Nowe plazmy LG 42PC51

redlum

New member
Bez reklam
nie ma czegos takiego jak "konkretne parametry" - gdyby byly to LG ustawil by je fabrycznie - kazdy TV trzeba ustawic inaczej

Co do tych wszystkich poswiat i znieksztalcen na krawedziach - z jakiej odleglosci ogladasz TV? Ja np mam wypalone z 5 pixeli - ktore z bliska sa widoczne i denerwujace - zas z 3m - czyli odleglosci jakiej normlanie goladam TV juz ich nie widze.
 

Storm

New member
Plazma LG.

Nie wiem o czym piszę mój poprzednik ale chyba zalogował się nie do tego działu. W plazmach nie wypalają się piksele bo ich po prostu nie ma. Piksele i tzw martwe piksele ( bad pixel) są tylko w TV LCD. Każdy producent ma swoją normę która określa ile tego może być lub się pojawić się na ekranie żeby ewentualnie nie uznać reklamacji. LCD to porażka to nie jest do końca dopracowane.
 

redlum

New member
Bez reklam
To w takim razie co maja Plazmy? Na jakies zasadzie jest wyswietlany obraz? Poczytaj troszeczke jak to dziala - a potem bedziesz sie wypowiadal na te tematy.
 

juggler

New member
Dzis dostalem rachunek za prad :) wyzszy o ok 40 zl ale wydaje mi sie ze jest to spowodowane wieksza ogladalnoscia TV (patrzac na licznik srednio wychodzi mi prawie 11 godz. dziennie) ,niz jego zuzyciem pradu :)
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
LG plasma

Dla mnie są tą małe świetlówki lub inaczej komórki wypełnione gazem który pod wpływem napięcia zmienia swój stan na plazmę a nie piksele tak jak w LCD czyli małe tranzystorki. Nie chcce się kłocić nie jestem ekspertem. Szkoda że tobie się wypaliły chyba można to reklamować.:)
 

redlum

New member
Bez reklam
Z wikipedii

Piksel (ang. pixel - wyraz utworzony ze zbitki dwóch angielskich słów: picture+element) jest to najmniejszy element obrazu bitmapowego. Jeden piksel to bardzo mały kwadrat o przeciętnym boku 0,28mm (rzadziej: prostokąt) widzialny z odległości użytkowej jako wypełniony jednolitym kolorem. Piksel stanowi także najmniejszy element obrazu wyświetlanego na monitorze komputera. Tryb pracy monitora, a konkretnie jego rozdzielczość to właśnie liczba pikseli jakie zawiera on w pionie i poziomie.
Najczęstszym rozwiązaniem uzyskiwania różnych kolorów jest zastosowanie mieszania barw w systemie RGB. Obraz składa się z bardzo dużej ilości pikseli, których kolory mogą być niezależnie zmieniane. Każdy piksel składa się z trzech tzw. subpikseli, świecących w kolorach: czerwonym, zielonym i niebieskim (zobacz zdjęcie obok). Odpowiednie sterowanie intensywnościami świecenia danych subpikseli powoduje powstanie wypadkowego koloru całego piksela. Kolorowi białemu odpowiada maksymalna intensywność świecenia wszystkich trzech składowych, kolorowi czarnemu - wszystkie subpiksele wygaszone.


wiec pixele wystepuja i w LCD i w plazmie i CRT
co do gwarancji - poczekam jeszcze troche - az tak bardzo mi to nie przeszkadza - a w przyszlosci bedzie szansa na wymiane na nowy model :)
 

Inspektore

New member
Witam ciekawa sprawa z tym telewizorem chciałem zamówić go znajomym przez internet (sam mam 42PC1RR) i co się okazało praktycznie nie jest on osiągalny od ręki w żadnym sklepie może w przyszłym tygodniu. Pomór jakiś na plazmy czy co ? :D
 

redlum

New member
Bez reklam
woroq napisał:
Wlasnie zamowilem na hoopla.pl ten TVk, zastanawiam sie tylko jak wyglada w nim sprawa z obsluga 100Hz. Na stonie LG:
http://pl.lge.com/prodmodeldetail.d...8&parentId=01&page=1&modelCodeDisplay=42PC51#
w specyfikacji nie ma o tym slowa a w opisie telewizora pisza ze ta plazma wyswietla 100Hz.

Czy obsluguje 100Hz?
Jak te ewentualne 100Hz wyglada w praktyce ?

Dziekuje za uwage :???:

ciezko powiedziec jak te 100hz dziala w praktyce - bo nie mozna tego wylaczyc (chyba ze z menu serwisowego)
 

redlum

New member
Bez reklam
nie wiem - gdyz nie mam takiego oka aby to ocenic - jak juz pisalem nie ma nigdzie opcji do wlaczania/wylaczania 100Hz - wiec nie mam jak porownac
 

redlum

New member
Bez reklam
nie moge edytowac poprzedniego watku - wiec jest double post
ktos wie co trzeba zmienic w menu servisowym aby przy proporcji 4:3 paski po bokach nie byly szare - ale np czarne?
 

SCOTI

New member
A ja mam pytanie co oznacza funkcja film w menu. Pozostałe ustawienia dopracowałem i teraz obraz mi odpowiada. Od tygodnia już nic nie zmieniałem w ustawieniach. Jak na razie gra rewelacyjnie i oby tak dalej, tylko wydaje mi się że jest już za mały a oglądam z 3m. Następny na pewno będzie 50 cali.
Pozdrawiam
 

ravelftp

New member
Ja mam czarne paski z boku , cos widocznie masz nie teges z tv , reklamuj .
Nie polecam grzebania w menu serwisowym gdyz mozna trwale uwalic telewizor !
 

SCOTI

New member
Przepraszam za przejęzyczenie, chodziło mi oczywiście o kino. Jeśli jest w instrukcji to muszę odszukać płytkę i przeczytać jej zawartość.

Co do pasków z boku to ja mam szare i tak jest prawidłowo. Czarne są do góry i na dole. Widocznie ktoś poprzestawiał coś u Ciebie.
Pozdrawiam
 

redlum

New member
Bez reklam
czarne sa jak uzywam nki - ale tam idzie obraz cyfrowy z nki
jak ogladam polsat lub tv4 z kablowki to juz mam szare paski (ktore sa bardzo denerwujace) - jak ktos zna rozwiazanie to prosze o podzielenie sie nim
 
Ostatnia edycja:

LuLs

New member
Pc

Witam

Jestem po około 2 tygodniach użytkowania LG i mam parę pytań do szacownego grona.

Podłączałem TV pod PC ( chciałem sprawdzić jak wyglądają materiały HD i wogóle współpraca z PC ) i chciałem zapytać jak wam w win xp detektuje TV.
U mnie wykrywa go jako Analog TV czy też jest tak u was ? Posiadam kartę grafiki ASUS 7600GT ( dwa wyjścia DVI - tylko). Może trzeba podgrać sterowniki?
Na marginesie - jakość współpracy z PC lekko mnie rozczarowała, czemu ? - ano obraz jest jakoś dziwnie nie kontrastowy, materiał HD nie powalił na kolana (przejaskarawiony kolor) a miałem okazję oglądać już HD na innych TV. Podejrzewam iż nie jest to wina samego TV ( ponieważ sygnał SD z UPC jest bardzo dobry - to samo tyczy się materiału z DVD puszczonego przez Euro i to po najtańszym kablu). W zasadzie wszystko wskazuje na PC ale ten sam PC podpinam pod LCD LG podajże 27lrz lub jakoś tak i tam system detektuje sam panel poprawnie jak i jakość obrazu PC oraz tego samego materiału HD jest zdecydowanie lepsza - taka jak być powinna.

Proszę nie złośćcie się jeżeli to było lub jest banalnie proste ale jestem laikiem w tych sprawach.

Pozdrawiam
 

redlum

New member
Bez reklam
ja mam podlaczone po d-subie z laptopem - jedyne co musialem zrobic - to wymusic tryb 1366x768 przy pomocy powerstripa - wszystkie filmy chodza extra - az sie potem nie chce ogladac zwyklej telewizji
 
Do góry