Nowe plazmy LG 42PC51

Storm

New member
Plasma LG

LG 42PC51 obsługuję wszystkie standarty HDTV z nboxa i blue ray przez HDMI( 720p, 1080i, 1080p)a przez RGB w trybie PC obsluguję sygnał do 1366x768. Na stornie LG Polska jest instrukcja do pobrania i tam dowiesz się wszystkiego
 

LuLs

New member
Lg

Witam całe szacowne grono.

Jest to mój pierwszy post na tym forum i chciałbym wszyskich przywitać i pozdrowić.

Napiszę parę słów o TV z tematu wątku który stał się moją własnością parę dni temu.
Z zamiarem zakupu "płaskiego TV" nosiłem się już od bardzo dawna ale ceny oraz tak naprawdę oporopowrotnik domowy ( czyt. ŻONA ;)) skutecznie odwlekały ten moment. Dopiero zmiana umeblowania naszego niezbyt dużego mieszkania wykazała iż stary 29 calowy CRT(Panasonic),który na marginesie sprawował się bardzo dobrze, niestety nie bardzo pasuje i burzy cały efekt, zapadła decyzja o czymś płaskim - i tu niestety - zaczęły się dla mnie koszmarne trzy tygodnie, a mianowicie - CO WYBRAĆ ???? LCD czy PDP ??? Jaka firma i model ?? Jaki rozmiar ???.
Przyznam szczerze że po kilku dniach zapoznawania się z tematem oprócz bólu głowy i odczucia zagubienia nie potrafiłem odpowiedzieć sobie na prawie żadne z pytań :roll:.
Po kilku pobytach w sklepach wybór padł na Plazmę ( z różnych przyzczyn ale jednak obraz z odbiorników PDP bardziej trafia w mój gust ). Odnośnie firmy też byłem już prawie zdecydowany - miał to być Panasonic ( coś z serii PV7 ) ponieważ od lat byłem wierny tej marce i nigdy się nie zawiodłem.
Testowałem bardzo mocno modele PV7 i PV70 i już prawie byłem zdecydowany ale wtedy przypomniałem sobie iż coś koło roku temu trafiłem na forum o tej tematyce. W ten sposób zacząłem studiować forum HDTV i troszkę mój entuzjazm co do rodziny PV7 ostygł, znalazłem także posty dotyczące właśnie LG 42PC51 i postanowiłem wybrać się po trójmiejskich sklepech celem osobistego przetestowania tegoż modelu. Znalazłem takowy model w sieci Euro RTV i miałem okazję się nim pobawić ( był podłączony sygnał SD ). Piersze wrażenie - Bardzo pozytywne, ale jednak wieloletnie doświadczenie ze sprzętem marki Panasonic wyryło swoje piętno i bałem się ryzykować zakupu LG. Jedna ważna rzecz - podczas moich testów żaden z Panasoniców nie był podłączony pod sygnał SD ( testy tylko na DVD ), po prostu w sklepie którym byłem mieli tylko "N" a ta nie bardzo chciała działałać z PV7. Na szczęście w tymże samym Euro RTV stał starszy model Panasonica ( bodajże TH42pv60er ) i był podłączony do tego samego sygnału SD co LG. Powiem szczerze : DRAMAT w porównaniu do LG. Panasonic wykazywał jakieś dziwne zakłócenia na obrazie co nie występowało na żadnym z wystawowych TV ( było ich coś koło 10 ). Zastanawiając się chwilę zapytałem obsługi czy mają więcej tych LG niż tylko ten wystawowy, no cóż odpowiedź była prosta do przewidzenia - NIE.
Na drugi dzień udałem się do Electro Worldu w Gdańsku celem dalszego badania tematu. W ofercie był LG ( w nawet niezłej cenie 3299 zł ) i po moim pytaniu czy to też jedyna wystwowa sztuka pan oznajmił mi iż mają coś koło 10 sztuk na magazynie :eek:. Na wszelki wypadek przeszedłem się jeszcze po sali i znalazłem także PV7 i chyba była też 70. Okazało się iż oba Panasy generują identyczne zakłócenia jak ten oglądany w Euro RTV. W ten sposób wybór padł na LG i już po 20 minutach pakowałem nówke sztukę do auta :D

Wrażenia z pracy ?? - jak dla mnie rewelacja, dysponuje u siebie sygnałem UPC i wszystko gra jak należy. Na pewno stary CRT grał lepiej ale jak na plazmę ( patrząc na inne modele z tej grupy cenowej ) jest naprawdę bardzo dobrze. Mnogość regulacji, ilość złącz i ich rodzaj, sam design TV oraz cena za jaką dostaje się to wszystko jest jak dla mnie rewelacyjna.
Bardzo się cieszę, że istnieje takie forum jak to bo to dzięki niemu miałem okazję zapoznać się ze specyfikacją LCD i PDP co w niewątpliwy sposób ułatwiło podjęcie mi decyzji.

PS. jedna mała wada - TV rzeczywiście lekko "świerszczy" ( jak się ściszy do końca słychać pracę przetwornicy wysokiego napięcia ) ale akurat w moim przypadku nie ma to znaczenia ( poziom świerszczenia jest znikomy ).

Pozdrawiam i bardzo dziękuję szacownym forumowiczom.


 

Storm

New member
LG plasma a może pioneer?

Witam. Mogłeś jeszcze wybrac plazmę pioneera Kuro kosztuję 8500zł. Ale za te pieniadze można kupić dwie plazmy LG, 2 odtwarzacze HD DVD TOSHIBA i jeszcze zostałoby 500zł na drobne wydatki. Cena Pioneera jest 2,5 raza większa od LG ale czy jakość obrazu i żywotność są też o tyle większe? Na pewno nie!
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
Plasma LG 42PC51

Może ktoś wie czy w tym modelu jest układ DCDi by Faroudja.Zadałem to pytanie dużo wcześniej ale nic zero odpowiedzi. Mam wrażenie że to forum jest ospałe.
 

Storm

New member
DCDi by Faroudja

Jestes pewien? Na stronie LG.de i innych europejskich przy tym układzie w specyfikacji jest minus i tylko na hiszpańskiej stronie ale w modelu 42PC55 napisali że jest. Skąd czerpiesz sowją wiedzę to dla mnie ważne.:???:
 

grinio

New member
Witam
Od 3 tygodni jestem posiadaczem tej plasmy. Wszystko niby jest ok podłaczona jest pod Dboxa przez eurozłącze. Sygnał z C+.
Mam jednak pewien problem...
Na począdku tego nie było lub nie zwruciłem uwagi ale przy oglądaniu zauważyłem że obraz jest za bardzo przesycony kolorem czerwonym czy raczej rudym:( jak jest scena z przybliżonymi twarzami czy coś podobnego to całość jest jakby przesycona podobnym kolorem. Próbowałem już wszelkich ustawień. wydaje mi sie że coś chyba jest nie tak. brakuje mi płynnych przejść kolorów i jakby szarości w innych odcieniach , ciągle taki kolor skóry . Czy ktoś zauważył coś podobnego u siebie??
Pozdrawiam
 

Storm

New member
LG plasma

Ta strona jest dla mnie niewiarygodna. Różne lapsusy się zdarzają na polskich stronach firm elektronicznych, Niemcy są bardziej dokładni tam papier wszystkiego nie przyjmuję. Na tej stronie którą podałeś jest już jeden błąd bo piszą New XD Engine 10 bit a takie były w starych modelach a w PC 51 jest New XD Engine 12 bit. Dlatego jak wkradł się jeden błąd to może ich być więcej.
 

SCOTI

New member
grinio napisał:
Witam
Od 3 tygodni jestem posiadaczem tej plasmy. Wszystko niby jest ok podłaczona jest pod Dboxa przez eurozłącze. Sygnał z C+.
Mam jednak pewien problem...
Na począdku tego nie było lub nie zwruciłem uwagi ale przy oglądaniu zauważyłem że obraz jest za bardzo przesycony kolorem czerwonym czy raczej rudym:( jak jest scena z przybliżonymi twarzami czy coś podobnego to całość jest jakby przesycona podobnym kolorem. Próbowałem już wszelkich ustawień. wydaje mi sie że coś chyba jest nie tak. brakuje mi płynnych przejść kolorów i jakby szarości w innych odcieniach , ciągle taki kolor skóry . Czy ktoś zauważył coś podobnego u siebie??
Pozdrawiam

Musisz mieć coś nie tak z ustawieniami. Kolor czerwony możesz sobie zmniejszyć w menu. Może przyczyną jest kiepskiej jakości kabel euro. Sprawdź po HDMI. U mnie ten problem nie występuje. Plazma gra coraz lepiej i ciszej (bzyczenie) a mam już 200 godzin na liczniku.
Pozdrawiam
 

grinio

New member
SCOTI napisał:
Musisz mieć coś nie tak z ustawieniami. Kolor czerwony możesz sobie zmniejszyć w menu. Może przyczyną jest kiepskiej jakości kabel euro. Sprawdź po HDMI. U mnie ten problem nie występuje. Plazma gra coraz lepiej i ciszej (bzyczenie) a mam już 200 godzin na liczniku.
Pozdrawiam

Próbowałem w menu zmniejszać czerwień i dodawać zielony i niebieski lecz nie wiele to daje. niestety nie mam możliwości sprawdzenie HDMI ale będe próbował podłączyć Dboxa przez Euro- Component ( jest możliwość ustawienia tego sygnału wyjściowego z dboxa). Sam nie wiem co się dzieje, bo na początku raczej nie było tego objawu.
Pozdrawiam
 

moby

New member
Ja też mam taki rudy kolor, ale wydaje mi się że jest to spowodowane słabą jakością sygnału SD oraz C+. Niektóre programy na C+ są tragiczne:???:
Próbowałem na stacjach niemieckich i jest o niebo lepiej ! A co do ustawień, to faktycznie można zniwelowac ( w pewnym stopniu) czerwień. Ja mam pc51 tydzień, i jak na mój gust jakby grała coraz lepiej :-D

A tak swoją drogą, czy ktoś z kolegów może napisac jak z jakością obrazu w N??
Pzdr.:wink:
 

Storm

New member
LG Plasma kolory.

Ja mam ustawione kolory na użytkownik i wszystko na zero czyli zielony czerwony i niebieski. TV ma podłączony do n-ki (biały tuner) przez kabel HDMI firmy Vivanco kolory są przepiękne czerń jest czarna po prostu mucha nie siada. Oczywiście najpiękniejszy obraz jest na Discovery HD ale to już całkiem inny sygnał.
:hmm: Może ktoś wie czy tem model ma układ Faroudja.
 

kuti

New member
Hej,
Mam pytanie do posiadaczy plazmy LG 42PC51. Posiadam ten Tv od jakich 3 tygodni. Generalnie jestem bardzo zadowolony. Oglądam przeważnie kablówkę i trochę DVD. Od kilku dni zauważyłem że moja plazma gra "ciemniej". Widać to zwłaszcza w dzień. Na niektórych kanałach po prostu obraz jest ciemniejszy, że aż się źle ogląda. Na wszystkich kanałach jest ciemniejszy. Wszelkie kombinacje ustawień obrazu nie pomagają. Kontrast jest dobry i kolory też. Zauważyłem jedną rzecz, mianowicie zaraz po zakupie tv często pojawiały się jakieś powidoczki np. po logo TVN24 i inne. Po przełączeniu na inny kanał oczywiście po chwili znikały. Najbardziej to było widoczne po przełączniu na jakieś nie używane źródło np.: HDMI. Wtedy pokazuje się w różnych miejscach napis: "Brak sygnału". Na początku mojego używania Tv zauważyłem, że po tym napisie zostawał widoczny biały ślad (powidok). Po chwili przyglądając się z bliska widocznych było kilka takich śladów.
W tej chwili nie ma żadnych takich śladów, ekran jest smolisto czarny.
I tu mam pytanie: Jak u Was to wygląda? czy ten napis zostawia widoczny ślad? (oczywiście wiadomo że ginie po przełączeniu na inny kanał).
Czytałem, że tych plazm się nie wygrzewa ale to wygląda jak by się trochę wypaliła. Czy to jest normalne? Jak na razie nie kwalifikuje się to według mnie do reklamacji ale boję się, że w tym tempie za pół roku nic nie będzie widać.
Na koniec dodam, że tryb oszczędny jest oczywiście wyłączony i że potrafię wejść do menu serwisowego (111h) ale nic tam nie zmieniałem. Zwiększając jasność pilotem tylko się trochę poprawia obraz.
Bardzo proszę o Wasze opinie, niepokoję się, że coś się dzieje niedobrego z tym Tv.
Pozdrawiam.
 

juggler

New member
Mam ten TV juz prawie dwa miesiace ale nie zauwazylem zadnych zmian w obrazie, powiedzialbym ze dziala lepiej niz na poczatku na liczniku mam juz prawie 600 godzin a uzywam go w 90% pod SD. Wiec z tym twoim egzemplarzem jest raczej cos nie tak!
 

Storm

New member
Odpowiedź serwisu LG Polska.

Czy ten telewizor ma układ Faroudja DCDi. W specyfikacji na rynek Polski piszecie, że jest ale ten sam model na stronie LG.de nie ma tego układu. Podobnie jest na innych stronach europejskich. Czy układ 100Hz działa cały czas w każdym trybie pracy TV i czy można go włączyć/wyłączyć w menu.

-----------OdpowiedŸ na zapytanie klienta------------
Szanowny Panie, zgodnie ze specyfiakcj¹ TV jak najbardziej posiada wszystkie w/w funkcjê. TV posiada modu³ 100Hz oznacza to tyle, ¿e w ka¿dej konfiguracji obrazu, matryca odœwie¿a sie w 100Hz. Z powa¿aniem, LG Electronics Polska
 
Ostatnia edycja:

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam wszystkich użytkowników plasm.Mam pytanie,otuż wczoraj nabyłem LG 50PC51 i na wyłączonym tv mam różnicę w odcieniu koloru matrycy-część jest bardziej ciemna a częśc jaśniejsza -matryca niema jednolitego koloru. Jak się przyjrzę uważnie widać tę poświatę na ciemnych kolorach np,obrazie bez sygnału(część jest czarna a część rozjaśniona jakby szarym.Będę wdzięczny za każdą odpowiedż ale zdaje mi się że będę musiał reklamować tv (kupiony w sieci sklepów).


POZDRAWIAM
 

Storm

New member
Docieranie plazmy

Ja myślę że panel musi się ułożyć przez parę dni. Najlepiej jest coś pooglądać na tym TV np. filmy DVD w trybie full wide bez pasków.
 

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Storm napisał:
Ja myślę że panel musi się ułożyć przez parę dni. Najlepiej jest coś pooglądać na tym TV np. filmy DVD w trybie full wide bez pasków.

Może faktycznie musi się dotrzeć,obraz na N-ce i DVD hdmi O.K:D praktycznie mam ten efekt przy wyłączonym tv i na czarnym tle widać na części matrycy delikatnie szarawy odcień-nalot.Jeżeli jest ktoś wstanie podpowiedzieć na jakich parametrach najlepiej go ustawić w celu ułożenia tej matrycy z góry dzięki.Narazie chodzi na ustawieniach fabrycznych.
Acha sprawdziłem liczbę przepracowanych godzin ,,0":)
 
Do góry