Nowe Ps3 80gb

daszko87

New member
Witam.
Dzis w Gdańskim SATURNIE wypytywałem o PS3 80 GB.
Jeden ze sprzedawców (wydawał się w miarę kumaty), powiedział mi pocichu,
że cena 80 GB w SATURNIE ma wynosić 1400 czyli dokładna zamiana 40GB pack na 80GB pack :D
Dodał także, że wersja 40GB spadnie z ceną na "pysk";). Niby oczywista oczywistość, ale będąc przyzwyczajonym do polskich realii/realiów(sorry dla pedantów poprawiających wymowę innych, nie znam właściwej wersji), spodziewałem sie ceny 1600 zł...

Radzę więc wszystkim zainteresowanym rozglądać się po SATURNACH za tanimi 40GB.
Zaznaczam, że głowy za to info nie daję, ale osobiście w pobliżu premiery będę sklep odwiedzał codziennie ;)

Pozdrawiam
 

k0val

New member
daszko87 napisał:
Witam.
Dzis w Gdańskim SATURNIE wypytywałem o PS3 80 GB.
Jeden ze sprzedawców (wydawał się w miarę kumaty), powiedział mi pocichu,
że cena 80 GB w SATURNIE ma wynosić 1400 czyli dokładna zamiana 40GB pack na 80GB pack :D
Dodał także, że wersja 40GB spadnie z ceną na "pysk";). Niby oczywista oczywistość, ale będąc przyzwyczajonym do polskich realii/realiów(sorry dla pedantów poprawiających wymowę innych, nie znam właściwej wersji), spodziewałem sie ceny 1600 zł...

Radzę więc wszystkim zainteresowanym rozglądać się po SATURNACH za tanimi 40GB.
Zaznaczam, że głowy za to info nie daję, ale osobiście w pobliżu premiery będę sklep odwiedzał codziennie ;)

Pozdrawiam

a ile kosztuje 40 gb w mediamarkt ktos moze wie nie chodiz mi o zadne promocje tylko normlanie xD

dowiedziałem sie ze w Dublinie w skelpie HMV wersja 40gb z gra 410 euro wiec 80 gb bedzie tak samo kosztowała ale nie wiem gdzie mi sie lepiej opłaca tu czy tam
 

Mefju

New member
U mnie w Białymstoku w MM za 40 GB z GTA IV zapłacisz chyba ok. 1700 (to będzie 1600 z czymś ) o ile dobrze pamiętam , są też zestawy z Unchartedem+NFS PS +dwa sixasixy to chyba ok. dwie stówki drożej , też 40 GB.Pozdro


Sporo kasy ale to w końcu MM a w takich sklepach zawsze jest drogo , ostatnio widziałem tam Motorstorma za 199 zł :cool: to się nazywa niezła cena ;>;>;> Już lepiej szukać na allegro w jakimś sklepie internetowym czy coś.
 

k0val

New member
Mefju napisał:
U mnie w Białymstoku w MM za 40 GB z GTA IV zapłacisz chyba ok. 1700 (to będzie 1600 z czymś ) o ile dobrze pamiętam , są też zestawy z Unchartedem+NFS PS +dwa sixasixy to chyba ok. dwie stówki drożej , też 40 GB.Pozdro
aha to mnie własnie tam w galeri białej interesowała mnie 80gb a ona tyle co 40 bedzie kosztować a w Irlandi za 400 euro to sie bardziej opłaca
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
Mało Wam jeszcze wersji PlayStation 3 do wyboru? W końcu miesiąc temu japoński koncern zapowiedział zestaw z 80GB-owym dyskiem twardym, natomiast dzisiaj ogłoszono dwa razy pojemniejszy model! PS3 z HDD o pojemności 160GB ma zadebiutować na Starym Kontynencie już 31 października. Co ciekawe, nowa wersja będzie tylko nieznacznie różnić się cenowo od tej z dyskiem 80GB. Jak bowiem dowiedzieliśmy się na konferencji Sony podczas Games Convention, wcześniej zapowiedziany bundle (80GB) ma kosztować 399 euro i ukazać się w Europie już w zbliżający się piątek, natomiast edycja z dwa razy większym dyskiem twardym - 449 euro. Pewnie więc osoby, które złożyły już pre-ordery na edycję 80GB-ową poczują się lekko zawiedzione.
Na razie nie podano do wiadomości ile dopiero co ogłoszony model będzie posiadał portów USB (lub na karty pamięci), ale domyślamy się, że jego funkcjonalność nie będzie odbiegać od tej z modelu 40GB-owego. Oznacza to oczywiście ponownie brak wstecznej kompatybilności - w innym wypadku na pewno japoński gigant zdążyłby się pochwalić stosowną opcją.
 

szakal9999

New member
to nie jestnieznaczna różnica cenowa tylko jakieś 200zł, no to chyba bardziej opłaca się kupić oddzielnie dysk, bo 200zł za dodatkowe 80GB dysku, to chyba przesada
 

k0val

New member
szakal9999 napisał:
to nie jestnieznaczna różnica cenowa tylko jakieś 200zł, no to chyba bardziej opłaca się kupić oddzielnie dysk, bo 200zł za dodatkowe 80GB dysku, to chyba przesada

chodzą pogłoski po sieci że ma być coś więcej typu lepsze chłodzenie i nowe porty
 

mietek099

New member
Dzisiaj dzwoniłem do MM z zapytaniem o premierę PS3 80GB i gość mi powiedział,że "SONY POLAND nie podało oficjalnej daty premiery na polskę". Po czym ja powiedziałem mu,że podało na europę 29 sierpnia a gość, że racja, ale nie wiadomo kiedy ukaże się w polsce.... Wie ktoś coś o tym? Wiadome jest,że w MM pracują często "spece" ;] i trza do tego podchodzić z dystansem, ale ja planuję zakup już na dniach więc zależy mi na dokładnej informacji. Mam nadzieję,że nie będę musiał długo czekać na wersję z nowym Dualem ;]
 

k0val

New member
mietek099 napisał:
Dzisiaj dzwoniłem do MM z zapytaniem o premierę PS3 80GB i gość mi powiedział,że "SONY POLAND nie podało oficjalnej daty premiery na polskę". Po czym ja powiedziałem mu,że podało na europę 29 sierpnia a gość, że racja, ale nie wiadomo kiedy ukaże się w polsce.... Wie ktoś coś o tym? Wiadome jest,że w MM pracują często "spece" ;] i trza do tego podchodzić z dystansem, ale ja planuję zakup już na dniach więc zależy mi na dokładnej informacji. Mam nadzieję,że nie będę musiał długo czekać na wersję z nowym Dualem ;]
z tego co wiem w Irlandii i Angli jest juz od dobrych paru dni :D w cenie 399 euro ale bez żadnej gry ;/
 

jacek_placek

New member
Saturn, Złote Tarasy Warszawa- cena PS3 40GB z buzzerami 1499. Pytałem się o wersję 80 GB, dostałem informację, że ma być w starej cenie, ewentualnie jakaś różnica ~100 zł (na naszą niekorzyść). Pytałem o zestawy, cośtam ma być, jakaś mowa o 4 grach, ale nie mogłem kolesia zrozumieć.

Czy PlayStation w wersji bez żadnego zestawu ma jakieś gry na starcie w pełnych wersjach? Tak żebym mógł w coś pograć bez kupowania gry od razu.
 

serce

New member
Jak ktoś zobaczy nowe ps3 80gb to bardzo proszę aby napisał jaka cena i jakie bajery tam dodali gdyż chce tą wersję do miesiąca kupić:eek:k:
 

Bambolo82

Banned
Nie wiem jak Wy, ale ja się skuszę w piątek na PS3 40 GB za 1200 zł w Media Markcie. W ElectroWorld już od poniedziałku wyprzedają za 1290 zł. W piątek też bedzie nowa "gazetka" Saturna i może dadzą ofertę gołego PS3 bez wciskania Buzzer'ów za 200 zł (teraz oferują taki zestaw za 1500 zł). Dualshock jakoś mnie nie rajcuje, 250-300 zł za dodatkowe 40 GB to dużo. Za 110 zł można przecież sobie samemu kupić 80 GB 2.5" w sklepie komputerowym i w 5 minut wymienić (zobaczcie sobie na Youtube). Za 250 zł to już można sobie 200-250 GB w sadzić do PS3 jak ktoś chce się nastawić na korzystanie z zasobów sieciowych (ściaganie dem, filmów, teledysków) i zapowiadanego "HOME".

Lepiej mieć PS3 40 GB z 2 padami i jakimiś 2 grami platynowymi (np. Uncharted + Fight Night Round 3) niż gołe PS3 z 80 GB bez gier i tylko z jednym drgającym padem.

Uważam że warto skorzystać z zamieszania i wyprzedaży i kupić taniej (1200 zł) lub lepiej doposażone PS3 (+ 2 pady, 2 gry), które wieczorem umili małe "game party" ze znajomymi.
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
Bambolo82 napisał:
Nie wiem jak Wy, ale ja się skuszę w piątek na PS3 40 GB za 1200 zł w Media Markcie. W ElectroWorld już od poniedziałku wyprzedają za 1290 zł. W piątek też bedzie nowa "gazetka" Saturna i może dadzą ofertę gołego PS3 bez wciskania Buzzer'ów za 200 zł (teraz oferują taki zestaw za 1500 zł). Dualshock jakoś mnie nie rajcuje, 250-300 zł za dodatkowe 40 GB to dużo. Za 110 zł można przecież sobie samemu kupić 80 GB 2.5" w sklepie komputerowym i w 5 minut wymienić (zobaczcie sobie na Youtube). Za 250 zł to już można sobie 200-250 GB w sadzić do PS3 jak ktoś chce się nastawić na korzystanie z zasobów sieciowych (ściaganie dem, filmów, teledysków) i zapowiadanego "HOME".

Lepiej mieć PS3 40 GB z 2 padami i jakimiś 2 grami platynowymi (np. Uncharted + Fight Night Round 3) niż gołe PS3 z 80 GB bez gier i tylko z jednym drgającym padem.

Uważam że warto skorzystać z zamieszania i wyprzedaży i kupić taniej (1200 zł) lub lepiej doposażone PS3 (+ 2 pady, 2 gry), które wieczorem umili małe "game party" ze znajomymi.

czytałem że w wersji 80Gb o wiele zmniejszono jej awaryjność i ze ma jakieś lepsze chłodzenie i laser jak znajde link tej stronki to zapodam
 

Bambolo82

Banned
k0val napisał:
czytałem że w wersji 80Gb o wiele zmniejszono jej awaryjność i ze ma jakieś lepsze chłodzenie i laser jak znajde link tej stronki to zapodam
Sony nic oficjalnie nie pisze o mniejszej awaryjności/prądożerności. Ja tylko przeczytałem, że jakiś koleś zmierzył i porównał zużycie prądu w wersjach 40 GB i 80 GB w trakcie bezczynności, oglądania DVD i grania w MGS4. Napisano, iż nowy model zeżarł ok. 10 % prądu mniej co mogłoby sugerować iż ma on GPU wykonane w technologi 45/55 nm i ciut mniej się grzeję a co za tym idzie jest nieco mniej narażony na awarie spowodowane przegrzaniem.

Są to jednak informacje nie potwierdzone. Nie napisano skąd koleś wytrzasnął nowy model, w jakim kraju i w jaki sposób dokonano pomiarów. Wiarygodność taka sobie...50/50.

Myślę, ze jeżeli chodzi o awaryjność mechaniczną PS3 (napęd, mechanizm wsadzania płyt, termikę etc.) to Sony na bieżąco monitoruje liczbę i powód zwracania konsol do serwisu i pewnie na bieżąco coś tam usprawnia. Podejrzewam że model kupiony obecnie różni się setkami takich mikro-usprawnień od modelu kupionego dajmy na to w 2006 r. No przecież Sony nie będzie się chwaliło że np. w grudniu wyeliminowało w nowych egzemplarzach ryzyko "połknięcia" płyty przez PS3 itd. Sony za to chwali się DualShock'iem 3 czy większym twardzielem 80 GB w standardzie. To chyba zrozumiałe z marketingowego punktu widzenia.

Do tej pory tylko Microsoft był zmuszony przyznać się oficjalnie do rażącej awaryjności x360 i ratował twarz dając 36 m-cy gwary na "ring of death".
 
Ostatnia edycja:
Do góry