Nowe słuchawki wielozadaniowe.

Fejton

New member
Witam, obecnie jestem posiadaczem słuchawek Sennheiser HD201. Podstawowy model. Wywiązywał się w pełni z powierzonych mu zadań. Teraz chciałbym wycisnąć ze słuchawek nieco więcej. Mam wrażenie, że obecne bardzo cicho grają, nie tłumią specjalnie dzwięków z zewnątrz i odwrotnie - słychać bardzo dobrze, czego sam słucham. Zależy mi na sensownym basie. Głównie słucham Rapu i RNB, ale zdarza się przesiąść na Dżem.

Generalnie najczęściej źródłem dla słuchawek jest laptop (Lenovo Y580 o ile ma to jakieś znaczenie) głównie Youtube/flm avi, od czasu do czasu podłącze do Galaxy S5 (mp3 lub radio open.fm) podczas sprzątania, ale w lecie chciałbym też używać ich na rower czyli coś dopasowanego.

Nie wiem kompletnie czy korzystając z takich źródeł dźwięku jest sens inwestować w sprzęt powyżej powiedzmy 300zł, czy odczuję różnicę ? Taki mniej więcej budżet przewidziałem, oczywiście jest opcja lekko go zwiększyć o ile jest w ogóle sens.

Bardzo proszę o opinie, czym generalnie powinienem się zainteresować, żeby uniknąć przerostu formy nad treścią...

Generalnie jedynym kryterium jest, by słuchawki miały odpinany przewód, i znajdował się on najlepiej po jednej stronie słuchawek.

Za czym się rozglądać ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Polecam JBL-a E50BT. Potrafią głośno zagrać, bas mocny jak to JBL :) Na rower to chyba lepiej słuchawki otwarte pół/otwarte, żebyś słyszał co się dzieje na "zewnątrz".
 

Fejton

New member
Dzięki za propozycję! Co do roweru to nie ma obawy, jeżdżę po lesie to mi nie przeszkadza :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie jeżdżę na rowerze więc za bardzo nie doradzę. Nie wiem czy nie wygodniejsze by były na rower słuchawki dokanałowe. Tylko wtedy musiałbyś kupić osobno do domu i na rower.
 

Fejton

New member
To bardzo sporadycznie będzie bo takie dokanałowe słuchawki mam od telefonu i w zasadzie mi wystarcza. Nie ukrywam, że 90% użytkowane będą w domu.


Myślałem też o AKG Y50, wydają się sensownie wykonane, recenzje są dość pozytywne, niestety w MM nie wystawili ich na ekspozycję i nie można otworzyć opakowania....

Co sądzicie o tych słuchawkach ? Czy jest sens kupować takie słuchawki za 300/400zł do takiego źródła jakie opisywałem ? Czy będzie widoczna różnica w porównaniu z Sennheiser HD201 ?
 
Ostatnia edycja:

Fejton

New member
Dzisiaj sprawdziłem modele E40BT i E50BT w MM, E40BT to porażka jeżeli chodzi o tłumienie i głośność, E50BT radzi sobie nieco lepiej, niestety mam wrażenie, że jakość i głośność jest na bardzo podobnym poziomie, jak w moich Sennheiserach HD201, a słuchawki JBL droższe są ponad 5 razy! Jedyny zdecydowany plus to, że są wygodniejsze niż HD201. Teraz zastanawiam się nad sensownością zakupu nowych słuchawek...
 

Fejton

New member
Hehe racja, nie mają ale szczerze to nie jest dla mnie priorytet. Słuchawki ubieram jak żona ogląda swoje pierdoly na YouTube :) nie planuję zakupu 2 pary.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry