Nowe plazmy LG 42PC51

slesz

New member
Witam, nabylem plazme LG 42PC51 i chcialem napisa za jakis czas moje spostrzezenia, ale narazie trafil mi sie jeden problem. Przy podlaczeniu plazmy to notebooka (DVI-D-->HDMI) wykrywa mi plazme jako LG TV moge ustawiac dowolnie rozdzielczosci na komputerze, ale niestety na plazmie przy kazdej z nich pisze brak sygnalu. Ma moze ktos z tym jakies doswiadczenia i moglby cos podpowiedziec. Po s wideo podaje mi normalny sygnal 1024x768. Jednak chcialbym uzyc zlacza cyfrowego w celu poprawy jakosci sygnalu.

pozdrawiam

slesz
 

regius

New member
slesz napisz jakich sterowników używasz i jaką próbowałeś ustawic rozdzielczośc ? Po HDMI działa tylko 1024x768 żadnej innej Ci nie wyświetli (tz. mi wyświetlał ale jak coś włączałem to odrazu znikał obraz i pisało brak sygnału).
Na mojej karcie (Radeon i sterowniki ATI 7.11) po podłączeniu HDMI działa tylko połączenie analogowe , bo trzeba w opcjach ustawic aby karta klonowała obraz.Kompa do TV mam podłączonego poprzez HDMI i VGA.Filmy oglądam i gram przez złącze cyfrowe a pisze i oglądam www przez VGA.Może masz taki problem jak ja miałem.

Pozdrawiam
 

savage79

New member
Tak jak napisał przedmówca napisz jaką masz kartę i jakich sterowników używasz. Ze swojej strony mogę dodać, że sam też używam kabla DVI-> HDMI i nie miałem żadnych problemów z uzyskaniem obrazu na TV. Karta graficzna to GeForce 7600GS sterowniki z serii 169.xx. Mogę wybrać jedną z dość sporej liczby rozdzielczości w tym 1360x768 oraz full HD z częstotliwością 24Hz :) i za kazdym razem obraz jest na TV bez problemu. W sterownikach wybieram taką opcję DualView i w tym trybie po przejechaniu myszką na prawo wjeżdża się na TV :)
 

Kuman

New member
Hmmmmm, a Twoja karta wspiera HD-TV? Ja mam GeForcea 8800GTS i w panelu sterowania Nvidii, w opcji 'Video&Television' - > 'Change the signal or TV format' ustawiam dowolny tryb obrazu: 480pEDTV/576pEDTV/720pHDTV/1080iHDTV/1080pHDTV na 'DVI-High Definition Television over DVI'. W zależności od trybu, telewizor poprawnie wykrywa sygnał, czyli jak jest 720p, to telewizor pokazuje, że ma taki sygnał z częstotliwością 60Hz, a jak jest np. 1080p to też taka informacja jest na odbiorniku: 1080p 60Hz.

No i najważniejsze:
W opcji 'Display' - > 'Set up multiply displays' ustawioną mam drugą opcję "The same on both displays (Clone)", czyli klonowanie.

Nawet jak nie ustawię formatu HDTV, to telewizor odbiera sygnał 1024x768, niestety obraz wtedy nieco migocze jakby był 50HZ.
 
Ostatnia edycja:

slesz

New member
Wiec tak mam taki kabel:
http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=278803610

Komputer to notebook Bqnq P52, karta Ati Mobility Radeon X1600, obecenie na sterownikach Omega 3.8.421 na bazie Catalyst 7.10 z Ati
Wczesniej testowane na starszych omegach i oryginalnych Ati do Benq P52 (2 rozne wersje oryg.) Testowalem rozne rozdzielczosci na roznych sterach i w trybie klonowania i rozszezonego pulpitu. Efekt jest taki, ze po podlaczeniu DVI-D z kompa pod HDMI/DVI(zlacze 1) w plazmie wykrywa mi plazme jako LG TV i dostepne mam roznie rozdzielczosci, az do tybu 1080P, przy roznym odswiezaniu od 75Hz do 30Hz (im tryb wyzszy rozdzielczosc nizsza). Przy podlaczeiu do HDMI 2 w TV komputer nie wykrywa plazmy. Przy tych wszystkich ustawieniach i kombinacjach zawsze pisze BRAK SYGNALU. Po s-video z komputera podlaczone do AV3 w plazmie mam normalny obraz jednak sredniej jakosci.
 

marivs

New member
Polecam podłączyć laptopa albo PC za pomocą kabelka D-SUB a jak kto woli RGB - w końcu po coś LG wyposażyło TV w takie gniazdo. Obraz jest żyleta a i rozdzielczości niezłe - u mnie w ustawieniu 1280x800 dopiero chodzi poprawnie bo w 1024x768 obraz jest spłaszczony.
Laptop HP Compaq 6715b z ATI x1250 na pokładzie.
Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
potwierdzam, ze po d-sub w 1280x768 (taka rozdzialeke mam z notebooka z intel GMA 950) smiga jak sie patrzy, wydatek na kabel rzedu 30-40 zlotych. mam kabel za 50 i wyglada naprawde swietnie. podlaczenia kompa przez hdmi nie testowalem
 

prokain

New member
promocja w media markt

koledzy 13 w MM w Kaliszu z okazji chyba jakiś urodzin,imienin MM wystawiono plazmę lg42pc51 za 2499 zł i dołożono na osłodę DVD nieznanej firmy gratis przed otwarciem kolejka i lista społeczna kolejkowa jak za czasów komuny rzucono 20 sztuk rozeszły sie podobno w pół godziny oczywiście się nie załapałem(a już robiłem przymiarki do zamontowania w pokoju):( :( :( :twisted: :twisted: :twisted:
 

sebaku

New member
wada matrycy?

witam,
podejrzewam jakąś wadę matrycy mojego TV, rzućcie okiem na fotki.
1. Trochę słabo widać, dlatego podpowiem lewa strona jaśniejsza - prawa ciemniejsza:

http://img248.imageshack.us/img248/1023/dscf3620wu7.jpg

2. Po chwili oglądania (wystarczy 10sek.) w prawym narożniku pozostaje plama w postaci migoczących pikseli (szczególnie po niebieskim obrazie np. studio w TVN24)

http://img136.imageshack.us/img136/2434/dscf3622nj6.jpg

3. Jak w 2 lecz w lekkim zbliżeniu - pozostałość po jakimś okienku z TVN24, poniżej "duszek" z loga stacji -nie groźny szybko znika.

http://img225.imageshack.us/img225/2834/dscf3625tn8.jpg

Te dodatkowe efekty na ekranie znikaja bardzo długo, na ciemnych scenach bardzo widoczne, no i co ciekawe panel w tym narożniku szczególnie wrażliwy na wyświetlanie koloru niebieskiego.
Te czerwono-pomarańczowe plamy to migające piksele - tak jakby nie zostały wygaszone.
PS. Brzęczenie już mi tak nie doskwiera (chyba sie przyzwyczaiłem) to teraz to G....O musiało wyleźć. Powoli zmieniam zdanie o tym cudzie techniki.
Co o tym myślicie???
---------------------
Zapomniałem. Znaczki ograniczenia wieku w tym miejscu wypalają się bardzo szybko i też na długo zostają, natomiast w TVN7 znaczek jest z prawej strony i jest zupełnie odwrotnie wypala sie długo i bardzo szybko znika.
W/w objawy zauważyłem kilka dnie temu, wcześniej nie było tego na pewno.
 
Ostatnia edycja:

nika_bed

New member
do Sebaku

U siebie nie zuwżyłem podobnych objawów. Loga stacji ( i nie tylko - DVD menu i pasy ) wypalają się dość szybko, ale i szybko znikają po zapuszczeniu wybielania na całej matrycy.
 

Storm

New member
LG jest O.K

Nie wiem o co chodzi z tym wypalaniem u mnie coś takiego nie ma miejsca. Normalnie go użytkuję tak jak zwykly CRT i nie ma żadych śladów na matrycy. Byłem 10 dni w szpitalu pozostali domownicy normalnie z niego korzystali i nic się nie pojawiło. To jest bardzo udany model TV chyba nawet w tej chwili najlepszy produkt na rynku oczywiście biorąc po uwagę parametr jakość/ cena.
 

SCOTI

New member
@sebaku

Bardzo dziwne te objawy. Chyba jest coś nie tak z matrycą. U mnie piksele szaleją również, ale nie do tego stopnia co u Ciebie i widać to tylko gdy staniemy bardzo blisko. Na szczęście wszystkie są całe (nie mam żadnego wypalonego). Największy problem miałem kiedy dzieciaki ciągle oglądały bajki na Disney Channel. Widoczne logo stacji pozostawało nawet przez 2 dni. Problem rozwiązałem przez zoom 1. Dopiero teraz po przepracowaniu setek godzin pokażą nam się wszystkie wady tej plazmy i oby było ich jak najmniej. Moja ma na liczniku 600 godzin. Jak na razie gdyby nie to bzyczenie to kupiłbym ją ponownie. Ostatnio odwiedził mnie znajomy który kupił lcd Samsunga za ok 5000zł. Stwierdził że widać od razu że jest to plazma bo obraz jest dużo ładniejszy niż u niego. Na koniec dodam że przyszedł pierwszy rachunek za prąd który jest wyższy od zeszłorocznego w tym samym okresie o 30zł. Cieszę się że nie uwierzyłem w bajki że plazmy pobierają bardzo dużą ilość prądu i grzeją jak kaloryfer.
Pozdrawiam
 

sebaku

New member
Storm napisał:
Nie wiem o co chodzi z tym wypalaniem u mnie coś takiego nie ma miejsca. Normalnie go użytkuję tak jak zwykly CRT i nie ma żadych śladów na matrycy. Byłem 10 dni w szpitalu pozostali domownicy normalnie z niego korzystali i nic się nie pojawiło. To jest bardzo udany model TV chyba nawet w tej chwili najlepszy produkt na rynku oczywiście biorąc po uwagę parametr jakość/ cena.
A Ty jesteś na procencie u LG??? Wychwalasz ten"cud techniki" jakby był najlepszym TV na świecie - a nie jest. To jest normalny TV z wieloma wadami, o których można tu przeczytać. Największą jego zaletą jest niestety cena.
-----------------
no i jeszcze obudowa. ale jak już ktoś napisał na tym forum w ładną obudowę włożono stary technologicznie panel i podkręcono parametry przez elektronikę. i teraz wychodzą tego efekty. Niestety sprawdza się w tym przypadku stara reguła: jak coś jest tanie to nie może być dobre.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

moby

New member
sebaku napisał:
A Ty jesteś na procencie u LG??? Wychwalasz ten"cud techniki" jakby był najlepszym TV na świecie - a nie jest. To jest normalny TV z wieloma wadami, o których można tu przeczytać. Największą jego zaletą jest niestety cena.
-----------------
no i jeszcze obudowa. ale jak już ktoś napisał na tym forum w ładną obudowę włożono stary technologicznie panel i podkręcono parametry przez elektronikę. i teraz wychodzą tego efekty. Niestety sprawdza się w tym przypadku stara reguła: jak coś jest tanie to nie może być dobre.
pozdrawiam

Czytaj ze zrozumieniem a potem się wypowiadaj :p (text storm)
 

skydiver86

New member
LCD 37"-42" do 4500zł

Witam
szukam LCD 37"-42" do 4500zł, zastanawiam się nad -TOSHIBA 37C3500PG, Sony KDL-37P3020, Sony KDL-40S2510,LG 37 LF 65R,Samsung LE37S81B i LG 42LC41
TV bedzie stał w pokoju 25m2 widny bo od strony południowej. Będe ogladał tv z 3-4m. Który z nich wybrać?, może jeszcze jakis inny?
Pozdrawiam.
 

sebaku

New member
moby napisał:
Czytaj ze zrozumieniem a potem się wypowiadaj :p (text storm)

a czego, przepraszam nie zrozumiałem???
w ułamku "jakość/cena" oprócz ceny, jest jeszcze jakość, której zaczyna powoli brakować. LG robi bardzo dobre wrażenie na początku, niestety z czasem to mija i mi ten zachwyt minął.
 

Storm

New member
Lg plasma

Gościu przestań się awantrurować i robić chliw z tego forum trochę kultury. LG jest 2 paroducentem plazm na świecie, otworzyl w naszym pięknym kraju 2 fabryki przez co daję ludziom pracę. Ten TV zdobył nagrodę za desingn IF product Awards 2007. Elektronika jest w nim rewelacyjna przyjmuję sygnał 1080P i 24 klatki na sekundę czyli prawdziwy tryb fimowy. Panel plazmowy jest nowy XD Engine 2007 i ma bardzo dobre parametry. Telewizory panoramiczne użytkuję od 1997r miałem Panasonica i Sony 32 cale a teraz mam LG i jestem bardzo z niego zadowolony.:)
 
Ostatnia edycja:

sebaku

New member
A Ty znów swoje, to już jest nudne Storm. Zadałem konkretny temat i oczekuję na rady od ludzi którzy może mają większę doświadczenie z takim sprzętem. I tyle.
A Ty pod każdym niepochlebnym poście n/t tego TV (gdy ktoś ma z nim problem lub wytyka jego wady) uparcie piszesz peany na jego cześć. Po co?
I nie jest ważne gdzie jest produkowany, komu LG daje pracę, jakie dostał nagrody i co niby on tam ma w środku - ważny jest końcowy efekt, zadowolony klient. KLient, który jest nie tylko dobry (dla LG) przed zakupem, ale także po kiedy kiedy ma problemy ze sprzętem. Pierwsza reklamacja (vide: bzyczenie) olewka ze strony LG. Zobaczymy co będzie z drugą.
 

radzique

New member
Sebaku, ale ja Ciebie nie rozumiem.
Czy ktoś broni Ci kupić Kuro za 8-10 kpln ? Nie !

Wszyscy piszą że 42pc51 wypada bardzo dobrze w pod względem cena/jakość.
Nikt nie pisze, że w skali bezwzględnej to najlepsza plazma, bo to oczywiście bzdura. Chodzi o to, że mimo jej wad (buczenie) warto rozważyć jej zakup, bo kosztuje śmieszne pieniądze jak na to co oferuje.
A może ty jesteś na procencie u Samsuga ? :D
Więc jeśli chesz tv bez wad to kup i nie ma problemu.

I nie dziw się ludzią, że chwalą tv skoro u nich działa bez zarzutu. Trafiłeś wadliwy egzemplarz to reklamuj a nie wypisuj bzdur jaki to ten tv i LG jest beznadziejne.
 
Do góry