Nowe oprogramowanie

czarek46

Banned
Seria MU dostała nowe oprogramowanie o numerze 1137.1 - Czy ma ktoś info co ten soft wnosi nowego ? bo to jest już chyba czwarte oprogramowanie odkąd kupiłem nowy telewizor . Wiem że Samsung niechętnie informuje co zmienił w nowym sofcie ale może ktoś ma jakiś namiar na stronę z opisami . Tym bardziej że ostatnio w UK jest afera bo kilka modeli serii MU dostało nowy soft po którym około 200 telewizorów nie reaguje na polecenia pilota ( jeśli dobrze zrozumiałem tłumaczenie ) i teraz cholera wie czy wgrywać nowy soft czy nie ......
 

Maverick7909

New member
Wgraj i daj znać co i jak. Czy jest w końcu wybieranie głosowe po polsku czy chodzą filmy we flashu i na stronach bo podobno ktoś narzekał że w jakieś aktualizacji nie działa flash i filmy. Jaki masz teraz soft i czy wsztko ci chodzi?
 

WD40MAX

New member
Flash jest martwy! Wycofuje się go z większości stron a firma Adobe zapowiedziała wyłączenie wsparcia dla tego formatu od przyszłego roku. Nie ma Flasha dla Androida, iOS, Linux.
 

Maverick7909

New member
Ta akurat słyszałem że się flash kończy. A co ze stronami wykorzystującmi go jak film filmy dla dorosłych itp ? Przejdą na HTML 5 czy coś innego? . Jak wygląda sprawa nowego oprogramowania jakie jest obecnie najnowsze i czy wkoncu dzała te wybiernie głosowe ???? Czy wsztko chodzi jak powinno. Zabawka za prawie 5 tys a nie działają podstawowe funkcje multimedialne. Wstyd samsung się tu nie popisał w tym tv. W kuchni mam lg 42 cale z niecałe 2 tys i multimedia jak pilot zyroskowpowy czy system web os wybiernie głosowe są dużo lepsze i co najważniejsze DZIAŁAJĄ.
 

feromann

Member
Ta akurat słyszałem że się flash kończy. A co ze stronami wykorzystującmi go jak film filmy dla dorosłych itp ? Przejdą na HTML 5 czy coś innego? . Jak wygląda sprawa nowego oprogramowania jakie jest obecnie najnowsze i czy wkoncu dzała te wybiernie głosowe ???? Czy wsztko chodzi jak powinno. Zabawka za prawie 5 tys a nie działają podstawowe funkcje multimedialne. Wstyd samsung się tu nie popisał w tym tv. W kuchni mam lg 42 cale z niecałe 2 tys i multimedia jak pilot zyroskowpowy czy system web os wybiernie głosowe są dużo lepsze i co najważniejsze DZIAŁAJĄ.
Uwierz mi,każda firma ma coś nie tak.:oops:
Moim zdaniem seria MU to jedne z najbardziej udanych TV na rynku,pod warunkiem,że pozostawimy
stary soft i odhaczymy automatyczne aktualizacje.
Boli jedynie wybieranie głosowe:confused:ktoś nawet z tego forum,pytał się o to Samsunga,na co otrzymał odpowiedz,że nie ma co liczyć,że bedzie:oops:











j
 
Ostatnia edycja:

Maverick7909

New member
Być może każda firma ma swoje wady i zalety. Ogólnie nie jestem zadowolony z tego tv. Ale widziałem co kupuje choć nie wiem dlaczego kupiłem. Może zasugierowlem się tym niby lepszym hdr który i tak teraz nie wykorzystam. Miałem kupić Sony xe8505. Był kilka stow droższy ale przy tej kwocie nie ma to znaczenia aż takiego. Android itp. Nie wiem jak to by się spisywało ale napewno większe możliwosci kodi wybranie głosowe itp. Mogłem też oddać tv jednak nie chcałem się w to bawić ze zwrotami. Ale jest tv i terzeba to zaakceptować. Zawsze można zmienić i kupić drugi a ten np dać do sypialni. Wracając do tego co napisałes że samsung tak odpisał to chyba do nich sam napisze. Tv wychodząc na rynek polski musi mieć polskie oprogramowanie. Nie wiem jak można sprzedawać tv i wybieranie głosowe w języku angielskim. To chyba tylko w naszym kraju coś takiego może przejść. To wprowadzenie ludzi w błąd powini za to zapłacić odszkodowanie.
 
Ostatnia edycja:

czarek46

Banned
Ja zamiast wybierania głosowego wole to , że mój tv świetnie radzi sobie z nagrywaniem na pendriva ,,,, 64gb do kanałów HD wystarczy na ponad 6 godzin nagrywania ,,,, a timeshift jest to coś co pokochałem ...leci mecz , dajesz pauze idziesz na siku i oglądasz to co przegapiłeś
 

Maverick7909

New member
Każdy ma inne priorytety mi akurat nagrywanie nie jest potrzebne a męczy mało oglodam albo wogole. Dla mnie podstawa w tv jest obraz i multimedia. Do obrazu nie mam zastrzeżeń poza kontami ale resztę co l pisaelm wcześniej to jakieś nieporozumienie. Tym bardzej to samsung a nie jakaś firma krzak. Raczej duże rozczarowanie za podchodzą w ten sposób do klientów jeśli chodzi o tv. Mam sprzęt Samsunga w kuchni jak narazie jest ok wsztko na wysokim poziomie. A tu nie wiem dlaczego tak podeszli do sprawy i takie proste błedy są które nie powinno mieć miejsca.
 

feromann

Member
MU7000 ma naprawdę ładny i przyzwoity obraz i nawet prezentuje wierniejszą reprodukcję barw niż drogie QLED-y.
Wady to słaba karta sieciowa i wybieranie głosowe,które nie działa w polskim języku czyli można przyjąć,że go nie ma wcale.
Jedyne wyjście,żeby mieć wszystko idealnie to zakup Android TV.
 

Wolftomb

New member
Nie wiem czy ktoś podawał ale u nasz trudno poszukać jakiekolwiek info o zmianach w sofcie.

Model :MU6300, MU6500, MU7000, MU7500, MU8000, MU8500, MU9000, Q7F, Q7C, Q8C, Q9F, LS003
- Version : 1144.0
- Improved usability 1. Improved browser performance 2. Improved app performance 3. Improved stability 4. Improved usability of input devices
 
Ostatnia edycja:

Kris_6

Member
Pytanie teraz takie czy ktoś aktualizowal TV do wersji 1144 i może napisać jak to wogole działa. Czy widać jakieś zmiany w wydajności czy to tylko kolejna akutlizacja która niewiele wnosi?
 

czarek46

Banned
Ja mam ten soft w moim MU6472 .... i coraz bardziej mnie teraz ten tv zaskakuje ... w piątek na TVNHD był MAD MAX ,,,,, albo TVN podkręciło obraz albo mój tv oszalał i skalował do 4k obraz ze wara mi opadła . Na TVP2 jest program BAKE OFF .... obraz tego programu to istna magia kolorów i ostrości ... więc można ? można ale na razie tylko pojedyncze przebłyski naszej telewizji .... Ogólnie soft wudaje się ok , nagrywam na pendriva filmy , internet dział ok aaaa i podczas sportu , oglądając mecze jest wiele lepiej , prawie bez szarpnięć obrazu ,seria MU wydaje się udana serią i nic się nie odkleja wszystko gra i byczy
 

Maverick7909

New member
A skąd Wiesz że skasował ci do 4k? A co on sam skaluje kanły np z nc plus? Ma stsry dekoder Sagemcom tam mam ustawianie jedynie 1080 i nawet nie p. Ale obraz jest rzeczywiście dobry kwestia ustawień ja oglądam cyfrę zazwyczaj na film plus moje ustawienia. Czy możesz napisac czy działa te wybiernie głosowe po polsku i czy przeglądarka obsługuje flash do filmów. Pytam o to chyba 10 raz i nie może nikt odpisać. Podobno flash nie dzała. To chyba nie ma sensu aktualizować. Narazie mi działa flash. Myślę że problem z cichszym dźwiękiem o którym pisaelm w innym poscie może dotyczyć tego pudełka. Zadzwonię do nich żeby to sprawdziłli albo przysłali mi drugie.
 

drake7

New member
to nic nie rób, jak masz 1123. wgralem ten 1144. nie ma głosowego po polsku, flasha nie ma. szczerze to nie wiem co zmieniono. może rzeczywiście obraz odrobinę lepszy niż na 1132.
 

czarek46

Banned
Jezu człowieku .... skalował do 4k bo widziałem jaka była jakośc , telewizor dostaje kopa jak ma dobre źródło sygnału w moim przypadku UPC z modułem CI ,a film MAD MAX był nadawany w super jakości , szczególnie te sceny na pustyni gdzie było dużo słońca . Jeżeli ty nie widzisz na swoim tv różnej jakości kanałów czy pojedynczych programów tzn. że masz żródło do ....dupy . Mam pakiet Canal plus i tam np. filmy są jakieś mdłe i bez wyrazu , kolory raczej nijakie ..... na TVN puszczali jakiś czas temu Władce pierścieni chyba Powrót Króla i kolory były do dupy , może tak reżyser chciał , a natomiast film Hobbit: Niezwykła podróż miał kolory jak z bajki . Wybierania głosowego nie używałbym nawet a zamiast flasha wole to że mój tv łyka filmy z pendriva w MKV i w tedy zaczyna się magia .... napisy , lektor , np. Format : Matroska at 41,2 Mb/s
Length : 35,1 GB for 2h 2 min. 3s 442ms

Video #0 : V_MPEGH/ISO/HEVC at ~34,9 Mb/s
Aspect : 3840 x 2160 (1.778) at 23.976 fps

Audio #0 : AC-3 at 448 Kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 KHz
Language : pl

ale każdy ma inny gust i potrzeby .......
 

Maverick7909

New member
:Nie wiem jaki ty masz tam super sygnał i czy widzisz 4k. Jeśli oglądasz z więcej niż 2 metrów to nie dostrzeszesz i tak roznicy między 1080p a 4k.Mozesz poczytać na ten temat. Zależy jescze to od rozmiaru tv. Ja mam nc plus. Z tego co wiem to większość kanałów nadawanych jest w 720p. A w tv ani w moim prehistorycznym dekoderze nie ma żadnej opcji skanowania do 4k.Jedyne 4k jakie oglodałem to na YouTube po wybraniu w opcjach 4k.O ile ten mateteriał był nadawany w 4k.Jesli ci chodzi 4k w twojej tv albo w to wierzysz i jesteś zadowolny to się ciesz.:lol:
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Tak w ogóle chodzi u Was open fm? Ja posiadam 50mu6102 i open fm włącza się, lecz nic nie słychać.
Nie mam równiez aplikacji do pobrania ipla.

Jak to u Was jest z tym?
 
Do góry