Nowe plazmy LG 42PC51

timbot

New member
Bez reklam
poszukaj informacji o pipie, bo nie jestem pewnien czy pc35 nie ma jedno-tunerowego, a poza tym to wedlug mojej wiedzy niczym sie nie roznia
 

clony

New member
42pc51

Panowie przywieżli plazme jestem szczęśliwy że nic nie uszkodzili bo naprawić nic nie naprawili.
Ponoć przyklejona jest jakaś mata wygłuszająca.
Napewno tylna część obudowy ta blacha z dziurami nie przenosi tego dżwięku więc ta taśma trochę pomaga
Narazie nie dzwonie do serwisu ani na infolinie bo mi jeszcze zabiorą TV na święta za kare.
Jak temat bardziej wypłynie i będzie wiadomo dokładnie co tam bzyczy czy wentylator czy trafo jestem nawet skłonny zapłacić za tą część tak żeby mieć ciszę:blagam:
 

Storm

New member
LG to nie Bzyk

Ludzie ja wróciłem ze szpitala po 10 dniach ale to co tutaj słyszę to wasze pitolenie o bzyczeniu to mnie przeraża! Wy chyba nie macie innych zmartwień!!!. Gościu mi piszę że wymienił piątą plasmę i dalej mu bzyczy. To ja się pytam czy ty jesteś normalny kup sobie inną plazmę i daj już spokuj z tym bzykaniem. Bzyknąć to sobie można ale wiesz co? Założ sobie nowy post i przestań biadolić !:)
 

mirilan

New member
hehe

hohoho stormowi się argumenty skończyły, oddać plasmy nie mogłem bo teoretycznie jest sprawna... a żebyś wiedział że już więcej takiego bzyka jakim jest LG nie kupię ! Ty jesteś jeden, niezadowolonych wielu... ile ci lg płaci ?? I czytaj ze zrozumieniem wymieniłem tylko raz plasmę 3 inne oglądałem w sklepie podczas wymiany...
 
Ostatnia edycja:

sebaku

New member
OOO, widzę, że nie jestem jedyny na forum, do którego "argumenty" Storma nie trafiają ................ ale przecież to jest zaglebisty TV no i ma Farudje, 100Hz i coś tam jeszcze no i nagrodę jakąś dostał i LG daje moim rodakom pracę, więc chyba powinienem siedzieć cicho i dziękować LG za ten dar i może jeszcze jakiś prezent im wysłać z okazji Świąt. Co Storm???
 

mirilan

New member
dokładnie!

Łatwiej mi się żyje z tym bzykaniem, gdy pomyślę żę chociaż jedną osobę odwiodłem od zakupu tego tv - pisząc prawdę, chwaliłem ten tv ale i napisałem o jego wadzie...
 

miro.t

New member
Witam.
Bzyka czy nie bzyka, to indywidualna sprawa. Być może Storm ma rzczywiście szczęście i trafił mu sie egzemplarz bez "komara" w środku. Być może ma taka akustyke pokoju, że mu pochłania to bzyczenie, lub ewentualnie nie słucha zbyt cicho TV i nie jest to dla niego uciązliwe (o ile występuje).
Ja mam pomieszczenie otwarte ok 55m2, mało elementów pochłaniających dzwięk, akustyka żadna i jak w nocy ogladam tv dosyć cicho to po jakimś czasie to bzykanie zaczyna być uciązliwe. Faktem jst że przy noormalnej eksploatacji w dzień, efektu "komara" w tv nie słychać.
Może i duzo sie pisze o tym mankamencie, ale chyba po to jest forum, żeby sobie pomagac i wymieniać poglądy i doświadczenia.
Naszła mnie taka myśl, że w sumie to My posiadacze tej plazmy, nie mamy innego powodu do pisania (narzekania), bo plazma jest dobrym sprzętem i jak narazie jest niewielki odsetek innych wad. Jak to w nowoczesnej bodżetowej elektronice czasem, ktoś czegoś nie dopatrzy. Miejemy nadzieje, że LG stanie na wysokości zadania i wymysli bardziej skuteczny sposób zaradzenia tej niedogodności, anizeli tylko "gumka reparaturka"

Pozdrawiam i przepraszam Storma, że znów prawiłem o "bzykaniu" :)

PS.
Tak swoją drogą Storm, powtarzasz sie z postami, chyba dwa tygodnie temu napisałeś prawie identyczny post o szpitalu i bezsensownym pisaniu o bzyczeniu. Może rzeczywiście kończa ci sie argumenty.
 

tomania

New member
Witam !
Kiedyś napisałem o tym problemie więc pozwólcie, że zacytuję samego siebie:

"Może nie jest to rozwiązanie zbyt eleganckie lecz "z braku laku dobry kit".
Ponieważ w moim 42PC3RA też słychać brzęczenie, a moje audiofilskie uszy są wyjątkowo wrażliwe na jakiekolwiek zakłócenia toru audio więc zastosowałem metodę właśnie audiofilską czyli kilka "ustrojów akustycznych" za TV - na ścianie. Mówiąc krótko oparcie o ścianę za TV elementów z gąbki o nierównej powierzchni załatwiło problem. Teraz brzęczenie słychać lekko i tylko przy wyłączonym głosie. Nie musi to być cała powierzchnia za TV - trzeba próbować aż znajdzie się punkty odbicia tego dźwięku od ściany i je wytłumić. Oczywiście nie może to znacząco pomniejszyć wentylacji za TV. Pozdrawiam. Tomasz "

Teraz pozdrawiam jeszcze raz i życzę zdrowych i spokojnych (bez bzyczenia) Świąt.
 

Ekseption

New member
Ja mam tą plazmę i powiem tak:w moim przypadku bzyczenie występuje przy tv sciszonym do minimum. Gdy telewizor pracuje na normalnej głośności, nic nie przeszkadza w odbiorze. Nie wiem czy "bzyczenie" jest rózne w każdym egzemplarzu czy to indywiualna sprawa odbiorcy, ale dla mnie to niewielka przypadłość w porównaniu z zaletami tej plazmy. Aczkolwiek powinna bć jak najszybciej poprawiona przez LG :)
 

marcox

New member
ZEGAR Systemowy

Witam Forumowiczow.
od 2 miesiecy posiadam 42PC51
Moje wrazenia - jak najbardziej pozytywne.
nie mam audiofilskiego ucha wiec osobiscie zadnych brzykan tam nie slysze , ale jak glosnosc jest ustawiona na 1-2 to zona niby cos tam slyszy, ale ogolnie ten temat dla mnie nie istnieje.
Natomiast interesuje mnie jaka jest sytuacja z zegarem systemowym.
ja ustawiam i jest ok - do czasu zaniku napiecia w sieci. Nawet jak zanik trwa 2 sek to zegar sie kasuje. zastanawiam sie czy to TTTM (czyt, Ten Typ Tak Ma) czy moze jakas bateria podtrzymujaca pamiec jest nie teges.
Jak macie w swoich TV?
 

remar

New member
nowy model 42PC56

witam
Na allegro znalazłem plazmę LG 42PC56 wypust podobno grudzień 2007. Czy może ktoś posiada już ten model i jest w stanie napisać czy wyeliminowano w nim największą wadę PC51 czyli głośny zasilacz.
 

Storm

New member
LG i krytyka?

Myślę że cześć osób nie ma wcale tego telewizora a tylko loguje się po to żeby narobić zamieszania na forum. Ten post pwinnien mieć uwagę że jest tylko dla użytkowników tej plazmy. Czy skończyły mi się argumenty?- chyba jednak kolego mnie nie doceniasz! Jeżeli kupiłeś ten model w porządnym sklepie to zawsze można bylo go oddaać w terminie 14dni i wymienić na inny model np samsunga. Przecież to bzykanie musiało być od początku. Każdy myślący człowiek tak by zrobił.:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

polecki

New member
witam, mam ten model od poniedzialku, i powiem ze bzyczenie wystepuje
nabylem nowke sztuke nie uzywana, ale bzyczenie jest na poziomie glosnosci 4 - 5 juz slychac, a bardziej jak masz jasne sceny na ekranie, ale ogolnie odczucia pozytywne :)

Pozdrawiam
 

Storm

New member
LG i po problemie !!!

Uwaga pojawił się jakiś nowy użytkownik Kamiboczek1 chyba pracownik serwisu LG. Facet sypie pomysłami jak z rękawa jak usprawnić nasze TV w tym oczywiście PC51 np w temacie bzyczenia !!! Np. piszę, że trzeba podokręcać śrubki wewnątrz TV. Może warto posłuchać opinii eksperta?!:D
 

kejmac

New member
Witam Panów,
od dłuższego czasu przyglądam się dyskusji na temat bzyczenia.
Sam mam ten telewizor i po kilku telefonach do lini serwisowej LG miałem ochotę używać niecenzuralnych słów.
Jako że telewizor jest mój - wziąłem sprawę w swoje ręce - jak będzie z gwarancją na razie się nie martwię, najważniejsze że PRZESTAŁ BZYCZEĆ!
Po demntażu obudowy stwierdzam:
- obudowa wzmacnia bardzo hałas wydobywający się z przetwornicy napięcia
- bez obudowy jest znacznie ciszej
Co zrobiłem:
- dokręciłem wszystkie śruby przytrzymujące elementy elektroniczne - niektóre były luźne
- kupiłem specjalną taśmę akustyczną do wytłumiania konstrukcji podwieszanych sufitów :D - jest samoprzylepna, bardzo mocny klej
- okleiłem paskiem tej taśmy dokładnie na około obudowę - tam gdzie przykręca się śruby
- do obudowy przykleiłem maty wygłuszające pracę komputera uważając aby nie zasłonić otworów went - punktowo w kilku miejscach spore kawałki, mocno podgrzewając
- na tę matę nakleiłem ową piankę akustyczną również uważając na otwory
Skręciłem wszystko z wyczuciem- blacha siadła mięko na piance.
Telewizor nie bzyczy - może cichutko - jak jest całkowicie ściszony coś tam słychać ale już na 2 poziomie głośności nic nie bzyczy.
- nie grzeje się - cyrkulacja powietrza jest zachowana
To tyle - jak ktoś jest odważny to polecam tę metodę - jest skuteczna ale mogą być potem kłopoty jeśli coś się stanie.
Ja mam to gdzieś szczerze mówiąc - wolę oglądać cichy telewizor, a jak się zepsuje to będę się martwił - przy odrobinie wprawy całe ustrojstwo da się odkleić.
PODRO.
M
 

Storm

New member
LG bez gwarancji !!!

:hmm: Uwaga nie polecam tej metody już lepiej reklamować do skutku !!! Każda modyfikacja urządzenia powoduję utratę gwarancji. Czy naprawdę drodzy koledzy u was jest aż tak głośno? Mój LG też nie jest całkiem bezgłośny ale taki poziom słabego bzyczenia jest całkowicie do zaakceptowania. Pozdrawiam wszystkich z okazji świąt.:)
 

radzix

Member
Do Kejmac:

Kolejny raz okazuje się, że jednak Polak potrafi myślę, że pasuje to stwierdzenie idealnie do tej sytuacji.
W tej chwili sprzedałeś patent serwisowi bo jak do tej pory nic mądrego nie wymyślili.

Ja nie zamierzam jednak nic kombinować bo od tego jest serwis.
 
Do góry