Nowe plazmy LG 42PC51

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zanim zaczniesz przestawiać w menu serwisowym dostarcz odpowiedni sygnał temu TV i będzie O.K.
Umnie obraz z ,,n" ,,dvd" przez ,,hdmi"amplituner ONKYO TX-SR705 rewela. Brak czerni ?-Bzdura
Pozdro
 

ynio1970

New member
juby456 napisał:
No to jeszcze jedno pytanko co powinienem sprawdzic jeszcze w sklepie przed kupnem:z menu serwisowego licznik,sprawdzic biala plansze czy nie ma jakichs odbarwien,posluchac "buczenia" cos jeszcze?


przebarwienia są szczególnie widoczne gdy panel jest "czarny" (jedynie lekko podświetlony) przy braku sygnału np. na AV1 itp. Może występować na znacznym obszarze (u mnie jakieś 40% powierzchni matrycy - pojawiło się dopiero po 2 mies. użytkowania) znaczne rozjaśnienie czerni (jakby duża jaśniejsza plama).
 

piontek

New member
na jakich ustwieniach ratio ogladacie sygnał telewizyjny i DVD?
da się go jakoś ustawić żeby automatycznie przy sygnale 4:3 rozciagnął a jak będą paski żeby je schował/częściowo schował?
 

marivs

New member
piontek napisał:
na jakich ustwieniach ratio ogladacie sygnał telewizyjny i DVD?
da się go jakoś ustawić żeby automatycznie przy sygnale 4:3 rozciagnął a jak będą paski żeby je schował/częściowo schował?

1. Telewizja - ustawienie PEŁNY: trochę rozciąga, trochę ucina ale stara się być na pełnym ekranie :)
2. DVD przy połączeniu HDMI - tylko 16:9 wówczas są czarne pasy na dole i u góry a jak ma być pełen ekran to włączyć ZOOM (w DVD) ale wtedy są obcięte boki filmu; przy 4:3 są szare pasy po bokach

niestety matryca nie jest 16:9 ani 4:3 więc wpasowanie czegokolwiek (źródła wymienione powyżej) na pełen ekran bez zniekształceń jest dość trudne :)
 

Jusand

New member
piontek napisał:
na jakich ustwieniach ratio ogladacie sygnał telewizyjny i DVD?
da się go jakoś ustawić żeby automatycznie przy sygnale 4:3 rozciagnął a jak będą paski żeby je schował/częściowo schował?

Można, było to już wcześniej w menu serwisowym
Włączając w Tool option 2 FULL na 1 dostajemy dwie dodatkowe opcje dopasowania ekranu, specjal i full
 

piontek

New member
nie wiem jak to sprawdzić, ale mam wrażenie że jak wybieram 16:9 to nie ucina mi częściowo pasków tylko tak jakby brał obraz 4:3 z paskami i rozciągał go na 16:9
a wydaje mi się że powinien przynajmnie częściowo te paski usunąć
 

marivs

New member
Pamiętaj aby w DVD również ustawić obraz wyjściowy na 16:9 (chyba Panscan) bo sama zmiana RATIO w TV może zniekształcać obraz.
 

piontek

New member
no właśnie to wszystko jakoś dziwnie działa, bo nie zmienia się nic jak przełączam na dvd międzie 4:3 a 16:9
możliwe żeby kabel był rąbnięty, połączenie mam przez SCART

na kablówce włączyłem sobie pełny i jest lepiej
obraz przeskakuje na poprawny ale po kilku sekundach, a mnie się nigdy nie chciało tyle czekać i przeskakiwałem dalej no i tego nie widziałem
 
Ostatnia edycja:

btw

New member
Orientuje się ktoś czy LG 42PC56 będzie w Polsce oficjalnie sprzedawny? Już jakiś czas temu mialem kupić PC51 ale okazało się, że nie ma rat 0% i nie kupiłem. Może dobrze bo tego bzyczenia bym nie zniósł. Jak testowałem w MM to wszystkie buczały, i Panas, i Samsung, LG niestety najgłośniej. Czekam na PC56 :). Fajnie, że dodali Audio optyczne :cool: .
 

Storm

New member
Czerń jest ekstra !!!

Popieram kolegę Scorpio. Wczoraj oglądałem z synem film przyrodniczy na Discovery HD. Powiedziałem mu wprost, że niektórzy użytkownicy czepiają się cały czas tej plazmy. Narzekają na jakieś przebarwieniana i brak czerni, na buczenie. Syn spojrzał na mnie wyraźnie zaskoczony. Według jego oceny czerń jest naprawdę czarna, telewizorek normalnie sobie pracuję a obaraz jest po prostu ekstra.:)

Czy przestawienie parametrów w menu serwisowym skutkuję nowymi aspektami obrazu po HDMI?
 

kolbi123

New member
Storm napisał:
Popieram kolegę Scorpio. Wczoraj oglądałem z synem film przyrodniczy na Discovery HD. Powiedziałem mu wprost, że niektórzy użytkownicy czepiają się cały czas tej plazmy. Narzekają na jakieś przebarwieniana i brak czerni, na buczenie. Syn spojrzał na mnie wyraźnie zaskoczony. Według jego oceny czerń jest naprawdę czarna, telewizorek normalnie sobie pracuję a obaraz jest po prostu ekstra.:)

Czy przestawienie parametrów w menu serwisowym skutkuję nowymi aspektami obrazu po HDMI?

we wtorekbył u mnie serwis w piątek maja przyjechac wyciszać tv,wiec co chcą wyciszać skoro jak piszesz te tv nie buczą ?.
 

miro.t

New member
Wygłuszanie.

Mój wrócił z serwisu, ale powiem szczerze nic nie daje ta ich "modyfikacja" jak to ujeli w karcie gwarancyjnej. WMO używają złego materiału do wygłuszenia/wyciszenia. Powinien to być materiał w postaci gąbki lub jakiegoś innego matariału pochłanijącego dżwięk, a oni kleją maty, które używa się do wygłuszania drzwi w samochodach, chyba to jest jakaś mata bitumiczna. Z tego co się oreintuję, to w samochodach ona ma za zadanie wygłuszyć/izolować dzwieki dochodzące z zewnątrz, a nie pochłaniać cokolwiek.
Tv jak bzyczał, tak bzyczy i wydaje mi się, że trzba się nauczyć z tym żyć, bo jak odkręciłem obudowę, żeby sprawdzić co zmodyfikowali to w zasadzie nie można konkretnie okreslić jakie elementy bzyczą. Wygląda to tak jakby bzyczał na całej powierzchni. Poprostu nie ma się co oszukiwać jest to tani telewizor i chyba musieli na czymś przyoszczędzić. Obraz na nim jest bardzo ładny (tu sie postarali) natomiast w innym miejscu zaoszczędzili i tyle.
Jeśli ktoś jednak nie bedzie się umiał do bzyczenia przyzwyczaić zostaje mu reklamowac ten tv do bólu, może w końcu dają mozliwośc wymiany na inny.

Ps. Nie wiem co jest grane, ale mamy godzinę 11.05 31.01.2008, a są juz posty z dzisiaj z godzin późniejszych. Jesli to możliwe moją wypowiedź proszę dodać po wypowiedzi kol. outsider102, a zdublowaną usunąć.
Dziekuję i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kolbi123

New member
outsider102 napisał:
Napisz czy cos wogole pomogli.

ok napisze, gość mówił że na miejscu bedzie robił to może mu coś zasugeruje jak bedą to zwykłe maty, jeżeli główno to da to spróbuje na ścianie za tv przykleić gąbke audiofilską do tłumienia wnetrz.

Po za tym 2 kolegów którzy mają lcd a byli super ciekawi obrazu z plazmy w domu więc mnie odwiedzili, co do obrazu to nie widzieli duzej różnicy z tym że to są super lamy natomiat gdy wspomniałem o bzyczeniu obaj stwierdzili że ich lcd równiez bzyczą są to też tańsze modele z tym że samsung i thompson.Mnie osobiście główno obchodzi które modele bzyczą a które nie, przezkadza mi to w nocy i coś z tym zrobie a to ze najprościej próbować w serwisie więc tak zaczynam.
 

marivs

New member
Jak komuś buczy, brzęczy, bzyczy, nie odpowiada matryca, wyłazi zieleń, zniekształca obraz, charczą głośniki, odbija się światło w ekranie, to niech...
... odda, wyrzuci, sprzeda, zamieni, utopi itd.

Najpierw żałujecie każdej "stówki" na zakup TV.. później znajdujecie ten model LG w sklepie i w prównaniu z innymi markami wychodzi, że mimo tej ceny (najniższej w porównaniu do innych 42") obraz ma najładniejszy lub też przez was akceptowalny... to samo z wyglądem.

Skoro już na początku wam coś w nim nie pasowało to trzeba było oddać do sklepu, zarządać zwrotu PLN-ów i kupić coś innego!
A teraz kurna zrzędzicie jak stare baby nad rozlanym mlekiem! ŻENUA!
 

miro.t

New member
Panowie nie mam zbyt optymistycznych wiadomości.
Jak wspomniałem wczesniej, zdemontowałem tylną obudowe, żeby sprawdzić modyfikacje wprowadzone przez serwis LG. Pomyslałem, ża jak juz mam zdjętą obudowę to zapprosze na browarka znajomego eletronika, niech przyjdzie i podpowie które to elementy rzeczywiście bzyczą. Na początek sam był zdziwiony tym, że telewizor jak na te czasy to dosyć głośno chodzi. Pooglądał, posłuchał i stwierdził, że bzyczą wszystkie transformatorki i tego nie da się wyeliminowac, żadnymi matami. Poprostu trzebaby je wymienić na cichsze lepiej wykonane, na co LG napewno sie nie zdecyduje, bo z tego co tak naliczyłem jest ich chyba ok 10szt. Łatwiej byłoby wymienić kazdy z modułów, aniżeli każdy trafo z osobna.

Stwierdził, że prześpi sie z problemem i może wpadnie mu jakis pomysł jak ograniczyć ten uciazliwy dźwięk.

Tak jak napisałem wczesniej, trzeba sie do tego przyzwyczaić lub jesli ktoś jest wytrwały może reklamowac do bólu. Jak stwierdził znajomy, skoro już raz mi go przyjeli do naprawy, za takie bzyczenie, to znaczy, że uznaja to jako usterkę, wiec mozna próbować.

Pozdrawiam.
 

mirilan

New member
No właśnie się tego syfu pozbyłem

No właśnie się tego syfu pozbyłem, bzyczenie jak lodówka, dziwne trzaski z tyłu obudowy (nawet po wyłączeniu), ciemna matryca, po miesiącu wyskoczyły jakieś świecące piksele... I jak już wcześniej pisałem, pozbyłem się tego syfu, to na tym forum wiecej nie będę bywał, niektórzy fanboje, co ją tak zachwalają, dziwnym trafem wciąż tu piszą, nie wiem czemu skoro u nich wszystko działa... NIE POLECAM i ŻEGNAM syfne lg !!!
PS. A przyzwyczajać to się można do obciętej nogi, tego się lepiej jak najszybciej pozbyć... Wielu jeszcze fangłupków na świecie...
PS2. Storm = salon LG
 
Ostatnia edycja:
Do góry