Nowe plazmy LG 42PC51

Storm

New member
Ustawienia plazmy

Ja mam ustawion wszystko na 40 tylko kontrast na 45, kolory użytkownik wszystko tj całe RGB na zero, włączona funkcja oszczędzania, orbiter na stałe, tryb kino, poziom czerni niski.
 

olin-72

New member
Lg 42pc51

Witam, też zakupiłem niedawno tę plazmę i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście wydając na nią 3500,00 nie spodziewałem się, że będzie grała jak pioneer za 13000,00 ale efekt i tak przeszedł moje oczekiwania.
Plazma gra w zasadzie tak, jak można się spodziewać po dobrym TV plazmowym. Podłączając pod NTV obraz na zwykłych kanałach niewiele się różni lub w ogóle od jakiegoś cyfrowego polsata ale przewagą N jest dźwięk. Amplituner mam ustawiony na source direct, więc dostosowuje tryb dźwięku do nadawanego i chyba większość kanałów na N ma jakieś DD ale przeważnie jest to któryś tryb 5.1. O Discovery HD albo N-sport HD to chyba pisać specjalnie nie trzeba - wiadomo sygnał obrazu i dźwięku REWELACJA (trochę mi przycina dźwięk na Discovery HD ale nie wiem jeszcze z jakiego powodu, być może to wina b. starego konwertera). N ma mało stacji radiowych (no chyba, że coś przeoczyłem, ale na polsacie miałem więcej). Na tym forum wyczytałem, że niektórzy mają podłączoną plazmę do źródła przez eurozłącze....Oczywiście jest to chyba jeden z najgłupszych pomysłów i nie mam pojęcia jak się taki obraz może komukolwiek podobać. Minimum to komponent, gdzie sygnał idzie nieskompresowany i jest naprawdę wtedy co oglądać. Oczywiście dżwięk też musi być podłączony do amplitunera światłowodem bo inaczej z dobrego dźwięku DUPA.
Jeżeli chodzi o oglądanie filmów DVD to jak podłączy się odtwarzacz komponetem i coaxialem do amplitunera to jest JAZDA. Obraz REWELACJA, perfekcja i doskonałość (oczywiście nie porównuję tutaj do pioneera ;-)) to samo z dźwiękiem. Ale podstawową sprawą jest użycie dobrych kabli (nie zaliczam do nich na pewno euro albo innych czinczów - bo to nieporozumienie) Tylko kable HDMI, ew. komponent no i do dźwięku coaxial i światłowód. Mam tę plazmę i efekt wśród znajomych jest oszałamiający...ile to cudo kosztowało?? Głupio mi powiedzieć, że tylko 3500,00 hihihihi no ale taka jest prawda.
Obraz w plazmie oglądam na DVD w trybie standardowym, kino itd. standardowe ustawienia i jest spoko (tzn. cudownie) to samo na kanałach HD. Jeżeli natomiast chodzi o oglądanie pozostałych kanałów to polecam ustawienia własne, jak się dobrze to poustawia to nawet za bardzo nie przeszkadza niedoskonałość sygnału SD.
Pozdrawiam i czekam na inne opinie użytkowników
p.s. wczoraj z żoną oglądaliśmy koncert na DVD Michaela Buble w 5.1 ...to była jazda!!! Do dzisiaj jesteśmy obydwoje pod wrażeniem i czujemy się jakbyśmy faktycznie byli na tym koncercie wczoraj. Były chwile, gdy zaczynaliśmy klaskać!!! A to wszystko za sprawą amplitunera Onkyo 604e + Jamo e650 + tyły i centralny własnej konstrukcji
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
LG the best

Bylem wczoraj u kolegi który przywiózł sobie Pioneera Kuro z Raichu za 2300 Euro. Podłączył to to do DVD Onkyo przez komponent( ja też mam tak podłączony sprzęt) i włączył film który przyniosłem "Pachnidło" Jest to super film w ktorym jest dużo ciemnych wręcz czarnych scen ale są też sceny mocno kontrastowe. Powiem tak: obraz naprawdę ładny, piękne kolory i czerń na wysokim poziomie ale bez wielkich rewelacji w stosunku do LGPC51. Naprawdę jak są jakieś różnice to ja ich nie widzę. Na pewno też nie jest to powód żeby dopłacać do interesu 1490 EUR. Cena LG 810 Euro natomiast cena Pioneera 2300 Euro. Wydaję mi się że Pioneer trochę przesadza z cenami. Może to produkt klasy premium ale cena jest zaporowa.
 

sebaku

New member
automatyczny poziom głosu

automatyczny poziom głosu - u Was działa? bo u mnie jakoś nie za bardzo chyba. na reklamach głośno, a zdarza się przy normalnym że ścisza - tak mi się zdaje.
 

Kuman

New member
> Sebaku

No niestety, ale AVL w tym odbiorniku NIE DZIAŁA. Jest to niezmiernie wkurzające, szczególnie, że wcześniej miałem Philipsa, w którym ta funkcja działała (była daleka od doskonałości, ale działała). W LG nie ma żadnej różnicy, czy jest włączona, czy wyłaczona, to taki "hłyt małketinkowy"... :D
Na szczęście, poza tym drobnym felerem, dźwięk w tym odbiorniku jest naprawdę świetny. Cały czas się dziwię, skąd z tak małych głośników takie efekty. Wzmacniacz i dźwięk na kolumny włączam tylko, gdy oglądam jakiś specjalny film na DVD, ogólnie wbudowane głośniki dają radę, jak na telewizor...
 

he_avy

New member
Witam
Wlasnie stalem sie posiadaczem LG 50pc51 zakupiona w euro agd na promocji(5299).Pierwsze wrazenie niesamowite obraz z nki szczegolnie w HD full wypas.Jutro postaram sie cos wiecej napisac.
Mam takie pytanko odnosnie demontarzu nogi bo bede ja chcial powiesic na scianie.Ktore sroby sa odpowiedzialne za demontarz wlasnie tej nogi bo niechce przez przypadek odkrecic jakiejs innej i stracic przez to gwarancje
pozdro all
 

Milo

New member
he_avy ja też wąłsnie dzisiaj zakupiłem tą plazme ale jak narazie to wypalaja sie na niej co chwile jakies napisy i nie moge z tym sobie poradzic cos trzeba właczyc czy co ??
 

clawin

New member
Witam.

Chcę nabyc ten model plazmy i w związku z tym mam parę pytań.

1. Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym okresem docierania plazmy, czy to znaczy że ma ona pracować na jakiś specjalnych ustawieniach parametrów (jeżeli tak to jakie to są wartości) oraz jak długo trwa okres docierania.

2.Jak to jest z tym wypalaniem się (np. logo, napisy) na ekranie w przypadku oglądania przed długi okres czasu tego samego programu

3. Jakie jest faktyczne zużycie energii, wg specyfikacji na stronie LG to podane jest 330W
 
Ostatnia edycja:

radzix

Member
1. Generalnie nowe plazmy już nie wymagają docierania. Ja jednak na swojego LG-ka uważam. Tzn. skręcony mam kontrast, warto przez początkowe kilkaset godzin 200-300 dbać oto, żeby wyświetlany obraz był na całej powierzchni ekranu, stosować zoom i inne formaty, ja mam podłączony dekoder za pomocą componentu więc mam tylko dwa formaty obrazu 4:3 i 16:9 (i tylko tego używam).

2. Jeżeli chodzi o loga to sprawa ma się następująca jeżeli są one transparentne (półprzezroczyste) to wszsytko jest OK. Najgorzej widać logo o kategorii wiekowej jeżeli nie jest ono transparentne, ale po przełączeniu na inny kanał po kilku minutach nie ma śladu. Plazmy używam 2 miesiącie i nic jeszcze mi się trwale nie wypaliło.

3. Jest to maksymalny pobór prądu im jaśniejszy jest wyświetlany obraz to zużycie jest większe. A jaki jest pobór rzeczywisty to nie mam pojęcia. Jest to duży tv więc nie ma się czemu dziwić.
 

juggler

New member
Jesli chodzi o zuzycie pradu to dam wam znac za pare dni dostane rachunek za prad :) po dwoch miesiacach uzytkowania 42PC51 wiec zobacze czy bedzie wielka roznica w stosunku do 32"CRT.
 

tomcio

New member
współpraca LG z Fredkiem HD 8800

mam pytanie, czy ktoś z Was ma tą plazmę i podłączonego fredka HD 8800 - jak sie sprawdza ten układ.Będę wdzięczny za odp, bo muszę kupić nowy dekoder i myślę o fredku
 

Milo

New member
Nie wiem czy oddawac Plazme do serwisu czy nie???Jak stał na sklepie TV to goscie nie właczyli orbitera czy jak to sie nazywa i wypaliły się jakies znaki i paski na dole i u góry teraz właczyłem mu ten filtr i juz sie nie wypala ale tamto zostaje nadal co zrobic??
 

juggler

New member
Zanim oddasz go do serwisu sprobuj najpierw go wybielic przez np godzine i wtedy zobaczysz czy sa jakies zmiany, a poza tym na wypalenia niema raczej gwarancji, powinienes go lepiej ogladnac w sklepie!!!
 

Milo

New member
juggler napisał:
Jesli chodzi o zuzycie pradu to dam wam znac za pare dni dostane rachunek za prad :) po dwoch miesiacach uzytkowania 42PC51 wiec zobacze czy bedzie wielka roznica w stosunku do 32"CRT.

Dzięki za rade właśnie pusciłem tylko nie wiem czy mu zwiekszyc kontrast do wybielania bo ustawiłem mały na 45 ???A co do tego czy seervis przyjmie to ja na sklepie powiem ze oni nie właczyli filtra i ich wina niech oni sie martwia jak coś...
 

SCOTI

New member
Milo napisał:
Nie wiem czy oddawac Plazme do serwisu czy nie???Jak stał na sklepie TV to goscie nie właczyli orbitera czy jak to sie nazywa i wypaliły się jakies znaki i paski na dole i u góry teraz właczyłem mu ten filtr i juz sie nie wypala ale tamto zostaje nadal co zrobic??

U mnie plazma gra praktycznie cały dzień. Powidoki często się pojawiają ale zawsze znikają same. Trwa to czasami kilka godzin. Pasy o których mówisz również miałem wypalone. Znikły same na drugi dzień. Jeśli więc nie znikną po paru dniach to raczej już nie znikną. Czekam teraz z niecierpliwością na pierwszy rachunek, żeby potwierdzić lub zaprzeczyć mitom o poborze prądu przez plazmy.
Pozdrawiam.
 

sebaku

New member
pobór energii

niesamowita prądożerność plazm to mit. sprawdziłem (też mnie to ciekawiło) dwa razy - wyłączyłem wszystkie odbiorniki z gnizdek, włączyłem plazmę gdy wychodziliśmy rano do pracy i za pierwszym razem zużycie prądu wyniosło 2,08 kWh za drugim 2,21 (grał przez 10h) - można więc przyjąć, że średnie zużycie to 220W. Na 42 cale to bardzo przyzwoity wynik.
 

clawin

New member
Od sprzedawcy uzyskałem informację ,że w tych modele plazm (LG42PC51) występuja przebarwienia ekranu. Czy to polega na prawdzie.
 

Plecak

New member
Witam, mam do was kilka pytan odnosnie tego telewizora. Po pierwsze jestem ciekaw czy ktos z was doszedl do "najlepszych" ustawien obrazu tego telewizora. Naprawde bardzo bym prosil o podanie konkretnych parametrow jakich uzywacie, bo byc moze od nich zaleza zauwazane przeze mnie problemy ktore opisze ponizej. Kolejna sprawa to walkowane juz po stokroc "wypalanie" sladow na ekranie. Musze stwierdzic ze jest to zauwazalne, ale prawde mowiac czasem wyglada to tragicznie !. Rozumiem, ze logo stacji, czy nadzor wiekowy moglby na moment pozostac po dluzszym ogladaniu kanalu, ale czasem zostaja koszmarne slady nawet juz po kilku minutach. Nie wspominam juz o sytuacji kiedy po wlaczeniu przycisku "progr" na pilocie do cyfry + i po przejrzeniu programu przez 2 minuty, potrafia zostac slady napisow na szerokosci praktycznie calego ekranu, czy biale pasy na caly ekran po napisach do filmu !. Oczywiscie opcja wybielania w wiekszym stopniu to niweluje, ale to chyba jednak nie powinno wystepowac w takim natezeniu ? Byc moze jest to rezultat moich - fabrycznych ustawien, czy nie wlaczeniu ktorej z opcji, dlatego jeszcze raz prosilbym o odniesienie sie do poczatku mojego postu. No i chyba ostatnia sprawa jak narazie. Ostatnio zauwazylem pewna rzecz, ktora naprawde mnie irytuje. Otoz glownie w momencie wyswietlania napisow na ekranie ( nie wiem - nazwa firmy na reklamie, czy "paskow informacyjnych") ale nie tylko, bo to samo dzieje sie z krawedziami wyswietlanych przedmiotow, znaczkow nadzoru wiekowego ityp, zauwazam duze "migotanie" tych punktow ekranu. To samo dzieje sie z obszarem tuz przed gorna krawedzia ekranu. Czy zauwazyliscie to samo u siebie?
Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
 
Do góry