Nowe plazmy LG 42PC51

playmaniak

New member
jorge napisał:
gdzies juz to widziałem ale nie wiem czy dotyczylo lg wiec zapytam, jakby co nie bijcie.

Czy karton po plazmie mozna spokojnie wyrzucic czy w razie czego bedzie potrzebny przy serwisowaniu??
...na 1000000% musisz miec karton na czas wazności gwarancji...

pozdro all.
 

playmaniak

New member
SCOTI napisał:
Witam. Po 3 miesiącach chodzenia po sklepach, przeczytaniu setek opinii i recenzji tv plazmowych (wybierałem pomiędzy Panasonicem 42pv70, Samsungiem Q91H, LG 42PC51) wreszcie się zdecydowałem i zamówiłem LG.
Oczywiście gdy tylko do mnie dojedzie to zaraz opisze wrażenia. Nim jednak to się stanie chciałbym się dowiedzieć jak wyjść z menu serwisowego. Czy wystarczy wyłączyć tv czy może jest inny sposób.
Pozdrawiam.
...menu serwisowym nic niema ciekawego zeby cos poprawic w tv (niemozna zmienic koloru diody stanby,koloru tła przy formacie 4:3,albo modułu innego modelu-kontrast lepszy...w LCD tak można) jedyne fajnym bajerem jest całkowity reset tv do ustawien fabrycznych jakby sie zapomniało co sie poprzestawiało....:D

pozdro all.
 

Kuman

New member
Hmmmmm, w menu serwisowym można poprawić maksymalną jasność panelu. Jest tam parametr 'bright' domyślnie ustawiony na 1 czyli 66%, jak zmieni się go na 0 - 100%, to obraz po prostu zaczyna wymiatać, gdyż w praktyce podnosi to kontrast. :) Można też przyciemnić obraz parametrem gamma, ustawić kolor tła, paramerty orbitera, itd.Co do kartonu, to w gwarancji jest wyraźnie napisane, że karton potrzebny jest jedynie do transportu plazmy do serwisu, gdyż gdy nie ma kartonu, to serwis nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe podczas jej transportu. Karton wymagany jest tylko przy gwarancjach typu 'door-to-door'. LG ma zwykłą gwarancję.
 
Ostatnia edycja:

mortas

New member
playmaniak napisał:
...na 1000000% musisz miec karton na czas wazności gwarancji...

pozdro all.
Jak kupowałem w MM to kazali trzymać karton przez 7 dni na potrzeby ewentualnego mojego zwrotu- później można wyrzucić. Najlepiej upewnić się dzwoniąc do serwisu LG
 

playmaniak

New member
Kuman napisał:
Hmmmmm, w menu serwisowym można poprawić maksymalną jasność panelu. Jest tam parametr 'bright' domyślnie ustawiony na 1 czyli 66%, jak zmieni się go na 0 - 100%, to obraz po prostu zaczyna wymiatać, gdyż w praktyce podnosi to kontrast. :) Można też przyciemnić obraz parametrem gamma, ustawić kolor tła, paramerty orbitera, itd.
...1 to 63% :p po zmianie niewiem ale teraz niewidze róznicy ... wieczorem może bedzie widać efekt zmiany na 100% a dodam jeszcze jak zmieni sie gamma na 1 to obraz bardziej ostrzejszy jest........


pozdro all.
 
Ostatnia edycja:

miro.t

New member
jorge napisał:
gdzies juz to widziałem ale nie wiem czy dotyczylo lg wiec zapytam, jakby co nie bijcie.

Czy karton po plazmie mozna spokojnie wyrzucic czy w razie czego bedzie potrzebny przy serwisowaniu??

Witam.
Generalnie kartonu nie musisz trzymać, bo to nie jest częscią towaru który kupujesz. Jednak czasem nie które serwisy czepiają sie gdy dostarcza im sie produkt w innym opakowaniu, bo twierdzą że jest gorzej zabezpieczony. Wg nich oryginalne opakowanie zabezpiecza najlepiej.
W razie awarii ty musisz spakować towar tak aby bezpiecznie dotarł do serwisu, jak to zrobisz to już twoja sprawa.
 

jorge

New member
dzwonilem do serwisu LG i powiedzieli mi ze karton nie jest wymagany ale lepiej go miec. Kurde myslalem ze serwis przyjezdza do mnie i zabiera plazme do naprawy odemnie z domu. Fuck chyba czegos nie doczytalem, w watku o LG 42pc1r ludzie pisali ze zabieraja z domu.
 

miro.t

New member
Dobrze myślisz, przyjadą do domu, z tym że jak bedzie trzeba TV zabrac na serwis to bedziesz go musiał w coś spakować i tak jak napisałem wyżej są serwisy, które życzą sobie tylko oryginalne opakowanie, bo inne wg nich nie zabazpieczają tak dobrze. Sam serwis przyjeżdzając do ciebie nie ma kartonu, żeby ewentualnie zapakować zabierany TV.
 

playmaniak

New member
Kuman napisał:
Hmmmmm, w menu serwisowym można poprawić maksymalną jasność panelu. Jest tam parametr 'bright' domyślnie ustawiony na 1 czyli 63%, jak zmieni się go na 0 - 100%, to obraz po prostu zaczyna wymiatać, gdyż w praktyce podnosi to kontrast. :) Można też przyciemnić obraz parametrem gamma, ustawić kolor tła, paramerty orbitera,...
...Kuman ...heheh ale jazda obraz lepszy i wyrazniejszy...teraz po zmianach plasma swieci lepiej...POLECAM !!!!!!!!!!

pozdro all.
 

radzix

Member
playmaniak napisał:
...Kuman ...heheh ale jazda obraz lepszy i wyrazniejszy...teraz po zmianach plasma swieci lepiej...POLECAM !!!!!!!!!!

pozdro all.

W którym podmenu serwisowym (option 1,2,3,4,5 czy jeszcze gdzieś indziej ) zmienia się wartości bright oraz gamma i jakie ustawiłeś??

Czy wartości te zmienia się klawiszami nawigacyjnymi na pilocie czy inne?

Czy przy formacie obrazu 4:3 pasy zamiast szarych mogą być czarne?
 

reds66

New member
LG-42PC51 mieszane uczucia.

Witam serdecznie wszystkich. Rozglądam się za jakąś plazmą w bardzo dobrej cenie , coś niedrogiego ale dającego satysfakcje .
Zainteresowałem się Panasoniciem 42PV7 , jednak po usłyszeniu gdzieś opini na temat LG-42PC51 , postanowiłem poczytać opinie na tym forum.
Nie ukrywam że to co przeczytałem napełniło mnie nadzieją na dobry telewizorek za nieduże pieniążki .Postanowiłem zobaczyć w MM jak to swieci .
Nie wiem czy była to wina konkretnego egzemplarza który oglądałem czy ten model po prostu tak ma ? Obraz nie był tak kontrastowy i jasny jak w modelach które stały obok , stał jakiś inny LG za 4000zł ( PC51 też miał cenę 3999zł ). Nie chodzi tu o konkretne modele jakie stały obok , stało multum telewizorów , w tym konkretnym jednak oprócz niemożliwości ustawienia kontrastowości i jasności ,cholernie drażniącym był kolor bieli , biały wyświetlał się z niebieskim podcieniem .
Nie sprawdzałem tego na komponencie ani euro , po prostu sygnał tv który był wszędzie podłączony ten sam , dlatego ewidentnie było widać to co opisałem .Wiem że jest jeszcze kwestia ustawień , pobawiłem się pilotem i stwerdziłem że nie da się ustawić satysfakcjonującego obrazu , przynajmniej w takiej konfiguracji jak w tym sklepie.
Pewnie z dvd po dobrym komponencie lub konkretnym euro( na pewno nie takim za 60-100zł jak niektórzy tu nabywają , a można wypożyczyć ze sklepu za kaucją takie za 200/250/300zł konkretnej marki i zobzczyć co potrafi), obraz byłby zdecydowanie lepszy o HD nie wspomnę ,ale niemożliwość ustawienia obrazu z parametrami żeby obraz był zbliżony do obrazów w telewizorach obok mnie zniechęcił .
Też to zauważyliście??? Pozdrawiam.
 

SCOTI

New member
Witam. Plazma LG dojechała do mnie wczoraj. Podłączyłem ją do prądu i trochę się zdenerwowałem bo zaczęła buczeć bardzo głośno. Na szczęście po paru minutach trochę ucichło. Sprawdziłem czas przepracowanych godzin w menu serwisowym, było 0. Przesiadkę na LG zrobiłem z 2 letniego Panasonica 32 cale 100 Hz z którego byłem bardzo zadowolony. Pomyślałem sobie byle tylko obraz nie był gorszy od tego Pansa. Podłączyłem dekoder Polsatu firmy Echostar kablem euro za 50zł. No i się zdziwiłem, bo obraz jest bardzo dobry można nawet ogłądać z 1,5m. Żadnej ziarnistości tylko klarowny, czysty obraz. Następnie podłączyłem nowo zakupiony zestaw kina domowego Panasonic SC-PT850 w kolorze czarnym, kablem HDMI za 100zł firmy Panasonic. Ustawiłem na dvd skalowanie na 1080p. Zaniemówiłem, o takiej jakości obrazu nawet nie marzyłem. Jak dojdę do siebie to napiszę trochę więcej.
Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia co kupić to szkoda na to czasu. Jeśli będziecie mieli dobry sygnał i pobawicie się trochę ustawieniami obrazu w menu to gwarantuję że obraz będzie rewelacyjny. Na koniec dodam że byłem u znajomego zobaczyć nowo zakupiony LCD 32 cale podłączony do telewizji N i powiem szczerze że nawet nie ma co porównywać. LCD to porażka. Dziwię się tylko tym którzy dają się nabrać na marketingowe szaleństwo i kupują LCD.
Pozdrawiam.
 

timbot

New member
Bez reklam
SCOTI napisał:
.....Ustawiłem na dvd skalowanie na 1080p. Zaniemówiłem, o takiej jakości obrazu nawet nie marzyłem. Jak dojdę do siebie to napiszę trochę więcej. ....
w instrukcji plazmy jest zalecenie ustawienia sygnalu z dvd na 720p (ja tak uzywam), moje dvd onkyo404 ma tylko 1080i i pomiedzy tymi trybami roznic wielkich nie widze (znaczy jest dobrze w obu przypadkach), jak ochloniesz troche to poszukaj prosze czy widzisz roznice pomiedzy 720p a 1080p.
 

jorge

New member
Po 5 dniowych testach moge powtorzyc zdanie ze LG wymiata. Jestem bardzo zadowolony ale zaczelo mnie wqrzac to bzyczenie telewizora. Szczegolnie mnie to denerwuje po paru godzinach ogladania jak wieczorem scisze glos bo reszta domownikow idzie spac. Jest to troche wqrzajace, no ale moze sie przyzwyczaje. No i stwierdzilem jeszcze jedno, szkoda ze nie mialem kasy na 50 cali ;)
 

radzix

Member
reds66 napisał:
Witam serdecznie wszystkich. Rozglądam się za jakąś plazmą w bardzo dobrej cenie , coś niedrogiego ale dającego satysfakcje .
Zainteresowałem się Panasoniciem 42PV7 , jednak po usłyszeniu gdzieś opini na temat LG-42PC51 , postanowiłem poczytać opinie na tym forum.
Nie ukrywam że to co przeczytałem napełniło mnie nadzieją na dobry telewizorek za nieduże pieniążki .Postanowiłem zobaczyć w MM jak to swieci .
Nie wiem czy była to wina konkretnego egzemplarza który oglądałem czy ten model po prostu tak ma ? Obraz nie był tak kontrastowy i jasny jak w modelach które stały obok , stał jakiś inny LG za 4000zł ( PC51 też miał cenę 3999zł ). Nie chodzi tu o konkretne modele jakie stały obok , stało multum telewizorów , w tym konkretnym jednak oprócz niemożliwości ustawienia kontrastowości i jasności ,cholernie drażniącym był kolor bieli , biały wyświetlał się z niebieskim podcieniem .
Nie sprawdzałem tego na komponencie ani euro , po prostu sygnał tv który był wszędzie podłączony ten sam , dlatego ewidentnie było widać to co opisałem .Wiem że jest jeszcze kwestia ustawień , pobawiłem się pilotem i stwerdziłem że nie da się ustawić satysfakcjonującego obrazu , przynajmniej w takiej konfiguracji jak w tym sklepie.
Pewnie z dvd po dobrym komponencie lub konkretnym euro( na pewno nie takim za 60-100zł jak niektórzy tu nabywają , a można wypożyczyć ze sklepu za kaucją takie za 200/250/300zł konkretnej marki i zobzczyć co potrafi), obraz byłby zdecydowanie lepszy o HD nie wspomnę ,ale niemożliwość ustawienia obrazu z parametrami żeby obraz był zbliżony do obrazów w telewizorach obok mnie zniechęcił .
Też to zauważyliście??? Pozdrawiam.

No i co Tobie da jakieś wypożyczyenie kabla za 200 czy 300zł, a różnicy pewnie i tak nie zobaczysz tylko będziesz mieć świadomość wartości kabla? I tak będziesz musiał go oddać. Na pewno nie kupiłbym euro za 300zł bo gdyby było stać na taki kabel (euro) to wolałbym component lub HDMI, za taką kasę kupiłbym kable do tv za 8-10 tysi. Jaki sens kupić kabel euro za 200-300zł? skoro component za 70zł lepiej się sprawdzi.
 

playmaniak

New member
jorge napisał:
Po 5 dniowych testach moge powtorzyc zdanie ze LG wymiata. Jestem bardzo zadowolony ale zaczelo mnie wqrzac to bzyczenie telewizora. Szczegolnie mnie to denerwuje po paru godzinach ogladania jak wieczorem scisze glos bo reszta domownikow idzie spac. Jest to troche wqrzajace, no ale moze sie przyzwyczaje. No i stwierdzilem jeszcze jedno, szkoda ze nie mialem kasy na 50 cali ;)

....fajne te brzęczenie/bzykanie plasmy ... wieczorem po 22 jak siedze i słysze te extremalne dzwieki to czuje sie jakbym siedział na łącce z browarem i relax pełna gębą...;hahahahha

pozdro all.

PS: po 8 browarach juz nic nie słychac uwież Mi z......... bzzzykania:p
 

jorge

New member
playmaniak napisał:
PS: po 8 browarach juz nic nie słychac uwież Mi z......... bzzzykania:p

Ja tam po 2 juz nie zwracam na to uwagi :p
A najbardziej bzykanie wqrza przy przelaczaniu kanalow bo wtedy zmienia sie na chwile czestotliwosc bzykania.
 

SCOTI

New member
timbot napisał:
w instrukcji plazmy jest zalecenie ustawienia sygnalu z dvd na 720p (ja tak uzywam), moje dvd onkyo404 ma tylko 1080i i pomiedzy tymi trybami roznic wielkich nie widze (znaczy jest dobrze w obu przypadkach), jak ochloniesz troche to poszukaj prosze czy widzisz roznice pomiedzy 720p a 1080p.

Różnicy nie zauważyłem. Obraz na 720p i 1080p jest rewelacyjny.

Obecnie oglądam na ustawieniach, patrząc od góry: 40,60,55,55, poziom czerni niski, temp. kolorów średnia, kontrsat xd wyłączony.
Co do czerni to u mnie jest ona czarna.
Pomimo załączonej funkcji orbitrer powidoki pojawiają się. Wystarczy jednak zmienić kanał na inny i po paru minutach znikają same.
LG spełnił moje oczekiwania i jestem zachwycony jakością obrazu. Nawet moja teściowa stwierdziła że na taki obraz to może patrzeć nawet bez okularów:). Jeśli chodzi o wady to znalazłem tylko jedną buczenie, które bardzo mnie denerwowało szczególnie podczas oglądania tv wieczorem. Ale chyba znalazłem sposób żeby nie buczał. Jest to uzależnione od ustawienia samego TV na stoliku (kąt pochylenia razem z podstawą) a nie od jakości ustawień obrazu. Jak na razie jest cisza. Na koniec polecam tą plazmę wszystkim zastanawiającym się nad wyborem. Trzeba tylko podłączyć dobrym kablem, dobrej jakości sygnał i będziecie zachwyceni.
Pozdrawiam.
 

ASTONDB9

New member
Widziałem to LG:)

W slepie AVANS we wrocku miałem przyjemność ją oglądać:) Wizualnie mnie zaskoczyła, bardzo dobrze wykonana i za "psie pieniądze" jakieś 2999zł! a to nowość!!! Bardzo dobre parametry no i cena:) Ale jest jedno ale jest to LG no i produkowana w naszej fabryce pod Wrockiem!!! Jest niewątpliwie godna uwagi, sam jestem troszke w kropce bo mam zamier coś fajnego kupić, chciałem Panasonica ale ponoć lipa szczególnie modele z serii PV no i myśle nad czymś innym co by mogło fajnie grac z "N"!!!
Pozdrawiam:)
 
Do góry