Nowe plazmy LG 42PC51

kolbi123

New member
kubast napisał:
U mnie też jest pusto w salonie, a więc raczej meble nie tłumią. Odgłosy elektroniki są słyszalne dopiero jak się przystawi ucho do TV i.... z odległości ok7m, stojąc bokiem do tv :) wiem, wiem, brzmi komicznie, ale tak jest.

czyli moja jest głośniejsza, ale ja ci powiem dopiero komiczną rzecz słysze teraz to bzyczenie nawet jak wyłącze wszystko z kontaktu z tym ze tak cichutko, nieźle mnie to wk......... mam wrazenie że zwariowałem.
 

kubast

New member
kolbi123 napisał:
mam wrazenie że zwariowałem.

są tego również dobre strony.... poczekaj jeszcze trochę jak twoje wrażenia się utrwalą, potem jakiś proces cywilny z LG, odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu i nim się obejrzysz na Twojej ścianie zawiśnie jakiś hi-end'owy model plazmy;)
 

kolbi123

New member
outsider102 napisał:
Apropo czerni, podpinaliscie cos pod HDMI i ustawialiscie w menu "poziom czerni" niski ??? wtedy czarny jest naprwde czarny .

Pozdrawiam

w pewnych filmach obrazach rzeczywiście czarny jest bardzo czarny czyli wynika że jest ok tylko czemu nie zawsze, poniewaz jeszcze nie odwiozłem tv bede musiał z nim zosac wiec jutro postaram sie wstawić jakies screeny zeby mozna było cos zobaczyć ostatnio oglądałem wstrząsy na cinemax (generalnie słaba jakość nadawania) i byłem na prawde zaskoczony jakosci filmu powiedzmy że wygladało to jak dobre dvd.
 

marivs

New member
Panowie, a tą czernią to jest tak, że im gorszej jakości źródło zapodacie tym mniej tej czerni będzie.
1. divx/xvid - kompresja jest tak duża, że niekiedy zamiast czerni jest zieleń
2. obraz z kablówki - w sumie nie ma większej różnicy jaka stacja nadaje ale im starszy film tym jest gorzej z czernią, jak również z samą jakością obrazu
3. filmy z DVD - tutaj sytuacja jest podobna jak wyżej: jeśli film jest w miarę nowy i źródła z jakiego został stworzony DVD jest dobrej jakości to czerń jest czarna w innym przypadku jest lipa
4. film HD (720 lub 1080) zapuszczony po RGB(PC) - czerń jest czarna :)

Przypatrzcie się telewizorom CRT - opisane powyżej sytuacje i na nich występują jednak są mniej zauważalne ze względu na wielkość ekranu lub też CRT wybacza niedociągnięcia i słaby sygnał.

Plazma jest bezlitosna = masz słabe źródło to nie masz idealnego obrazu.
 

Storm

New member
Black is black !!!

Wszystkie urządzenie peryferyjne ( n-kę i DVD) mam podłączone przewodami HDMI (VIVANCO po ok 50zł). Czerń jest naprawdę głęboka jeżeli chodzi o odtwarzanie wysokiej jakości sygnału n-ki w trybie 1080i HDTV. Natomiast w przypadku filmów na płytach DVD jest niestety różnie. Wszystko zależy od jakości materiału płyty. Biorąc pod uwagę dedykowany sygnał do tego TV czyli HDTV czerń jest naprawdę czarna jak noc !!! Myślę ,że z płyt Blu Ray też będę cieszył się piękną i głęboką czernią.
 

kubast

New member
No tak, na jakość czerni ma pewnie wplyw jakość sygnału, ale w moim przypadku, przy braku sygnału (czarna plansza) tv dalej świeci, a ekran jest ciemno szary. Z tego co czytałem czerń w plazmie miała być przewagą nad LCD ponieważ w plazmie piksel się wygasza i nic go nie podświetla.
 

marivs

New member
kubast,
ja to bym wytłumaczył w ten sposób: TV jest włączony więc ekran działa w stanie spoczynku jednak mimo wszystko piksele są delikatnie podświetlane tzn. gotowe do pracy, do natychmiastowego wyświetlania obrazu i nie są zupełnie wygaszone. Gdy podamy mu sygnał, wówczas TV wie... rozpoznaje czy też dobiera sobie obszar, w którym ma być wyświetlany obraz, a który ma być całkowicie wygaszony.

Nie przeprowadzałem dokładnie tego typu eksperymentów bo mi się nie chciało jednak zauważyłem, że przy połączeniu RGB(PC) i wyświetlaniu filmu w jakości HD, gdy obraz jest niekoniecznie idalnie wpasowany w pełen ekran to zazwyczaj na dole i górze ekranu są czarne pasy - u mnie całkowicie wygaszone.
Sprawdźcie czy też tak macie?

PS.
Sprawdźcie też na CRT te niby nieświecące piksele - one też świecą, szczególnie w nocy :) Lampa to lampa i musi świecić :)
 

Milo

New member
Czerń w nowych telewizorach czy to LCD czy to PDP to ogolnie ciężka sprawa,składa się na nią dużo czynników miedzy innymi tak jak wyżej niektórzy wymienili jakośc żródła,ale również ustawienia samego TV i miejsce w którym stoi itp.... jedno jest pewne wszystkie nowe technologie są czulsze pod tym względem od CRT i tego nikt nie zmieni!!!Ale z 2 strony zastanówcie się też jak CRT by sobie radziło gdyby miało 42 albo 50 cali???Pozdrawiam
 

Storm

New member
LG plasma vs Pioneer !!!

Wczoraj przeprowadziłem mały eksperyment. Poszedłem do kolegi ze swoimi odtwarzczem Denon DVD-1930 i z płytką "Pachnidło" Podłączyłem swój odtwarzacz kabelkiem HDMI z jego super plazmą Pioneer Kuro za którą zapłacił w Raichu 2500 Euro. Usiadłem wygodnie w fotelu i wrzuciłem płytkę. Jaki jest wynik tego porównania? Powiem krótko-po prostu jakość obrazu w tym czerń była taka sama jak na moim LG 42PC51 ( kolega zauważył to samo) In plus Pioneer wypadł tylko z dźwiękiem i to obiektywnie muszę przyznać ( ale tam wsadzili chyba z 8 głośników) :)
 
Ostatnia edycja:

kolbi123

New member
gdzie do telewizora wsadził 8 głośników ?, po za tym dvd to dvd hdmi troche pomoze, ale dvd to nie bluray.Nie widzialem kuro w akcji ale już w to nie wieze co napisałeś.
 

Storm

New member
Bez ściemy

Nie wiem człowieku na 100% ile w Pionku jest głośników bo go nie rozkręcałem a po drugie mnie to nie interesuję. Kumpel mówił, że jest 8 głośników a ja to tylko za nim powtarzam. Po drugie jakie to ma znaczenie napisałem, że Kuro ma lepszy dźwięk a tylko w obrazie nie widziałem różnicy (nie noszę na razie okularów) A cz wierzysz czy nie to twoja sprawa !!! Nie zależy mi na tym !!!
 

juby456

New member
Panowie mam pytanie czym rozni sie model 42PC56 od 51??Czy jest to nowszy model czy moze wypuszczony na inne rynki europejskie.Moze ktos ma taki i moze podzielic sie uwagami?Jak dziala tzw uklad 100Hz moge go miec za gotowke za 3200 lecz chyba wolalbym z Euro 42PC51 rozbity na 20 rat za 3600?Moze ktos mi pomoze?
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
LG the best !!!

Jestem coraz bardziej zadowolony z tej plazmy. Dla mnie za takie pieniądze to normalnie szok. Uważam,.że ludzie którzy narzekają na ten telewizor albo mają zaj... pecha albo są podstawieni przez konkurencję. Jak można zapłacić 8tys złotych za kuro lub 6tys za Hitachi. Przepraszam chyba musiałbym spaść z dachu na głowę żeby wydać tyle kasy !!! Przepłacać za dosłownie to samo tyle siana to chyba trzeba nie mieć w porządku pod sufitem. Ale co tam jak ktoś lubi szapn to niech świruję nie mój cyrk i nie moje małpy. Młodzi ludzi są inni nie mają starych komunistycznych nawyków rodem z Pewexu czy Baltony i wysoko oceniają firmę LG !!!:D
 

ynio1970

New member
mimo że moja plazma została wymieniona na nowy egzemlarz (przebarwienia matrycy) to uważam że ten TV za taką kasę jest naprawdę niezły. Jakbym dzisiaj miał kupić jakąś plazmę wybór padłby ponownie na ten model. Obraz z kablówki jest bardzo przyzwoity a z konsoli w HD to już prawdziwy miód dla oczu.
 

juby456

New member
No to jeszcze jedno pytanko co powinienem sprawdzic jeszcze w sklepie przed kupnem:z menu serwisowego licznik,sprawdzic biala plansze czy nie ma jakichs odbarwien,posluchac "buczenia" cos jeszcze?
 

miro.t

New member
Czerń

kubast napisał:
No tak, na jakość czerni ma pewnie wplyw jakość sygnału, ale w moim przypadku, przy braku sygnału (czarna plansza) tv dalej świeci, a ekran jest ciemno szary. Z tego co czytałem czerń w plazmie miała być przewagą nad LCD ponieważ w plazmie piksel się wygasza i nic go nie podświetla.

Nie wiem czy już próbowałeś, jesli nie to pobaw się parametrem Gamma w menu serwisowym w dziale Panel Control, mozna nim poprawić czerń.
Pozdrawiam.
 
Do góry