Nowe słuchawki AKG?

prezy

New member
Bez reklam
Witam,
dzisiaj padła kolej na mnie. Od dłuższego czasu zastanawiam się na słuchawkami do mojego użytku prywatnego. Nie jestem DJ'em ani melomanem, główne przeznaczenie słuchawek to słuchanie muzyki z TV, telefonu, oglądanie filmów zwłaszcza nocą gdy wszyscy domownicy już śpią.
Długo zastanawiałem się czy bezprzewodowe czy przewodowe.
W słuchawkach najbardziej denerwuje mnie ten szum, który niestety pojawia się w bezprzewodowych, testowałem chyba 3 modele i lipa :-(

Po weryfikacji uznałem że dobrym wyborem będą AKG 518 lub AKG 514 - przewodowe
Słuchawki zamierzam kupić w budżecie do 300 zł.

Czy możecie coś również doradzić?
Ciekawi mnie również opinia naszego szanownego kolegi "blackninja".

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
 

prezy

New member
Bez reklam
Dziękuję za informację.
Blackninja a Ty osobiście które uważasz za lepsze AKG 514 czy 518.
Dodam jeszcze że zależy mi na w miarę długim kablu. AKG 514 będę miał dziś od kumpla na testy ale o 518 nic nie wiem.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Oczywiście posłuchaj, w domu mam K514mk2 i uważam je za bardzo udane.
Ostatnio miałem okazje słuchać K142HD i byłem pod dużym wrażeniem dlatego o nich piszę.
 

prezy

New member
Bez reklam
Panowie jeszcze jedno pytanko a co z AKG 511, pewnie trochę gorzej grają od 514 ale czy są jakieś szumy, trzaski to mnie zawsze najbardziej irytowało.
Boję się że 514 będę niedostępne.
Jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja polecam AKG 242, mam je już ładnych parę lat i nie mam zamiaru ich zmieniać..;-) A bas w nich jest przepiekny...;-)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
prezy, bierz K142HD. Potwierdzam , w tej cenę chyba nie mają konkurencji. Zaskoczyli mi te słuchawki. Nie żałuje ani jednej złotówki wydanej na ich kupno. Bas potrafi zaskoczyć.
 

prezy

New member
Bez reklam
Witam jestem po testach AKG 518MK2. Słuchawki testowałem na F8000, Radio/CD, SGS5, SGTabS2.
Najgorzej w tym teście wypadł telewizor. Niezależnie od źródła (TV SAT, Pen) słyszałem delikatny szum zwłaszcza wtedy gdy była chwila ciszy albo gdy ściszyłam do zera. Testy przeprowadziłem na dodatkowym kablu około 5 m. Zatem na 3 m i po dopince na 8 m efekt miałem podobny. Podejrzewam że ten szum to raczej wina TV niż słuchawek.
Radio/CD spisało się dobrze. Czasem w radiu pojawił się szum ale to bardziej wina anteny po ustawieniu było ok. Z CD nie było problemów. Odległość 3 m lub 8 m nie miała znaczenia.
Telefon i tablet tu było miłe zaskoczenie. Naprawdę aż się chciało słuchać. Słuchałem z internetu jaki nagranych wcześniej teledysków i utworów. Odległość też nie miała znaczenia. Ponadto w samsungu po podłączeniu słuchawek mam informację o progu słyszalności tzn. po jaki wzmocnieniu możemy sobie uszkodzić słuch, ale ciekawe jest to że utrzymując się przed tym progiem domownicy siedząc nawet obok nic nie słyszeli - bardzo dobre wygłuszenie.
Model rzeczywiście udany. Dziękuję wszystkim za inne propozycje ale szukam słuchawek do max 300 PLN.

Dziś będę miał możliwość testowania AKG 511 - zobaczymy jak będzie.
 

Vex

Member
Bez reklam
@BlackNinja miałeś moze okazje posluchac Sennheisery hd 555? Jak te AKG wypadaja przy nich? Chodzi mi o dźwięk i wygode.

Edit: Juz nie musisz odpowiadac to sa sluchawki nauszne co dla mnie je dyskwalifikuje.
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
Wiem 514 są super. Ostatecznie kupilem AKG 511 i jestem po 3 dniowych testach. Ogolnie jestem bardzo zadowolony w tym stosunku cena/jakosc wypadają naprawde dobrze. Delikatny szum przy Tv wystepuje podobnie jak z AKG 514 reszta źródeł działa bez zarzutu.
Gdyby pojawily sie jakies pytania to chetnie służę pomocą. Jeszcze raz dziekuję wszystkim za rady sugestie i uwagi.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
a ja znow 514mkII wymienilem, dla mnie za jasne, meczyly mnie wysokie tony, zrodlem wzmacniacz i nie moglem przesluchac plyty bo caly czas mi swiszczaly te soprany... jbl j88 dla mnie lepsze a na pewno bardziej uniwersalne...
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Wiesz co nie sprawdzałem. Na ampli robiłem filmy a na wzmaku muzę. Zrobię test i napisze.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Heheh dokładnie lecz dziś nie dam już rady. Rano chciałem zrobić heheh i numer, bach prąd mi wyłączyli zdarzylem kawę zrobić i lipa nie było muzyki kawa nie miała tego samego smaku co zawsze ;)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry