Nowe plazmy LG 42PC51

piotr_mac.

New member
Witam ponownie wszystkich.
Od dzisiaj również jestem użytkownikiem ww plazmy.
Co do zakupu powiem tylko tyle w Media Markt jest jedna wielka BANDA... jak za komuny liczą sięznajomości, układy i układziki, ale nie dałem się!!!!
Teraz pytanie najważniejsze uruchomiłem LGika i powiedzcie jak go docierać (ustawienia) i przez jaki okres czasu?
Narazie gra tak jak jest ustawiony fabrycznie bo rodzinka chce oglądać, ale pewnie jest to błędem dlatego czekam na szybką odpowiedź jak to u Was było.
Pozdrawiam wszystkich Piotrek
 

playmaniak

New member
kaszub napisał:
Jak czytam takie posty jak Twoje to odechciewa mi się zaglądać na to forum.... nie wiem za kogo Ty się uważasz ale takimi postami opinię sobie wystawiasz nie najlepszą (delikatnie mówiąc).
bardzo nielubie jak ktoś mnie poprawia............
 

playmaniak

New member
piotr_mac. napisał:
Witam ponownie wszystkich.
Od dzisiaj również jestem użytkownikiem ww plazmy.
Co do zakupu powiem tylko tyle w Media Markt jest jedna wielka BANDA... jak za komuny liczą sięznajomości, układy i układziki, ale nie dałem się!!!!
Teraz pytanie najważniejsze uruchomiłem LGika i powiedzcie jak go docierać (ustawienia) i przez jaki okres czasu?
Narazie gra tak jak jest ustawiony fabrycznie bo rodzinka chce oglądać, ale pewnie jest to błędem dlatego czekam na szybką odpowiedź jak to u Was było.
Pozdrawiam wszystkich Piotrek
z mojego użytkowania na usatwieniach DYNAMIC gra i buczy jak trzeba...docieranie było od 1 do chyba 3 generacji plasm...teraz poprostu ustawiasz jak tobie pasuje dla swojego widzimi sie i gra gitara....

pozdro all.
 

redlum

New member
Bez reklam
Telewizor gra extra - po ogladnieciu meczu na nSporcie inne programy wydaja sie jakies dziwne - malo ostre - poprostu pixeloza. Z rana poogladalem z godzine Discovery HD - poprostu cudo - jakbym mial czas - to bym ogladal caly dzien :)

Mam jeszcze pare dylematow moze mi pomozecie.

Jako ze pracuje w domu - to nastawiam sobie w salonie TVN24 tak aby w drugim pokoju slyszal wiadomosci na bierzaco (zamiast radia). I tu moje pytanie - jak mialem CRT - to nie bylo problemu - jak teraz mam plazme - to to boje sie ze wypali sie na dole znaczek TVN24. Da sie jakos wylaczyc obraz aby tylko dzialal sam dzwiek?

A drugi to - podlaczylem ten TV do Laptopa przez D-Sub i dziala mi w max. rozdzielczosci 1024X768 i ekran jest jakis taki rozciagniety - da sie to jakos obejsc?
 

timbot

New member
Bez reklam
jorge napisał:
Jakbys mogl to napisz takze ile czekales od zamowienia do przesylki i wrazenia z korzystania z tego sklepu. Mam zamiar kupic ta plazme za tydzien wiec wszelkie opinie i wrazenia mile widziane.
z gory przepraszam, ze sie rozpisze, ale chce byc szczegółowy.
tak wiec - zakup w elektromarket.pl, cena 3099 (generalnie najtaniej w necie).
zamowilem wczoraj kolo 10, miala byc dzis wieczorem (brak na magazynie), ale wczoraj kolo 15 zadzwonili ze jednak ja dostali juz wczoraj i czy moga tego samego dnia (wczoraj) przywiezc (zgodzilem sie oczywiscie, wiec mialem nieprzewidziany sprint do banku :)
co do transportu - sa dwie opcje - w rozsadnym promieniu od warszawy mozna korzystac z transportu firmy, daleko w Polsce juz z firmy kurierskiej.
sklep jest w warszawie, ja mieszkam tuz pod warszawa, wiec skorzystalem z transportu firmy - koszt 50 złotych.
przewoźnik zgodnie z umowa o 17 zadzwonil i zapowiedzial transport na 19, potem byla burza i korki, wiec zmienili grafik, wiec przyjechali z plazma o 22 (nerwowe oczekiwanie, bo mnie nie powiadomili, tu maly minusik)
w cenie transportu bylo wniesienie do domu, rozpakowanie, pomoc w ustawieniu na miejscu. dopiero po podlaczeniu wszystkiego, wlaczeniu i sprawdzeniu czy dziala mily pracownik podbil gwarancje i pobrał kaske.
oczywiscie w przypadu firmy kurierskiej juz by nie bylo tak bardzo szybko (ale wyslaliby najponiej dzien po zamowieniu, wiec i tak szybko), ani na pomoc bym nie liczyl.
plazma przyjechala nowka, nigdy wczesniej nie rozpakowywana, ani nie uruchamiana.
zamowienie dokonalem tylko telefonicznie, sprzedaca mily i w ogle.
Generalnie - super, bardzo polecam sklep!

jeszcze na koniec mala uwaga - troche wymiotlo te plazmy z innych sklepów, wiec zanim pomyslicie o kupnie to zadzwoncie, czy w ogle jest i czy maja szanse na dostawe!
 

timbot

New member
Bez reklam
redlum napisał:
T....
Jako ze pracuje w domu - to nastawiam sobie w salonie TVN24 tak aby w drugim pokoju slyszal wiadomosci na bierzaco (zamiast radia). I tu moje pytanie - jak mialem CRT - to nie bylo problemu - jak teraz mam plazme - to to boje sie ze wypali sie na dole znaczek TVN24. Da sie jakos wylaczyc obraz aby tylko dzialal sam dzwiek?

A drugi to - podlaczylem ten TV do Laptopa przez D-Sub i dziala mi w max. rozdzielczosci 1024X768 i ekran jest jakis taki rozciagniety - da sie to jakos obejsc?
ad 1. nie da sie wylaczyc, ale wypaleniu mozna latwo zapobiec (proponuje wczytanie sie w elktroniczna instrukcje):
- wykadruj dobrze ekran, tak zeby elementy stale (logo) sie nie wyswietlały - najlepiej na pilocie guziekiem Ratio wybrac Zoom1 (obciecie góry i dołu) i nastepnie na pilocie Góra/Dół przesunac ekran w dol, zeby znaczek nie byl widzoczy, jesli elementow jest wiecej, to po prostu co dluzszy czas mozna zmienic tryb wyswietlania lub przesuwac ekran tak, zeby elementy stale nie byly widzoczne
- w menu mozna ustawic Tryb obrazu na łagodny, lub stworzyc użytkownika jakis łagodny, a najlepiej to w Menu/Opcje włączyć tryb Oszczędny plazmy (mniej sie zuzywać bedzie, a i mniej pradu zezre)
- dodatkowo jakbys juz dlugo mial znaczek w jednym miejscu mozna w Opcjach/ISM włączyć Inwersje lub Wybielanie na dluzsza chwile

ad 2. wiekszej rozdzielczosci nie wyciszniesz z tej plazmy, bo to jej max rozdzialka. co do formatowanie, to kombinuj z przyciskiem Ratio na pilocie

aktualizacja: ad1. warto tez ja sie nie jest w pokoju w celach osczednosci "sciemnić" plazme - w koncu po cos jest ten specjalny guzik pod powerem ;]
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
@timbot

Dzieki za rady - cos pokombinuje - sygal mam podawany z N-ki i w ratio mam do wyboru tylko 16:9 lub 4:3 - wiec ten sposob odpada. Co do reszty to juz ustawilem trych oszczedny i wylaczylem wszystkie fajerwerki. Wymyslilem juz nawet ze podlacze poprostu glosniki pod n-ke przy wylaczonym TV- ale gra 1sec i wyskakuje blad - bo chyba nie moze znalez zrodla gdzie ma podawac sygnal TV.

Co do rodzielczosci 1024x768 - jest ona natywna - ale przy takiej obraz jest zwężony i slabo sie filmy oglada. Gdzies czytalem ze odleglosci w poziomie miedzy pixelami w plazmach to 1,25 odleglosci w pionie (a 1024*1,25=1280). Pobawilem sie wiecej PowerStripem i jakos udalo mi sie ustawic na 1280x768 przy odswierzeniu 60hz i teraz filmy jakos wygladaja :)
 

mortas

New member
Udało mi się fuksem kupić tego LG w MM za 2990zł i w dodatku na raty 0%. Jutro mają przywieźdź to cudo więc w weekend mam zajęcie :p
 

norman

New member
mortas napisał:
Udało mi się fuksem kupić tego LG w MM za 2990zł i w dodatku na raty 0%. Jutro mają przywieźdź to cudo więc w weekend mam zajęcie :p

Gratuluje ! Mi się w MM nie udało :/ Jeśli można zapytać to w którym mieście jeszcze były ? Ja dziś widziałem w Domarze w Realu w Bydgoszczy za 3499.

Jutro mija tydzień jak mam 42PC3RA i wogóle nie żałuję zakupu. Świeci super!
 

mortas

New member
Był w Poznaniu- dostali dodatkowa partię kilku sztuk które oczywiście sie zaraz rozeszły. Na moje szczęście ktoś nie dostał kredytu i rezerwacja sie zwolniła - wcześniej sprzedali nawet z wystawki (mój jest dziewiczy w kartonie :p) -zdążyłem dojechać na czas :D
 

violator

New member
42PC51 i xbox360

Witam!

Nosze sie z zamiarem zakupienia 42PC51 - w zwiazku z tym pytanie: jak plazma 1024x768 wspolpracuje z 360 ? Nie rozciaga lub obcina obrazu ?
Rozdzielczosc wiadomo nizsza ale jak rozumiem tv przeliczy sobie lekko w dol i obraz bedzie ok ?

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawim :)
VIO
 

marivs

New member
Kurcze... jak czytam to forum to normalnie "nasza" plazma chyba bije rekordy sprzedaży. Popyt większy niż podaż a cenki leeeeecą w dół :) Będzie chyba tytuł BESTSELLER dla 42PC51 :krol:
 

redlum

New member
Bez reklam
no jak widze ile placilicie ze TV - to dochodze do wniosku ze przepłacilem.. :(

Bo zaplacilem 3499zł na raty - ale nie bezplatne - 10 rat po 11% wartosci sprzetu. Ale tak to jest jak sie mieszka w takiej dziurze jak Białystok - gdzie z duzych sklepow jest jeden EURO AGD. No i jak przejechalem caly białystok - to byl tylko jeden TV w NeoNecie - a ze chcialem brac na raty - to nie mialem wyboru.
 

bartoszer

New member
x360 + plazma 42pc51

witam!
podlaczylem ixa do tej plazmy przez kabel component obraz po prostu bajka! bioshok wymiata! rozdzielczoasc ustawiona w konsoli na 1080i ! cos wiecej mam dodac??? mysle ze nie! brac i podlaczac!
 

radek-trojek

New member
Witam wszystkich użytkowników pc 51. Zakupiłm ten telewizor, ale mam problemy z połączeniem go z dvd. Dvd i amplituner mam połączony coaxialem, a dvd do telewizora połączyłem hdmi ale, przez hdmi nie idzie mi dzwięk digital i dts z amplitunera. Znowu jak podłączę przez scart jeszt wszysko w porządku. Jeszcze jedno pytanie może głupie czy obraz z dvd powinien być na całym ektranie czy też z paskami, pytam bo jestem totalny laik.
 

timbot

New member
Bez reklam
radek-trojek napisał:
Witam wszystkich użytkowników pc 51. Zakupiłm ten telewizor, ale mam problemy z połączeniem go z dvd. Dvd i amplituner mam połączony coaxialem, a dvd do telewizora połączyłem hdmi ale, przez hdmi nie idzie mi dzwięk digital i dts z amplitunera. Znowu jak podłączę przez scart jeszt wszysko w porządku. Jeszcze jedno pytanie może głupie czy obraz z dvd powinien być na całym ektranie czy też z paskami, pytam bo jestem totalny laik.
witam, troche nie rozumiem tego, co wytluscilem - chodzi o to, że gdy masz dvd do tv podlaczone przez hdmi a do ampli coxialem, to przy ogladaniu dvd nie idzie Ci dzwiek przestrzenny przez coaxiala z dvd do ampli? Jaki masz model dvd? poszukaj w ustawieniach dvd, bo byc moze przy wlaczonym hdmi on puszcza dzwiek przestrzenny przed hdmi, a coxialem tylko stereo. przy wlaczonym hdmi w ustawieniach dvd ustaw zeby przez hdmi wysylal tylko L+P (stereo, bo to idzie do tv, a on i tak jest stereo), a coaxialem dzwiek cyfrowy, taki jak jest na materiale dvd nagrany.

co do paskow - nawet na dvd material obraz nie jest nagrany w formacie 16:9, tylko jest wezszy, wiec jakies (relatywnie male) paski zostaja. jesli obraz jest rozciagniety (grubasy same) to upewnij sie , ze dvd masz ustawione ze masz ekran Wide 16:9
 

radek-trojek

New member
Witam . Dzięki sprawdzę. Jescze nie grzebałem z dvd (onkyo 404) ale się przestraszyłem powiem.Poprosiłbym jeszcze o pomoc , podłączać i dvd i nagrywarkę(panasonic eh57) czy dvd sobie odpuścić.Podłączyłem pod kablówkę i powiem nie tego się spodziewałem.
 

A_ndy

New member
Lg 42pc52

Witam,

Miałem już poważny zamiar zakupić ten TV, ale zauważyłem na skąpcu, że jest dostępny model LG 42PC52. Czy ktoś może wie więcej o jego funkcjonalności, bo z obrazka różni się przede wszystkim obudową i ceną. Parametry ma podobne, a na stronie LG ani słychu o nim :???:

Pozdrawiam, A_ndy
 
Do góry