Nowe plazmy LG 42PC51

Mars

New member
basat napisał:
dzisiaj jestem tu po raz pierwszy i przystępuje do grona posiadaczy 42pc51 odbieram go w poniedziałek . Jedyny problem na początek to jakie dvd na co mam zwrócić uwagę przy zakupie by było git z tiwilizorem. Myślę o jakiejś nagrywarce podpowiedzcie coś !!!! Proszę . Mam nadzieje ze ktoś się odezwie bo ten wątek przeczytałem od deski do deski i ktoś o to pytał ale został bez odpowiedzi .Dzięki z góry CZEKAMMMMMMMMM !!!!

Jeśli chcesz mieć dobrą jakość to nie kupuj DVD z supermarketu w cenie pary dżinsów. Owszem, one odtwarzają wszystko lub prawie wszystko, pytanie tylko, jak. W tej cenie ani napęd ani przetworniki nie będą wyrafinowane, bo cudów nie ma. Wejście HDMI można wsadzić i do IPoda jak się ktoś uprze, ale to nie oznacza, że zacznie to grać jak drogi zestaw. Plazma LG to telewizor dobrej klasy i żeby wykorzystać jego możliwości potrzebny jest dobrej klasy DVD. Polecam modele: Yamaha DVD - S1700 oraz DENON DVD - 1940. Ten drugi oferuje prawdopodobnie najlepszy obraz w klasie cenowej do 2000 zł (ma znakomity skaler obrazu). Trzeba zapłacić ok. 1300 - 1500 zł, ale jakość obrazu i dźwięku deklasuje sprzęt z supermarketu.
Zaletą DENONA I YAMAHY jest odtwarzanie płyt CD z jakością, przy której ucho melomana nie będzie cierpiało. Jeśli podane propozycje to za dużo, można próbować taniej. PANASONIC DVD - S52 (teraz w wersji nowszej S53) albo YAMAHA DVD S 661. Cena pierwszego 500 - 600 zł, drugiego 800 - 1000 zł, ale można pewnie i taniej. Obraz w skali absolutnej nadal bardzo dobry, niezły dźwięk stereo, tu YAMAHA w stereo zagra lepiej niż PANASONIC.

PS. Wejście component albo dobre HDMI da lepszy obraz niż ze scarta. Wyłącz wieczorem światło w pokoju i podłącz DENONA a zobaczysz, jak nisko można zejść z poziomem ultraczerni (poziom "0"). Tego nie potrafi żaden niskobudżetowy DVD z supermarketu.
 

jaspin

New member
grinio napisał:
Witam
Czytam to forum chyba z 2 miesiące i wlaśnie stoje przed dokonaniem wyboru pomiędzy :
LG 42PC51
Panasonic 42PV7
Panasonic 37PV70
lub Samsung LCD 32...82b (nie pamiętam dokładnie modelu :)

Pokój raczej nie duży około 2,8m odległości do TV z boku okno balkonowe od połódnia ale z żaluzjami. Sygnał to 90% C+ z dekodera Dbox2 philipsa, reszta to DVD no i może w przyszłości może HD z PC. Kwota do wydania ok 3500pln.

Prosiłbym o jakieś porady który model wybrac .

Pozdrawiam i THX

ps. Post zamieściłem w innych działach tzn Panasonicu, i Samsungu. Mam nadzieje że nie będzie to problem :)

Wybierałem spośród powyższych modeli. Na dokłądke miałem jeszcze Samsunga plazme w cenie ok 3500. Wybrałem LG i jestem bardzo zadowolony (cyfra+).
 

miro.t

New member
allabahal napisał:
Wszystkie modele TV plazmowych LG, które wyszły po modelu 42PX5R nie mają już głębokiej czerni, a właśnie kolor szary. Spowodowane to jest zmianą matryc. Wcześniej z przodu była ciemna szyba, a teraz wszystkie modele mają folię zamiast szkła. Takie życie...

Witam.
Rozumiem, że kupując teraz plazmę LG, warto porównać najnowsze dziecko PC51 ze starszymi modelami, biorac oczywiście pod uwage tylko jakość obrazu??
 

Mars

New member
miro.t napisał:
Witam.
Rozumiem, że kupując teraz plazmę LG, warto porównać najnowsze dziecko PC51 ze starszymi modelami, biorac oczywiście pod uwage tylko jakość obrazu??

Właśnie teraz LG ma głębszą czerń niż poprzednio a szyba jak była, tak jest. W PC51 też. Nie ma żadnej tam folii. Skąd w ogóle takie informacje? Półmatowa powłoka jest w droższej serii Panasonica i też są różne opinie. LG podobnie jak większość producentów stosuje szybę, w najnowszych modelach z dość skutecznym filtrem.
Do starszych modeli też nie ma czego porównywać, bo postęp technologiczny jest taki, że topowy telewizor sprzed 2-3 lat dziś jest za pół ceny na wyprzedaży.
 

lukasszol

New member
Witam,
mam kilka pytań do użytkownikow PC51 i tych, którzy mieli możliwość podłączenia do niego konsol (X360 lub PS3). Jak wygląda sprawa z powidokami w przypadku wyświetlania 1 - max 2 h jakichś stałych elementów w grach (powiedzmy w jednej grze przez ten czas)? Na pewno coś zostaje, ale czy da się to usunąć? Poza tym sprawa overscaningu. Czy duża część obrazu zostaje obcięta?
Jeżeli chodzi o konsole, to jestem w sumie niedzielnym graczem (gram max 4h tygodniowo) i potrzebuję tv do wszystkiego (tv, divx, dvd) więc nie wiem czy dla tych 4h/tydz. warto decydować się na lcd z niższej półki (ze względu na cenę-max 4000 dla rozmiaru 37 cali).
Proszę o opinie.
Pozdrawiam
 

jakol

New member
Witajcie maniacy HD !
Telwizorek LG 42PC51 zakupiłem jakieś 2 tyg temu w sklepie Agito.pl.

Polecam ten sklep,tano,szybko i bez problemów.
Co do telewizorka to powiem krótko, REwelACJa!
Wybrałem ten model dzięki wam dużo czytałem na tym forum pozytywnych komentarzy i nie żałuje.
Narazie pazura pokazała mi Helga podłączona do X360 przez component, poprostu bajka gry miażdżą, kablówka tak sobie ze wzlędu na kiepski sygnał
(Toya), DVD narazie też nie powala ale kupiłem kabelek HDMI i pewnie będzie lepiej.
Ci którzy się wahają z wyborem śmiało mogą kupować napewno nie bedą żałować.
Dziękuje wam że istniejecie, pewnie żeby nie to forum to kupiłbym coś innego i nie miałbym tyle radochy co teraz.

Pozdrawiam.
 

jakol

New member
Jestem użytkownikiem tej plazmy od dwuch tygodni, podłaczony sprzęt do tego tv to Xbox360,JVC DVD HDMI,kablówka.
Jeżeli chodzi o konsole to bajka,żdnych artefaktów duszków itp nie załważyłem, oczywiscie jest coś takiego po dłuższym czasie wyświetlania tego samego coś tam pozostaje ale po jakimś czasie znika i widać następny przez jakąś chwile.
Absolutnie mi to nie przeszkadza to poprostu znika po jakiejś chwili.
Śmiało ci moge polcić ten model, naprawde godny uwagi.
POzdrawiam

Po więcej pytan wal na gg-1079575
 

jakol

New member
Potwierdzam!
Obraz bajka, wczesniej miałem podłaczonego x360 przez VGA.Myślałem że to obraz żyleta jak się zdziwiłem jak podłączyłem przez component.

Pozdrawiam
 

NATE

New member
Chłopaki a jak się mają te powidoki i wypalanie plasmy do grania na konsoli ?

ile gracie godzin i jak reaguje na to wasza plasma?

muszę wiedzieć, bo nie wykluczam że sobie podepnę konsolę pod tv jak mi się filmy będą nudzić :)
 

lukasszol

New member
Witam,

ja też podłączam się do pytania dot. powidoków. Czy po 1-2h grania w jeden tytuł coś zostaje (jeśli tak, to czy na długo)? No i jak z overscanem - czy jest on widoczny i w jaki % (mniej więcej) obrazu zostaje ucięty

Pozdrawiam!
 

jakol

New member
Nie załważyłem nic takiego, już pisałem że coś tam zawsze jest po jakim czasie znika.Chyba to sa te powidoki, nie znam sie :(
Pozdrawiam
 

playmaniak

New member
lukasszol napisał:
Witam,
mam kilka pytań do użytkownikow PC51 i tych, którzy mieli możliwość podłączenia do niego konsol (X360 lub PS3). Jak wygląda sprawa z powidokami w przypadku wyświetlania 1 - max 2 h jakichś stałych elementów w grach (powiedzmy w jednej grze przez ten czas)? Na pewno coś zostaje, ale czy da się to usunąć? Poza tym sprawa overscaningu. Czy duża część obrazu zostaje obcięta?
Jeżeli chodzi o konsole, to jestem w sumie niedzielnym graczem (gram max 4h tygodniowo) i potrzebuję tv do wszystkiego (tv, divx, dvd) więc nie wiem czy dla tych 4h/tydz. warto decydować się na lcd z niższej półki (ze względu na cenę-max 4000 dla rozmiaru 37 cali).
Proszę o opinie.
Pozdrawiam
...zdecydowanie LCD do konsoli POLECAM!!! miałem x-a360 smigał na LCD LG po zmianie konsoli na PS3 i kupieniu LG42PC51 i dalszym testach na LCD jest wyrażniejszy,jasniejszy obraz niż na plasmie a testuje w domu na dwóch tv (PLASMA I LCD ).


pozdro all.
 
Ostatnia edycja:

lukasszol

New member
Dzięki playmaniak za odpowiedź, ale tak jak napisałem nie gram za dużo więc nie jest to mój proirytet. Wiem, że generalnie do konsol lepsze są lcd, ale musze też brać pod uwagę "zwykłe" użytkowanie tv, czyli telewizja, divx, dvd.
 

bartoszer

New member
lg42pc51+xbox360

witam!
co do pytania o powidoki to jak na razie odpukac nic takiego mi sie nie pojawia
a gram dosyc duzo po kilka godzin dziennie ! szczegolnie w gears of war! po prostu grafika wymiata! ktos zwrocil uwage ze powidoki sa to pozostalosci po obrazie stalym ktory jest prze kilka minut wyswietlany ( chyba to nie to!:) ) mnie wydaje sie ze powidoki uwidaczniaja sie podczas grania np gdy obracasz postacia w gears of war na ekranie pojawia sie taki zielony cien! nie wiem moze sie myle ale widzialem kilka filmow na you tube przedtsawiajacych to dziwne zjawisko! jak by co poprawcie mnie!
pozdrawiam !
 

lukasszol

New member
Kurcze, trochę mnie zmartwileś z tymi sielonymi cieniami. panasy są znane z tej wady. Podobno najbardziej widać to właśnie w Gears of War i grach w których jest dużo cimnych scen (np. FEAR). Bardzo to przeszkadza? Zauważyłeś to w innych grach?
 

SCOTI

New member
Witam. Po 3 miesiącach chodzenia po sklepach, przeczytaniu setek opinii i recenzji tv plazmowych (wybierałem pomiędzy Panasonicem 42pv70, Samsungiem Q91H, LG 42PC51) wreszcie się zdecydowałem i zamówiłem LG.
Oczywiście gdy tylko do mnie dojedzie to zaraz opisze wrażenia. Nim jednak to się stanie chciałbym się dowiedzieć jak wyjść z menu serwisowego. Czy wystarczy wyłączyć tv czy może jest inny sposób.
Pozdrawiam.
 

bartoszer

New member
lg42pc51+x360

hej witam!
co do pytania czy zauważyłem jakies zielone cienie czy cos podobnego to musze odpowiedziec ze nic takiego sie nie dzieje w tym lg a gram rowniez w inne gry np w "splinter cell da" gdzie glownie cala gra dzieje sie w ciemnosciach ! wyglada to super i zadnych dziwnych duszkow czy powidokow nie zauwazylem!
pozdrawiam
 

jorge

New member
gdzies juz to widziałem ale nie wiem czy dotyczylo lg wiec zapytam, jakby co nie bijcie.

Czy karton po plazmie mozna spokojnie wyrzucic czy w razie czego bedzie potrzebny przy serwisowaniu??
 
Do góry