Nowe powierzchnie projekcyjne ?

risto

New member
Otóż dostałem wzorniki od dystrybutora Adeo, które wydają się być kompletną ofertą gdzie wszystko ładnie zszyte z opisem i wszystkimi powierzchniami ale nie ma w nich powierzchni Vision Grey. Jest za to Reference Grey /ten sam gain/, Reference White gain 1,0 której na stronie Adeo nie ma i jak sądzę w ofercie nie było. Dodatkowo pojawiły się powierzchnie Helios White gain 1,3 oraz Helios Ultra Grey też gain 1,3 . Wyglądają raczej na "srebrnawe" dla Helios White a Helios Ultra Grey jest dużo ciemniejszy od Vision Grey i lekko się świeci ale jest mocno szary , określiłbym jako metalizowany szary. Może niewiele się orientuje ale dotychczas takich powierzchni nie znalazłem gdzie indziej , oczywiście pomijając ultra drogie powierzchnie amerykańskich marek jak Stewart.
Heliosy maja opis jako przeznaczone do pomieszczeń gdzie kontrolowanie światła jest niemożliwe.
Czy zatem ma ktoś orientację na ile można takie powierzchnie prównać do starych . Pytam poniewaz mam proja sony HW20 który w testach ma opinię jasnego jak na swoje lumeny, ale z kalkulatora nijak nie mogę dobrać powierzchni szarej dla ekranu 128 cali to rozważam wspomniane powierzchnie. Niestety czasy gdzie można było do Adeo zadzwonić i pogadać minęły. Sugerując że technik nie ma za bardzo czasu na takie rozmowy,odsyłają do dystrybutorów gdzie nic się nie można dowiedzieć.
Ma ktoś pomysły? Czy powierzchnie amerykańskie np, Firehawk i Greyhawk to taka szarość z nalotem srebrnego, i czy w ogóle to ten kierunek porównania?
 

risto

New member
No tak Vision grey, z tym że gdzieś mi polecono ekran 16:9 o 300cm w podstawie biały jako najbardziej optymalny, co pewnie fajnie by pasowało wielkościowo do mojego pomieszczenia ale raczej żaden projektor nie wydoli na takiej wielkości powierzchni szarej, a "to forum" raczej preferuje ekran szary.
Stąd rozważałem ekran szary z wysokim współczynnikiem odbicia. A może ma ktoś doświadczenia z tak dużym ekranem , jakie powierzchnie się sprawdzają ? I co sądzicie o zastosowaniu powierzchni Vision White 1,2 gain od Adeo. Czy taki ekran nie spowoduje znacznej straty jakości obrazu przy założeniu że pomieszczenie jest dostosowane?
 
Do góry