Nowe PinnacleSys 16

Gucio50

New member
Bez reklam
Mam wersję 15 Ultimate :krol:
Czy warto kupić za 400zł wersję 16? :hmm:



Pewnie wersja 16 jest "większa" od wersji 15, ale ja robię kilka rocznie własnych produkcji i 15-tke jest dla mnie właściwie wystarczająco "wystarczająco" wyprodukowana.
Z drugiej stronu 400zł jest tania.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Skoro wystarczy to po co?
Skoro dla Ciebie 400zł mało to warto później będziesz miał 17.
Na pewno warto zobaczyć jakie zmiany i zainstalować demo.
 

AgaiRafal

New member
Nowe Pinnacle Studio 16 jest wydane przez firmę Corel i jest zrobione na bazie Avid Studio, interfejs jest praktycznie taki sam. Niektórzy nawet piszą, że PS16 = Avid Studio 2.0
Ja również zastanawiam się nad zakupem PS16 w wersji Ultimate, z tym że ja przechodziłbym z wersji PS12, więc skok byłby większy.
Jako, że Corel posiada w ofercie również Video Studio X5, zainstalowałem demo i co ciekawe interfejs jest zbliżony do tego z Pinnacle które mam (czyli 12), ale nie rozeznałem jeszcze za dokładnie wszystkich możliwości, oraz jakości wychodzących z niego filmów..
 

piohib

New member
Po kilku latach użytkowania Pinnacle, przesiadłem się na Avid i nie żałuję tej decyzji.
Jak napisał kolega wyżej, Pinnacle Studio 16, to właściwie Avid 2.0 - interfejs jest identyczny.
Ja przymierzam się do kupna wersji upgrade z Avida do nowej wersji Pinnacle, więc koszt jest mniejszy niż pełnej wersji.
 

AgaiRafal

New member
Kolego @piohib, możesz napisać coś więcej na temat własnych doświadczeń z programem Avid Studio? Znam różnice techniczne, ale chodzi mi właśnie o subiektywne porównanie przez kogoś kto pracował na Pinnacle z poprzednich lat, a obecnie na Avid Studio. Zastanawiałem się dość długo nad przesiadką, testowałem nawet demo Avida, ale jakoś tak zleciało i pojawiło się PS16, które jest jego kontynuacją. Obecnie testuję demo Video Studio X5 Corela i potem chcę sprawdzić PS16 i coś wybrać w miejsce wysłużonego PS12...
 

piohib

New member
Tutaj masz mój wątek o Avid:
http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery/80705-avid-studio-vs-pinnacle-15-a.html
Po już kilku miesięcznym użytkowaniu programu, mógłbym do tego dodać, że bardzo istotną rzeczą jest możliwość edytowania na nieokreślonej ilości ścieżek, co w przypadku wcześniejszych wersji Pinnacle, jak wiadomo jest mocno ograniczone (do 2) ;-).
Pod względem np. authoring`u bluray program spisuje się bez zarzutu, a z tego korzystam najczęściej.
Choć oczywiście czasem zdarzają się jakieś błędy, ale wtedy ewentualnie służy pomocą forum Pinnacle`a.
 
Do góry