Nowe QD-Oledy od Philipsa

Gregory668

Member
Według doniesień mediów w Europie Danny Tack, dyrektor ds. Strategii i planowania produktów w TP Vision w Europie, potwierdził przejście do panelu Samsung OLED.

„Badamy również panel OLED z kropkami kwantowymi od Samsunga”, powiedział HDTV Test. „Mamy również prototypy w Gandawie w naszym centrum innowacji i porównujemy zarówno ze sobą, patrząc przez mocne i słabe strony”. Dodał, że decyzja o uruchomieniu telewizorów Philips QD-OLED zostanie podjęta później. Philips planuje zaprezentować swój program telewizyjny 2023 w lutym


Także chyba to ostatnie matryce Oled od LG
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Myślę, że na ten moment to jeszcze za wcześnie , żeby mówić o końcu współpracy z Philips z LG w tym zakresie.
Może seria 2024 będzie miała panele QD-OLED, a na pewno decydującym czynnikiem będzie cena Samsung vs LG.
Moim zdaniem może w 2024 roku Philips pokaże jakiś QD-OLED w topowych modelach, ale czas pokaże.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Bo te matryce są ogólnie lepsze od tych od LG.
Jest bardzo prawdopodobne, że Philips wprowadzi je do swoich TV jeszcze w tym roku ale myślę, że tylko w najwyższej serii OLED9xx.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tego nie wiesz. Spokojni raczej nie powinni być, skoro LG Display dostało potężnego i mocnego konkurenta, od którego coraz więcej firm chce kupować panele, panele wyraźnie lepsze pod wieloma względami, panele, których produkcja jest coraz tańsza. Moim zdaniem, LG jest poważnie zagrożone i dobrze, bo może w końcu popracują trochę nad jakością swoich matryc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie nawet najwyżej oceniane modele w historii rozwoju telewizorów - są na matrycach LG.
Ludzie są zachwyceni.
Testujący są zachwyceni.
Więc słabym pomysłem jest zarzucanie im słabej pracy.
Proces nowych wyzwań i jakości jest pemanetnym procesem firmy - co udowodniają nawet obecnie na CES.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Coś Ci się pomyliło, bo od kiedy pojawiły się matryce QD-OLED Samsunga, to najwyżej oceniane TV OLED to SONY A95K i Samsung S95B na tych matrycach.
Ponadto teraz się słyszy, że coraz więcej producentów TV, swoje flagowce chcą budować na matrycach SAMSUNGA. Stan faktyczny jest więc mocno sprzeczny z Twoją wypowiedzią.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widać czytamy różne informacje.
Byłem na pokazach więc znam owe "super moce" QD Oled.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Masz na myśli sponsorowane nieobiektywne pokazy Philipsa z tamtego roku? Jak widać chyba sami siebie nawet nie przekonali bo dali kopa LG i w tym roku kupują matryce QD-OLED od Samsunga.
 
Do góry