Nowe plazmy LG 42PC51

ewing

New member
Moj znajomy tez tak kiedys kupil plazme po wystawowa, moim zdanie jedyne co warto zrobic to oddac ja do sklepu. To nigdy nie zniknie
 

playmaniak

New member
regius napisał:
Ja też mam pytanko , czy ktoś ma podłączonego kompa do TV przez HDMI ? I jaką rozdzielczość udało się osiągnąć ? Ja mogę dać max na karcie graficznej 1024x768
Jak dam 1280x768 to okraz jest kaszana a każda próba włączenia czegokolwiek kończy się napisem brak sygnału.
Po VGA mogę ustawić jaką chcę.
hello.przeczytaj posty na poczatku.juz pisałem o rozdziałkach komp przez vga.u mnie jest max 1360x768 dziwne:cool: aaaa niezakumałem...hdmi niewiem
 
Ostatnia edycja:

seksista

New member
Witam oddaj do sklepu ostrzegałem przed kupowaniem w tym sklepie ale co niektórzy na tym forum dementowali moje ostrzeżenie chyba są to osoby powiązane z tą siecią, a najlepiej poczytaj moje boje z tym sklepem http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14718 Jeśli zaproponują ci inny telewizor nie bierz go z moich informacji uzyskanych w infolini oraz od osoby z kierownictwa sklepu że nie mają NOWYCH PLAZM tylko to co na wystawie i nie daj się namówić na rabat mogą dać ci najwyżej 6%.
Pozdrowienia
 

adet

New member
LGpc51

U mnie jest podobnie z tą zielenią. Jest ona widoczna na kanałach o słabej jakośći , natomiast na programach HD , oraz tych kanałach co szanują odbiorców i dają dobry sygnał problem nie istnieje. Przed tą plazmą miałem LG PX5r , i na niej niebyło nic takiego ale padła i dostałem to cudo. Tłumaczę sobie to tym że być może ta plazma gorzej radzi sobie z sygnałem Sd marnej jakości . Ogólnie jest miodzio . Polecam każdemu
 

norman

New member
byłem dziś w MM. Jak się okazało nie dostali dostawy od LG i o 42PC51 mogę narazie zapomnieć. Zadzwoniłem do Torunia i powiedzieli mi, że były za 3000 ale poszły jak świeże bułeczki. Zmartwiłem się i zacząłem męczyć sprzedawcę. On troszkę podzwonił i się dowiedziałem że nie mam szansy, że dostanę u nich 42pc51.

Na szczęscie miałem inny model na oku. Kupiłem 42pc3ra za 3499 w ratach 0%. Mieli 2 ostatnie sztuki na ekspozycji więc sprawdziłem ile mają przepracowane. Po dokładnym obejrzeniu wziąłem model z 290 h. Zapakowałem plazmiaka do lanosa (model ekspozycyjny więc bez opakowania) i jechałem do domu jak z jajem. Po rozapokawaniu go z foli ochronnej (naprawdę się chłopaki postarali solidnie go pakując) okazało się że nie zabrałem z MM pilota, kabla i instrukcji :D. Na szczęscie wróciłem do sklepu i odebrałem moją zgubę.

Po 3 tygodniach szukania i latania po sklepach nareszcie mam plazmiaka :) Obraz lepszy niż się spodziewałem (zwłaszcza w trybie PC).

pozdrawiam

Romek
 

jorge

New member
Tak się zastanawiam jak to jest z tą plazma (42PC51), że niektórzy mają jakiś problem z zielonym kolorem i czernią natomiast inni twierdzą, że wszystko w porządku. Czy zależy to od sygnału SD czy od osobistych preferencji czy może widzialności oka danego człowieka? Już byłe zdecydowany żeby kupić ten telewizor ale znowu zaczełem się nad tym zastanawiać. Oglądałem ten tv w marketach i jak dla mnie obraz ma bardzo dobry. Możę są jakieś różnice między poszczególnymi modelami i z tąd różne opinie.

ps. Na jakiej wysokości wieszać plazmę na ścianie? jeśli był o tym jakiś wątek proszę o nakierowanie.
 

dolar27

New member
Zielone Kolory

JORGE
MYSLE ŻE TE ZIELONE KOLORY WYSTARCZY USTAWIĆ W BALANSIE CZERWONY&ZIELONY i jest ok !!!:eek:k: instrukcja obslugi(PDF ze str. LG) str. 50
 

regius

New member
marivs napisał:
oto instrukcja:
"
* Komputer PC należy podłączyć do gniazda sygnału wejściowego RGB (PC) odbiornika i odpowiednio zmienić rozdzielczość obrazu z komputera PC.
* W trybie PC zalecane jest korzystanie z obrazu o parametrach: 1366x768/60Hz (telewizory LCD), 852x480/60Hz (42-calowe telewizory WVGA PDP), 1024x768/60Hz (42-calowe telewizory XGA PDP), 1366x768/60Hz (50-calowe telewizory PDP), gdyż tylko te parametry zapewnią najwyższą jakość wizji.
* Jeśli rozdzielczość obrazu z komputera PC jest wyższa niż SXGA, na ekranie odbiornika obraz nie będzie widoczny"

i jeszcze taka mała UWAGA:
"
* Telewizory obsługują rozdzielczości 848x480, 852x480 w trybach VGA. (MODELE VGA)
* Telewizory obsługują rozdzielczości 1280x768, 1360x768 i 1366x768 w trybach XGA. (MODELE XGA)"

To akurat wiem , bo pisałem o tym wcześniej a mnie interesuje konkretnie podłączenie poprzez HDMI (jak to wygląda u innych bo jak u mnie to już też pisałem).
 

bartoszer

New member
bzyczenie w lg42pc51:(

witam wszystkich!
mam pytanie czy wy także jako użytkownicy tej plazmy słyszycie dziwne bzyczenie podczas oglądania tego tv a szczególnie gdy jest duzo bieli na ekranie??? ja mam takie wrażenie że tak właśnie dzieje się w mojej plaźmie! aha no i te dziwne dźwięki dochodzą z tyłu ekranu ! czy coś wiadomo wam o tym ! ????prosze o odpowiedzi namoje pytanie ! czy może zgłosić to do serwisu???? sam juz nie wiem co mam robić ! a drażni mnie to strasznie!
 

rosiu101

New member
Witam wszystkich! Jestem nowy na forum wiec wybaczcie mi wszystkie błędy i niefachowość:grin: Jestem prawie zdecydowany na plazme Lg 42pc51, ale po głowie chodzi mi jeszcze Panasonic TH-37PV70P i Samsung PS42C6H. Wszystko ze względu na ograniczenie finansowe 3500zł:( Tv głównie pod kablówke(aster) i pc,a także dvd. Niektórzy znajomi mówia że niezłym rozwiazaniem moze byc crt 100hz np Samsunga bądz Lg. Wszelkie Wasze opinie bardzo mi pomogą, gdyż mam prawdziwy mętlik w głowie...Mam też kilka prozaicznych pytań:
- czy obraz z plazmy Lg 42pc51 jest lepszy od zwykłego crt(kablówka)?
- jak to jest z tym wypalaniem w tym modelu? czy ktos zauważył coś niepokojącego? czy zastosowano w nim jakiś zabezpieczenia oprócz orbitera? -czy obraz z pc jest wyrazisty?
-czy zakup w internecie to dobry pomysł?
-czy buczenie w tym modelu jest uciążliwe?
Narazie to tyle.Z góry dziękuję za rady i odpowiedzi na pytania;)Pozdrawiam wszystkich
 

norman

New member
rosiu101 : Miałem ten sam problem "finansowy". U mnie jeszcze było tak: chciałem przeznaczyć max 4k na TV i to jeszcze wziąść na raty (nie chciałem raty większej niż 200 pln).

Nad szukaniem plazmy spędziłem 3 tygodnie. W końcu, ze względu na brak 42pc51 kupiłem model prawie identyczny 42pc3ra (piszę identyczny wg mnie, 42pc51 ma drugie hdmi i 100hz obraz i podobno "nowszą" matrycę).

Co do Twoich pytań :(odpowiedzi opieram o tym co się dowiedziałem i w oparciu o mój model 42pc3ra, który jest bardzo zbliżony do 42pc51)

1. Jeśli na TV CRT masz "kaszankę" to na plazmie też będziesz miał, jeśli na CRT ekran będzie żyleta to na plazmie tesh taki będzie tylko "nieco" większy. U mnie jakoś obrazu jest taka sama jak na moim crtku.

2. Wypalanie...w nowych matrycach po pewnym czasie oglądania kanału w którym jest jakiś stały obraz to powstają "duszki". Po przełączeniu na inny kanał znikają one po pewnym czasie. Nie uważam tego za wadę, bo wydaje mi się to normalne przy tej technologii. Trzeba uważać by np. nie zostawiać plazmy z jednakowym obrazem przez dłuższy czas (np. ekran w dvd po zakończeniu filmu).

Nie wiem jak dokłądnie w 42pc51, ale u mnie oprócz orbitera jest jeszcze wybielanie i inwersja (robi Ci coś na styl negatywu z obrazu)

Ja mam podłączonego kompa po d-sub 15 i obraz "żyleta". Wygląda jak bym miał monitor w laptopie powiększony do 42" :) Wszystko jest wyrażne i doskonałe. Da się z odległości 3m przeglądać strony, pisać posty etc. Chociaż nie używam 42pc3ra jako monitora bo nie chcę narażeć jej na statyczny obraz. Jedynie do divxów i filmów HD.

3. Zakup przez net. Wg mnie ma plusy bo taniej, minusy bo nie masz pewności czy towar dojedzie, w jakim stanie i ile godzin już przepracował (jeśli będziesz kupował model z ekspozycji to polecam przed zakupem w "normalnym" sklepie wejśc do menu serwisowego i looknąć ile godzin dany egzemplarz pracował)

4. Mój również buczy, ale dla mnie to nie jest uciążliwe. Zawsze słucham przy użyciu kina domowego. Narazie sam mieszkam z żoną bez dziecka więc nie muszę ściszać kina jak ktoś w domu idzie spać.

Mam nadzieję że jakoś naświetliłem Ci temat plazm LG :) pozdrawiam

Romek

P.S. Jeśli chcesz kupić 42pc51 to się pośpiesz bo model znika z półek jak ciepłe bułeczki, zwłaszcza po spadku cen. Zobacz mój poprzedni post to będziesz wiedział o co chodzi.
 
Ostatnia edycja:

playmaniak

New member
norman napisał:
byłem dziś w MM. Jak się okazało nie dostali dostawy od LG i o 42PC51 mogę narazie zapomnieć. Zadzwoniłem do Torunia i powiedzieli mi, że były za 3000 ale poszły jak świeże bułeczki. Zmartwiłem się i zacząłem męczyć sprzedawcę. On troszkę podzwonił i się dowiedziałem że nie mam szansy, że dostanę u nich 42pc51.

Na szczęscie miałem inny model na oku. Kupiłem 42pc3ra za 3499 w ratach 0%. Mieli 2 ostatnie sztuki na ekspozycji więc sprawdziłem ile mają przepracowane. Po dokładnym obejrzeniu wziąłem model z 290 h. Zapakowałem plazmiaka do lanosa (model ekspozycyjny więc bez opakowania) i jechałem do domu jak z jajem. Po rozapokawaniu go z foli ochronnej (naprawdę się chłopaki postarali solidnie go pakując) okazało się że nie zabrałem z MM pilota, kabla i instrukcji :D. Na szczęscie wróciłem do sklepu i odebrałem moją zgubę.

Po 3 tygodniach szukania i latania po sklepach nareszcie mam plazmiaka :) Obraz lepszy niż się spodziewałem (zwłaszcza w trybie PC).

pozdrawiam

Romek

W ŻYCIU BYM TAK NIEZROBIŁ JAK TY...WSPÓŁCZUJE...

pozdro all.
 

playmaniak

New member
bartoszer napisał:
witam wszystkich!
mam pytanie czy wy także jako użytkownicy tej plazmy słyszycie dziwne bzyczenie podczas oglądania tego tv a szczególnie gdy jest duzo bieli na ekranie??? ja mam takie wrażenie że tak właśnie dzieje się w mojej plaźmie! aha no i te dziwne dźwięki dochodzą z tyłu ekranu ! czy coś wiadomo wam o tym ! ????prosze o odpowiedzi namoje pytanie ! czy może zgłosić to do serwisu???? sam juz nie wiem co mam robić ! a drażni mnie to strasznie!

...te bzykanie to niby normalne...mi tez to przeszkadza ...a szczególnie po 22:00 jak siedze online....
 

mortas

New member
W Poznaniu były i ...sie zmyły. Za długą sie zastanawiałem czy mi jest ten TV NAPRAWDE potrzebny, a jak sie zastanowiłem to już...woda po ogórach :p
 

norman

New member
playmaniak napisał:
W ŻYCIU BYM TAK NIEZROBIŁ JAK TY...WSPÓŁCZUJE...

pozdro all.
hmm....ja mi się zdaje w języku polskim współczucie jest współdzieleniem i poparciem w żalu lub żałobie, więc nie wiem czy jak Eminem nie kumasz nic po polsku, czy poprostu nie wiesz co piszesz...

pozdrawiam

Zamieszczajcie posty na temat!
Moderator
 

scream

New member
Witam, tez jestem posiadaczem tej plazmy, ale poki co nie moge napisac ze szczesliwym, mam ja juz ponad tydzien, kupilem w Avansie, wszystko cacy, nowka sztuka nie smigana ( UTT - 0 ), ogolnie poki plazma byla sprawca bylem z niej bardzo zadowolony, pozytywnie mnie zaskoczyla, ale pojawil sie calkie przykry problem, gdyz po tygodniu uzytkowania pojawily sie na ekranie zolto czerwone mrygajace pasy, pionowe, oddalone od siebie w rownej odleglosci, nie mam pojecia co jest grane, jestem troche zawiedziony tym, a w sumie do zakupu tego tv przekonalo mnie to forum i uwazam ze dobrze gdyby nie te pasy, moze ktos ma pojecie co sie moglo stac, zglosilem sprawe do serwisu w czwartek jednak poki co nikt sie do mnie nie odezwal, licze ze moze jutro ktos zadzwoni, w kazdym razie do czasu gdy plazma byla sprawna bylem z niej naprawde zadowolony :(

jesli chodzi o inne watki przejawiajace sie w tym temacie, fakt bzyczenie czy jak kto woli buczenie jest troche uciazliwe ale da sie wytrzymac, polaczenie komputerem przez dvi-hdmi bez problemow, tylko podlaczylem kabel i odrazu dzialalo.

Mimo wszystko polecam tv, i mam nadzieje ze moj przypadek jest jednostkowy. Pozdrawiam
 

playmaniak

New member
norman napisał:
hmm....ja mi się zdaje w języku polskim współczucie jest współdzieleniem i poparciem w żalu lub żałobie, więc nie wiem czy jak Eminem nie kumasz nic po polsku, czy poprostu nie wiesz co piszesz...

pozdrawiam
niewiem za kogo sie uważasz ...za nauczyciela j.polskiego ale h..j ciebie to powinno obchodzić jak Ja pisze czy po polskiemu czy po angielskiemu....napisałem że tak bym niezrobił i współczuje takiej decyzji.....co kraj to obyczaj...polska dziwny kraj o ludzikach niewspomne

pozdro all.:D

Zamieszczajcie posty na temat!
Moderator
 
Ostatnia edycja:

marivs

New member
rosiu101 napisał:
- czy obraz z plazmy Lg 42pc51 jest lepszy od zwykłego crt(kablówka)?
- jak to jest z tym wypalaniem w tym modelu? czy ktos zauważył coś niepokojącego? czy zastosowano w nim jakiś zabezpieczenia oprócz orbitera? -czy obraz z pc jest wyrazisty?
-czy zakup w internecie to dobry pomysł?
-czy buczenie w tym modelu jest uciążliwe?
Narazie to tyle.Z góry dziękuję za rady i odpowiedzi na pytania;)Pozdrawiam wszystkich

- Kablówka ma słaby sygnał i obraz na 100% nie będzie lepszy od CRT ale akceptowalny a na pewno lepszy niż na 42" LCD. Chyba, że LCD ma matrycę PAL - wówczas obraz z kabówki będzie b. dobry.
- buczenie jest i będzie - zależy od jasności ekranu. Nie jest uciążliwe, można się przyzwyczaić ale jakby ktoś nie wiedział to większość podobnych technologii gdzie trzeba wytworzyć b. wysokie napięcie tak ma (mniej lub bardziej słyszalne).
- Kupiłem ze sklepu internetowego i sprzęt był (jest) w 100% nowy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry