Nowe plazmy LG 42PC51

asnp

New member
Pytanie do "pankleks"
Czy mialeś włączoną funkcję orbitera i mimo to nastąpiło wypalenie czy też była ona wyłączona ?
Wydaje mi się, że 2 min wybielania to za mało na likwidację duszków.
Pozdrawiam
 

kobra11

New member
Jakby ktoś chciał kupić plazmę LG 42PC51R to w media markt bielsko- biała od dzisiaj jest po 2999 zł albo 10 x 299 zł raty zero %.
 
Ostatnia edycja:

alex5.7

New member
słabiutki

42PC51, owszem jako plazma pierwszej ceny(w końcu rodzima produkcja z Mławy), czemu nie, zwłaszcza, że od jutra w media będie kosztować 2990,-
Ma jednak dwie wady: czerń, która jest zielona i nie daje sobie rady w przejściach z ciemnych scen do jasnych i odwrotnie.
Z wyglądu b.fajna, cieniutka w kolorze czarnego pianina tylko czy to o to chodzi?
 

Kuman

New member
alex5.7

Jeśli masz czerń zieloną, to oddaj odbiornik do naprawy i regulacji.

U mnie czerń jest zupełnie czarna, a i z przejściami w cieniach nie ma problemów. W dodatku powierzchnia ekranu jest matowa, tak jak w lcd.

Oczywiście, można sobie kupić Panasonica z serii 7 lub 70 z logo wymalowanym na obudowie z taniego plastiku, bez wejść z przodu i przeglądać się w jego szybie jak w lustrze, tylko czy o to chodzi, przy oglądaniu telewizji?

Pozdrawiam.
 

playmaniak

New member
Witam ponownie.Dziś po dłuszym oglądaniu kilku filmów na divx-e plus graniu na ps3 zauważyłem lekkie przeskoki obrazu dosłownie po 1-2mm z lewej na prawą strone i odwrotnie tak i jak z góry i na dół i odwrotnie...niewiem co to jest ...automatyczna korekcja ustawienia obrazu...zauważył ktos z użytkowników takie lekki przeskok obrazu?

pozdro all.
 

seksista

New member
playmaniak napisał:
Witam ponownie.Dziś po dłuszym oglądaniu kilku filmów na divx-e plus graniu na ps3 zauważyłem lekkie przeskoki obrazu dosłownie po 1-2mm z lewej na prawą strone i odwrotnie tak i jak z góry i na dół i odwrotnie...niewiem co to jest ...automatyczna korekcja ustawienia obrazu...zauważył ktos z użytkowników takie lekki przeskok obrazu?

pozdro all.
Wyłącz orbitek i nie będzie chodzić.
 

redlum

New member
Bez reklam
orbitek - to zabezpieczenie w plazmie przed wypalaniem sie duszkow w tym samym miejscu? temu obraz sie przesuwa minimalnie?
 

regius

New member
Kuman napisał:
Jeśli masz czerń zieloną, to oddaj odbiornik do naprawy i regulacji.

U mnie czerń jest zupełnie czarna, a i z przejściami w cieniach nie ma problemów. W dodatku powierzchnia ekranu jest matowa, tak jak w lcd.
Pozdrawiam.
Popieram w 100%
U mnie czerń też jest czernią!

redlum napisał:
orbitek - to zabezpieczenie w plazmie przed wypalaniem sie duszkow w tym samym miejscu? temu obraz sie przesuwa minimalnie?

Tak
 

wamix

New member
Mam takie pytanko czy funkcja "EKRAN" jest dostępna tylko przy podłączeniu urządzeń zewnętrznych przez inne łącze niż Euro ?
np konsoli gier lub kompa ?
 

playmaniak

New member
wamix napisał:
Mam takie pytanko czy funkcja "EKRAN" jest dostępna tylko przy podłączeniu urządzeń zewnętrznych przez inne łącze niż Euro ?
np konsoli gier lub kompa ?
tak ... do kompa vga lub konsoli hdmi zmieniasz tryb xga(rozdziałka),ust.reczne lub auto konf. lub kasowa.
 
Ostatnia edycja:

norman

New member
eeee.....yyyyyyy.......AAAAAAA !!!!!

głupieje, chyba już jutro o 6tej przed MM ustawie się kolejce !!!! To będzie moja pierwsza plazma i czytając Wasze posty widzę że będzie to w 100% dobry zakup :D

pozdrawiam :D

BTW : Jaki kabelek component (3xRCA<>3xRCA) polecacie ? Czy wogóle jest sens podłączyć takim kablem moje DVD z tą plazmą. Aktualnie mam 29" CRT i łączę go z DVD Sony DAV-DZ300 kablem euro-euro po RGB. Myślicie że po componencie będzie lepszy obraz ?

jutro po kupnie podzielę się moimi wrażeniami :D
 

wamix

New member
norman napisał:
BTW : Jaki kabelek component (3xRCA<>3xRCA) polecacie ? Czy wogóle jest sens podłączyć takim kablem moje DVD z tą plazmą. Aktualnie mam 29" CRT i łączę go z DVD Sony DAV-DZ300 kablem euro-euro po RGB. Myślicie że po componencie będzie lepszy obraz ?

:D
hm no mam ten sam dylemat odnośnie okablowania

mój stary crt Philips 29" też łączyłem DVD i Video przez lipne kable euro-euro ,
jutro moja zona wraca z dwu tygodniowej wycieczki spadnie ze stołka jak zobaczy plasme:)
 

regius

New member
playmaniak napisał:
tak ... do kompa vga lub konsoli hdmi zmieniasz tryb xga(rozdziałka),ust.reczne lub auto konf. lub kasowa.

DVI-->HDMI z kompa opcja niedostępna.Przy VGA faktycznie działa.

norman napisał:
Czy wogóle jest sens podłączyć takim kablem moje DVD z tą plazmą. Aktualnie mam 29" CRT i łączę go z DVD Sony DAV-DZ300 kablem euro-euro po RGB. Myślicie że po componencie będzie lepszy obraz ?

jutro po kupnie podzielę się moimi wrażeniami :D

Jasne,że będzie lepszy!Nie podłanczaj po Euro bo to syf.
Jak kupisz to daj znać co i jak , czy masz też zieleń zamiast czerni itp.
 

lennox2

New member
Juz któraś z kolei osoba pisze o zielonym kolorze zamiast czerni. Nie chcę się wymnądrzać, bo nie znam się na tym zbyt dobrze, ale u mnie (póki co przynajmniej :roll:) czarny jest tam, gdzie powinien. W ogóle o przewadze zielonego koloru nie mogę mówić; nawet na relatywnie słabych sygnałach, jak np. kablówka czy dvd ze starym lub skompresowanym mocno Shrinkiem filmem nie powoduje jakichkolwiek "anomalii kolorystycznych" - fakt, że telewizor nie ze wszystkimi sygnałami radzi sobie wzorcowo, to jadnak na pewno nie jest to problem z kolorami.

Piszę o tym dlatego, że może te zielone cholerstwo to już jakiś powód do reklamacji?
 

norman

New member
Jeszcze jedno pytanko co do okablowania. Jeśli zastosuję kable component przy połączeniu z DVD to nie będę miał dźwięku z TV przez DVD (teraz dźwięk leci z euro z mojego crt'ka). Rozumiem, że musiałbym użyć dwóch kabli rca<>rca aby podłączyć dźwięk z DVD. W moim "kinie domowym" mam wejścia SAT (1 rca Video, 2 rca audio), 1 mini-jack w przodu (audio in-używam jak łącze pc/mp3) i euro.

pozdrawiam
 

lennox2

New member
norman napisał:
Jeszcze jedno pytanko co do okablowania. Jeśli zastosuję kable component przy połączeniu z DVD to nie będę miał dźwięku z TV przez DVD (teraz dźwięk leci z euro z mojego crt'ka). Rozumiem, że musiałbym użyć dwóch kabli rca<>rca aby podłączyć dźwięk z DVD. W moim "kinie domowym" mam wejścia SAT (1 rca Video, 2 rca audio), 1 mini-jack w przodu (audio in-używam jak łącze pc/mp3) i euro.

pozdrawiam
Mówiąc o kinie domowym, masz na myśli wzmacniacz czy też amplituner, tak? Jeżeli tak, to nie potrzebujesz WEJść, a WYJśCIA fonii (kanal lewy i kanał prawy). Dźwiękowy Rca możesz podłączyć do wyjścia liniowego w amlitunerze, a jeszcze lepiej w odtwarzaczu dvd - o ile masz zdublowane wyjście audio, a drugi koniec wetknąc do Twojego TV obok 3-kolorowego komponentu.

PS. A ten minijack z przodu to nie jest przypadkiem wejście słuchawkowe?


Chyba, że chodzi Ci o wyprowadzenie dźwięku z TV do wmacniacza... I tutaj chyba jest problem, bo o ile dobrze się zorentowałem (choć nie zgłębiałem tego, bo tego typu połączenie nie jest mi potrzebna), to czinczami nie można wyprowadzić liniowego dźwięku z tego LG do zewnętrznego wzmacniacza..
 
Ostatnia edycja:
Do góry