Nowe serie.Do którego wejścia podłączyć antenę sat ?

ernet

Active member
Bez reklam
Ostatnie serie Samsunga mają "taką skrzyneczkę" :) do podłaczenia HDMI, wejścia antenowe. No, właśnie : są tam dwa wejścia do kabla anteny satelitarnej. Do którego podłączyć taki przewód ? Satelite SAT czy Satelite Main ?
 

panamejra

New member
Ja mam wpięte dwa przewody bo mam konwerter quad ustawiony na Hot Bird 13, tak podłączyłem bo myślałem że będzie oglądanie i nagrywanie.
Co się okazuje że jest to nie możliwe bo moduł Cyfrowy Polsat jest jednostrumieniowy, więc nagrywasz i oglądasz jednocześnie. No i tak już zostawiłem, poczekam może się coś pojawi u operatorów wielostrumieniowe moduły.
Jak masz już antenę to nie widzę problemu gdzie podłączysz, zostają jeszcze ustawienia w tv.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Info

Ja mam wpięte dwa przewody bo mam konwerter quad ustawiony na Hot Bird 13, tak podłączyłem bo myślałem że będzie oglądanie i nagrywanie.
Co się okazuje że jest to nie możliwe bo moduł Cyfrowy Polsat jest jednostrumieniowy, więc nagrywasz i oglądasz jednocześnie. No i tak już zostawiłem, poczekam może się coś pojawi u operatorów wielostrumieniowe moduły.
Jak masz już antenę to nie widzę problemu gdzie podłączysz, zostają jeszcze ustawienia w tv.

Chodzi o to,że zakładam konwerter UNICODE-on ma tylko jeden przewód. Ale pytanie już nie aktualne, bo muszę jednak przeprojektować instalację. THX za odpowiedź.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ja mam wpięte dwa przewody bo mam konwerter quad ustawiony na Hot Bird 13, tak podłączyłem bo myślałem że będzie oglądanie i nagrywanie.
Co się okazuje że jest to nie możliwe bo moduł Cyfrowy Polsat jest jednostrumieniowy, więc nagrywasz i oglądasz jednocześnie. No i tak już zostawiłem, poczekam może się coś pojawi u operatorów wielostrumieniowe moduły.
Jak masz już antenę to nie widzę problemu gdzie podłączysz, zostają jeszcze ustawienia w tv.

Tak , rozumiem, ale gdzieś wyczytałem ,że nie jest to obojętne dla jakości obrazu ( Satelite SAT czy Satelite Main ? ), stąd pytanie ( ciągle jednak aktualne )
 
Do góry