Nowe plazmy LG 42PC51

marivs

New member
mirilan
Dobrze, że już tutaj nie będziesz pisał bo wnoszenie swoich obserwacji i spotrzeżeń nawet nieprzychylnych dla np. LG to jedno a obrażanie innych to drugie!
Co do twojego egzemplarza TV to.. po prostu miałeś pecha, życzę Ci powodzenia z innymi markami TV :grin:
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
LG nie jest złe !!!

No i znowu się zaczęło wałkowanie w tym wątku tematu bzykania. Normalnie chcę się śmiać ( czy to jakiś kabaret ) Popieram kolegę Marvisa w ocenie problemu. Jakie pieniądze taki produkt. Na pewno nie jest to pioneer kuro za 8tys tylko skromny TV za 3 klocki i za taką kaskę to to naprawdę fajnie hula !!!:grin:
 

Ekseption

New member
Przesada, jak sie komuś trafił wadliwy egzemplarz to nie powinien aż tak się unosić i obrażać innych. Swego czasu miałem laptopa pewnej powszechnie chwalonej firmy, a mój egzemplarz psuł się chyba 4 razy. Mimo wszystko wymieniłem go na inny model tej samej firmy i ...niebo a ziemia. Zero problemów, działa super. Tak samo może być z tą plazmą LG, nie ma sie co rzucać.
 

Storm

New member
LG vs Pioneer

Powiem wam, że naprawdę nie ma żadnej różnic w obrazie pomiędzy Kuro a LG. Zapakowałem swój TV i zawiązłem go do kumpla który kupił Pioneera w Raichu za 2500 euro. Oglądaliśmy ten sam material z tych samych źródeł na jednym i na drugim TV ( np Hostel 2) i oprócz lepszego dźwięku w Kuro nie widziałem żadnej różnicy. Te same spostrzeżenia mialy inne osoby które to widzialy na własne oczy tj nasze matki ,żony, kochanki !!!;)
 

celvi

Member
Witam,
a co z modelem 42PC52?
bo mam zamiar go kupic i teraz juz nie wiem co robic.
Jeszcze jedna sprawa. a co z pc35? Ktory z nich najlepij brac?
pc51, pc52, pc 35?
 
Ostatnia edycja:

de corazon

New member
2,35:1 Hdmi

W moim 50pc51, podłączonym przez HDMI do Pioneera DV 400, podczas odtwarzania Zemsty Sithów (obraz panoramiczny, amorficzny 2.35:1, upscalowany przez DVD do 1080p) można było ustawić jedynie dwa formaty obrazu, tj. 16:9 i 4:3, bez możliwości jego roziągnięcia przez TV i uzyskania obrazu na całym ekranie - czarne pasy na dole i górze. Czy tak powinno być, czy może przeoczyłem coś w ustawieniach odtwarzacza dvd lub TV? I kolejne związane z tym pytanie: czy czarne pasy na dole i górze ekranu mogą doprowadzić do powstania powidoków? Bardzo proszę o pomoc. Jestem "zielony", gdy chodzi o formaty obrazu.
 

timbot

New member
Bez reklam
przy podlaczeniu przez hdmi nie mozna korzystac z innych trybow niz 4:3 i 16:9
ponieważ tryb 2,35:1 jest szerszy niż 16:9 to zostaja czarne paski na górze i dole, ale dość małe
jesli tylko na dvd masz ustawione, że masz podłączony ekran panoramiczny/wide/16:9 to dobrze

jedynie materiał 16:9 (a wcale nie wszystkie dvd sa w takim trybie) nie daje czarnych pasków na górze i dole

czarne pasy niczym ci nie grożą, ewentualny gdy podpisy w filmie sa na tym czarnym tle, to pasek po napisach w filmie (białych literkach) bedzie widoczny krótkotrwale (bo tło czarne, to widać powidok po napisach)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Odtwarzacze Panasonic pozwalają na powiększenie obrazu z 2,35 do 16:9. Oczywiście kosztem utraty pewnej części obrazu po bokach.

ArtS :)
 

payda

New member
Witam,
odnośnie buczenia (42pc51). Ci co twierdzą ze nie buczy to albo maja sprawne tv albo sa głusi.
Reklamowałem usterkę. Za pierwszym razem przyjechało dwóch "serwisantów". Stwierdzili ze nie buczy. Jak im zaproponowałem żeby umyli sobie uszy poprawili sie i powiedzieli ze tak musi być.
Dwa dni później otrzymałem odpowiedz z serwisu ze poziom "buczenia" mieści sie w normach producenta. Pytam sie zatem kiedy i jak został dokonany poziom natężenia hałasu, no i ile on wyniósł? Odpowiedz: "yyyy,eeee". Dno. Zrobiłem awanturę. Tv ponownie zabrali do serwisu. Po kilku dniach odesłali. Jednak jak buczał tak buczy. Niby cos modyfikowali ale zero poprawy.
Jeśli ktoś twierdzi ze mam pecha bo trafiłem taki egzemplarz i do tego szkoda mi parę plnow na lepszy to dla mnie jest... a szkoda pisać.
Teraz pozostało mi iść do sadu, robić ekspertyzy, tracić czas i nerwy.
Niby można ale... Polak potrafi.
P.S.
Zamysłem taki wpisów nie jest narzekanie ale przestrzeganie potencjalnych klientów przed zakupem bubla i serwisem który zlewa klienta.
NIE POLECAM LG.
 

marivs

New member
Aż mnie kusi aby podjechać do kogoś i posłuchać tego buczenia (bzyczenia) bo z tego co tutaj niektórzy wypisują wynika, że TV pracuje jak pralka w trybie wirowania.
Mam salon z kuchnią, a więc tak... głośność pracy lodówki to 37dB, zmywarka 47dB i powiem tak... jeśli akurat pracuje jedno z tych urządzeń (wieczór więc gwar dnia codziennego już nie istnieje) to gdy oglądam zwykłą TV i głośność jest usawiona na "0" to nic nie słyszę. Pozostałe urządzenia skutecznie to "zagłuszają" a jak widać są CICHE.

Identyczna sytuacja występuje gdy włączony jest sam TV i nic więcej nie pracuje, to wystarczy aby głośność w TV była ustawiona na 3-4 i absolutnie NIC nie słychać, żadnego buczenia. Zwykle TV mam ustawione na 10-15 a odległość od TV to 2,5-3m.

Więc albo mam dobry TV albo cała reszta niezadowolonych użytkowników ma po prostu pecha bo głuchotę w moim przypadku można wykluczyć. O co tu chodzi?
 
Ostatnia edycja:

payda

New member
Ha, mnie tez kusilo. Niestety nie moglem osluchac tego samego modelu ani nawet tego samego producenta.
Kolega, dzieki mojej radzie kupil nie LG a Panasonica (dal 3200pln wiec tyle co ja za LG).
Buczenie bylo bo kazda plazma buczy (obsluchujac modele za 10tys tez slyszlaem buczenie) ale po odejsciu na odleglosc 1,5m nic nie slyszalem a swoj ogladam z 5,5m i jakbym mial spawarke w rogu pokoju zamiast suba.
 

outsider102

New member
Tez ogladam swoj pc51 z odleglosci 4 lub 5 m. Buczy mi bardzo jak to ktos dobrze napisal jak spawarka :( Dzwiek mam ustawiony na 9 i dalej lipa !!
JEsli ogladam jakis program, caly czas slysze prace odbiornika no chyba ze ustawil bym glosnosc na 20.

Pozdrawiam

PS.Znajomy ma tez pc51 i u niego tv. dziala zdecydowanie ciszej .
 

mahuk

New member
buczenia ciąg dalszy

odnośnie buczenia było już kilka razy, da się to wyciszyć nawet samemu (bez utraty gwarancji).
Ja u siebie jak tylko kupiłem 42pc51 nie mogłem oglądać w nocy, bo mi się dziecko budziło. Kilka dni po TV przyszła mi komoda, kiedy postawiłem TV na komodzie buczenie przeszło w delikatny brzęk (porównać można do komara).
Niestety długo taka cicha nie była, kilka dni i znowu to samo, postanowiłem zajrzeć do tyłu. Poluzowałem wszystkie śrubki z prawej(patrząc od tyłu) strony i brzęczenie ucichło, więc zacząłem je dokręcać po jednej aż dokręciłem wszystkie. Minęły 2 miesiące i jak narazie mam spokój.
Mam za to inny problem, powidoki zostają u mnie wyjątkowo długo. Wdzień tego nie widać ale w nocy staje się to nie do zniesienia. Po naświetleniu przez napisy(np reklama i napis skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą) przez dosłownie kilka sekund zostawia powidok na dobre pół godziny.

A odnośnie 100Hz i tak działa to tylko z sygnałem SD (o ile działa)

I jeszcze to że nasz telewizor przyjmuje sygnał 1080p, całkowicie niepotrzebne ponieważ kiedy podajemy sygnał 1080p odświeżanie spada na 24Hz (da się oglądać, ale szybsze przejścia kamery powodują migotanie ekranu)
 

lukasz7-77

New member
Wczoraj w końcu doczekałem się wizyty technika w sprawie buczenia. Stwierdził, że wszystko jest w normie i powiedział, że może spróbować wyciszyć TV albo zabiera go do serwisu co i tak na 99% nie poskutkuje zlikwidowaniem buczenia. Przykleił drugą matę wygłuszającą z jednej strony (seryjnie była już jedna) i buczenie jak było tak jest. Ta druga mata minimalnie wyciszyła buczenia, ale słychać nadal. Poinformował mnie, że winą tego jest matryca.

Powiem wam szczerze, że z dnia na dzień co raz mniej mi to przekszadza. Przez jakiś nie zaglądałem na forum i nie przeglądałem tego tematu gdzie i tak w ponad 90% mówi się o buczeniu. Są dni w których całkowicie o buczeniu zapominam i w ogóle go nie słyszę. Może i Wy tak spróbujcie. :grin: Już się do tego przyzwyczaiłem i nie jest to tak bardzo uciążliwe jak na początku.
 

Storm

New member
U mnie nic nie opada !!!

U mnie jest zero buczenia a mam dobry słuch. Nie raz słyszę jak rozpędza się napęd w DVD Denon a mojej plazmy nie słyszę. Jestem bardzo zadowolony, że np nie kupiłem Panasonica ze względu na tzw gliniane mordy ( określenie plastyczności i odwzorowania koloru skóry), Samsunga zdyskwalifikowała za wysoka cena, brak trybu 1080P/24 i zużycie energii 400W, natomiast Pioneer odpadł ze względu na wysoką cenę ( 5 tys mogłbym za plazmę zapłacić ale te 8.5 tys to trochę za dużo)
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
Tryb 1080P/24 !!!

Panie Mahuk nie będe się rozpisywał ale LG 42PC51 obsługuje format obrazu 1080/24p ( jest to tryb dedykowany do Blu Ray i HD DVD, który jest idealnym formatem filmowym!
 
Ostatnia edycja:

mahuk

New member
Storm napisał:
Panie Mahuk nie będe się rozpisywał ale LG 42PC51 obsługuje format obrazu 1080/24p ( jest to tryb dedykowany do Blu Ray i HD DVD, który jest idealnym formatem filmowym!

pisałem że obsługuje, tylko po co mi oglądać film w 1080p przy 24Hz jeżeli mogę w 720p 60Hz lepsze odświerzanie a rozdzielczość i tak ta sama, bo 42PC51 nie obsługuje 1080. Więc po co podawać do TV lepsze źródło jeżeli tracimy na jakości.
pozdrawiam
mahuk
 
Do góry