Nowe plazmy od Panasonica na CES 2008

kavoo

New member

Gozel

New member
Prawdopodobnie nowe plazmy Panasonica będa jeszcze lepsze od obecnych, ale nie żałuje zakupu modelu PY70P. Oczywiste jest że co roku wychodza nowe, lepsze modele, wiec nie ma sensu czekac w nieskończonosc. I tak pare miesięcy po zakupie telewizora wyjdzie nowy, lepszy model:D
 

kavoo

New member
Gozel napisał:
wiec nie ma sensu czekac w nieskończonosc.
Przesuniecie zakupu o 2-3 miesiace to nie nieskonczonosc.

Jakbym mial zaplanowany zakup telewizora na zeszloroczny sierpien czy wrzesien, to juz dawno by u mnie wisial. Jako, ze mialem zaplanowany zakup na koniec grudnia, te 2-3 miesiace nie sa jakims kolosalnym opoznieniem. Powiem wiecej - jesli to "24p native reproduction" bedzie dzialac tak, jak 24p w Kuro, to moim zdaniem warto poczekac nawet dluzej.
 

death_birds

New member
kavoo napisał:
Przesuniecie zakupu o 2-3 miesiace to nie nieskonczonosc.

Zgadzam się to nie nieskonczoność ale za 2-3 m-ce znowu będzie nowy lepszy model i znowu czekanie 2-3 m-ce i tak po 2 latach 3, 4 jesteśmy w tym samym punkcie wyjścia. Czyli z pusta scianą. Z dzisiejszym postępem technologicznym np. przszłościowa technologia OLED - takie rozumowanie to błędne koło. I jescze jedno TV nie kupuje się na kilkadziesiąt lat. Jeżeli za 4 lata standartem będzie UltraHD na rynek wydzie PS4 lub XBOX 360 2 to Tv tez bedzie wymagał wymiany.
 

kavoo

New member
death_birds napisał:
Zgadzam się to nie nieskonczoność ale za 2-3 m-ce znowu będzie nowy lepszy model i znowu czekanie 2-3 m-ce i tak po 2 latach 3, 4 jesteśmy w tym samym punkcie wyjścia.
A niby skad ci sie wezmie ten nowy model za 2-3 miesiace? Panasonic wprowadza nowe linie co pol roku, a z tego, co mi wiadomo, pol roku trwa troche dluzej niz 2-3 miesiace... a przynajmniej dotychczas tak bylo.
 

death_birds

New member
kavoo napisał:
Panasonic wprowadza nowe linie co pol roku, a z tego, co mi wiadomo, pol roku trwa troche dluzej niz 2-3 miesiace... a przynajmniej dotychczas tak bylo.

Podmień 2-3 m-ce na 6 m-cy lub 12 m-cy jak wolisz. Istota mojej wypowiedzi jest to, że za nowościami nie nadążysz, ile byś nie czekał i tak nie kupisz TV który bedzie miał wszystko, zawsze wymyślą coś nowego.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Coś mi się zdaje, że Panasonic wprowadza modele w systemie rocznym. Jednak nie wszystkie warianty na raz, więc może dlatego wydaje się, że jest to częściej.

ArtS :)
 

kavoo

New member
death_birds napisał:
Podmień 2-3 m-ce na 6 m-cy lub 12 m-cy jak wolisz.
Nie pisalem ani o 6 miesiacach, ani o 12 miesiacach, ani o 5 czy 10 latach, ani o "jak wolisz". Napisalem o 2-3 miesiacach.

A istota mojej wypowiedzi nie bylo ani to, ze za nowosciami nie nadaze; ani to, ze postep sie dokonuje caly czas; ani to, ze regularnie pojawiaja sie nowosci.

Natomiast jak najbardziej istota mojej wypowiedzi bylo to, ze w zwiazku z informacja, ze nowa seria oferuje 24p (a tego mi wlasnie brakowalo w PY70/0), wstrzymam sie z zakupem o 2-3 miesiace, i jesli tylko opinie uzytkownikow potwierdza dobra jakosc obrazu, to 50PY800 (bo taki pewnie bedzie mial u nas symbol) kupie od razu, jak sie w sprzedazy pojawi.

I nie bardzo rozumiem, po co dorabiac do tego wlasna ideologie o nie nadazaniu za nowosciami?


ArtS007 napisał:
Coś mi się zdaje, że Panasonic wprowadza modele w systemie rocznym. Jednak nie wszystkie warianty na raz, więc może dlatego wydaje się, że jest to częściej.

ArtS :)
W sumie ciezko wyczuc. Liczac miesiace od poprzedniej prezentacji modeli FHD wychodziloby wlasnie jakies 6 miesiecy developmentu (PY-70(0) zostaly zaprezentowane w czerwcu, jesli dobrze pamietam). O tym polrocznym cyklu mowil mi gosc z Panasonic Polska, jak dzwonilem na jesieni pytajac sie o obsluge 24p przez obecne modele.

Ale niewykluczone, ze w miare rozwoju technologii development bedzie sie wydluzal, tak jak to bylo w przypadku oprogramowania. Z tym, ze to juz jest bardziej temat na forum dla uzytkownikow szklanych kul, wiec nie ma co piane bic ;-)
 

Gozel

New member
Nie chodziło nam tu o konkretne terminy(2,3 czy 6 miesiecy) tylko o sama idee szybkiego rozwoju technologi i ciągłych, bardzo szybkich zmian na rynku, z czego własnie wynika nasza sugestia ,że takie czekanie to błędne koło.
 

kavoo

New member
Ale ja to doskonale wiem. Mysle, ze wie to kazdy, kto choc pare razy w swoim zyciu mial okazje uzyc np. komputera, bo w tej branzy postep jest nie mniejszy. Malo tego - postep technologiczny nawet w przypadku odkurzaczy i mikserow kuchennych mozna zauwazyc... wyobraz sobie ;-)
Tak wiec wydaje mi sie, ze pisanie o takich oczywistosciach troche zakrawa na "puste przebiegi" i mysle, ze EOT bedzie najrozsadniejszym wyjsciem.
 

wkar

New member
panasonic - moc!!!

Jestem użytkownikiem pz 70 (świeżym).
"Testowałem" go na zewn. sygnale sd - rewelacja!!!
Nie mogę się co prawda połapać z "upscalingiem",
który wykonuje ten "aparat".
HD jeszcze nie oglądałem, ale myślę, że "kulawe"
nie będzie. To dobra firma i "kaszany" nie sprzedaje.
Dla informacji-- czerń jest - czarna! ( jak to w plażmie i crt).
Po przeczytaniu info o nowych produktach Panas, mało się nie z....
Jednak nie żałuję zakupu.
Mam "starą" plazmę Panas. i nadal myślę, o niej ciepło.
W związku z wyk. zaw. widziałem ( przez 30 lat "pare niezłych
obrazków na różnych aparatach).
Panas pz-70 to obrazek "kreferencyjny".
Nie daje mi spokoju info z CES o tv Pan. z rozdzielczością 4K!
Myślę jednak, że tak jak napisał bardzo "przytomny" kolega
o kupowaniu nowości, nie jesteśmy w stanie dogonić "króliczka".
Kupujmy produkty firm sprawdzonych - i tyle.
Poza tym tv, to tv- nie da się "wydusić z elektroniki" zbyt wysokiej
jakości.
Bardzo gorąco pozdrawiam amatorów atv i "fachowców"
PS. Lubię i używam produktów różnych firm,
ale zasadę mam jedną: gdzie Panas to Panas, gdzie Sony to Sony... itd
K:)
 

Xisiek

New member
wkar napisał:
Jestem użytkownikiem pz 70 (świeżym).
(...)
To dobra firma i "kaszany" nie sprzedaje.

Niestety ze wzgledu na silna konkurencje kazdy producent, a zwlaszcza tyczy sie to "dawnych liderow", musi szukac oszczednosci oraz przeznaczac coraz to wieksze srodki na badnia i rozwoj, tak wiec rynek wymusza tez pewne rozwiazania, ktore nie zawsze maja pozytywny wplyw na efekt koncowy. Panasonic nie jest tu wyjatkiem i jak to sie ladnie mowi "shit happens" .
 
Do góry