Nowe plazmy LG 42PC51

redlum

New member
Bez reklam
savage79 napisał:
(...)Na dolnym pasku widać że odcienie nie są szare ale niektóre wpadaja lekko w zielony a inne w czerwony (...)

i tu sie kłania kalibracja telewizora - pobaw sie ustawieniem poszczególnych barw, aby mieć jak najlepszy obraz
 

lukasz7-77

New member
Wczoraj napisałem maila do LG w związku z tym bzyczeniem. Dziś dostałem odpowiedź podobną jaką wy dostaliście, czyli że pracują nad poprawieniem komfortu użytkowania. Po nowym roku jeszcze raz się do nich odezwę, jeśli udzielą już konkretnych informacji co do ewentualnej naprawy to poinformuje was o tym w tym temacie.
 

seksista

New member
Moja plazma ma już na liczniku 1100 godzin i nadal jest cisza może ma to związek z miejscem produkcji tej plazmy moja ma na końcu symbolu dopis SEKT
 

savage79

New member
Dzisiaj sprawdzę co ma dopisane mój egzemplarz ale na taśmie klejącej było LG Mława więc Made in Poland. Jest też info, że wyprodukowane "October 2007" więc całkiem nówka.

Seksista > napisz jak jest u Ciebie z poziomem czerni bo u mnie to tak średnio wygląda.

Z innej beczki. Czy obraz po HDMI będzie sporo lepszy od D-sub ?? ma ktoś jakieś doświadczenia w tym zakresie?

Pozdrawiam
 

Storm

New member
Plasma LG jest OK!

Byłem kilka dni w szpitalu ale to co się wyprawia w tym wątku to dla mnie szok. Chyba lekka przesada żeby 10 stron pisać o bzyczeniu.Moja plasma nie bzyczała, nie byzka i nie będzie bzykać bo to nie jest żaden złom tylko bardzo porządny sprzęt.:)
 

savage79

New member
Storm...

Witam
Cieszę się, że jesteś ze swojej plazmy zadowolony i że nic Ci nie bzyka ale forum takie jak to jest po to aby pisać też o usterkach czy niedogodnościach (jak to określił Pan z serwisu LG gdy mu mówiłem o bzyczeniu). Jeśli każdy będzie tylko zachwalał to co ma to forum zmieni się w ulotkę reklamową danego produktu a chyba nie o to chodzi. Jeśli komuś bzyczy telewizor to ma prawo spytać się innych posiadaczy czy u nich też występuje to zjawisko. Jeśli jedna osoba mówi, że jej bzyczy telewizor to widocznie trafiła na trefny model a gdy występuje to w większej ilość odbiorników to LG musiało coś zmaścić w danej serii. Może zakupiła wadliwą serię podzespołów i LG powinno to naprawić aby wszyscy cieszyli się z TV tak jak Ty ;).

Z innej beczki. Czytając ten wątek widziałem, że napisałeś wiele dobrego o czerni w LG. Umieść proszę swoje ustawienia TV, na których uzyskałeś najlepszą czerń. Pozwoli mi to określić czy nasze pojmowanie głębokiej czerni różni się w sposób znaczący.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

seksista

New member
Moja plazma czerń wyświetla super co ma być czarne jest czarne a głębia koloru jest ok, a mam sygnał z cyfry DVD odtwarza idealnie czarny kolor. Dopisek do typu modelu znajdziesz z tyłu wewnątrz tak spisywał serwisant jak był u mnie poinformować że instrukcja nie podaje wszystkich informacji poprostu usterka nie była usterką.
 

redlum

New member
Bez reklam
ktos moze z was ma amplituner Onkyo 605 i podpowie mi jaki kod wpisac? Obecnie uzywam ostatniego kodu z instrukji i moge zmieniac tylko programy i robic glosniej ciszej. Moze jest jakis kod przy ktorym bede mogl wchodzic do menu i beda dzialac stralki kierunkowe i OK?
 

clawin

New member
Witam

Jestem zainteresowanu kupnem plazmy LG42PC51 lub panasonika TH-42PV70 ale jeszcze sie nie zdecydowałem który model.
Chciałbym sie od was dowiedzieć jak to jest z tym wypalaniem.
Czy na ekranie wypalają sie na trwałe loga TV. LG ma zabezpieczenia przeciw wypalaniu (czy one coś dają)
Jakie jest rzeczywiste zużycie energii (w instrukcji podają około 310W).

Czy warto ją kupić LG czy też droższy panasonic ?
 
Ostatnia edycja:

moby

New member
clawin napisał:
Witam

Jestem zainteresowanu kupnem plazmy LG42PC51 lub panasonika TH-42PV70 ale jeszcze sie nie zdecydowałem który model.
Chciałbym sie od was dowiedzieć jak to jest z tym wypalaniem.
Czy na ekranie wypalają sie na trwałe loga TV. LG ma zabezpieczenia przeciw wypalaniu (czy one coś dają)
Jakie jest rzeczywiste zużycie energii (w instrukcji podają około 310W).

Czy warto ją kupić LG czy też droższy panasonic ?


Miałem dokładnie taki sam dylemat. Ale po dokładnym przeczytaniu forum o Panasie i LG zdecydowałem się na LG, i dodam że dobrze wybrałem :D
Z wypalaniem niemam żadnego problmu , jeśli cokolwiek zostanie (np. po tvp 1) załączam wybielanie na chwilę i prolem znika:)
O zużyciu energi bylo parę razy na forum (310 W to max)
Poczytaj dokładnie oba fora , ale moim skromnym zdaniem niewarto płacic więcej tylko za to ze się nazywa Panasonic, i jest bardziej awaryjne ;)
 

sycro

New member
Paski poziome

Witam panowie jestem nowy na tym forum,ale cichym obserwaczem juz od ponad roku.Stałem się równiez posiadaczem tej plazmy LG 42pc51.Przeczytałem cały wątek o tym TV, i zdecydowałem się kupić,juz tydzien uzytkuje ten TV, i wystąpił mały problem na jasnym tle widać poziome paski na całej szerokosci plazmy, niewiem co robić czy to jakies zakłócenia odemnie czy poprostu kłania się mi serwis,a oprucz tego równiez jak bzyczenie ale nie asz tak uciązliwe jak sie ogląda powyzej 10 na głosie to niesłychać.
A mianowice mam podłączoną cyfre+,xboxa 360.
Pomózcie niewiem jak podejsć do tego problemu z tymi paskami.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli masz ten efekt na sprzętowych planszach (np. logo odtwarzacza DVD bez włożonej płyty), to wygląda na jakąś skazę. Jak wysokie i jakiego koloru są te paski?

ArtS :)
 

sycro

New member
Paski poziome

Te paski widać najbardziej jak się włonczy wybielanie to są od dołu do gory w tych samych odstępach a są one koloru szarego. Tak samo jak załącze xboxa 360 to widać te paski asz menu się włonczy,równiez jak filmy oglądam a są sceny z tłem biały to wtedy najbardziej widać, jak równiez przy zwykłych scenach kolorowych fest ale to trzeba się przyjrzec zeby to naprawde zobaczyć. I raz miałem tak ze wczasie oglądania cyfry pod kątem zaczły się przemiesczać ale to chwilke trwało. Co radzićie zrobić. Tv mam dopiero 8 dzień.
 

Storm

New member
Ustawienia LG

Moje ustawienia to kontrast 45 pozostale po 40, włączony poziom czerni niski i włączone oszczędzanie energii oraz orbiter. U mnie wszystko gra i buczy, a czarne jest czarne i białe jest białe tj dokładnie odwrotnie jak u kaczora!!!:)
 

mahuk

New member
Lg 42pc51

Witam
kupiłem ten model tydzień temu i mam parę pytań

Czy u Was też tak jest że znaczek wypalony zostaje nawet po wyłączeniu telewizora na dłużej? Ja np. wyjechałem z domu na 2 dni (nikt w tym czasie nie włączał TV) i po powrocie dalej były wypalone napisy końcowe filmu i znaczek C+, po potraktowaniu bielą przez kilka minut wszystko znikło. Ale te napisy końcowe były wyświetlane tylko kilka sekund, po czym zgasiłem TV.
W zasadzie nawet by mi to tak nie przeszkadzało bo te "duszki" w znikają zazwyczaj same, ale oglądałem dzisiaj w sklepie Panasonic`a 42PY70P i stał przez 3 godziny podłączony do DVD i wyświetlane było na nim menu (z białymi napisami) na moim LG te napisy trzeba by wybielać przez co najmniej 20 minut a tam przełączyłem kanał i nic dosłownie żadnych śladów, żadnych duszków.

Druga sprawa to buczenie, mnie to strasznie denerwuje szczególnie w nocy (a wtedy mam najwięcej czasu na oglądanie)

No i najważniejsza sprawa, czy ktoś ma opis menu serwisowego, co poszczególne opcje oznaczają? bo coś zmieniłem i nie mogę powrócić do poprzedniego ustawienia. Niby nic się nie zmieniło z obrazem, ale przydał by mi się screen z menu serwisowego od kogoś kto ma fabryczne ustawienia.


pozdrawiam
mahuk
 

timbot

New member
Bez reklam
jak ogladam dvd dluzej to na czarnym tle widac szary slad - dwie smugi po dwoch paskach napisow, widoczne tylko na czarnym tle i co wiecej znikajace dosc szybko jak sie oglada cos innego....
te smugi sa widoczne rowniez, jak sie krotko oglada dvd z napisami, ale wtedy juz w ogle blyskawicznie znikaja
 

Milo

New member
Chciałem wejść w menu serwisowe dzisiaj bo chciałęm cos sprawdzic i nie mogę... kiedyś bez problemu wchodził a dzisiaj trzymam menu na pilocie i w tv czekam i nic sie nie dzieje...
 
Do góry