Nowe plazmy LG 42PC51

sebaku

New member
ravelftp napisał:
Mi zmienili trafo w serwisie na najnowsze i juz nic nie bzyczy.
bez tłumaczeń typu: to nie wada, to jest plazma więc buczy i tak ma być - tak bylo gdy ja oddałm do serwisu.
Znali problem w serwisie i byli na to przygotowani????
Daj więcej szczegółów bo wielu użytkowników tego modelu /innych zresztą też z LG/ jest zainteresowanych likwidacją buczenia, a do tej pory LG udawało, że nie ma problemu.
 

tom314159

New member
"Witam
Od 2 miesięcy jestem posiadaczem 42PC51 i wszystko układalo sie dobrze a tu dzisaj zauważyłem 3 migające na czerwono pixele , w LCD wiem ze takie cuda sie dzieją ale w plaźmie ? Przeszukałem cale forum ale nic nie znalazłem na ten temat. Czy moze ktoś ma podobny problem ? dzięki i pozdrawiam"

Mam 42PC3RA i jeden migający na czerwono pixel - podzwoniłem do miejscowego serwisu (bo u durni z LG nic dowiedziec sie nie mozna) i niestety odpowiedź jest taka: na całym ekranie 4 pixele (albo subpixele jak u mnie i u Ciebie) albo w podzielonym na 9 cześci ekranie 3 pixele w jednej z części (tzn. tej 1/9), Pozdro
P.S. z około metra i tak nic nie widać
 

clony

New member
42pc51

Dzwoniłem do serwisu i właśnie to amo mi powiedzieli że tak ma być.
Nie wiem jakich argumemtów użyć aby ich przekonąć i zlikwidować ten dżwięk.
Panosoniki też buczą najmniej buczy samsung ale tu słyszałem że jest duża awaryjność noi plastik misię nie podobał
 

olin-72

New member
bzyczenie w 42pc51

ravelftp napisał:
Mi zmienili trafo w serwisie na najnowsze i juz nic nie bzyczy.
Witam, mnie też baaaardzo przeszkadza bzyczenie w tej plazmie. Czy w każdym serwisie wymienią mi to trafo i czy faktycznie ono jest tym problemem?
pozdrawiam
maciej
 

miro.t

New member
Argumenty dla serwisu...

Witam.
Kol. ravelftp, zdradź nam wszystkim, w jakim serwisie udało ci sie załatwic wymiane trafo i jakich argumentów użyłeś. Nie jednego z nas to interesuje.
Pozdrawiam.
 

savage79

New member
Bzyczenie...

Jest to mój pierwszy post na tym forum i przykro mi, że akurat wypowiadam się w sprawie buczenia plazmy LG..
Wczoraj zakupiłem takową i okazuje się, że trafił mi się egzemplarz, który bzyczeniem jest w stanie doprowadzić mnie do "lekkiej" irytacji. Nawet jak pogłoszę na 10 w TV to i tak dźwięk jest denerwujący. Dzwoniłem do infolini LG ale cały czas zajęte...(mają co robić ;) ) dzwoniłem do lokalnego serwisu LG (w Sosnowcu) ale miły pan powiedział, że zgłoszenie musi wpłynąć z centrali i z tego co mu przez telefon powiedziałem to bzyczenie raczej nie będzie zakwalifikowane jako usterka. Wysłałem majla do cetrali serwisowej LG i zobaczę co powiedzą. Telewizor ma jeden dzień więc jak co to go oddam i wezmę co innego a skoro wszystkie plazmyh mogą tak buczeń to mimo świetnego obrazu niestety skłonię się ku ekranom LCD.
Przyłączam się do prośby i proszę o szczegóły zgłoszenia, które było zakwalifikowane do naprawy telewizora może pomoże mi to wyeliminować "bzyczenie" i będzie niczym Raid na komary ;)
 

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
Jeżeli to bzyczenie jest tak dokuczliwe i głośne jak piszesz :( a tv kupiłeś przedwczoraj to idż do sklepu i go wymień na inny egzemplarz,masz na to siedem dni-oczym napewno wiesz.Ja posiadam LG50 PC51 niespełna miesiąc i szum (czy jak to inni określają bzyczenie)słyszę gdy stoję przy tv i mam ściszony głos na zero,jest to naprawdę bardzo minimalne i na początku nawet niezwróciłem na to uwagi ;) .Ogólnie naprawdę naprawdę fajny sprzęt :grin:
Pozdro
 

bietka

New member
Mam również 50 i wieczorem gdy kino domowe wyłaczone słuchamy na 3 i słychać jedynie cichutki szum porównywalny z laptopem.W moim Avansie,Neonet jest w zasadzie cisza w sklepie to może popros o zaprezentowanie tego modelu w celu porównania.A może modele 50 cali mają inne chodzenie?
 

mortas

New member
Z waszych opisów "szumu" wnioskuje że w 50 jest zamontowany wentylator którego w 42 brak. Za to bzyczenie jest lekko wnerwiające...
 

pablo44

New member
Witam,
Powiem Wam, że to bzyczenie bardzo mnie martwiło i miałem zamiar zmienić kierunek zakupu na samsunga, ale jednak decyzja padła na LG42" - od dwóch dni go testuje i żadnych niepożądanych dzwięków wychodzących z TV nie słysze . Jak narazie jestem zadowolony :) i poleciłbym go każdemu kto chce mieć duży ekran za rozsądną cenę.
 

btw

New member
Witam,
orietnuje się ktoś czy LG zamierza wypuścić w niedługim czasie jakieś nowe modele plazm (konkurencja dla PC51), od kilku miesięcy chodzi za mną zakup tego TV, teraz w końcu mogę go kupić na raty 0% w Media za 3350zł i zastanawiam się czy nie poczekać na coś ciekawszego. Zastanawia mnie kiedy w końcu pojawią się modele 1366x768 :roll:
Pozdrawiam.
 

btw

New member
Mam jeszcze jedno pytanie natury technicznej:
jak to jest, jest rozdzielczość 1024x768, czyli format 4:3, a TV jest panoramiczny (16:9 lub 16:10), jak jest z tym skalowaniem, przeskalowuje ten format 4:3 --> 16:9 czy jak :roll: . I czemu robią TV z pierwszym parametrem rozdzielczości 1024 podczas gdy filmy HD720 maja 1280, a drugi to w zależności na jakiej taśmie był film nakręcony (OAR-OriginalAspectRatio).
 

radzique

New member
moje pytanie i odpowiedz z paru stron wcześniej

- jak to jest z rozdzielczością w plazmach ?? bo chyba czegoś nie kumam. Miałem ze soba laptopa, podłączyłem po d-sub i szczerze się zdziwiłem jak zobaczyłem , że moge ustawic 1366x768 :eek:. I wyglądało znacznie lepiej niż niby natywna rozdzielczość 1024x768. Ogólnie materaiał w 720p (300, koncerty - rewelacja)
czcionki, ikonki i wszystkie szmery bajery w kompach sa projektowane pod konkretna rozdzielczosc i proporcje. plazma 42 cale ma rozdzielczosc 1024x768 ale ułożoną w proporcjach 16:9, ale jak posylasz w nia sygnal 1024x768 (bedacy w komputerze w proporcjach 4:3) to wyswietla go piksel oryginalny -> pikela na plazmie - czyli w efekcie wszystko rozciaga i gubi sie proporcja obiektow na ekranie, czcionki zaczynaja sie strzepic, mieć różne odległosci i tak dalej.
gdy puscisz na plazme lg sygnał 1366x768 to obraz jest tworzony w proporcji panoramy i tak wysylany na plazeme. wtedy plazma z panoramy 1366 przelicza obraz na panorame 1024 i wszystko jest git. dlatego najlepiej jest robić, tak jak napisałeś (lub wysylać obraz 1200x768, zależy od karty). pomimo, że insturkcja plazmy nie wymienia tych rozdzielczości jako możliwych do podania przez d-sub, to plazma przyjmuje ten sygnał i bardzo dobrze obraz wyglada.
 

wamix

New member
pablo44 napisał:
Witam,
Powiem Wam, że to bzyczenie bardzo mnie martwiło i miałem zamiar zmienić kierunek zakupu na samsunga, ale jednak decyzja padła na LG42" - od dwóch dni go testuje i żadnych niepożądanych dzwięków wychodzących z TV nie słysze . Jak narazie jestem zadowolony :) i poleciłbym go każdemu kto chce mieć duży ekran za rozsądną cenę.
Moja to samo zero bzykania ani innych nie porządanych dźwięków
jedynie denerwują mnie wolno znikające powidoki
choć mam ją już 4 miesiąc cały czas jadę na ustawieniach
na "minimum" /aktualny czas przepracowany to 467 h/
 

mirilan

New member
co za skif

Jak ktoś nie słyszy bzyczenia to czas na laryngologa, moja brzęczy jak lodówka, pojechałem ją oddać do MM dali mi posłuchać 3 egzemplarze wszystkie brzęczały, wziąłem 4 do domu fabrycznie zapakowany (bo zwrócić nie można) i też brzęczy... co za syf z tą plazmą, jedynie obraz trochę rekompensuje zakup, ale nigdy więcej LG....
 

savage79

New member
Bzyczenie ciag dalszy...

Ciag dalszy przygody z bzyczącą plazmą...
Dzisiaj dzwoniłem do centrali serwisu LG (tel. 0801545454). Tym razem również odebrał miły Pan i sekudnę po tym jak powiedziałem, że obraz jest dobry ale z tyłu obudowy... on już powiedział "słychać bzyczenie" .. Jak widać problem znany jest dla serwisu LG. Pan z działu obsługi powiedział, że w tym modelu to normalne, ale dołożą wszelkich starań aby tą niedogodność usunąć.
Dla potwierdzenia tego, że na 100% ktoś przyjedzie i wymieni buczącą część spytałem się czy problem na pewno zostanie usunięty i że nie będę musiał wymieniać telewizora na inną markę. Pan z obsługi potwierdził. Powiedział jeszcze, że muszę miec podbitą gwarancję (jeszcze jej nie podbijałem bo jak co to bym oddał do sklepu TV i wziął Panasłonika lub Szajsunga ;) ). Będę was informował o rozwoju sytuacji. Jak na razie spisano ode mnie dane i będą do mnie dzwonić aby się umówić na wizytę serwisu.

P.S. tak z innej beczki. TV mam od stanu licznika 0 (teraz ma 22 godziny) ustawiony na 45 kontrast jasność coś podobnie. Jeśli chodzi o czerń w tym TV to za tą kasę to i tak jest ok. Jest to ciemny szary i do koloru obudowy to mu jeszcze brakuje :) Ogólnie jestem zadowolony z zakupu. TV mam podłączony do TV Kablowej Telpol. Jakość kanałów dobra a niektórych dobra+. Ja oglądam z 2.7m i TV jest duuuży :) Do oglądania kablówki najlepiej z 3.5 m a dla HD to można i bliżej siąść :) Wszystko zależy od sygnału. Demka HD puszczane z kompa powalają... Powidoki są widoczne po tych badziewnych trójkącikach z wiekiem ale znikają po 2 minutach. Najbardziej zostaje widoczna telegazeta, która nawet po chwili użytkowania widocznie się utrwala.
 

miro.t

New member
Witam.
Idąc za Twoim przykładem, też przed chwilką zadzwoniłem do centrum LG i podobnie jak w Twoim przypadku odebrała bardzo miła osoba, ale usłyszałem nie co inną odpowiedź.

Pani z którą rozmawiałem, oświadczyła mi iż ustarka którą chcę zgłosić, wg. nich nie jest usterką, bo ten TV ze wszystkimi swoimi parametrami mieści sie w normach, jakich niewiem. Zasugerowała wymianę na inny model w sklepie gdzie go zakupiłem. Zrobić tego, chyba nie moge bo TV kupiłem w sierpniu, a użytkuję go dopiero od dwóch tygodni i teraz zauważam że w nocy troche jest uciążliwe to bzyczenie.
Na koniec rozmowy Pani zanotowała moje dane, ale powtórzyła, że da serwisów to bzyczenie nie jest usterką i jak narazie odrzucają one takie zagłoszenia. Dodała jednak, iż LG wie o tym mankamencie i szuka sposobu żeby temu zaradzić. Jeśli uda im się znaleźć przyczynę to wtedy być może skontaktują sie ze mną i umówią żeby usunąc to bzyczenie.

Prośba do innych, którzy cos wywalczyli z LG, piszcie jakich argumentów używać, żeby ich jednak zmusic do przyjazdu.

PS. Mój znajomy elektronik podejrzewa, że może to być wina zasilacza (trafo) który być może ma luźną jakąś część i wystarczyło by to mocniej ścisnąć. Mówi, że dosyć często spotykał sie na serwisie z takimi bzyczeniami i w wiekszości była to ta sama przyczyna.

Pozdrawiam.
 

savage79

New member
Bzzzz bzzzz...

W moim przypadku odpowiedź doradcy z infolini LG była prawie taka sama czyli że to się mieści w normach producenta itp. ale mówił, że ktoś do mnie zadzwoni aby usunąć usterkę. Pytał się nawet czy mam podbitą gwarancję z czego wnioskowałem, że ktoś z serwisu przyjedzie. Mam nadzieję, że nie zrozumiałem go opacznie i w sumie to może być tak, że może zadzwonią jak zidentyfikują usterkę czyli być może nigdy... W moim przypadku mówiłem gościowi, że wymienię na inny egzemplarz a on mówił, że nie ma potrzeby i że w tym modelu tak jest, że bzyczy. Chyba zadzwonię jeszcze raz aby potwierdzić, że ktoś przyjedzie.

Pozdrawiam

Uaktualnienie:

Właśnie dzwoniłem ponownie do serwisu LG i zacząłem drążyć temat. Dowiedziałem się, ze moje zgłoszenie jest w ichniejszym systemie zgłoszeń i czeka teraz na realizację ze strony serwisu. Pan z infolini powiedział to co poprzedni czyli, że takie działanie telewizora mieści się w normie (tez nie wiem jakiej) ale że mieli kilka zgłoszeń o bzyczeniu w tym modelu to serwis się zainteresował tym i jest w trakcie rozwiązywania problemu. Mają zadzwonić do tygodnia czasu z serwisu. Mówił również, że wcześniej nie mieli tego typu zgłoszeń o buczeniu plazmy. Jak na razie zdecydowałem się czekać na ruch ze strony LG ale szczerze mówiąc poważnie zastanawiam się na wymianę na TV innego producenta. Inną kwestią jest to, że nie wiadomo jak sklep zaeraguje na próbę wymiany sprzętu, który działa a "tylko" bzyczy. (kupowałem w Makro w Sosnowcu, na wymianę w przypadktu gdy sprzęt jest niesprawny jest niby 7 dni ale na stronie znalazłem informację, ze na TV jest 14 dni więc poczekam z podpiciem gwarancji do telefonu z serwisu LG)
Mam jedno pytanie: czy ktoś wie czy plazmy Panasonica czy Samsunga bzyczą ??
 
Ostatnia edycja:

lukasz7-77

New member
W sobotę nabyłem ten telewizor w MM za 3200zł. Niestety w moim przypadku buczenie także występuje i jest to czasami trochę denerwujące. Przy "odpalaniu" TV łącznie ze mną były 3 osoby i tylko ja zorientowałem się, że coś tam z tyłu buczy, a to dlatego, że już wcześniej o tym buczeniu sporo naczytałem się na forum i tylko ja o tym czymś takim wiedziałem. Także uważam, że osoby które nic nie wiedzą, że coś takiego występuje, mogą się w ogóle nie zorientować na początku. Na razie TV stoi zamknięty w pokoju i czeka do Bożego Narodzenia, jest to prezent.

Zaskoczyła mnie jszcze jedna rzecz, a mianowice to, że od razu do telewizora była zamontowana podstawa. U Was też tak było? W związku z tym mam jeszcze pytanko, chodzi o sprawdzanie łącznego czasu pracy TV. Jeśli wejdzie się w menu serwisowe to w jakim miejscu dokładnie znajduje się informacja o łącznym czasie pracy? Być może było to już opisane w tym temacie ale po prostu nie mam teraz czasu na przeglądanie całego wątku.

Mam jedno pytanie: czy ktoś wie czy plazmy Panasonica czy Samsunga bzyczą ??
Kolega zakupił w MM Panasonic'a TH-42PV7 za 3000zł w promocji. Twierdzi, że z buczeniami nie ma żadnych problemów.
 
Ostatnia edycja:

Rafał28

Klub HDTV.com.pl
vip
Czas pracy plazmy znajdziesz w menu serwisowym.Jest to pozycja UTT.Jeżeli chodzi o podstawkę to w moim przypadku też była zamontowana ale wszystko było oklejone folią i była naklejka na obudowie a licznik wskazywał 0.Jeśli chodzi o bzyczenie to w moim przypadku jest prawie niesłyszalne.Moja plazma ma przepracowane 260 godzin i spisuje się dobrze.Oczywiście występują ślady po znaczkach ale jakoś trzeba z tym żyć.Plazmę mam jeszcze na dotarciu (kontrast 50,jaskrawość 30,kolor 30,ostrość 30,odcień zimny i włączony orbiter.
 
Do góry