Nowe serie 5500

NIUNIA

New member
Kolejny Tv

Witam wszystkich zwolenników i przeciwników tv lcd marki SONY. Śledzę forum i opinie na temat coraz to nowszych modeli tv, po spędzęniu wielu godzin na czytaniu opini i testów, gdy jestem gotowy do zakupu kolejnego lcd (obecnie mam KLD 40 X3500 OD PONAD 2 LAT), na rynek wchodzi nowy model. Świetnie mówię sobie, to jest ten model, kupię go, tylko poczekam na kilka opini, test Kikiego, wrażenia użytkowników,itd. Kończy się tym, że nie kupiłem do tej pory drugiego TV :(.
Sądzę że model seria W5500, spełni oczekiwana konsumentów pod względem stosunku jakości do ceny, i będzie to :krol: nr 1 na wiosnę. Z opisu zapowiada się bardzo interesująco, czekam na premierę w sklepach.
 

p.stasiak

New member
Z opisów zapowiada się naprawdę przyzwoicie i tez chyba zmienię swoje plany i marzenia (przynajmniej jedno) ;)

Pomijając kwestie obrazu, bo o tym dopiero przekonamy się po testach na portalach i własnych, to najciekawsza jest kwestia odtwarzania filmów przez usb, z tym że tego typu rozwiązania są już zdaje się w Samsunga i Pionierach, więc nowością to do końca nie będzie, ale i tak krok w dobrym kierunku.

Ciekawe ile jeszcze Sony wypuści serii przed jakimś znaczącym wejsciem technologii OLED.
 

meduza88

Banned
OLED juz pokazyali 11 cali za 4500 euro.Juz zbieram kase pod warunkiem ze go zrobia na normalnej nozce a nie na tym badziewnym stojaku jak w projektorze
 

Hartson

New member
Bez reklam
Prawdopodobnie w tych nowych lcd Sony jest zastosowane podświetlenie CCFL a nie WCG-CCFL, ciekawe jaki będzie to miało wpływ na jakość obrazu ?
 

meduza88

Banned
ja bym na wielki przelom nie liczyl.Jesli juz to wlasnie technologia OLED przyniesie nowe technologie.Oczywiscie nie widze sensu kupowac tvOLED razem z telewizja N lub CP
 

p.stasiak

New member
urwij nóżkę i powieś sobie na ścianie. Co do ceny to około 5000 zł (na euro jeszcze nie przeszliśmy), ale nie wiem czy ten telewizor jest aktualnie dostępny w Polsce, bo na wyszukiwarkach pojedyncze oferty i nie wiadomo czy aktualne (a po cennikach widać ze wrzucane od tak, bo ceny po 15000)
Poza tym ten OLED to żadna seria, od zwykły model seryjnie produkowany, dla osób lubiących nowinki i zamożnych jak na polskie warunki.


tutaj za 2500$ (czyli ok 5-5,5 kiedy dolar stał blisko 2 zł)
http://cgi.ebay.co.uk/Sony-XEL-1-OL...iewItemQQptZTelevisions?hash=item220240929273
 

j.jacek

New member
Znane ceny nowych tv Sonego

Witam
Znane są już ceny nowych telewizorków z serii W5500 ,V5500 i S5500
I tak:
46w5500 9100 zł
40w5500 7000 zł
37w5500 6000 zł
32w5500 5500 zł
52v5500 9300 zł
46v5500 7700 ał
40v5500 5700 zł
37v5500 5200 zł
32v5500 4600 zł
40s5500 5200 zł
37s5500 4700 zł
32s5000 3300 zł
22s5500 2650 zł

Ceny podane, są sugerowanymi cenami detalicznymi,modele te mają się pojawić w sprzedaży po 20 marca
pozdrawiam
 

Dawidowski1000

New member
meduza88 napisał:
ja bym na wielki przelom nie liczyl.Jesli juz to wlasnie technologia OLED przyniesie nowe technologie.Oczywiscie nie widze sensu kupowac tvOLED razem z telewizja N lub CP

O jakim przełomie ty piszesz?:hmm: Przecież podświetlenie CCFL to krok w tył w poprównaniu z WCG-CCFL.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Dla mnie naistotniejsze bedzie to czy wreszcie Sony wyeliminuje clouding, bo jesli bedzie on nadal wystepowal to znaczy, ze nic tam nie robia tylko tną koszty i wypuszczaja nowy odchudzony model zgodnie z zasadami marketingowymi. Jak nie bedzie juz cloudingu to mozna na powaznie zaczac testowac te nowe modele.
 

p.stasiak

New member
W innym wątku jest link Ortaxa do sklepu 46W5500 za 7000. Spodziewam się i tak cen niższych o 10 - 20 % po premierze. Póki co trudno oceniać czy cena adekwatna do jakości, bo po parametrach to sobie można teoretyzować.
 

Sych

New member
Nie ma spekulować. Biorąc pod uwagę wahania cen na polskim rynku, nawet wśród starszych modeli, ciężko jet określić. Jak w internecie ceny powiedzmy 46W4500 krążą pomiędzy 4k a 6k, a w sklepach potrafią być jeszcze droższe... Duża rozbieżność, za duża..
 

slavi

New member
skylla1 napisał:
Albo to mała prowokacja, albo nie sprzedadzą zbyt wielu egzemplarzy, bo to cena W4000 razy dwa ...
Podane ceny to zapewne sugerowane ceny detaliczne przez producenta a nie ceny rynkowe. Zerknijcie na sugerowane ceny obecnych na rynku modeli i porównajcie a w przyblizeniu otrzymacie ceny rynkowe nowych modeli.
 

j.jacek

New member
Witam
To nie są ceny wyssane z palca tylko z najnowszego biuletynu handlowego Sony.
Podkreślam ,podane ceny są cenami detalicznymi i będą obowiązywać we wszystkich sklepach firmowych Sonego,a co do faktycznych cen na naszym rynku to się okarze w marcu.przy obecnym kursie euro przewiduje niewielkie różnice cenowe między detalem a sklepami internetowymi [ok 10-15%]
pozdrawiam
 

Sych

New member
Ciekawe jak to wyjdzie w praniu... I tak sądzę, że nawet jeśli na początku Sony wyskoczy z dużymi cenami, to po miesiącu - dwóch ceny spadną. Po pierwsze spadnie euro do złotówki. Po drugie, popyt na nowe serie nie będzie aż taki duży, jeżeli będą takie drogie. Tylko fakt jest faktem, za porządny sprzęt trzeba płacić... Tego się nie przeskoczy..
A jak ceny spadną to kupię nową 52 albo większy Z4500:D
 

musti

Banned
skylla1 napisał:
Albo to mała prowokacja, albo nie sprzedadzą zbyt wielu egzemplarzy, bo to cena W4000 razy dwa ...

Nie porównuj serii W4000 z W5500. Następcą serii W4000 jest V5500.
Seria W5500 to 100Hz - następca W4500...
 

skylla1

Member
Bez reklam
Ależ wiem że to nstepca w4500, jednak w/w ceny były prawie dokładnie 2x wyższe od serii w4000 i tylko to napisałem, oczywiście od 4500 też są droższe tylko nie o połowę ale o 1/3.
Myslisz, że ktoś np. kupi 32'' telewizor za 5000 zł?
 

szadoky

New member
Nowe modele

Dziś na stronie RTV Euro Agd w ofercie pojawiły się nowe telewizory sony , ceny faktycznie w kosmos , może starsze modele potanieją
 
Do góry