ma ejca" i jakosc ogolnie lepsza w toshibie. Moze kwestia ustawien, nie wiem. Pozdr,


Mylisz się ponieważ w hdtv 1080p będzie nadawał cyfrowy polsat do końca roku 2007 planowane jest wprowadzenie 4 programów wysokiej rozdzielczości i standardem będzie 1080 a nie 720
 

mambo711

New member
Polecam lakturę ostatniego numeru magazynu "Kino domowe" (IV'2007r.), w którym obiektywnie oceniono 32wl68z - ocena maksymalna m.in. za jakość obrazu, wygląda na to , że Toshiba po modelu 66 modelem 68 ponownie wyznaczyła referencyjną jakość w LCD 32".
 

ortax360

New member
Toshiba 37wl68p

Witam

Czekałem na Panasonica 32lx700 i sie nie doczekałem .

Kupiłem Toshibe 37wl68p .

LCD - ma naprawde bardzo dobrą czern . Co mnie zaskoczyło bo na forach za minus własnie podaja kłopot z czernią .
Czarny nie ma odcienia niebieskiego jest szary z ustawieniem podswietlwnia na (-10) mamy prawie prawdziwy kolor czarny !

Katy - lcd ma matryce wykonaną w technologi I-PS i sa znakomite miałem wrazenie ,ze nawet jest to ips-alpha .

Bardzo dobra jasnosc wyswietlanego obrazu , kontras wysoki i naturalne kolory .

Dzwiek bardzo dobry , jest mozliwosc podłączenia zewnetrznego subwoofera .

Sygnał SD z satelity Cyfra odbiera srednio ( Panasonic lx70 odbiera lepiej ) Widac smuzenie . Oczywiscie tradycyjnie tvn odbiera najlepiej .
W scenach nocnych widzimy detale ,ale po rozjasnieniu na 60-70 w skali do 100.

Wada (jak dla mnie) jest brak informacji wyswietlanej
rozdzielczisci . LCD nie wyswietla czy podłączony jest sygnał 720p lub 1080i ,1080p (wyswietla przez HDMI ).


Sygnał HDTV z Konsoli PS3 robi wrazenie , tym bardziej ze do tej pory miałem ciagle 32 cale .

Jutro napisze wiecej i dam zdiecia.

Pozdrawiam
 

pafcio

New member
toshiba 37wl68p

ortax360 - mam prośbę, jeżeli masz możliwość sprawdzenia tgo lcd na kablówce analogowej to napisz jak się sprawuje, ponieważ mam zamiar kupić ten model i będę odbierał głównie taki sygnał.Dzięki.
 

ortax360

New member
Witam

Kabel analogowy - Kiepsko na słabym sygnale bardzo smuzy .
W ciemnych scena widac smugi .


Dla ciebie najlepszy wyjsciem jest Panaonic 32lx70p .

Pozdrawiam
 

lolek

New member
Witam
Od dzisiaj jestem posiadaczem wl 68.
Bawiłem się nią dopiero godzinę, ale spróbuję już coś o niej powiedzieć.
Pierwsze wrażenie - dramat. Po podłączeniu do Cyfrowego Polsatu obraz był tragiczny. Ale po zmianie kabli i wprowadzeniu kilku zmian w ustawieniach obraz zdecydowanie się poprawił. Na większości kanałów jest co najmniej dobry (wyj. in minus TVP 2 i 3), a na niemieckich wręcz świetny (ach gdyby polskie stacje tak nadawały).
Dwa największe minusy: smużenie (mecz piłki nożnej to porażka, chociaż wraz z kolejnymi zmianami w ustawieniach jest coraz lepiej) i "ząbkowanie" pochyłych linii, nawet nie wiedziałem, że może to być takim problemem (mam nadzieję, że uda mi się to jakoś wyeliminoweać przy pomocy ustawień).
Zalety: kolory, są bardzo naturalne (oczywiście po wprowadzeniu własznych ustawień) i ku mojemu zaskoczeniu czerń (to potwierdza również Ortax360).
Dźwięk moim zdaniem dobry. Chociaż nie jestem zbyt "muzykalny" muszę przyznać, że łatwo zauważyć działanie sytemy WOW. Jak to określiła moja żona "głos słychać zupełnie inaczej" niż w poprzednim tv. sony

Na razie tyle, wieczorem sprawdzę moja Toshibę pod DVD i jutro coś o tym napiszę.

Mam prośbę do Ortax360
Czy mógłbyś podać swoje ustawienia. Ja na razie wprowadziłem jedne z dostępnych na avforums - jest dobrze, ale chciałbym wypróbować inne.
Z góry dziękuję i czekam na kolejne twoje opinie.

Pozdrawiam.
 

ortax360

New member
Witam

. ustawienia

Podswietlenie : 10
Kontrast : 50
jasnosc : 60 - 65
kolor : 30
ostrosc :0

Czern wyłączona .
Polepszacze typu DNR - MPEG wyłączone
Kino domowe wyłączone.
100 hz właczone
 

janpat

New member
wl68p 37"

moze mi ktoś wyjasnić co powoduje ,że ceny tego tv tak się róznią, MM -8800 złw innych sklepach internetowych -6800 zł i 5600 zł:(
 

slavi

New member
janpat napisał:
moze mi ktoś wyjasnić co powoduje ,że ceny tego tv tak się róznią, MM -8800 złw innych sklepach internetowych -6800 zł i 5600 zł:(
W MM jeśli nie ma promocji to ceny zawsze są kosmiczne, podobnie jak w innych sieciach typu EURO RTV AGD, AVANS itd. W sklepach internetowych zawsze będzie taniej niż w MM, chyba, że w sklepie dla idiotów robią naprawdę ciekawą promocję (jednak to rzadkość). Wysoka cena na WL68 w MM jest pewnie wynikiem nie zmieniania jej od co najmniej kilku miesięcy.

Pozdr.
 

janpat

New member
wl68p

po długich męczarniach na 95% wybrałem toshiba wl68p 37", miotałem się z sharp rd2 37". Jestem trochę zdziwiony ,że toshiba jest generalnie tańsza, ale przeglądając internet w dużych sklepach tej toshiby nie ma. Znalazłem tylko w syriusie. Czy ktoś moze podpowiedzieć gdzie można kupić ten tv ale raczej w normalnym sklepietj. wrocław, warszawa. chciałbym najpierw go zobaczyć i sprawdzzić jego stan, głównie matrycy.
 

kocur108

New member
może ktoś widział i porównywał Toshibe 42WLT68P do Sharpa 42RD2E
bo różnica w cenie jest około 1000zł na korzyść Toshiby a terewizory to mniejwięcej ta sama klasa
I zastanawiam się czy warto o tą kase zapłacić
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam każdy ma wolna wolę , ale po co przerabiać czyjeś błędy.
Toshiba gra wg. mnie bardzo dobrze - ale płynność jaką ma Sharp RD2 nie zostawia wątpliwosci który jest lepszy. Potwierdza to Lolek . I jeśli masz słaby sygnał to zapomnij o tym modelu.
Chyba że sprawdziłeś go we własnym domu. Po co się później stresować przez lata i przyzwyczajać się do nie chcianego modelu.
Czy warto dopłacić - ja bym się nie zastanawiał choć dopłata nie mała. Ale uwzględniając radość z dobrego wyboru , ilość lat współpracy z nowym lokatorem w domu ,ewentualne rozczarowanie złego wyboru - to wybrałbym z radością RD2.
 

kocur108

New member
dzięki @kiki za odpowiedź czyli dokładam, a dzień zakupu RD2E się zbliża jedno co zauważyłem to ceny troszke spadły coprawda niedużo ale zawsze
i to mnie cieszy
 
Do góry