Nowe plazmy LG 42PC51

savage79

New member
Bzyk bzyk...

Witam
W zeszłym tygodniu mieli do mnie dzwonić z serwisu LG aby wyeliminować bzyczenie. Mieli na to półtora tygodnia czasu. Zadzwoniłem dzień po dead line i się upomniałem o wizytę technika :) Osoba z obsługi powiedziała, że serwis nadal pracuje nad wyeliminowaniem przyczyny bzyczenia telewizorów i jak znajdą to ktoś się ze mną skontaktuje. Stwierdziłem, że będę się już bujał z bzykającym LG ale dzisiaj zadzwoniła Pani z serwisu LG aby umówić wizytę technika. Osoba z serwisu ma przyjść jutro po południu. Niestety nie będę podczas jego wizyty bo pracuję do późna. Dam wam znać jaka była diagnoza i czy cokolwiek zrobili z bzyczeniem.

Pozdrawiam
 

moby

New member
savage79 napisał:
Witam
W zeszłym tygodniu mieli do mnie dzwonić z serwisu LG aby wyeliminować bzyczenie. Mieli na to półtora tygodnia czasu. Zadzwoniłem dzień po dead line i się upomniałem o wizytę technika :) Osoba z obsługi powiedziała, że serwis nadal pracuje nad wyeliminowaniem przyczyny bzyczenia telewizorów i jak znajdą to ktoś się ze mną skontaktuje. Stwierdziłem, że będę się już bujał z bzykającym LG ale dzisiaj zadzwoniła Pani z serwisu LG aby umówić wizytę technika. Osoba z serwisu ma przyjść jutro po południu. Niestety nie będę podczas jego wizyty bo pracuję do późna. Dam wam znać jaka była diagnoza i czy cokolwiek zrobili z bzyczeniem.

Pozdrawiam


No to czekamy z niecirpliwością ;)
 

clony

New member
42pc51

witam
Właśnie serwis odebrał ode mnie ową plazmę w celu zredukowania bzyczenia .
niewiem czy mają pomysł jak usunąc tą usterkę ale juz jestem na siebie zły że dałem im ją zabrać ponieważ jak pakowali ten sprzent to miałem myśli że chyba jedno naprawią a drugie popsują.
Do świąt jak nie odbiorę TV chyba bedzie słabo :(
Dam wam znać w jakim stanie bedzie sprzęt po naprawie i czy bzyczy :eek:k:
 

Storm

New member
LG plasma + serwis RTV !!!

Ciekawy jestem czy sobie jeszcze nie pogorszysz z tym serwisem. Może i wsadzą ci kawałek taśmy izolacyjnej żeby wygłuszyć rezonans ale jestem ciekawy czy go nie poobijają. Widziałem jak w serwisach nie tylko RTV dba się o sprzęt. Miejmy nadzieję że warto było zgłaszać reklamację. Chyba, że liczysz na zwrot kasy?:)
 

savage79

New member
Pytałem się Pani, która dzwoniła by umówić wizytę technika czy będzie potrzebna pomoc przy znoszeniu telewizora to powiedziała, że nie i telewizor raczej będzie zrobiony na miejscu. Zobaczymy jak to będzie w moim przypadku :)
 

mirilan

New member
Pytanko

savage79

W jakim mieście jest Twój serwis ? Pytam żeby mieć, na jaki serwis się powołać, żeby też mi robili na miejscu...
 
Ostatnia edycja:

savage79

New member
mirilan

Serwis, który znalazłem najbliżej mojego miejsca zamieszkania znajduje się w Sosnowcu. Podkreślam jednak, że Pani z serwisu powiedziała, że raczej będzie sprawa na miejscu załatwiona. Jeszcze tylko kilka godzin i Ci potwierdzę czy zabrali mi TV czy wyeliminowali bzyczenie od ręki.

Pozdrawiam
 

Storm

New member
lg

Czlowieku sluch mam dobry i u mnie nic nie bzyczy! Dlaczego nie sprawdzileś tego w sklepie albo nie kupileś sobie pionka kurnika za 8 tys! :D
 

savage79

New member
jak bzyczało tak bzyczy...

Witam
Technik był po 15 i w zasadzie nic ciekawego nie zrobił. Zalał jakąś cewkę klejem na ciepło a bzyczenia, o które mi chodziło nie wyeliminował. Powiedział mojej żonie, że to normalna praca telewizora i że z tym się nic nie zrobi. Jutro będę znowu dzwonił do serwisu żeby dowiedzieć się czegoś więcej. Teraz już jedyna nadzieja że Clony dostanie plazmę, która nie bzyczy i dowiemy się co było tego przyczyną i będziemy dalej drążyć temat w serwisie LG. To ja na razie tyle.. jutro dzwonię znowu to dam znać jaka odpowiedź serwisu. Poprzednio (przed wizytą technika) bzyczało z jednej strony a teraz bzyczy z obydwóch. (choć może jestem już przewrażliwiony ;) )

Edit:
Oglądałem telewizor z różnych stron i ewidentnie bzyczy trafo oraz duża cewka. Trafo jest na środku a duża cewka z lewej strony (patrząc od ekranu odbiornika). Z tego co mi mówiła żona to jak jest zdjęta obudowa to bzyczenie jest o wiele mniej słyszalne. Obudowa z blachy wzmacnia te jakże uciążliwe dźwięki.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
LG serwis

Czy pan technik dokonał adnotacji w karcie gwarancyjnej odnośnie przeprowadzonych czynności serwisowych? To co piszesz przypomina mi lata 70te jak pan naprawiacz RTV vel złota rączka przychodził do domu z wkrętakiem i coś tam pogrzebał, postukał, przykleił i było okay przez kilka dni. Ciakawy jestem czy przynajmniej podłączył twój TV do laptopa i wchodził do menu serwisowego.:)
 

savage79

New member
Z tego co wiem to nie podłączał lapcia do TV bo takowego przy sobie nie posiadał. Miał jedynie skrzynkę z narzędziami. W dodatku do kleju na ciepło używał lutownicy zamiast specjalnego pistoletu... Z tego co mówił to w serwisie mówią im aby dociskali bzyczące cewki za pomocą gąbki i przyciskali obudową... czyli jest tak jak mówisz.. złota rączka z gumką cenzurką ;) Jeśli chodzi o adnotację to tak, mam wpis w karcie gwarancyjnej że był i coś robił.

Postaram się ściągnąć techinka jeszcze raz ale tak żebym ja bym na miejscu.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mirilan

New member
Juz to pisałem, ale jeszcze raz...

Do pana storm-a
Kupiłem plasmę, wiedząc o bzyczeniu, niestety po 2 dniach miałem dosyć i wróciłem z plasmą do sklepu (MM) w tym sklepie można wymienić w ciągu tygodnia bez podania przyczyny, niemniej trochę mnie wałkowali o to dlaczego chcę ją wymienić i mówili, że bzyczenie to norma. Po 10 minutach zgodzili się na wymianę, tym razem wysłuchałem 3 plasm, które były na sklepie rozpakowane (lg 42 pc51) i wszystkie, powtarzam wszystkie bzyczały! Wziąłem do domu czwartą zapakowaną fabrycznie (w ciągu tygodnia 2 nowe plasmy miałem w domu) Rozpakowałem podłączyłem i po zciszeniu tv wyraźnie słychać bzyczenie!! Czyli jeżeli na 5 plasm wszystkie bzyczały a Twoja nie bzyczy to albo jesteś głuchy albo masz zepsutą plasmę :) Jakość obrazu na tym TV rzeczywiście pozwala czasami wybaczyć jej to bzyczenie... I jeszcze jedno kosztowała mnie ona 2999 dlatego ją kupiłem. Półtora roku temu moj znajomy kupił za 7999 plasme samsunga i też wzywał serwis do bzyczenia :) Ale u niego serwisant w menu serwisowym coś zrobił z kontrastami i bzyczenie zcichło na tyle, że idzie wytrzymać... A jakość obrazu na tym lg-ku jest o niebo lepsza...
 
Ostatnia edycja:

savage79

New member
Witam
Właśnie dzwoniłem do serwisu LG w sosnowcu. Miła Pani wysłuchała mojej wypowiedzi o bzyczącej plaźmie i powiedziała, że jutro znowu ktoś przyjedzie. Tym razem biorę wolne w pracy i będę przy naprawie... c.d.n.

Pozdrawiam
 

sycro

New member
Serwis zawitał (paski poziome)

sycro napisał:
Witam panowie jestem nowy na tym forum,ale cichym obserwaczem juz od ponad roku.Stałem się równiez posiadaczem tej plazmy LG 42pc51.Przeczytałem cały wątek o tym TV, i zdecydowałem się kupić,juz tydzien uzytkuje ten TV, i wystąpił mały problem na jasnym tle widać poziome paski na całej szerokosci plazmy, niewiem co robić czy to jakies zakłócenia odemnie czy poprostu kłania się mi serwis,a oprucz tego równiez jak bzyczenie ale nie asz tak uciązliwe jak sie ogląda powyzej 10 na głosie to niesłychać.
A mianowice mam podłączoną cyfre+,xboxa 360.
Pomózcie niewiem jak podejsć do tego problemu z tymi paskami.



Telewizor znalazł się w naprawie, a więc 10-12-2007 zadzwoniłem do serwisu LG, miła pani zanotowała sobie wszystko na temat usterki powiedziała ze znajdzie najbliższy serwisie, że odzwonja do mnie, trwało to godzinkę i otrzymałem tel. Że 11-12 przyjedzie pan do mnie z serwisu. Następnego dnia przyjechał pan z serwisu, pokazałem mu te paski, bo sam nieumiał zauważyć, gdy je dostrzegł powiedział ze pierwszy raz widzi cos takiego, więc spakował TV, i na koniec powiedział ze muszą zrobić zdjęcia tych pasków i wysłać do LG kazał dzwonić 17-12, więc zadzwoniłem odebrała pani poprosiła o numer naprawy.
I się dowiedziałem ze telewizor padł całkiem czekają na matryce od LG, i że do 25-12 powinnem dostać telewizor, bo mijają dwa tygodnie, a w tylu muszą się zmieścić
 
Do góry